Sociëteit „De Kroon." rïoopi HUIS cu TUIS teHUUB DIENSTBODE. Een Smidsgezel Barbiersaffaire. ADVERTENTIEN. Dienstbode, Gevraagd Er biedt zich aan Werkmeid Meid-Huishoudster, Grondig Piano*Qnderwijs Verkooplokaal Zijlstraat 41, Meubilaire en andere Goederen, TE KOOP Wegens vertrek TE KOOP aangeboden GEVRAAGD TE HUUR TE HUUR TE HUUR aangeboden KOST en INWONING! Wed. DIKKEBQOM door zich te begeven naar het Letterkun dig Congres. Zijne Majesteit kwam een uur vroeger dan voor zijne komst offici eel was vastgesteld. Bij het binnentreden werd hij toegejuicht door de weinig tal rijke aanwezigen. Buiten was geen ster veling te zien. Omstreeks 2 jaren geleden stapten te Znidwolde in het huwelijksbootje J. K. en A. T. en dachten te kunnen leven van rozengeur en maneschijn. Zeer spoedig moesten zij het tegendeel ondervinden, en het bleek dat de plaats hunner inwoning niet het beloofde land was. Van daar vestigden zij zich te Ruischerbnrgdoch toen ook daar de fortuin hun wederom den rug toedraaide, besloot J. K. met goedvinding zijner ega, dienst te nemen als koloniaal naar Ned.- Indië. Een gedeelte van zijn handgeld zond hij zijne wederhelft, en deze, die vroeger naaister was geweest, voorzag zich daarvan van het noodige gereedschap en vestigde zich te Groningen. De laatste weken had zij in die betrek king haren intrek genomen bij een manu- facturier en onder allerhande voorgevens wist zij zich voor eigen gebruik kleeding- stukken door dezen te doen afgeven tot een bedrag van bijna ƒ100. Toen eindelijk bij onderzoek bleek dat haar voorgeven van rijke familie te zijn, niets dan phantasie was, verliet zij de woning van den mannfacturier en nam logies bg kennissen. In het laatst der vorige week wist zij op naam van den koopman, by wien zij had ingewoondzich bij een goudsmid acht paar gouden oorbellen op keur te doen afgeven en daarmede verliet zy terstond Groningen. Hare afwezigheid was slechts kortwant een paar dagen later kwam zijvermoe delijk niets kwaads vermoedende, opnieuw daar terug. Het door den goudsmid opgegeven kenbaar signalement was van dien aard, dat zy spoedig door de politie werd gevat. Naar men verneemt, was zy nog in het bezit van zes paar gouden bellen, waarvan zy een paar in haar ooren droeg. In den ochtend van 22 Sept. jl. heeft de gemeente Dordrecht verlaten een heer leeftijd 40 jarengestalte lang en zwaarlijvig, baard en knevel donkerbruin en vol, wenkbrauwen en oogen donker; gekleed met donkergrijze broek, donker kleurige phantasiejas en lagen hoedzijn ondergoed is gemerkt W. G.hij is in het bezit van een nikkel horloge dat hy los in den zak droegen van gouden man- chetknoopen. De commissaris van politie te Dordrecht verzoekt opsporing en bij eenige ontdekking onmiddelyk bericht. De vrouw van den spoorwegarbeider Jan Brienne, moeder van een zestal jeugdige kinderengeraakte Donderdag ochtend te IJselmuiden, bij het rangeeren der trei nen zoodanig tusschen de buffers van een goederenwagen beklemd, dat hare borst werd ingedrukten zij na een goed uur lydens den geest gaf. Onvoorzichtigheid is de oorzaak van dit ongeval. Aan C. Visser gezagvoerder, en aan J. Koper en A. Koper varenslieden van de reddingsboot te Zandvoort zijn door den president der Fransche Republiek brevetten met daarbij behoorende zilveren medailles toegekend ter erkenning van de hulp, door hen verleend by gelegen heid der op 22 Januari 11. plaats gehad hebbende schipbreuk van den Franschen driemaster Indépendance. Voor eenigen tijd verkochten Wi- brand Bos en kinderen hunne boerenplaats toen ter tyd bewoond door den landbou wer Elema te Garsthuizenaan den land- houwer M. Nanniga, mede aldaar woon achtig, voor eene betrekelijk aanzienlijke som, benevens de verplichting by dien koop het losse goed als mest enz. over te nemen voor eene som van 1500 gulden. M. Nanninga aanvaardde de plaats niet direct, maar kwam die voor en na be zoeken. Hy meentdat er van de losse goederen nu en dan iets verdwijnt en gaat Zondag W. Bos in zeer opgewonden toe stand een bezoek brengen, bepaald voor beiden onaangenaam. Van woorden kwam het echter tot daden. Nanninga, die bo vendien een gespierd man en iets of wat ruw is, grijpt Bos aan, werpt hem op den grond en trapt hem herhaaldelijk op de borst. Nanninga gaat daarop naar huis en bekommert zich niet om Bos. Zondag en Maandag gaan voorbij. Toen Nanninga echter des Dinsdags by den bakker te Garsthuizen komt om brooden te halen voor zyn gezin en vee vraagt de bakker hem of hy wel weet dat Bos overleden is. Nanninga besterft het bijna van schrik wordt wit als een doodelaat de brooden by den bakker staanijlt naar huis en hangt zich op. Volgens een slechte gewoonte van vele vrouwen gebruikte in de Boomstraat te Amsterdam een achttienjarig meis je petroleum tot het aanmaken van een fornuis. Hare kleederen vlogen hierbij in brand en zy werd door de vlammen zoo ernstig aan het lichaam gewond, dat zy in het gasthuis moest opgenomen worden. - By het plaatsen van een beeld in den gevel der R.-K. kerk te Bergschenhoek had een ernstig ongeluk plaats. Onder het ophalen brak een der touwen, zoodat het heeld kantelde en op een werkman nederkwam, die inwendig zwaar gekwetst werd. Men berichtte uit Amsterdam dat de heer C. J. Mienikus, de stichter van Apollo en sedert 45 jaren in ver schillende betrekkingen aau het tooneel verbondendoor eene beroerte getroffen was een paar dagen voor de benefice-voor- stelling, welke ten zijnen bate in den Grooten Schouwburg aldaar gegeven werd. Thans vernemen wij dat de verdienstelijke man overleden is. Op een der laatst gehouden wedrennen op Clingendaal bij 's-Gravenhage deed een vreemdeling zich voorstellen o. a. aan een ingezetene van Haarlem. Hy deed zich zoo gunstig voordat laatstgenoemde niet het minste bezwaar maakte, zijn nieuwen bekende in den loop van den dag voor gemaakte verteringen eenig geld te leenen. Na eenige dagen vervoegde zich de vreemdeling met groote vrijmoedigheid ten huize van den bedoelden ingezetene te Haarlem, sprak over de genoegelyke uren, welke zy samen hadden doorgebracht, en wist nog een aanmerkelijke som door middel van een wissel in handen te krijgen. Kort daarop bleek het, dat de wissel valsch en de oplichter onnaspeurlijk ver dwenen was. HAARLEM, 7 October 1884. Aan den Heer F. van Ley en le Inspecteur van Politie alhier is door den Burgemeester met ingang van 1 Januari a. s. op zijn verzoek eervol ontslag uit zijne betrekking verleendonder dankbe tuiging voor de diensten aan de gemeente bewezen. Tot organist bij de Ned. Herv. Gemeente te Bennebroekis benoemd de Heer L. Jansen Fzn. alhier. Zondagmorgen te 10 uren had in de Koekamp alhier een Cricket-wedstrijd plaats tusschen de Haarlemsche club „Vooruitgang" en de club „Hollandia" van Leiden. Met 136 punten behaalde „Vooruitgang" de overwinnig op „Hollandia", die 19 punten behaalde. Gisteren middag bij het uitgaan der scholen viel in de Koningstraat een jongen van een boerenkar. Het had den schijn, dat hij zich bij het achterop klimmen had vastgehouden aan de losse klep, wier ketting op eens losraakte. Bewusteloos lag de knaap op de keien met een bloedende wond aan het ach terhoofd en werd vervolgens in een galanteriewinkel gedragen. We willen vau onze jongens geen oude mannetjes maken, maar de ouders moesten toch het gevaarlijke spelletje van achterop wagens of rijtuigen te klimmen met nadruk tegen gaan. Alhier is gearresteerd de 44-jarige werkvrouw J. Malieste, die reeds ver schillende vonnissen wegens diefstal heeft ondergaan. Thans had zij weder eenige kleedingstukken ontvreemd door middel van insluiping in eene woning aan het Bagijnhof. Bij hare aanhouding verkeerde zij in verregaanden staat van dronkenschap en was nog in het bezit van een wollen deken en kinderondergoedwaarvan zij de herkomst niet kon opgeven en waarvan de eigenaar nog onbekend is. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 8 Oct. 188-4, des namiddags ten een ure. De volgende stukhen en punten zul len aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Min. Binn. Zaken goedk. besluit tot aanstelling leeraar iu wiskunde. 2. Id. Ged. Staten met beschikking Min. Binn. Zaken op adres A. A. Perrin. 3. Id. id. goedk. besluiten ver huring kelders onder de Vleeschhal en pakhuisje onder het Raadhuis. 4. Id. id. bedenkingen op ver ordening op den verkoop van voor de gezondheid schadelijke eet- en drinkwaren. 5. Voordracht B. en W. benoeming on derwijzer school B. 6. Voorstel B. en W. tentoonstelling der Vereeniging voor bloembollencultuur. 7. Rapport B. en W. rekesten Vereeniging Schuttevaer en rapport Kamer van Koophandel en Fabrieken. 8. Verslag Opzicht, gasverlieht. over Sept. 9. Rek. onderwijzer R. Meurs om ontslag. 10. Verslag cursus hoofdonderwijzer. 11.Mi8s. Pr. C. G. ton Reeken met finan- tiëelen staat. 12. Rekest Vereeniging door inspanning uitspanning, met nadere missive. 13. Rapport Comm. fin. begrooting Stads- Apotheek. 14. Id. id. pensioenen rekest B. II. HoeJcsema. 15. Id. id. fin. beschikking on voorziene uitgaven. 16. Benaming nieuwe straat in Schoter kwartier. 17. Miss. Comm. midd. onderwijs vervan ging leeraar Burgeravondschool. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 4 Oct. 1884 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. Een Pakhuis en Erve, Nieuwe Gracht No. 33, ƒ2775 J. B. Passchuit. Bij genoegzame deelneming, zal door het Tooneelgezelschap van de Nieuwe Rotterdamsehe Schouwburg- Maatschappij Directeur: A. PA ASSEN, in de sohouwburg- zaal van de Sociteit „De Kroon,"! alhiereenige Tooneelvoorstellingen worden gegeven. De lijst ter inteekening ligt in de Sociëteit voornoemd, tot uiterlijk Zaterdag 11 October 1884 Om dadelijk in dienst te treden vraagt men in een klein gezin zonder kindereneene fatsoenlijke voor meid-alléén. Loon 75. Waschgeld 25. Adres in persoon: Groote Houtstraat 12. (994) Gevraagd om dadelijk in dienst te treden eene flinke Brieven franco onder No. 995, bij De Erven Loosjes. IEMAND, in een klein gezin, bekwaam in het opdoen der wasch, strijken-, wollen- en linnennaaien stoppen en mazen, om dagelijks, behalve Zondags, van 9 tot 5 ure werkzaam te zijn. Franco brieven onder N°. 996, bij de uitgevers dezes. tegen Nov.een BUITENMEISJE voor TWEEDE MEID, kan goed naaien mazen en strijken en is voorzien van goede getuigen. Brieven fr°N°. 997bij de uitgevers dezes. Mevrouw SCHORER, Niemce Gracht 72, vraagt door ongesteldheid der tegenwoordige, met Nov., eene die strijken kan. Zonder goede ge tuigen behoeft men zich niet aan te melden. (998) In een klein burger gezin wordt ten spoedigste gevraagd eene Meid- Huishoudster P. G.en van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder N°. 999) aan het bureau van dit blad. Mevrouw VAN WA VEREN— MICKENHAGEN, te Hillegom verlangt met Nov. a. s. eene 1 P.G., die goed kan strijken, tegen hoog loon. (1000) voor eerstbeginnenden. Prijs 3 gulden per maand, 2 lessen per week. Franco brieven onder N°. 1 bij De Erven Loosjes. op Donderdag 9 Oct. 1884, des voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris G. C. MERENS. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopen goed onderhouden meerendeels nagelaten door wijlen Mevrouw de Wed. VAN SON, bestaande inEen Ameublement met zwarte trijp bekleed, Buffet, Chif fonnières Penant- en andere Kasten, Eet-, Thee-, Speel-, Wasch-, Nacht en Dientafels. Een zeer goede En- gelsche Piano, Ledekanten, een Mahoniehouten Bureau, enz. Spie gels, Pendules, Prenten in lijsten, Gas- en andere Ornamenten. Bedden, Matrassen, Dekens, Gordijnen, Vloer- kleeden en zeer nette Manskleederen Aardewerk, Porcelein, Glas-, Ver- lakt- Koper- en Ijzerwerk, waarbij Spaarovens en KachelsBadkuipen, een Kippenhok met LoopKippen Volière met Vogels, enz. Goud en Zilverwerk, Boeken en wat meer zal worden aangeboden. Woensdag 8 October van 10 tot 4 uur te zien. (3) gevraagd, bij Hk. MISSET, Ged. Kraaijenhorstergracht N°. 17. (2) door plaatsgebrekeenige prachtige SIERPLANTEN. Franco brieven onder N°. 4 hij de uitgevers dezes. TE KOOP voor elf duizend gulden, het HUIS No. 13 Bakenes- sergrachtgoed voor een groot gezinen voor vele zakendie ruimte vereischen. Brieven franco onder N°. 5, bij de uitgevers dezes. een B IJ B E L met 800 platen., prachtuitgave door Dr A. W. BRONSVELD, gebonden in vergulden stempelband. Brieven franco onder N°. 6 aan het bureau van dit blad. een compleet photographiscll Toestel, mits in goeden staat. Brieven franco met opgaaf onder N°. 7, aan het bureau van dit blad. een ongemeubil. BOVEN- ACHTERKAMER, voorzien van stookplaatsbedstedegroote provisie en kleerenkast. huurprijs 1,00 a ƒ1,25 per week, zeerge schikt voor een eenige Jufvrouw of Naaister. Adres bij de uitgevers dezes. een nette VOORKAMER met Alcoof en Slaapkamertje, zeer ge schikt voor twee Onderwijzeressen.; AdresSophiastraat N°. 2>'°°d. (8) een zeer net ingericht BOVEN HUIS, voor een klein gezin direct te aanvaarden in de Korte Houtstraat N°. 5. (9) I met 5 kamers en meidenkamer, alles zeer modern ingericht. Te bevragen bij den Timmerman H. BIERBOOMZijdgracht 14. 1 gezocht, met vrij slaapkamertje, door een jongmensch. Aanbiedingen onder N°. 958, aan het Adv.-Bur van P. VAN CITTERT ZONEN.' Allen die iets te vorderen hebben van W. STOLP, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden vóór 18 October Groote Houtstraat 74. (13) is verhuisd van het Nieumelandje N°. 7 naar de Sophiastraat N -1. De ondergeteekende bericht door deze dat hij zijne affaire Waaigat 8 heeft verplaatst naar de Lange Margarethastraat I't eerste huis om den hoek. Onder dankzeg ging aan zijn geachte clientèle voor het trouw bezoek tot dusverre ge noten, beveelt hij zich opnieuw vriendelijk in ieders gunst en recom mandatie aanzoowel buitenklanten als hen die aan huis komen, steeds een nette en accurate bediening be lovende. R. OKEX, BarbierAanspreker en Lijkbezorger. Haarlem, 7 Oct. 1884'. (15) F

Haarlemsch Advertentieblad | 1884 | | pagina 3