Tweede Blad. van ZATERDAG 8 Januari 1885. TE HUUR. Nieu wsbericht en mi iimiBmui Anegang. No. 10. Gem. kamer j 16 p.m. terst. Anthoniestraat. No. 21. Achterhuis ƒ1.75 p.w. No. 38. Huis 350 p.j. terst. Bakenessergracht. No. 3. Huis met tuin ƒ500 p.j. terst. No. 52rd. Bovenhuis ƒ160 p.j. terst. No. 54rd. Bovenhuis 7 2.40 p.w. terst. No. 64. Bovenhuis 175 p.j. terst. No. 70. Bovenhuis 200 p.j. Nov. No. 79. Huis met tuin /50Ö p.j. Febr. Botermarkt. No. 10. Gem. ben. suite 30 p,m. terst. No. 21. Gem. bovenvoork. ƒ12 p.m. terst. Burgwal. No. 26. Ben. achterk. ƒ1.50 p.w. terst. Delfstraat bij de Zijlweg. No. 25. Bovenhuis 72 p.w. terst. Doelstraat. No. 18. Vrij bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Donker Spaarne. No. 6. Huis met tuintje ƒ350 p.j. *No. 22rd. Bovenhuis 7275 p.j. Nov. Drossestraat. No. Benedenhuis 73 p.w. terst. Frankenstraat. No. 23. Bovenwoning /2 p.w. terst. No. 29. bovenkamer 71.25 p w. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis ƒ300 p.j. 1 Nov. Ged. Oudegracht. No. 15. Bovenvoork. 7 1.50 p.w. No. 118. Gera. kamers 30ar 35 p.m. terst. Ged. Voldersgraeht. No. 55. Huis m. tuin 7400 p.j. terst. Gierstraat. No. 29. Bovenkamers ƒ200 p.j. terst. No. 57. Bovenhuis 250 p.j. terst. Groot Heiligland. No. 38. Boven en ben. huis ƒ2 p.w. terst. Groote Houtstraat. No. 46. Slaapk. met een nieuw bed '10 p.m. No. 81. Boven voorkamer /10p.m. terst. No. 145. Gem. kamers 28 p.m. terst. No. 168.2 Gem. achterk. m. bed. /30a 35 p.m. Heerensingel. No. 5. Gem. kamers m. bed. 30 a 35 p.m. Jansstraat. No. 16. Ben. huis ra. tuin ƒ275 p.j. Mei. Jansweg. No. 9. Huis met tuin 700 p.j. Mei. Kampervest. No. 34. Bovenwoning 7250 p.j. No. 33. Boven voorkamer 71.25 p.w. Kleine Houtstraat: No. 53. Gem kamer m. alc.25 p.m. terst. No. 54. kamers ƒ2 p.w. No. 76. Huis met tuin 7600 p.j. Mei. No. 102. Huis ƒ300 p.j. 1 Mrt. No. 122. Gem. voor en achterk. 25 p.m. terst. Kenaupark. No. 14 Huis met tuin 750p.j1 Nov. Kennemerplein. No. 18rood. Bovenhuis ƒ250 p.j. Febr. Kerkstraat. No. 8. Pakhuis 71.20 p.w. terst. Kleine Houtweg. No. 1. Voorkamer m. alcoof 12 p.m. No. 73. Buitentje ƒ500 p.j. terst. Koningstraat No. 12. Gem. ben. slaapk. 10 p.m. terst. "Korte Dijk. No. 7. Huis met tuin 7350 p.j. terst. Korte Hofstraat. No. 3. Achterk. m. keuken ƒ1.60 p.w. terst. Kruisweg. No. 9. Huis /750 p.j terst. No. 26rd. Gest. kamer ƒ10 p.m. terst. Bange Hofstraat. •No. 5. Pakhuis 1.75 p.w. terst. Lange Rozenstraat. No. 51. Huis 7 1.25 p.w. terst. Lange Veerstraat. No. 19. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 72. Huis ƒ600 p.j. terst. Leidsche Vaart, straat B. No. Huis m. tuin ƒ4 p.w. 15 Dee. Bovenhuis 2.50 p.w. terst No. 27. Huis met tuin ƒ4 p.w. 15 Deo. No. 65. Benedenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Leidsche Vaart, straat C. No. 31rd. Bovenhuis. 7 2.50 p.w. terst. Linschoterstraat. No. 25. Huis met tuin ƒ2.50 p.w. terst. Magdalenasteeg. No. 7. Bovenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Nobels traat. No. 29. Ben. winkelhuis 73 p.w. terst. Oranjeboomslaan. No. 91. Bovenhuis 2 p.w. terst. Oranjestraat. *No. 86. Bovenhuizen 2 a 2.25 p.w. Palmstraat. No. 15a. Benedenhuis /2.25 p.w. terst. Raaks. No 36. Benedenhuis 4 p.w. terst. Rozenlaan. No. 12. Vrij Bovenhuis ƒ3 p.w. terst. Rustenburgerlaan. No. 31. Huis 7 3 p.w. terst. Rustenburgerstraat. Woonhuizen met tuintjes 3 p.w. Deo. Schagehelstraat. •No. 38. Gem. voork. m. kost en bed. 28 p.m No. 40. Huis m. tuin ƒ400 p.j. Deo. Schootersingel. No. 95. Huis met tuin ƒ500 p.j. Mei. Schooterstraatweg. No. 1. Huis met tuin ƒ575 p.j. Mei. Sophiastraat. No. 2rd. Voork. m. alc., kost en bed. 35 p.m. No. 22. Huis ƒ450 p.j. terst. *No. 27. Bovenvoorkamer ƒ1.25 p.w. terst. Spaarne. No. 24. Huis ƒ600 p.j. Spaarnwouderstraat. No. 96. Bovenhuis 7 2.75 p.w. terst. No. 101. Benedenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Tuinstraat. No. Ir. Huis 2.75 p.w. terst. Turfmarkt. No. 32. Bovenhuizen 300 en 175 p.j. terst. No. 32. Benedenhuis ƒ200 p.j. terst. V ogelkoopsteeg. No. 6. Huis ƒ1.75 p.w. terst. Wagenweg. No. 14. Huis met tuin 7750 p.j. Mei. Warmoesstraat. No. 19. Bovenkamer ƒ200 p.j. Wilsonsplein. No. 69zw. Benedenhuis ƒ15 p.m. terst. No. 69rd. Bovenhuis ƒ12 p. m. terst. 't Zieken. No. Huisje ƒ1.70 p.w. terst. No. 2. Huis ƒ2.25 p.w. terst. Zomervaart. No. llo. Huis ƒ150 p.j. Zuider Buitenspaarne. No. 48. Huis met tuin 73 25 p.w. 15 Jan. Zuiderstraat No. 19. Bovenvoorkamer 71.25 p.w. terst. Zijlstraat. No. 36rood. Bovenhuis 250 p.j. terst. Zijlsingelstraat. No. 8. Bovenhuis ƒ225 p.j. terst. No. 8o. Ben. huis m. tuin 200 p.j. Verleden week Zaterdag werd te Utrecht een fatsoenlijke burgerjuffrouw, echtgenoote van een chefconducteur van den Rij risp oor, die haar inkoopen in een boodschapmandje bij zieh droeg, op weg naar huis onder de Linden, een stille gracht, aangehouden door een man. Hij vroeg wat zij in het mandje hadterwijl hij haar tegen den zak klopte, waarschijn- om te onderzoeken of zy geld by zieh droeg. Na een wederzij dsch woorddat „het hem niets aanging" en dat „hij tsch alles moest hebben wat in de mand waB," had de juffrouw de kordaatheid den kerel bij de keel te vattenhem op den grond te werpen, en hem met hare knie in bedwang te houden. Toen riep zij om hnlpwaarop twee mannen kwamen aan snellen. Zij verzocht hun haar naar hel politiebureau te vergezellenzelve zou zy den aanrander wel voorthelpen. En inderdaad, zij pakte hem in den kraag, en bracht hem naar het bureau. De bovenmenschelijke of misschien beter: de bovenvrouwelijke inspanningook die der zenuwenmaakte dat haar hand zich niet kon ontsluiten en op het bureau door de agenten moest worden losgemaakt; in de andere had zy voordurend de bood schappenmand vastgehouden. Zoozeer was haar kracht uitgeput, dat zijtoen de aanrander in de handen van politieagen ten wasin onmacht viel. Den volgenden dag was haar geheele arm onrustwek kend gezwollen. Dezer dagen had er tusschen Haaks bergen en Neede een groot ongeluk plaats op den Gr.-O. lokaalspoorweg. Terwijl een trein in aantocht was, trachtte een rijtuig dwars over het spoor te rijdendoch niette- gestaande de machinist stopte, werd het rijtuig door den trein overreden. Tot op 't oogenblik is bekenddat er twee per sonen in het rijtuig dood zijn gevonden meer bijzonderheden zijn niet te berichten. Voor de Haagsche rechtbank werd Maandag behandeld de indertijd veel ge ruchtmakende zaak van den Leidschen student, die op den 30n September jl. aan een zg. groen een klap heeft gegeven ten gevolge waarvan deze krankzinnig zou zijn geworden. Het feit dat den beklaagde werd ten laste gelegd wasook door de verklaringen der getuigen, in confesso bevestigd, doch iets anders was dit met de gevolgen van den toegebrachten slag. Het O. M. meende toch te kunnen aannemen dat de zich later geopenbaard hebbende krankzinnigheid van den groen door den klap was veroor zaakt, terwijl door den verdediger van den bekl., mr. Simons werd aangevoerd, dat dit volstrekt niet bewezen geacht kon worden. Bovendienal was dit zoodan kon de kwade intentie van bekl. niet worden aangenomen, aangezien hij on mogelijk den zenuwachtigen toestand van den groen kon kennendaar deze laatste eerst twee dagen te Leiden was. Naar pi's overtuiging was de eisch van het O. M. een maand celstraf en eene boete van f 8, subs. 2 dagen gevangenis alleen een gevolg van de overdreven ge ruchten welke omtrent deze zaak in omloop waren gekomen. PI. meende dat bekl. dus alleen wegens het eenvoudige feit van het toebrengen van een klap, een der meest gewone gebeurtenissen in het da- gelijksch levenkon veroordeeld worden, en concludeerde mitsdien tot het opleggen van een boete van f 8. Uitspraak volgt later. De vereeniging Vergunningte Rot terdam en elders, heeft aan de beide Kamers der Staten-Greneraal breedvoerige adressen gezondeninhoudende grieven tegen de Drankwet, in zake de handha ving van de vereeniging van drankverkoop met andere winkelneringen. Door het dep. Leeuwarden der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen is besloten tot opheffing van de departe- ments bewaarschool aldaar met ingang van 1 Juli 1885. Het is de eenige bewaar school voor kinderen der meergegoede ingezetenen. Men hooptdat de gemeente de goed ingerichte school voor genoemd tijdstip overneme. Een Parysche commissaris van po litie, die onlangs in den trant van Salomo recht wilde sprekenkwam van die poging leelijk af. Er verschenen twee huurlieden voor hem, die elkander het bezit van een papegaai betwistten, en om nu te beslissen wie de ware eigenaar wasgaf hij last, den vogel binnen te brengen en los te laten. De man, naar wiens kant de papegaai dan heen vloog, zou geacht worden, de eigenaar te zijn. De partyen schaarden zich ieder aan een kanten de papegaai werd losgelaten. Maar in plaats van rechts of linksvloog Coce onmiddelijk naar den rechter. „Schurk! Heb je al ontbeten?" krijschte de brutale vogel, en viel met de hem eigen kracht op het reukorgaan van den wijzen man aandie slechts met moeite van het nijdige dier bevrijd werd en in dubbele beteekenis „een neus" kreeg, zooals hij nog nooit gehad had. De „schoonheidswedstrijd" te Parijs waarvan wij onlangs melding maakten geeft al vooruit aanleiding tot allerhande kibbelarijen. Men betwist de bevoegdheid van de leden der jury, die ten slotte de schoonste zal aanwijzen uit de door het publiek by stemming gekozen candidaten. Men dringt er op aan, dat al de mede- dingenden eveneens, in het wit b. v., gekleed zullen zijn, omdat anders het ver schil der gegoeden boven de minvermo genden te groot is enz. Kortom het is niet te verwonderen als de ondernemers van dezen dwazen wedstrijd nu al spijt hebben, dat zij er mee begonnen zijn; Uit Grille wordt aan de Bred. Ct. gemeld In onze gemeente woont een schatrijk vrijgezel. Reeds vroeger heeft geldzucht hem eeue booze part gespeeld. Voor brand stichting in een zijner woningen, natuur lijk goed geassureerd, beliep hij een von nis van 2 jaren cel. Het nadenken schijnt hem echter niet genezen te hebben, 't Volgende ten bewijs. Eene boerderij die hij verhuurde, werd door den vorigen bewoner behoorlijk ontruimd. Nu kwam volgens oud en eerwaard gebruik een stoet van blonde maagden, om het huis te reinigen en het in gereed heid te brengen voor den nieuwen huur der, die inmiddels door het mannelijk gedeelte der buurt uit eene andere gemeen te werd afgehaald. De eigenaar nu, een vrouwenhater liefde kost geld kwam onverhoeds eens hoogte nemenof dat schuren en poetsen behoorlijk geschiedde. Argeloos treedt hij ook eene kamer binnen. Een oogenblik gefluister, een paar wen ken, en de vogel was door de vroo- lijke maagdenschaar geknipthy zat gevangen. Bedreigingen noch beloften ten baten, hij bleef gevangen, of trak teeren. Maar dat kostte geld. Hy bleef dus. Inmiddels komt de buurt met den nieuwen huurder vroolyk aansjouwen. Nauwelijks echter is men begonnen een en ander af te lossen of van een anderen kant komt een andere huurder, die door zyn buurt 2 uur ver gebracht was, afzakken en installeert zich in het nog onbezette gedeelte der woning. De eige naar had heel eenvoudig het huis twee maal verhuurd; een der huurders heeft een ceJunl, de andere getuigen. Nu is dit huis volop bewoondde eigenaar wil er wel uitofschoon hij voor niets woont de twee huurders verkiezen te blijven, hoewel hun dat nogal wat kost. Men is benieuwdop welke voorwaarden hier door partijen zal gecapituleerd worden Donderdag is te Helmond eene schuit beladen met ijzerdraad uit Beek en Donk komende, op de Zuid-Willemsvaart door de stoomboot van 's Bosch aangevarenwaar door de stuurman Van Kruijsche tusschen den wal en het vaartuig verpletterd werd. Hij laat eene weduwe met vijf jeugdige kinderen na. Een teleurgestelde dief. Op den weg van Zuidland naar Abbenbroek ontmoetten twee boerendochters, rijk gekleed en het hoofd vol goud vergezeld van een dienst meisje met bescheidener hoofdtooi, een man die in het voorbijgaan vlug eene muts met krullenspelden enz, pakte en het op een loopen zette. Spoedig merkte de dief dat hij een verkeerde bij het hoofd had gehad enin plaats van goudkoper kreeg. Hij wierp het geroofde neer en vervolgde zijne vlucht. Naar men verzekert, is een onfeil baar middel ontdekt, om echte van na gemaakte diamanten te onderkennen. Indien een echte diamant gedurende eenigen tijd door de zonnestralen is beschenen dan schittert en straalt deze nog even in het duister. Nagemaakte diamanten be zitten dat vermogen niet. Een der nieuwste modes is het schilderen op zijde en fluweel van japonnen, tafelkleeden enz., dat tegenwoordig in Frankrijk en Duitschland veel gedaan wordt. De patronen wordenmet behulp van een warm strijkijzer, op de stoffen afgedrukt en dan met fijne olieverf daarop geschilderd. Zulke bloemen en figuren zijn vrij duurzaam. Dit schilderen zal zeker een geliefd dameshandwerk worden. Op de tentoonstelling van porselein schilderkunst enz.in het Amsterdamsch Panorama, zyn er proeven van te zien., Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een modern wintelhuis, op een der besten standen. Een huis Parklaan. Lu vendetta della signora Ungues ovvero una donna che uccide is de titel van het nieuwste drama dat dezer dagen in het Fossati theatre te Milaan werd opgevoerd. De handeling valt voor in de Salie des pas perdus van het gerechtshof te Parys en het stuk zou in het Hollandsch heetenDe wraak van mevr. Hngnes of een vrouw die doodt. Uit Hedel schrijft men aan het Dagblad: Man en vrouw dronken samen koffie, maar hadden geen brood. Nu ging de man brood halen. Toen hij te rugkwam wilde de vrouw wel brood etenmaar weigerde zy koffie te drinken: de koffie was voor den man alleen. Zoodra deze echter een teug genomen hadmeende hij een phosphorsmaak te proevenkreeg achterdocht en gaf dadelijk de politie kennis. Den rijksveldwachter J. P. Let- schert mocht het gelukken, nog lucifer koppen in de koffiekan te vindenen de vrouw (Helena van Loon)niettegen staande haar aanvankelijk hardnekkig ontkennentot de bekentenis te brengen, dat zij het voornemen had gehad, zich van haar man te ontdoen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5