vereoom Zang-Cursus. een knap JOUIN Sigarenfabriek, Gelei-Poeder. KEUKENMEID, KEUKENMEID, Gevraagd Heestergewas Mej. H. JANSEN, BRAAKMAN, advertentien. Dienstbode, Dagmeisje. Keukenmeid GEVRAAGD KRULLENJONGEN Eene knappe Burgervrouw Attentie. Vrij Bovenhuis INBOEDEL, De Makelaar N. D. DE LEUR. Koningstraat 279 W. G. SCHOUTEN. kunnen worden als de eischen der depu tatie waren ingewilligd. Men deelt ons mede, dat de uni- formkleeding der vaste bestellers aan de rijkstelegaaf kantoren voortaan zal bestaan uit petjas en pantalonen als overkleed voor den winter een mantelalles van don kerblauw laken. Voorts is de pet met uit monstering van scharlakenrood en voor zien van een onderseheidingsteeken van geel metaal; de jas met scharlakenroode uitmonstering en smallen opstaanden kraag, aan weerszijden voorzien van een zin nebeeldig teeken van geel metaal. Op de jas zijn twee rijen knoopeneveneens van geel metaaldragende eene W met kroon. De pantalon is afgezet met smalle schar- Jakenroode biezen. Te Musselkanaal haalde Vrijdag morgen een voorbij varend schipper met zijn haak het lijk eener vrouw boven water, 't Bleek, dat het dat van de weduwe v. K. was. Haar echtgenoot was van zeer gegoede familie. Bij den dood zijns vaders erfde hij nogal vrij wat. Drankmisbruik sleepte hem ten grave, en ook zijne weduwe bleef haar leven meestal onder bedwelming van het ver derfelijk vocht voortsleepen. Men gist, dat zij ook in dronkenschap in 't water js geraakt. De volgende «treffende» geschiedenis bracht onlangs in het middernachtelijk uur een huisgezin en eenige buren in de gemeente Marum (Groningen) op de been. Eene weduwe zat met hare lievelingen allen jongens van 15 tot 25 jaren in de kamer en vertelde hoe zij voor eenige jaren den duivel had gezien, den persoonlijken duivel, die, in pilow gekleed, een maatje jenever van haar kocht en dit met halve centstukjes betaalde. Waarschijniyk door de opsmukkingdie de verstandige moeder aan dit verhaal toevoegdewerd een der jongens erg zenuwachtig en riep op eens uitsdaar is hijmeenende dat hij den duivel zag. Verschrikt vloog de moeder op en greep naar een kacheldekselom den vijand te verjagen. In plaats van den duivel te slaan, dien zij natuurlijk niet zag, sloeg zij met zooveel geweld tegen de bedstede, dat de eenige dochter, die daarin rustig in Morpheus' armen lag, van schrik het bed uitsprong en naar bniten snelde. Daar viel het arme meisje in on macht. Nu was goede raad duur. Het misbaar, op straat voortgezet, deed de bnren opschrikken en zich naar buiten spoeden. Toen men echter vernam vanwaar de »wind« woei, begaf men zich weer haastig naar bed. Naar men verneemt, moet denaehtin het «bezochte» gezin verder rustig, althans kalmer, zijn doorgebracht. Een waarlijk roerend blijk van hon- detrouw wordt uit Spanje bericht. In een huis te Alhama leefde een uit vader, moeder en twee kinders bestaande familie. In hun kamer sliep ook een jonge, groote „Newfoundlander'' en met voorliefde legde hij zich naast het kinderbedje neer. Bij de jongste aardbevingen in Alhama stortte ook dit huis in en de bewoners werden onder de puinhoopen begraven. Te midden van het geroep en gekerm der veronge lukten gelukte het den hond met groote moeite en niet zonder zich zelf te ver wonden zich van onder de puinhoopen te bevrijden. In den bek droeg het trouwe dier het jongste kind, dat nog leefde! De „Newfoundlander" liep op de straat, waar hij het kind voorzichtig neerleide. Daarna keerde hij haastig naar hetinge- stortte huis terug, huilde hier onophou delijk en krabbelde met zijn pooten de steenen weg tot hij eindelijk na lang zoeken het tweede kind vonddat echter reeds dood was. Hoewel aan den kop en de pooten gekwetst en geheel uit geput beproefde de trouwe hond ten derde male tusschen de puinhoopen te dringen, maar keerde niet terug. HAARLEM, 20 Februari 18S5. In het twaalfde jaarverslag van het alhier gevestigde Pare-Vaccinogène komt het volgende voor: Werd in het vorige verslag er op ge wezen, dat het tijdelijke Pare in eene perma nente inrichting tot instandhouding van oorspronkelijke koepokstof veranderd was, aangenaam is het, nu te kunnen vermelden, dat door het toestaan van een jaarlijksch provinciaal subsidiegevoegd bij dat van het Rijk en deze gemeente, het bestaan der inrichting in dien vorm verzekerd is. Het totaal-cijfer der inentingengedaan in 1884, bedraagt 1359, tegen 2232 in 1883. Het getal inentingen in hetafge- loopen jaar was dus minder dan in het vorige jaar, toen zich vele personen lieten revaseineren wegens het voorkomen van pokken in naburige gemeenten. Er werden kosteloos gedaan 844 vaceinatien en 364 revaccinatienen daarvoor uitsluitend oorspronkelijke stof gebruikt. Onder de gevaccineerden en gerevaccineerden zijn begrepen de inentingenverricht bij het garnizoen en de gedetineerden in het Ver- eenigd Huis van Arrest en Provoost alhier. Het totaal der inentingen, op daarvoor bepaalde dagen door verschillende genees- en heelkundigen gedaan, bedraagt 151. Aan het voornemendat reeds gernimen tijd bestond om uitsluitend oorsponkelijke koepokstof te verzenden werd sedert 1 Januari 1884 gevolg gegeven. De uit komsten, die verkregen werden met de verzonden stof, warenin vergelijking met die van vorige jarenbuitengewoon gunstigwelk resultaat moet worden toe geschreven aan eene bijzondere en vroeger niet gevolgde wijze van verzameling der stof. Er werden 340 aanvragen om koe pokstof gedaan, waaraan voldaan werd door toezending van 742 paar glaasjes of buisjes met stof. Uit deze gemeente kwamen 46 aanvragen, die beantwoord werden door toezending van 103 paar glaasjes of buisjes met stof. De overige aanvragen werden gedaan door genees- en heelkun digen of door hoofden van gemeentebesturen De volgende staat geeft een overzicht van het totaal der inentingen en aanvragen om stof van de oprichting van het Park af Jaartal ingeente Aantal aanvragen personen. om koepokstof. Een zaag. Een paar kousen. Twee paternosters. Een Engelsch school boek. Een knipmesje. Een zakdoek. Eenige losse sleutels en 3 sleutels aan een plankje. In de tram-wagens achtergelaten een sleutel. Terng te bekomen bij W. Ausum Spaarn- wouderstraat No. 82, een zak waarin portemonnaie, vingerhoed enz. 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 53 103 354 933 1128 1355 1366 4957 1404 1239 2232 1359 16483 128 165 187 195 221 259 253 446 363 354 503 340 3414 De Haarlemsche Liedertafel „Zang en Vriendschap" werd opgericht 20 Pebr. 1830 en zal haar vijf-en-vijftig jarig be staan eenvoudig gedenken in de vergade ring van heden avond. Naar men verneemt bestaat het plan om op 15 April a. s. door een concert met bal dezen dag feestelijk te vieren. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politiedie dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een onderstuk gouden oorbel. Een nickel armband. Een gehaakte wollen doek. Een jas. Een schooltasch. - BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 19 Eebr. G. H. Baumeister en A. M. Menke' GETROUWD. 18 Eebr. C. J', v. Velzen en MKotten.r C. v. Gog en S. C. Kirsch. W. J.Kruije en|H. v. d. Wal. W. G. v. Niel enH" Meier. H. v. d. Vijgk en G. H. de Beer' GEBOORTEN. 12 Eebr. A. v. Alphen geb. de Boerd. M. A. v. d. Horst geb. Steffens z. M. van Loenen geb. Wezenbeek z. J. H. de Klein geb. v. Heinsbergen z. 13 Eebr. R. Gront- stuck geb. Hensen z. M. Eijking geb. v. Ge- neegen z. C. J. Heijtvelt geb. v. Mierlo d. A. M. Klijn geb. v. Galen d. II Febr. A. C. Bosman geb. v. Roon z. H. A. Bruijns geb. Duijn z. A. C. Tromp geb. Henny z. M. T. M. A. Middeldorp geb. Berkhout d. C. Lobman geb. v. Emmerik z. 15 Eebr. W. C. Savrij geb. Brack z. J. Oudolf geb. Koster d. M. v. d. Gein geb. Lubbers d. M. Stuurman geb Goed z. H. C. Elferink geb. Heeremans z. 16 E'ebr. J. M. Mulder geb. v. d. Meer z. C. D. G. v. Leuven geb. Dreijer z. M. de Nieuwe geb. de Jong z. M.S. Stuurman geb. Sabelis d. 17 Eebr. H. Ma- chielse geb. v. Hees d. H. F. Traksel geb. Janssens z. A. Wessels geb. van Grave d. 18 Eebr. M. A. Chabot geb, Remmé d. M.G. v. Huizen geb. Ditmar z. 19 Febr. JP. Lin deman geb. Wijnders z. E. E. Nix geb. van Deinse z. OVERLEDEN. 12 Eebr. G. Vester Wed. II. Groenendaal 75 j. Rozensteeg. J. Lagram 80 j. L.Heeren- straat. M. W. Booms 13 m. d. Vrouwen- steeg. A. M. Hessels 13 m. d. Krom. 13 Eebr. J. A. de Dood 12 m. d. KI. Houtstr. C. J. Reekers 40 j. Peuselaarsteeg. 14 Febr. G. Hetteriks 74 j, L. Molensteeg. 15 Eebr. H. M. Nierop 20 m. d. Tuchthuisstraat. M. v. ïïeems Ecktg. v. H. Renout 34j. Nieuwe Spaarnw.str. -A. Zwaanswijk Echtg. v. D. Bos 63 j. Vogelkoopsteeg. J. W. H. Berman 1 m. z. Raamvest. 16 Febr. S. M. Sabelis 3 m. d, De Witstraaat. M. E. C. Leising 15 m. d. Zuid Polderstraat. W. Glaser 23 m. z. Gr. Heiligland. C. Barnhoorn Wed. J. v. Saasen 85 j. Ged. Voldersgracht. 17 Eebr. J. M. de Jong Wed. A.Marks 71 j. Kamper vest.. Een levenl. aangeg. kind v. h. vrouwel. geslacht van S. Groot Tulpenstraat 18 Eebr. N. Geel Echtg. v. S. Groot 33 j. Tulpenstr. W. M. v. Dantzig 7 j. d. Jacobijnenstraat. Remonstrantse^ Zangkoor! OEFENING op Zondag 22 Februari 1885, des mor gens ten 11% uur. Liederen 17, 166,104. Koren vaD Niels W. Gade en Daniel de Lange, De Leden worden dringond verzocht met het oog op de aan staande uitvoering en de belang rijkheid der nieuwe Koren deze oefening te willen bijwonen. (916} Ondergeteekendedoor enkelen daartoe aangezochtwensehtbij genoegzame deelneming, tegen Maart a. s. een ZangCUrSUS te openen voor jongelieden boven de vijftien jaar. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. A. BEERNINK, (917) Raamvest 41. Te Haarlem aan den Wagenweg, verlangt men met 1° Mei in een gezin met drie dienstbodeneene bekwame van de P. G.voorzien van getuigen. Brieven franco onder N°. 918, hij De Erven Loosjes. Mevrouw GERTH v. WIJK, Zeidschevaart 74, vraagt met 1 Mei eene knappe die een burgerpot smakelijk kan klaar maken, en een zeer zindelijk Zonder zeer goede getuigen on- noodig ziek aan te melden. (919) Men verlangt met Mei, in een klein gezin, eene flinke DIENSTBODE, van de P.G., als Meid-alleen. Adres: Raamsingel 42. (920) Met Mei wordt gevraagd eene (P.G.) AdresMe. H. GERLINGS, Kenaupark 15. (921) In een kleindeftig gezin wordt gevraagd tegen Mei, eene knappe, trouwe en eerlijke boven de 25 jaar, P. G.die goede getuigen kan overleggen en ook huiswerk wil verrichten. Loon ƒ100. Zich persoonlijk aan te melden liefst vóór 12 ure Kleine Houtweg 45. Te Haarlem wordt tegen 1° Mei as, eeae Werk*Tweede Meid gevraagdvan goede getuigen voor zien. Adres: Alexander straat 10. te Haarlem, eene WEDUWE zonder kinderen of VROUW uitj den gegoeden burgerstanddie goed koken en netjes werken kan, tus- sohen de 30 en 40 jaar, bij eene alleen wonende dame. Brieven franco onder No. 924, of in persoon tot Mei in de Jansstraat No. 85. Er wordt ten spoedigste gevraagd tegen 4 per weekvoor loopwerk enz. AdresGroote Houtstraat 5 gevraagd, bij G. VAN ABS, tim mermanBreesteeg. (926) zag zich gaarne belast met het wassehen voor Dienstboden Inlichtingen zijn te bekomen aan het Bureau van dit blad. Op bovenstaand kan geplaatst worden een JONGMENSCH, den leeftijd van 18 jaar bereikt hebbende, om zich verder te be kwamen. Loon aanvankelijk 2aƒ3 pep week mits bewijzen van eerlijk heid. Brieven bij de uitgevers dezes onder N°. 928. Een Onderwijzer alhier, met hoofdacte en hekend met Pransch en Dnitsch, wenseht nog enkele avonduren op de eene of andere wijze nuttig te bestedenliefst door het geven van degelijk privaat' Onderricht. Brieven franco, lett. IJ Zhij den Boekhandelaar J. J. C. MUNK. (929) HTTIÜ. Tegen 1 Mei 1885 JT TE HUUR gevraagd: een HUIS met TUIN, ■op goeden stand. Huurprijs hoogstens 750. Aanbiedingen onder N°. 930 bij De Erven Loosjes, te Haarlem. rgin|rn TE HUUR een HUISJEbe vattende voorkamertje, binnen kamerplaatskeuken en zol der te bevragen bij H. VELTHUI- ZEN, hoek Turfmarkt 34. (932) TE HUUR 2 (of 3) gemeubileerde KAMERS, voor een ongehuwd! heer. Brieven franco onder N°. 933 aan het bureau van dit blad. op Dinsdag den 24 Februari, m 10 uur, TE HUUR, bevattende 5 kamers, waarvan 2 ensnite, keuken met regen- en weiwaterpompzolder met bodenkamer en vele verdere gemakken. Huurprijs 300 per jaar. Te aanvaarden Mei 1885. Adres: G. J. PELDER, tim merman, Jacobijnenstraat 38rood. van een netten wegens vertrek naar Indië, van den WelEd. Gestrengen Heer J. E. OLTMANS Zijhoeg, naast „Kotta Radja." Bestaande inSalon stel met Buf fet (zwart), dito mak., Schrijfbnrean, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Waschtafels, Mangel. Voorts Twee dozijn paar Christoffel Tafel zilver, twee dozijn paar ChristoffelDes- sertzilver,2 doz.Tafelmessen, Ontbijt- Tafellakens ServettenVingerdoek jes, Handdoeken, Sloopen en hetgeen meer gepresenteerd zal worden. Alles Breeder bij billetten omschreven, Zaterdag 21 Maandag 23 Febr. voor een ieder te zien. (934) Bij de zeer eenvoudige bereiding dezer smakelijke en verfrissohende spijsheeft men alleen water noodig. Te verkrijgen per pakje a 30 Ctg. bp K. VAN EDEN, Damstraat 20. op Dinsdag 24 Februari 1885 des voormiddags ten 10 ure precies van eene party groenblijveade PLAUTEH, Stam- en Struikrozen, Rho- dodendrumsOccuba's Lage lei Perzikkenboomen en verder al hetgeen voor den verkoop te zien zal zijn. Alles afkomstig van den Heer R. BOER Jz.te Boskoop. (936) is verhuisd van de Fr ankestraat 21 naar de boven den Heer BIES. (937) i Handel ia Touwwerk "8 als zwaar en ligtop strengen J{ en bollen. th Gordijn-Menbel-Jalousie-5 •g Raam- en Spiegel-Koord. DE OPRECHTE van W. J. L. DU BOIS, is te hekomen bp Banketbakker, Damstraat 13.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3