Raclivereemging. DIENSTBODE, DAGMEID. KEUKENMEID. Zang-Cursus. Fransche Taal. A.DVERTENT1EN. DIENSTBODE, temonstrautsoh Zangkoor, Terstond gevraagd HAARLEMSCHE CONCERT KEUKENMEID, Werk-Tweede Meid, Attentie. Gevraagd Dienstbode TWEEDE MEISJE. Keukenmeid gedachtenlezen in de mode, en dikwijls hebben zij goeden uitslag, in zooverre dat daardoor wordt aangetoond dat ook andere personen min of meer de gave dier beide heeren bezitten, doch aan den anderen kant, naar het schijnt, niet zelden ten koste van het zenuwgestel der na volgers. Eene commissie heeft onlangs hare eerste zitting gehouden, waarbij door de professoren Pasehoetine en Slavianski met twee jonge dames, die zich daartoe badden aangebodenvijftien verschillende proeven zijn gedaan, welke voor het meerendeel zijn gelukt. Met het oog op de bewering van velendat het verschijnsel zou kunnen worden verklaard door eene samentrekking der spierenwerd als middel van gemeen schap tusschen den ingever en den opnemer der gedachte een metalen kettinkje van ruim twee meter gebruiktwaarvan men zorg droeg het middengedeelte voortdurend den grond te doen raken. Te Amsterdam zal eene benefice- voorstelling voor den veteraan der tooneel- speelkunst Kapper op Donderdag 5 Maart in den Salon des Variétés gegeven worden. Opgevoerd wordt De gedenkschriften van den duivel, hetzelfde stuk waarin hij voor 55 jaren voor het eerst optrad. De aandeelen in den Parkschouwburg te Amsterdam, die in het jaar der op richting, 1883, genoteerd waren op 120 pet., staan thans 9 pet., Voor het hof van assises te Bologna zal een proces behandeld wordendat veel belangstelling wekt. De beschuldigde is zekere Marenaridie tot de geheime politie behoorde en in 't bijzonder in last had om komplotten te smeden en scheuring te doen ontstaan tusschen de verschillende groepen der revolutionairen. Op zekeren dag kregen de revolutionairen het bewijs dat Marenari een valsche broeder was en aan de politie hunne geheimen verklapt had. Er werd nu recht over hem gesprokenen men gaf hem de keus om gedood te worden tot straf voor zijn verraad, of den politie-beambte Panzani, aan wien hij zijne rapporten had gezonden met een dolk te vermoorden. Marenari koos het laatste. Hij bescheidde Panzani in eene eenzame straat te Bologna,'savonds laat, onder voorwendsel dat hij hem gewich tige geheimen had te openbaren. Panzani kwam zonder eenig wantrouwen te koes teren en werd dadelijk door Marenari aangevallendie hem eenige dolksteken toebracht. Panzani weerde zich echter dapper, wist te ontkomen en herstelde. Te Madrid is het eerste nommer van een anarchistisch en socialistisch blad verschenen. Het vraagt de afschaffing van het leger, van de begrooting van eeredienst, de vermindering der ambtenaren tot op een tiende, dit alles om de tegenwoordige uitgaven bijna geheel te kunnen besteden aan openbare werken en alzoo aan alle leegloopers en proletariërs arbeid te ver schaffen. Zondag jl. heeft er te Parijs eene vergadering plaats gehad van lersche „onoverwinlijken" en dynamiet-mannen Figaro was, op verzoek zeker, uitgenoo- digd een verslaggever te zenden, en een der medewerkers van het blad heeft zich dus naar het gebouw begevenwaar de bijeenkomst heeft plaats gehad. Hij verhaalt dat hij de vergaderzaal is binnengeleid, en hij beschrijft de zaal, die met rood papier behangen is en aan het einde prijkt met kleine vergulde stoeltjes, terwijl in het midden der zaal de stoelen gereed stonden rondom eene tafel. Alle gemach tigden hadden op de linkerborst eene groene roset (groen is de kleur van Ierland) op eene anderedriekleurige roset. Een der gemachtigden droeg het ridderkruis van het Legioen van eer en een ander de pauselijke orde van St. Sylvester. Nadat de gemachtigden elkaar de hand gedrukt hadden, riep de jongste: »dat allen weggaan," en dadelijk werd de verslaggever van Figaro met eenige vrien den hoffelijk naar een der bovenvertrekken geleidwaar papierpennen en inkt aan wezig waren. Daar moesten de genoodigden gedurende de beraadslagingen blijven, maar de jongste gemachtigde kwam om het kwartier een kort verslag brengen van hetgeen er verhandeld was. Daaraan nu wordt het verhaal ontleend, dat Figaro geeft van de vergadering, die het blad „het conclave der dynamiet-mannen"noemt. Michael Flannery opende de vergadering. Hij las brieven van verontschuldiging voor van een ouden fenianHead Centre (waar schijnlijk Stephens, meent het blad), van een generaal van lerschen oorsprongdie in dienst van Frankrijk geweest is, van O'Neill, een fenian, die in 1866 veroor deeld wasmaar uit den kerker ontvlucht isvan een groep nationalistische studenten aan het lersche college te Parijs, en van nog eenige personen. Daarna begon de beraadslaging die zeer stormachtig was. Er werd eene motie voorgesteld, die eene ware acte van beschuldiging tegen Engeland is en waarin verklaard wordt dat Engeland misdaden op misdaden ge stapeld heeftniet alleen tegen Ierland maar ook tegen andere volken. Onder anderen wordt gezegd„Engeland heeft ondanks zijne huichelarij, ons het voorbeeld gegeven van hetgeen men kan en moet doen in geval van oorlog door zijn gedrag in Zoeloelandwaar zijne soldatenop last hunner officieren, zonder het minste ge wetensbezwaar een kelder, waar inboor lingen gevlucht warendoor dynamiet heeft doen springen." Daarom en om al het andere (Ierland moet aan de Ieren zijn, gaat vooraf) zij besloten, dat de door Engeland aan Ierland toegeworpen hand schoen opgenomen worde met al de gevaren, die zulk een uittarting medebrengt. „Wij zullen Engeland straffen naar het recht van wedervergeldingen wij zullen door dezelfde middelen en op nog uitgestrekter schaal ons doel bereiken door de krachtigst werkende, de meest onverbiddelijke maat regelen, door een stelsel van gelijktijdige ontploffingen te Londen en in de andere steden en dorpen van Engeland." Met eene meerderheid van zeven stem men werd deze motie goedgekeurd. Een amendement, om nog doeltreffender revolutionaire middelen te gebruiken, ter vernieling van de historische monumenten in Engelandwerd niet aangenomeu. Een andere motieom zich te vereeni gen met de Russische nihilisten, is ver worpen omdat Rusland de vijand is van Engeland en alzoo indirect de vriend van Ierland. James Mc. Dermot, de lersche ver klikker, werd opnieuw ter dood veroor deeld. Er is voorts besloten dat een adres en een proces-verbaal der bijeenkomst gezonden zullen worden aan O'Donovan Rossa aan Mc. Joherry, en aan Gladstoneaan lord Spencer, onderkoning van Ierlanden aan de voornaamste hoofden van de Engelsche Regeering. Le Matin, die ook eenige mededeelin- gen doet omtrent de vergadering, zegt dat ze gepresideerd werd door den aan legger van de jongste ontploffingen te Londen. Allen die in de vergaderzaal waren, hadden een revolver bij zich, om als onverhoeds een Engelsche detective binnen drong, hem dood te schieten. HAARLEM, 27 Februari 18S5. Door wijlen den Heer Cornelis de Breuk alhier, overleden den 30 No vember 1884, is vermaakt aan het bij zonder wees- en armenhuis der gemeente Woubrngge, nit achting voor de geboorte plaats zijner moeder, eene som van f 200, vrij van successierecht. Woensdag ochtend is uit den Kin derhuissingel alhier opgehaald het lijk van A. J. van der V., oud 43 jaren, blee- kersknecht, die sedert den 1 dezer werd vermist. Daar hij veel misbruik maakte van sterken drankvermoedt men dat hij in beschonken toestand te water is geraakt. Den 4en Maart a.s. hoopt de Heer A.A. Deenik M.Lzn. onze vroegere stadge noot thans Doopsgezind pred. te Stavoren en Molkwerum, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren de evangeliebe diening aanvaardde. Het groote Amerikaansche Circus onder directie van den heer G, W. Pinder is hier Donderdagochtend aangekomen. In betrekkelijk korten tijd werd de omvangrijke tent, zeker een der grootste in hare soort, zonder veel beweging of drukte opgeslagen. Het personeel met paardenolifanten en kameelen en sierlijke wagenswaarvan met 6 en 9 paarden bespannenen voor afgegaan door een wagen met muziekanten, trokken door de voornaamste straten en lokten, even als dezen middag, een groote menigte toeschouwers. Naar men verneemtmoet een bezoek aan het Circus Pinder allezins de moeite waard zijn. - Naar men verneemt is heden het lijk van den vermisten Heer Dijckmeester, kommandant van de brandweer te Am sterdam opgehaald. Door Mevr. weduwe van der Straa- ten geboren Ploeg alhier is aan de Stads Bibliotheek ten geschenke gegeven eene verzameling boeken, hoofdzakelijk hande lende over wijsbegeertegeschiedenis en klassieke letteren. 8URGEKLIJKE STAND ONDERTROUWD. 25 Febr. L. Kuipers en F. C. Boskma. 26 Febr. J. Meijerink en E. M. Verlee. GETROUWD. 22 Febr. S. Poppelsdorf en Fde Vries. 25 Febr. PBeute en WHeminkC. Slo- temaker en G. van Gelder. II. Zomerdijk en G. Willemse. GEBOORTEN. 19 Febr. M. W. de Vos geb. Hamers d. M. A. Oudolf geb. Wognnm d. S. v. Welt geb. Hessels z. 20 Febr. M. E. de Lan°;e geb. Slingerland z. F. C. Poelenjee geb. Pieters z. M. E. Smit geb. v. d. Pol z. G. J. de Graaf geb. v. Schooten z. C. P. Braakman geb. Koojj d. M. G. Mikkers geb. Dijkman z. A. M. W. de Boer geb. Verzeilberg d. 21 Febr. E. A. Duijs geb. de Wilde z. M. Steenken geb. Smits d. A. M. Stammers geb. de Valk. d. H. M. Lenten geb. Smit d. M. W. Wijkhuizen geb. Donkerlo z. M. P. Thoënes geb. Munnik z. en d. 22 Febr. H. v. d. Steilen geb. Scheelings z. S. Rieu geb. Rosenkart d. 23 Febr. A. M. Franse geb. Krom d. A. v. d. Meij de Bie geb, Heekelaar d. G. Cliteur geb. v. Schaik d. - T. Lenaarts geb. Zwart 2 z. 24 Febr. J. H. Koelemeijer geb. v. Kessel d. C. Schorsij geb. Blokker d. 25 Febr. M. G. Sehous geb. Dames d. A. B. Eden geb. Sprengers d. D. W. A. Bleumink geb. v. Maanen d. A. Heusen geb. Baaij z. A. Meijer geb. Veltman z. M. v. Giezen geb. Bachmann z. OVERLEDEN. 19 Feb. J. Kaarsgaren 7S j. Schootersin- gel. P. J. v. d. Ham 17 m. d. Ged. Oudc- gracht. 20 Febr. Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van N. Sprengers, Oranjeboomslaan. P. v. Lint 82 j. Meester- lottelaan. J. Fortgens 2 j. d. Anegang, S. A. Charbon 14 j. d. Bakenessergraclit. J. Rikkinga Echtg, v. W. v. Keulen 77j- Groot Heiligland. 21 Febr. A. J. Horeman 2 j. z. Korte Zijlstraat. S. Barendse Wed. J. Bus king 77 j. KL Houtweg. 22 Febr. W. Spar- reboom 2 j. z. Kraaijenh.gracht. A v. d. Engh 5 m. d. Tuinlaantje. L. G. Roepius Wed. D. A. Brakenburg 78 j. Ilagestraat. A. Klok 73 j. Gr. Heiligland. 23 Febr. C. A. v. d. Berg Wed. J. Harmense 87 j. Zuider straat. Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J. Franse, Leidsche straat. A. M. H. Koning 4 j. d. Ged. Raamgracht. T. H. Toebes 11 cl. d. Doel- straat. 24 Febr. S. M. Dupon Echtg. v. H, G. Schouten 35 j. Oranjeboomslaan. P. C. Kcnsen 51 j. Spaarnw.straat. D. Luit.ing 2 j. z. Oranjestraat. A. T. Vreden- daal 31 j. Wester Boogaardstraat.25 Febr. F. A, v. Suehtelen 62 j. Gierstraat. L. de Mink 5 m. d. Anisterdamstraat. A. J. v. d. Veldt 46 j, Jan Steenstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een zilveren tabaksdoos. Een arm band. Een Atjeh-medaille. Een gezangenboekje. Een oorbelletje. Een lederen tasch. Een beiteltje. Een ringetje. Een taschje met tram kaartjes. - Een zijden parapluie. Een spoormandje. Een bril. Eenige losse sleutels. Een pendule-sleutel. In de tramwagens achtergelaten Een rolletje pepermunt. Terug te bekomen bij D. C. Moorhoff, Witte Heerensteeg 51een gouden oor belletje. Bij de weduwe Ausum, Oranje boomslaan 62, een bankbiljet. Bij J. P. van Oploo, Harmenjansweg 67a, een zweep. Heden overleed alhier in den ouderdom van 62 jaar, onze waarde broeder en schoonbroeder, de Heer F. A. v. SUCHTELEN. Wed. E. H. Tomberqh van süchtelen. E. N. Hahn. I. C. HAHN VAN SüCHTELEN. E. A. Kruseman. P. E. Kruseman Lternur. Haarlem, 25 Februari 1885. Eenige kennisgeving. Gevraagd tegen Mei a. s.voor een klein gezin zonder kinderen eene knappe voor meid-alléén. Loon 75, waschgeld 25. Die niet van goede getuigen voorzien zijn kunnen de moeite sparen zich aan te melden. Adres: Groote Houtstraat 12. Gevraagd tegen Mei eene als Meid-alleen, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te mel den. Groote Houtstraat 20. (21) EEN FLINKE P. G. gevraagd. Adres Vericulft 4. UITVOERING op Zondag Maart 1885des morgens ten lO uur precies. Liederen: 17, 166, 104. (12) een fatsoenlijk DAGMEISJE. Adres: Jansstraat N°. 3. Spreekuur van 12 tot 4 uur. ip Dinsdag 10 Maart 1885, des avonds ten 7 uur n de Muziekzaal der Sociëteit „Vereeniging". solisten De Heer en Mevrouw '^EORGr HENSCHEL(Zang) nit Londen. iejuffrouw ANNA KLUIT (Piano) f nit Amsterdam. Wegens huwelijk der tegenwoor dige vraagt Mejuffrouw VAN DER LAAN, Bartelgorisstraat N°. 13, tegen Mei a. s.eene bekwame Keukenmeid, P. G., die goed kan koken en huiswerk verrichten. Loon 100, benevens 26 waschgeld. Mevrouw KREMER, Krocht 12, vraagt tegen Mei eene eenvoudige, zindelijke genegen ook huiswerk te verrichten, en eene die kan strijken en met de wascb omgaanbeiden liefst van de P.G. en boven de 22 jaar oud. (19) Een Onderwijzer alhier, met hoofdacte en bekend met Franseh en Dnitsch, wenscht nog enkele avonduren op de eene of andere wijze nuttig te bestedenliefst door het geven van degelijk privaat- onderricht. Brieven franco, lett. IJ Zbij den Boekhandelaar J. J. C. MUNK. (27) tegen Mei e. k.eene eenvoudige, nette DIENSTBODE, P. G. niet onder de 35 jaren oud, die goed kan koken en geschikt en bereid is om als meid-alleen alle werkzaamheden te verrichten ten hnize van een alleen wonend heer te 's Gruvenhage. Loon ƒ125 in het jaar. Franco brieven onder N°. 16 bij De Erven Loosjes te Haarlem. TOeyet Mei biedt zich aan een |f 1 fatsoenlijk Friesch MEISJE P. G., als Tweede Meid, liefst in een klein net gezin, voor zien van goede getuigen. Brieven franco onder N°. 23 bij de uitgevers van dit blad. Zijdie zich nog wenschen aan sluiten bij deD ZangCUTSUS :t Zang vereeniging) voor volwas- ïn worden verzocht zich aan te den vóór 10 Maart a.s. I A. BEERNINK, Raamvest 4Ik. Tegen 1 Mei wordt gevraagd: eene flinke als meid-alleen, en ten spoe digste eene NOODHULP, die goed kan koken en huiswerk verrichten. Adres in persoon: Parklaan 45. (20) Grondig Onderwijs aan jongelieden, die de Hoogere Bur gerschool of het Gymnasium wen schen te bezoekenalsmede aan hen, die een examen in deze taal willen afleggen. Brieven franco, N°. 28, aan het bureau van dit blad. Mr. W. H. SMIT, Wïlhelmina- straat 33vraagt met Meieen TWEEDE MEISJE, gewoon met kinderen om te gaan kunnende strijken, naaien en mazen. (24) Met Mei wordt gevraagd eene (P.G.) AdresMr. H. GERLINGS, Kenaupark 15. (17)

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3