Tweede Blad. van ZATERDAG 28 Februari 1885. -TH HUUR. Nieuwsberichten. ADVERTENTIEBLAD i G te (nie sen' mei (i Anegang. No. 16. Bovenhuis 350 p.j. terst. No. 20. Bovenhuis ƒ425 p.j. No. 33. Voork. m. slaapk. 26 p.m. terst. Anthoniestraat. No. 48. Huis ƒ300 p.j. terst. Bakenessergraeht. No. 3. Huis met tuin 450 p.j. Mei. No. 13. Huis ƒ600 p.j. terst. No. 23. Pakhuis 200 p.j. terst. No. 70. Bovenhuis ƒ190 p.j. terst. No. 70. Benedenhuis 275 p j. terst. No. 87a. Werkplaats 75 p.j. terst. Botermarkt. No. 10. Gem. hen. suite .30 p.m. terst. No. 21. Gem. hovenvoork. ƒ12 p.m. terst. Burgwal. No. 11. Benedenhuis /2.50 p.w. No. 26. benedenkamer ƒ1.60 p.w. terst. Doelstraat. No. 17. Huis f2 p.w. terst. Donker Spaarne. No. 58. Huis ƒ150 p.j. Mei. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis /300 p.j. terst. Gasthuissingel. No. 4. Huis met tuin ƒ450 p.j. Aug. No. 18. Bovenhuis ƒ300 p.j. Mei. Ged. Ki-aaienhorstergracht. No. Bovenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 15. Voor- en achterk. /2,50 p.w. terst. No. 105. Huis 650 p.j. Mei. Ged. Voldersgraeht. No. 1. Ben. huis m. tuin /3p.w. terst. No. 9. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. 1 Maart. No. 51 en 53. Huis m. tnin 400 p.j. Mei. Gierstraat. No. 19. Ongem. hovenvoork. ƒ10 p.m. No. 51. 2 Gem. hovenvoork. 725 p.m. Mei. No. 57. Bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Groote Houtstraat. No. 12. Vrij bovenhuis ƒ450 p.j. 1 Mei. No. 46. Slaapk. met een nieuw bed ƒ10 p.m. No. 81. Boven voorkamer 10 p.m. terst. No. 103. Huis/500 p.j. Mei. No. 146. Huis ƒ450 p.j. Mei. No. 170. Bovenhuis ƒ450 p.j. terst. Jacobijnestraat. No. 3. Bovenvoork. m. slaappi. ƒ12 p.m. terst. No. 20rd. Vrij Bovenhuis 7300 p.j. Mei. Jansstraat. No. 16. Ben. huis m. tuin ƒ275 p.j. Mei. Jansweg. No. 25a. Winkelhuis ƒ600 p.j. terst. Jan Steenstraat. No. 36. Huis 215 p.w. Kampervest. No. 32. Bovenhuis 7 3.75 p.w. No. 34. Bovenwoning ƒ250 p.j. Kennemerplein. No. 9. Huis met tuin 7800 p.j. 1 Mei. Kinderliuissingel. No. 16a. Huisje 1.90 p.w. Kléin Heiligland. No. 7. Kelder ƒ40 p.j. Kleine Houtstraat: No, 5. 3 Gem. kamers ƒ30 p.m. April. No. 54. kamers ƒ2 p.w. No. 59. Huis met tuin 600 p.j. Mei. No. 76. Huis met tuin 7600 p.j. Mei. No. 110. Bovenhuis ƒ190 p.j. Mei. No. 115. Gem. voor- en achterk. 20 p.m. Kleine Houtweg. No. 73. Buitentje ƒ500 p.j. terst. Koningstraat. No. 30. Huis /500 p.j. Mei. Korte Dijk. No. 7. Huis met tuin 7350 p.j. terst. Korte Jansstraat. *No. 1. Huis ƒ375 p.j. 1 Mei. No. 3. Kamer m. kenken ƒ2.25 p.w. terst. Koudenhorn. No. 48rd. Bovenhuis 225 p.j. Mei. No. 16. Bovenhuis 175 p.j. terst. Kruisweg. No. 9. Huis ƒ750 p.j. terst. Lange Hofstraat. *No. 5. Pakhuis 1.75 p.w. terst. Lange Veerstraat. No. 19. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Lange Wijngaardstraat. No. 19. Huis 4 p.w. Febr. Leidsehe Vaart. No.'56. Bovenhuis ƒ250 p.j. Mei. No. 122. Huis m. tuin ƒ525 p.j. Mei, Magdalenasteeg. No. 7. Bovenhuis 225 p.w. terst. Molensteeg. No. 6rd. Bovenhuis 3.75 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Bovenhuis ƒ350 p.j. Mei. Nieuwe Groenmarkt. No. 4. Huis 7 50 p.j. Mei. Oranj eboomslaan. No. 91. Bovenhuis ƒ2 p.w. terst. Oranjestraat. *No. 86. Bovenhuizen ƒ2 a /2.25 p.w. O verstraat. No. 9r. Huis t 2 p.w.' Palmstraat. No. 23. Ben. en bovenhuis 2.75 p.w. terst. Parklaan. *No. 25. Huis m. tuin ƒ525 p.j. Mei. No. 46. Bovenhuis /200 p.j. Mei. Raamvest. No. 27. Huis m. tuin 275 p.j. Mei. Rustenburgerstraat. Woonhuizen met tuintjes 3 p.w. terst. Schagehelstraat. No. 40. Hnis m. tuin ƒ400 p.j. Mei. Schootersingel. No. 127. Huis met tuin ƒ700 p.j. Mei. Sehoo terstraatweg. No. 11. Huis met tuin 575 p.j. Mei. Sophias traat. No. 2rd. Gem. slaapkamer 6 p.m. terst. Spaarne. No. 24. Huis ƒ600 p.j. Spaarnwouderstraat. No. 100. Winkelhuis 4.50 p.w. Twijnderslaan. Nette Huisjes met tuintjes ƒ3 p.w. terst. Turfmarkt. No. 32. Bovenhuis ƒ300 p.j. No. 32. Benedenhuis /200 p.j. Turfsteeg. No. Bovenhuis ƒ1.75 p.w. terst. Verwulft. No. 4. Gem. Bovenhuis ƒ300 p.j. terst. Wagenweg. No. 9. Vrij boven en ben. huis ƒ280 p.j. Mei. No. 14. Huis met tuin ƒ750 p.j. Mei. Warmoesstraat. No. 22. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Wilsonsplein. No. 2rd. Bovenhuis /250 p.j. Mei. No. 5. Huis m. tuin ƒ325 p.j. Mei. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. 15 Maart. Zuiderstraat. No. 19. Boven achterkamer 1.25 p.w. Zijlsingelstraat. No. 8 o. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. No. 8p. Ben. huis m. tuin ƒ200 p.j. Mei. Zijlsingel. No. 6. Huis met tuin 750 p.j. Zijlvest. No. 13. Bovenhuis 7300 p.j. Mei. Zijlweg. No. 16. Villa 656 p.j. No. 18. Villa ƒ900 p.j. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een modern winkelhuis, op een dei- besten standen. Een huis Parklaan. In de Auguststrasze te Berlijn woont de boekhouder F. met zijne vrouw en een 28-jarige dochter uit het eerste huwelijk. Deze huwde eerst een neef, die een groote zaak in Brunswijk bezit. Daar leerde de jonge vrouw echter een technicus kennen en liefhebbenen spoedig was het plan voor een reisje naar Engeland gemaakt en uitgevoerd. Natuurlijk volgde daarop eene echtscheiding, en ai heel spoedig daarna het huwelijk met den tweeden gemaal. Deze no. 2, kreeg echter een plaats als machinist-ingenieur op een boot naar Brazilië, en was dus genoodzaakt voor langen tijd van zijn vrouw afscheid te nemen. Hoewel bij geregeld geld zond en daarenboven recht hartelijke brieven ge wisseld werdenbehaagde het eenzame leven in Engeland aan de jonge vrouw niet lang, zoodat zij besloot naar hare ouders te Berlijn terug te keeren. De echtgenoot in den vreemde vond dit goed, en zond zijne brieven voortaan naar Berlijn. Hier maakte de onbestorven weduwe kennis met een vroolijken postbeambte, met wien zij intiem omging, en juist begon zij te denken aan een derden „Bund fur' 8 Leben" toen onverwacht no. 2 voor haar stond. Na eene afwezigheid van drie jaren keerde hij uit Zuid-Amerika terug, met de lang gekoesterde hoop weder met zijn vrouwtje te kunnen gaan wonen. De ontvangst was echter niet zoo hartelijk als hij gedacht had, ja, hij viel geheel uit den hemel, toen de ware gevoelens zijner vrouw bleken. Toch hoopte hij langs vreedzamen weg tot eene verzoening te geraken, daarom huurde hij een kamer in de nabijheid en zocht hij zijne vrouw op allerlei wijze weder zacht te stemmen. Toen nu alle pogingen van den echtgenoot op de hardnekkigheid der vrouw afstuitten, verscheen de man Woensdag 11. aan de woning, met het verzoek om een laatste onderhoud. Dit werd echter afgeslagen. Daarop posteerde de vertoornde man zich voor de deur, en dreigde hij met een ge laden revolver. Toen werd de politie erbij gehaald, die hem in hechtenis nam, en behalve de revolver een fleschje met vergif bij hem vond. Eerst hield men hemmet het oog op zijn komst uit Amerikavoor een anarchistmaar spoedig bleekdat de man slechts het plan gekoesterd had de ontrouwe echtgenoote „een aandenken" te geven „tusschen de schouderblaren." Een groot aantal gewezen Carlistische officieren hebben, naar men uit Madrid bericht, Engeland hunne diensten voor den oorlog in Soudan aangeboden. Een hunner wilde zelfs een vrijkorps van 4000 man werven. Al die aanbiedingen zijn echter van de hand gewezen. Allicht doen de heeren nu het aanbod aan den Mahdi. Bij de inneming van Khartoum zijn Gordon's papieren allen in handen van den Mahdi gevallenen daarbij ook een groot aantal banknoten. Deze tracht hij nu tegen gereed geld kwijt te raken. Engeland ver bond zich, bij monde van Gordon, tot het inwisselen van die banknotenen het zal moeilijkbijna onmogelijkzijn na te gaan welke door Gordon zelf en welke dooi den valschen profeet zijn uitgegeven, te meer daar al de boeken en documenten in handen van den laatstgenoemden zijn. Verscheidene dezer banknoten zijn door officieren ver boven hunne waarde gekocht, als een herinnering aan den »HeId van Khartoum«. Nog meer gezocht zijn echter de looden medailles, welke op last van Gordon geslagen en uitgereikt werden aan al de inwoners van Khartoumals herinne ring ban hunne dappere verdediging der belegerde stad. Verscheidene dezer medail les waren in het bezit van Gordon's soldaten; maar zij werden zoo gretig door officieren en manschappen opgekochtdat zij nu niet tegen hun gewicht in gond te krijgen zijn. In den nacht van 23 Eeb. is uit de schuur van den heer Limborg te Lekker- kerk ontvreemd eene groote boeveelheid lijnkoeken ter waarde van ongeveer 800. De eigenaardaarvan onderrichtzat de dieven op de rivier de Maas achternaen het is hem geluktmet behulp der Kraling- sche politienadat de dieven meer dan een uur op de Maas per roeiboot tegen den stroom op achterna gezeten waren, hen in handen te krijgen. Het schip met de gestolen voorwerpen is mede in beslag genomen. Men meldt uit Tessel van 22 Fe bruari. Vóór eenwen werd de Engelsche vloot, die eene landing op Tessel wilde beproe ven door eene eb van twaaf uren daarin verhinderd. Van zulk een ebgetij werd na dien tijd niet meer gewaagd. Heden echter is weer een eb van twaalf uren waargenomen. Tijdens 't hoog water moest zijnteekende de peilschaal een waterstand van gewoon laag water. Tegen den avond was voor de ku3t de bodem der zee droog en werd een waterstand van 2.2 M. be neden A. P. waargenomen. De stoomboot Ada van Holland onder vond daardoor groote vertraging. Op de bank voor de haven stond een moeielijke zee. De boot hield het buiten de bank drijvendeom daar eene roeiboot af te wachtendie de passagiers en brieven kwam afhalen. De roeiboot liep daarbij groot gevaar en kwam bijna half vol water, doch zij kwam gelukkig behouden van den tocht terug in veilige haven. Ieder weet dat het departement Nijmegen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenom de hooge kosten daaraan verbondentegen de oprichting van eene kweekschool voor bewaarschoolhouderes- sen is wij deelen nu als een verma kelijk staaltje hoe goed een deel der pers op de hoogte ishet volgend fragment mede uit Ons Noorden, van 19 Februari: Het Nut van 't Algemeen. Onzen lezers is het bekenddat het Nut van '7 Algemeen, bij zijn honderd jarig bestaan, ofschoon oud en afgeleefd, nog eene laatste nuts-poging aanwendde, zijne vele getrouwen opriep, om, ter zijner eer, een gedenkteeken op te rich ten, dat moest strekken tot een blij vende getuigenis van zijn nuttig verleden tot eene voortdurende herinnering aan zijn roemrijk eeuwgetijde. Wat verlangde 't Nut 't Was zoo weinig en toch zoo nuttig. Een kweekschool voor bewaarschool- houderessen. Wat antwoordden zijn getrouwen? Neen Die ondankbaren Een barer jeugdige kinderende afdee- ling Nijmegen, zoude nog trachten de eer der oude moeder te redden. Ze deed aan de oudere afdeelingen het voorstel tot het bijeenroepen van eene buitengewone algemeene vergadering ter behandeling der zaak van de kweekschool voor bewaarschoolhouderessen. Helaasook nu miste men den gewensch- ten met recht verwachten steun. En zoo is het te voorziendat er dus niets van die n u 11 i g e instelling komt. 't Spijt ons voor het oude Nut. Dicht bij het dorpje Oichauka,in het Russische district Korsk, is dezer dagen een gruwelijk drama voorgevallen. Een bockwackteraan de rand van het bosoh wonendeontmoettevan huis komende, digt bij zijne woning een boer diever kleumd van koudehem zijn nood klaagde. Hij verwees kem naar zijne woning en ging verder. De boer vond in die woning de vrouw des boschwachters en twee kin deren en kreeg goed te eten en te drin ken. Toen eischte hij plotseling geld van de vrouw die echter snel naar de zolder vluchtte en de ladder ophaaldezoodat hij haar niet kon bereiken. Daarop klom zij op het dak en trok door hare kreten de aandacht van twee ambtenaren uit het dorpdie niet ver van hare woning voorbij gingen. Eón van de twee ging er heen, om te zien wat er te doen wasnauwe lijks binnengekomendoor den hoer over hoop gestoken en viel zonder een kreet; de schurk had in dien tijd reeds de twee kinderen vermoord. Na eenig wachten ging de andere voorbijganger zienwaar zijn makker bleef, maar werd eveneens met een messteek begroetdie eoktdr niet doodelijk was. Hy trok zijne sabel en bragt den boer eene doodelyke wond aan den hals toe. Op dat oogenblik komt de boschwachter tehuisziet zijne kinderen vermoord en de gewonden, begrijpt de zaak verkeerd en jaagt den ambtenaar een kogel door het hoofd. Eerstdaags zal weer een nieuwe roman van Jan Holland het licht zieDonder den titel He Woort en zijn kring. Evenals in Doris en Doortje de quaestie van het lager onderwijs in populairen vorm gegoten •was, wordt ,op denzelfden trant in dit boek behandeld de strijd tusschen-de gods dienstige partijen in Nederland. In dezen roman komt de lezer op de hoogte van de geschilpunten en grieven onderling tus schen katholieken en protestantenen dan weer tusschen de verschillende kleuren van het protestantisme. Daartussehen be weegt zich het mystieke protestantisme en de nihilistische levensrichting der jong ste wijsbegeerte, die hier en daar haar verderfelijken invloed oefent op de zeden en denkwijs van het Jonge Holland. Volgens het Hbld. kreeg een boer, die zijn varken langs den weg onder 'sHeer Arendskerke geleidde, 't te kwaad met zijn metgezel; het dier viel hem nl. op een gegeven oogenblik eensklaps aan, wierp den man een paar malen op den grond en takelde hem deerlijk toe. Niet minder dan zeven wonden bracht het woedende dier hem met de slagtanden in het heen toe, zoodat de boer zich eindelijk genood zaakt zag te vluchten. Te Venloo gaf men een kind van zeven maanden een stukje kaas in de han den. Het kind stak het in den mond, slikte het in en was kort daarna een lijk. Over eenige dagen zal het 25 jaren geleden zijn, dat het Algemeen Israëlitisch Verbond werd opgericht. De hoofdbesturen te Parijs en te Amsterdam hebben daarom aan alle besturen der afdeelingen in Ne derland het verzoek gerichtdien gedenk dag feestelijk met hen te vieren, en als den daarvoor meest gescbikten dag bepaald het aanstaande Purimfeest, op Zondag 1 Maart e. k.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5