Tweede Blad. van ZATERDAG 21 Maart 1885. TE MUUR. Nieuwsberichten. MSCH MET Anegang. No. Ia. Gem. bovenvoork. m. alc. 26 p.m. No. 16. Bovenhuis ƒ350 p.j. terst. No. 20. Bovenhuis ƒ400 p.j. No. 33. Voork. m. slaapk. 26 p.m. terst. Anthoniestraat. No. 38. Huis ƒ300 p.j. terst. Bakenessergraeht. No. 3. Huis met tuin ƒ450 p.j. Mei. No. 13. Huis ƒ600 pj. terst. No. 70. Bovenhuis /15 p.m. terst. No. 87a. Werkplaats 75 p.j. terst. Begijnhof. No. 21. Bovenhuis 150 p.w. Botermarkt. No. 10. Gem. ben. suite 30 p.m. terst. No. 21. Gem. bovenvoork. ƒ12 p.m. terst. Breesteeg. No. 6. Ben. achterkamer 125 p.w. Burgwal. No. 11. Benedenhuis /2.50 p.w. No. 26. benedenkamer ƒ1.60 p.w. terst. Doelstraat. No. 21. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. Donker Spaarne. No. 58. Huis ƒ150 p.j. Mei. Gasthuissingel. No. 4. Huis met tuin ƒ450 p.j. Aug. Ged. Kraaienhorstergracht. No. Bovenhuis /2.25 p.w. terst. No. 12. Winkelhuis ƒ5 p.w. Ged. Oudegracht. No. 15. Voor- en achterk. /2,50 p.w. terst. No. 16. Huis met tuin f 600 p j. Aug. No. 105. Huis 650 p.j. Mei. Ged. Voldersgracht. No. 1. Ben. huis m. tuin 3 p.w. terst. No. 51 en 53. Huis m. tuin ƒ400 p.j. Mei. Ged Zijdgracht. No. 10. Benedenhuis 2.10 p.w. terst. Gierstraat. No. 54. Winkelhuis ƒ400 p j. Mei. No. 57. Bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Groote Houtstraat. No. 12. Vrij bovenhuis ƒ450 p.j. 1 Mei. No. 36. Bovenhuis /500 p.j. Mei. No. 46. Slaapk. met een nieuw bed ƒ10 p.m. No. 81. Boven voorkamer 10p.m. terst. Jaeobijnestraat. No. 14. Ben. huis m. tuintje ƒ250 p.j. Mei. No. 14rd. Bovenhuis ƒ250 p.j. Mei. No. 20rd. Vrij Bovenhuis ƒ300 p.j. Mei. Jansstraat. No. 16. Huis met tuin ƒ475 p.j. Mei. No. 16. Ben. huis m. tuin ƒ250p.j. Mei. Jansweg. No. 25a. Winkelhuis 600 p.j. terst. Jan Steenstraat. No. 24. Huis ƒ2.15 p.w. Kampervest. No. 32. Bovenhuis ƒ3.75 p.w. No. 34. Bovenwoning ƒ250 p.j. Kennemerplein. No. 9. Huis met tuin ƒ800 p.j. 1 Mei. No. 16rd. Bovenhuis 250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder ƒ40 p.j. Kleine Houtstraat: No. 21rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Mei. No. 59. Huis met tuin 600 p. jMei. No. 63. Gem. bovenk. m. bed. 20 p.m. Apr. No. 76. Huis met tuin /600 p.j. Mei. No. 110. Bovenhuis ƒ190 p.j. Mei. No. 115. Gem. voor- en achterk. 20 p.m. No. 130d. Huis ƒ1.25 p.w. terst. Kleine Houtweg. No. 73. Buitentje ƒ500 p.j. terst. Koningstraat. No. 13. Bovenhuis 275 p.j. Mei. No. 19. Bovenhuis ƒ4.50 p.j. terst. No. 19. Gem. kamers ƒ25 p.m. p.m. Mei. No. 30. Huis /500 p.j. Mei. Koksteeg. No. 14. Bovenhuis 2 p.w. Korte Dijk. No. 7. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Korte Jansstraat. *No. 1. Huis 375 p.j. 1 Mei. No. 3. Kamer m. keuken ƒ2.25 p.w. terst. Koudenhorn. No. 48rd. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. Kruisweg. No. 9. Huis ƒ750 p.j terst. Lange Annastraat. No. 46rd. Bovenhuis ƒ2.40 p.w. terst. Lange Hofstraat. *No. 5. Pakhuis 1.75 p.w. terst. Lange Veerstraat. No. 19. Bovenhuis 2.50 p.w. terst. Linschoterstraat. No. 25. Huis m. tuintje /2.50 p.w. Magdalenasteeg. No. 7. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. Molensteeg. No. 6rd. Bovenhuis 3.75 p.w. terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 4. Huis ;-50 p.j. Mei. Nieuwe Kruisstraat. No. 7. Huis /2.50 p.w. terst. Nieuwe Raamstraat. No. 2. Werkplaats 2 p.w. Mei. No. 13. Winkelhuis 2.50 p.w. terst. Oranj eboomslaan. No. 91. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 129. Winkelhuis f 3.50 p.w. 15 Maart. Oranjestraat. *No. 86. Bovenhuizen 2 a /2.25 p.w. Raamvost. *No. 39. Benedenhuis 275 p.j. Mei. Ridderstraat. No. 9. Koetshuis, paardenstal en woning ƒ400 p.j. terst. Raamvest. No. 27. Huis m. tuin 275 p.j. Mei. Ravelingsteeg. No. 6. 2 Bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Rustenburgerstraat. Woonhuizen met tuintjes ƒ3 p.w. terst. Schagchelstraat. No. 40. Huis m. tuin ƒ400 p.j, Mei. Sehootersingel. No. 127. Huis met tuin ƒ700 p.j. Mei. Sophias traat. No. 2rd. Gem. slaapkamer 6 p.m. terst. Spaarne. No. 24. Huis ƒ600 p.j. Spaarnwouderstraat. No. 21. Bovenhuis /200 p.j. No. 100. Winkelhuis ƒ4.50 p.w. Twijnderslaan. Nette Huisjes met tuintjes ƒ3 p.w. terst. Turfmarkt. No. 32. Bovenhuis ƒ250 p.j. No. 32. Benedenhuis 150 p.j. Turfsteeg. No. Bovenhuis ƒ1.75 p.w. terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 4. Huis ƒ200 p.j. 1 April. No. 4. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 April. Verwulft. No. 4. Gem. Bovenhuis ƒ300 p.j. terst. Wagenweg. No. 9. Vrij boven en ben. huis ƒ280 p.j. Mei. No. 14. Huis met tuin /750 p.j. Mei. W armoesstraat. No. 22. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Wilsonsplein. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. 15 Maart. Zuiderstraat. No. 19. Boven achterkamer ƒ1.25 p.w. Zijlsingelstraat. No. 8 o. Bovenhuis ƒ225 p.j. Mei. No. 8r. Ben. huis m. tuin ƒ200 p.j. Mei. Zijlstraat. No. 43. Gem. kamers ƒ25 p.m. 1 April. Zijlweg No. 1b. Huis met tuin 475 p.j. terst. No. 16. Villa ƒ656 p.j. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Ben winkelhuis, Spaarne. Een winkelhuis, Koningstraat. Een bovenhuis, Scbachelstraat. Men schrijft aan het U. D.Onze landgenooten zijn reeds herhaaldelijk en met allen nadruk door de pers gewaar schuwd tegen een verhuizen naar Zuid- Afrika. Van alle kanten hoorde men van mislukte immigratie. Nu weer deelt de heer Van 't Lindenhout mede, hoe de uitgezonden weesjongens struggle -for life. Oat men toch naar goeden raad luistere Ik acht het dan ook niet overbodig, nit eenigedeze week ontvangen brieven, de volgende uittreksels onder de aandacht van het publiek te brengen. Een hooggeplaatst persoondie tot nog toe een ministers-traktement genoten heeft, schreef mij„Ik weet nietwat er van ons worden moet; mijns inziens moeten wij ons (de regeering) a. s. Mei (als de Volksraad vergadert) insolvent verklaren. Een ^tweede„Gij kent Zuid-Afrika niet meer als gij hier weer terug kwaamt, zoudt gij de handen in elkaar slaan en uitroepenis dit het landdat ik nog geen jaar geleden verliet, toen ook wel dor, maar nog groen bij nu?" Een derde„Het is hier (O. V. Staat) vreeselijk; het weinigje regen, dat we hadden, is als een droppel in de zee, terwijl alles droog is en blijft; droog, droog, droog! Een vierde (een geboren Afrikaan): There is not a vestige of grass here and it will not rain. Cattlehorsesetc. are dying. We shall be obliged to leave this country if things do not mend.'''' (Er is hier geen spankje gras overgebleven, en het wil maar niet regenen. Het vee sterft weg. Wij zullen verplicht zijn dit land te verlaten, indien de zaken niet verbeteren.) Mij dunkt, deze aanhalingen spreken, 't Is, om het op zijn zachtst uit te druk ken roekelooste immigreeren naar een i landwelks toekomst zoo twijfelachtig is dat de Friend of the Freestate er van zegt: Nog een paar jaren zooals de laatste, en men brengt ons gouvernement naar het kerkhof." Men wachte dus betere tijden af! Groote opgewondenheid heerscht in katholieke kringen te Weenen wegens de door den PauB verleende dispensatie voor het huwelijk van een Israëliet, Alexander Popperzoon van den schatrijken bankier Baron Poppermet Mejuffrouw Blanche de Gastrone Marchesi, dochter van Me vrouw Marchesi, de beroemde Parijsche muziekonderwijzers. He zaak is door bemiddeling van den Nuncicus te Parijs gevoerd. Baron Popper heeft er niet minder dan 200.000 florij nen voor betaald. Nog nooit is een huwelijk tusschen een Israëliet en een katholieke formeel goedgekeurd, doch het vindt misschien zijne verklaring in het feit van Baron Popper, ofschoon een jood, eigenaar van groote landgoederen in Hongarije, en als zoodanig de beschermheer van 27 katholieke instellingen is. Te Wageningen is een man dood in zijne woning (op den Berg langs den straatweg) gevonden. Het was een mandie algemeen bekend stond als kluize naar of heremiet, alhoewel hij zijn be roep als klompenmaker geregeld uitoefende en eenigen naam had wegens zijn gemak kelijk bruikbaar schoeiselfabrikaat. Hij werkte altijd geheel alleenwoonde geheel alleen en gaf nimmer iemand reden lot aanmerking; echter had de lieve jeugd gedurig nog wel eens een loopje met hem, wegens een of ander buitenmodels kleedingstuk. He man was niet ruim be middeld doch verdiende genoeg en was zeer zuinig; hij liet gedurig een klein karreweitje aan zijn eigenaardig huisje afwerken; onlangs nog eene aanbesteding van p. m. 25volgens de gewone wijze van aanbesteding publiek gemaakt. Het vermoeden bestaat dat de man ver moord is door iemanddie ingeslopen is. Zijn hoofd is deerlijk verbrijzeld door een slag met een stomp hout of met eene bijl. He handen waren aan de voeten met een dik touw gebonden, doch dat was eenigszings losgewoeld. Mogelijk dat de dader geen moord heeft bedoelddoch enkel diefstal, en dat de verslagene bij zijn wel te begrijpen pogingen om zich te bevrijden eenigzins los kwam en dat toen de booswicht den steeds zoo eenzaam geleefd hebbenden man den genadeslag heeft toe gebracht. Be justitie doet ter plaatse onderzoek. Eergisterenavond meende de politie in het bezit van den moordenaar te zijn. He commissaris van politie zag namelijk een verdacht persoon met een pakje onder den arm, sprak hem aan en verzocht hemhem te volgen waartegen die per soon geen bezwaar maakte. Men had echter nog slechts enkele schreden voortgewan- deldtoen de verdachte zijn pak wegwierp en het op een loopen zette. Terstond werd hij achtervolgd en op het geroep: houdt hemhoudt hemeen paar straten ver der gegrepen en geboeid in verzekerde bewaring gebracht. Het bleek toendat het pakje eene soldatenkleeding bevatte, dat de persoon genaamd is Meijer Swabe, deserteur van het 8e reg. inf. te Hoes burg, en dat hij zich te Wageningen iD een winkel een pak kleeren had aan geschaft Met den moord had hij niets uit staande. Uit Alblas8erdam wordt gemeld Nadat onlangs bij een onzer landbou wers des morgens in de vroegte eenig geld uit het kabinet ontvreemd is, zonder dat de dader of de daders ontdekt zijn, is Maandag avond tegen half negen door twee zwart gemaakte kerels een brutale diefstal gepleegd bij A. Bonifaas, die eerst tegen half tien van zijn werk kwam. Men heeft de vrouw op den grond ge worpen en haar met een mes gedreigd, om baar het schreeuwen te beletten. Een hield haar vast terwijl de andere de kasten doorsnuffelde en ongeveer f 100 buit maakte. Zij zijn daarop vertrokkenen in weerwil der ijverigste nasporingen zijn de daders nog niet gevonden. In een brief uit Wasmes, den 15den dezer aan „l'Indépendance beige" gezon den wordt een zeer droevig tafereel op gehangen van de werkstaking in de kolen mijnen van het land van Bergen. Sedert den aanvang der werkstaking hebben de arbeiders reeds aehtienhonderd duizend francs aan loonen ingeboet. Duizenden loopenmet knuppels gewapendhet land af, den goedgezinden tot schrik. Te War mes, waar in eene mijn het werk hervat was, werd verdere voortgang Vrijdagjl. door benden kwaadwilligen onmogelijk ge maakt. Alleen te Hornuwaar soldaten geposteerd zijn, durven de werkstakers niets beginnen. Een groot deel van hen die te Hornu werken, woont in het op een paar kilometers afstand gelegen dorpje Wasmuel, waarheen in den nacht van Donderdag op Vrijdag eene bende van meer dan drie duizend man getrokken isom degenen die den volgenden morgen naar Hornu zouden gaandaarin te ver hinderen. He overheid doet sedert dien tijd de treinen die tusschen de plaatsjes loopen door soldaten bewaken. De stad Bergen is geheel door politie afgezetwerkstakersnoch hun vrouwen of kinderen mogen er worden toegelaten. Volgens een later bericht is te Hornu en Wasmes, door dynamiet-ontploffingen niet onbelangrijke schade toegebracht aan enkele gebouwen. Uit Woubrugge (Z.-H.) meldt men dat reeds 32 ingezetenen zich hebben ver- eenigd tot bestrijding van knoeierijen in de Boterhandel. In buitenlandsche kranten leest men soms ook vreemde advertentiën. O. a. vond men er onlangs twee in een Engelsch blad van dezen inhoud. Gevraagd: Een min voor een kind van tusschen de 25 en 30 jaar, lidmaat van de En- gelsche kerk en alleen op de wereld. Verloren: Een damesbroche met gesneden camee, voorstellende Venus en Adonis op een wandeling naar de Zandberg, verleden Zondagmorgen. Hoor de rechtbank te Rotterdam is rechtsingang met bevel tot gevangen houding verleend tegen den te Schiedam resideerenden notaris W. J. A. R., wegens verduistering van gelden, hem in zijne genoemde betrekking toevertrouwd. Uit de akte van beschuldiging in zake het Leidsche vergiftigingsproces blijkt nog, dat, volgens het deskundig onder zoek, vrouw Van der Linden bij hare gruweldaden altoos gebruikt heeft een arsenikhoudend mengsel, bij een drogist verkocht, om wandgedierte te dooden. Beschuldigde heeft bekend, doch geeft voor uit versuftheid of dronkenschap het poeder in het voedsel harer slachtoffers te hebben geworpen. De eenvoudigeonopgesmukte akte van beschuldiging doet de beschuldigde kennen als een hardvochtig en berekenend schepsel en huichelaarster. Het geneeskundig onder zoek ten opzichte van haar ingesteld luidt, dat zij in het volle bezit is harer verstandelijke vermogens. Een vijf-jarige knaap te Saint Man dé, bij Parijs, heeft, in een vlaag van woede zijn acht-jarig zusje met een schaar een paar ernstige wonden in het aange zicht toegebracht. Het slachtoffer van den moordenaar ligt in een bedenkelijken toe stand. De rechtbank te Haarlem heeft in het strafgeding tegen zekeren Spanjer, commissionair en zaakwaarnemer, die bij een aantal lieden het geloof had opgewekt, dat zij gerechtigd waren tot de nalaten schap van „den Graaf van Brederode," hun voorgespiegeld dat hij hun duizenden ja millioenen guldens daarvan kon bezor gen en zich langs dien weg verschillende geldsommen doen ter hand stellen, den beklaagde wegens bedriegelijke oplichting veroordeeld tot eene celstraf van 183 dagen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5