Een mooi aanbod! Margaretha Ganthier. „Zang en Vriendschap". TWEEDE UITVOERING Stalknecht SCHILDERS. ADVERTENTIEN. „Melpomene en Thalia", MATHILDA of een VROUWENHART De SCHOOLMEESTER of een Examen op liet Platteland. Haarlemsche Schouwburg Parklaan Voorlaatste Buitengewone V oorstelling Vrijdag 17 April Haarlemsche Liedertafel MARIA ELIZABETH WAALEWIJN, Letterlievende Vereeniging „J, J, CREMER." Be Militaire Willemsorde. Ik eet by mpe Moeder. De W estfriesclie Visscliers, DIENSTBODE. Tegen 1 Mei Eee MEISJE gevraagd, Dagmeisje, Een Boodschappenmeisje JUFFROUW, OPPASSER. Vioolles. JONGEN gevraagd Een Jongen gevraagd De Schoenmaker HUIJKMAN, Itenswoude huiswaarts keerde, nabij zijne woning, onder Luteren, door een ver momd persoon aangehouden en door dezen zoodanig met een knuppel geslagen, dat hij hevig nit neus en mond bloedde. Toen v. d. H. riep: «Helmert, sla my niet heel doodzette de dader het op een loopen. De politie in Den Haag heeft een vrouw aangehoudenwonende in de Hek- kelaan, die verdacht wordt de spaarpen ningen van eene buurvrouw, bedragende ongeveer 50, te hebben ontvreemd. Dit Ierseke wordt gemeld Op Maandag 6 April werd by den slager M. D. alhier inbraak gepleegd, terwijl hij afwezig was. De dader is over eene heining geklommen, heeft in een raam- Ipje naast de deur der slagerij eene ruit stuk geslagen en was zóo in staat den grendel dier deur weg te schuiven. Daar door geraakte hy in de werkplaats. Van Ihier leidde eene deur naar den gangdie gesloten was met een slot en een ket tinkje. Het kettinkje werd met geweld stuk gemaakt en het slot met eene man- denmakerspriem geopend. Wat al hinder palen! Nog eene deur moest geopend worden. Klaarblijkelijk heeft de inbreker daarbij zijn geduld verloren, want hy heeft rondom het slot een panneel losge- hakt, waardoor hem vrijen toegang tot de binnenkamer was verleend. By het rondsnuffelen heeft hy zeker iemand aan de buitendeur gehoord, heeft toen het hazepad gekozen en in de haast de priem op de tafel laten liggen. Er is echter niets ontvreemd. Dezen morgen heeft de rijkspolitie, na veel zoeken, den waar- I schijnlijken dader gevonden en hem tot volledige bekentenis gebracht. Het is een zekere C. K.by politie en justitie wel bekend. Volgens berichten nit Rome geeft de gezondsheidstoestand van den Paus in den laatsten tijd reden tot bezorgdheid. Z. H. moet zeer zwak zyn en aan flauwten lijden. De bladen van het Vacticaan maken echter geen melding van 's Pausen ziekte. Dat het vrede is of wordt tusschen Frankrijk en China, valt niet langer te betwijfelen. China neemt genoegen met de reeds door Frankryk goedgekeurde, voorloopige voorwaarden, en er zyn nog sleohts eenige vormen na te komen, waarop, daar 't China geldt, natuurlijk bijzonder veel gewicht wordt gelegd. Onlangs werd te Brugge een twaalf jarig meisje, Clementine Vernimme, voor de rechtbank gedaagd, onder verdenking van een paar kleine diefstallen. Maar zij kwam niet op, en haar vader, die in hare plaats verscheen, verklaarde ten stellig ste, dat zy niet bestond. Een onderzoek bracht onwederlegbare bewijzen voor het bestaan van het kind aan het licht, maar de vader bleef dit hardnekkig ontkennen, en hy verbood den politiebeambten den toegang tot zyn huis. Door dit zonder ling gedrag wekte Vernimme allerlei kwade vermoedenszelfs van moorden hy werd in hechtenis genomen. Men deed toen huiszoeking by hem en vond Clementine in een ledigen pnt verborgen. Vernimme werd daarop weder in vrij- heid gesteld. In een ijzerfabriek van Zuid Staf ford, waar 1000 menschen werken, heeft het bestuur aangekondigd, dat het door de tijdsomstandigheden gedwongen is de loonen 10°/0 te verminderen. Onder de arbeiders van de mijnen in in Zuid-York nemen de werkstakingen ook al wegens verlaging van loonen steeds toe. Er moeten daar nu ongeveer 40000 personen zonder werk zijn. De nood in de broodelooze gezinnen wordt grooter en grooter. Kaapseke mailberichten maken melding, dat Dr. Jorissen met groote meerderheid tot lid van den Transvaal- schen Volksraad is gekozen. Ten huize van den landman A. B. te Beemster heeftin den nacht van 4 op 5 April jl.eene vrij hevige ontploffing plaats gehad van dynamiet of buskruit, naar men vermoedt. De kelder werd erg beschadigden vele meubels omvergewor pen. 'sAvonds te 11 ure waren de bewoners wakker geworden, doordat het vertrek, waarin zy sliepenvol rook stondMen deed onderzoekdoch vond niets dat rook kon veroorzaken, en ging toen weer te bed. Een paar uren later werd een hevige slag vernomenen toen men nu nader onderzoek deed vond men aan de buitenzy- de van het huis by het kelderraampje asch en doove kolen, benevens een stuk geelbruin papierwaarin men denkt, dat de ontplofte stof is vervat geweest. Er waren blijkbaar pogingen aangewend om het kelderraampje open te krijgenten einde de ontploffing in den kelder te doen plaats hebben, naast welken zich de bed stede bevindt, waarin B. en zijne vrouw sliepen. De justitie schijnt tot heden vruchteloos naar den dader te zoeken. HAARLEM, li April 1885. Nu natuur weder begint onze Om streken met hare eerste en geurigste gaven te tooien, kunnen bloemenliefhebbers weder naar hartenlnst genieten De Hyacinth, die by uitnemendheid Haarlemsche bloem, begint zich in al hare pracht te ontwik kelen, en de by na onafzienbare velden met dit gewas trekkenals elk jaar, weder vele toeschouwers. Wie tegen eene wandeling van een paar uren niet behoeft op te zien bezoeke den Overveenschen wegde Ram pelaan den weg naar Heemstede en hy zal zich den tyd daaraan besteed niet beklagen. - Bij Kon. besluit van 11 April is met ingang van 1 Mei aan den ritmeester op non-activiteit, den heer K. Zegers Veeckens alhier, pensioen verleend onder toekenning van den rang van majoor. Naar men verneemt heeft de heer W. J. P. Travaglino, kapitein en waar nemend commandant der schutterij alhier, zyn eervol ontslag uit die betrekking aan Z. M. den koning aangevraagd. Betreffende den gezondheidstoestand dezer gemeente in de afgeloopen maand Maart kan het volgende worden medege deeld. Ter stedelijke secretarie werden aangegeven 24 gevallen van roodvonk, tegen 32 in Januari en 39 in Februari jl., 2 van mazelen, 2 van febris typhoï- dea en 1 geval van angina diphtherina, terwijl 4 personen aan roodvonk en 3 aan kinkhoest bezweken. Het totaal der overledenendaaronder begrepen 6 leven loos aangegevenenbedraagt 110. Ver houding der overledenen tot 1000 inwo ners per jaar voor deze maand berekend 28.38. Aan lichaamszwakte stierven 20, aan klierziekte 2aan kanker 4aan stuipen 4aan apoplexie 2aan hersen ziekten 6, aan ruggemergslijden 2, aan organische hartgebreken 4, aan ziekten der ademhalingsorganen 34 (waarvan 9 aan keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziekte der spijsverteringswerktuigen 12, aan andere oorzaken H personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 32van 15 jaren 9 van 514 jaren 6, van 1420 jaren 3, van 2050 jaren 13, van 5065 jaren 13 van 6580 jaren 23, boven 80 jaren 5. Geboren zijn 80 jongens en 67 meisjes. Op verschillende plaatsen in deze Gemeente zyn aan den openbaren weg door het gemeentebestuur brandladders, brandhaken en brandschoren geplaatst welke bij voorkomen kunnen worden in gebrnik genomen. Zij zijn geplaatst als volgtAfd. I. Amsterdamsche vaart achter het hulpbureau van politie. (Sleutel in het hulpbureau.) Afd. II. Klerksteeg naast de Bakeneeserkerktegen den mnur van den tuin achter het perceel n° 81, staande aan de Bakenessergracht. (Sleutel bij den koster van de Bakenesserkerk.) Afd. III. Kamperstraat bij de Linschoten- straat, tegen de schutting van den tuin van J. Ruijsenaars. (Sleutel by P. Serné, timmerman Van Marumstraat 2.) Afd. IV. Zijlvest, tegen den muur der Gym nastiekzaal van de Rijks-leerschool. (Sleutel bij den concierge van de Opleidingsschool voor jongens tot het middelbaar en hooger onderwijs.) Afd. V. Magdalenastraat tegen den munr van de garnizoens-infirme- rie. (Sleutel by den concierge van de open bare school aan de Gedempte Kraayen- horstergracht.) Afd. VT. Lange Molen- steeg tegen de schutting van het erf, gelegen tegenover de fabriek van den heer J. J. Beijnes. (Sleutel in het hulpbureau van politie aan de station.) Bovendien zijn nog sleutels voorhanden in den slan genwagen aan het hoofdbureau van politie in de Zijlstraat en in het bureau van gemeentewerken in de Koningstraat. De ladders zijn gesloten met ketting en slot. De sleutels zyn van hetzelfde maaksel als die van de brandspuithuizen. Zij zijn opgehangen in blikken kastjes met eene opschuifbare glasruit. Op elk stel ladders is een bord bevestigd, houdende vermelding, waar de sleutel verkrijgbaar is. Gisteren is door de politie alhier aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht een 16 jarige jongeling die II. Zaterdag door middel van inklimming in eene arbeiders woning aan de Schonw- tjeslaan eene zilveren horloge met ketting had ontvreemdwelke voorwerpen door hem reeds naar de Bank van Leening waren gebracht. Groote Markt, Haarlem. GENOOTSCHAP: Liefdadigheidsvoorstelling teil voordeele der "Wed. DERNISON, op Woensdag 15 April. Tooneelspel in 4 Bedrijven. Blyspel met Zang in één Bedrijf. Aanvang te 7% ure. Prijzen der Plaatsen: le Rang/1.49, 2e Rang ƒ0.99, 3e Rang f 0,49. directie A. VAN LIER. door het Hollandsch Tooneelg ezel schap van hel Grand Thiatre te Amsterdam. op algemeen verlangen! (La dame aux Camélias). Beroemd drama in 5 bedrijvennaar het Fransch van Alex Dumas Fils. AANVANG 71/2 V Uit. Stalles ƒ1.49, le Rang ƒ1. 2e Rang 0.75, 3e Rang ƒ0.50, le Rang ƒ0.25. (733) op Woensdag 15 April 1885, in de Muziekzaal der Sociëteit „VEREENrOING". aanvang half acht. Solisten Mej. MARIE SPEET. Alt. van Amsterdam. De Heer LEANDER SCHLEGEL van Haarlem. Piano. Lid van Verdienste. De Heer JOSEPH CRAMER Viool, van Amsterdam. Kunstlievende Leden hebben op vertoon van hunne Diploma's, welke persoonlijk zijn, toe gang met twee Dames. Bij de HH. Boekhandelaren De Erven Loosjes en J. J. C. Munk zijn verkrijgbaarDameskaarten a 0,50, Introductiekaarten voor vreemdelingen a 1,Introductie- kaarten voor stadgenooten a ƒ2, Tekstboekjes k f 0,15. Plaatsen zyn te bespreken op den dag der uitvoering van 10—12. N. B. Ter viering van het vijf-en- vijftig-jarig bestaan van Zang en Vriendschap'' wordt de avond met een Bal besloten. (734)'t BESTUUR. Heden overleed tot diepe droef heid van mij en hare ouders, mijne geliefde Echtgenoote na eene kortstondige ziekte, in den ouderdom van bijna 32 jaren, mij drie kinderen nalatende. J. N. WARNIER. Haarlem, 13 April 1885. 4de Tooneelvoorstelling in dit seizoen op Zondag 3 Mei a. s., in de Sociëteit „De Kroon." No. 1. Tooneelspel van R. Faassen. No. 2. Tooneelspel van H. P. Boudibr. No. 3. Zangspel van C. Cristiaans, Eerelid van „J. J. Cremer". In studie: Burgstein, Tooneel spel, opgedragen aan „J. J. Cremer." Aangiften tot Lidmaatschap vóór 26 April a. s., bij den President Gierstraat N°. 65. (736) Kinderen en Bebuwdkinderen zeggen hartelijk dank voor de be toonde belangstelling bij bet overlij den hunner moeder MARGARETHA VAN BILDERBEEK, Wed. GIJS- BERTÜS JOHANNES MEEU WIG Haarlem, Uit aller naam: 13 April 1885. B. MEEUWIG. Gevraagd liefst met Mei a.s., eene Adres Koningstraat 47. (738) wordt gevraagd eene eenvoudige' Dagmeid, niet beneden de 18 jaar, dat netjes huiswerk kan doen en eenige kennis van koken heeft. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres onder N°. 739aan het bureau van dit blad. voor halve dagen, dat licht huis werk kan verrichten. „De Vlijt", Barteljorisstraat 29. (740) Gevraagd, tegen Mei een fatsoenlijk P. G.niet beneden de 16 jaar. Adres: Nieuwe Gracht 21. (741) gevraagdtusschen school- of naai- tijd. Barteljorisstraat 29. (742) Er biedt zich aan, liefst te Haarlem, ter hulp in de huishou ding en bij kinderen, eene eenvoudige P. G.25 jaar. Goede en betrouw bare aanbevelingen staan ten dienste. Franco brieven onder N°. 743, bij De Erven Loosjes. Door vertrek eener familie wenschte zich iemand als zoodanig ten spoe digste geplaatst te zien, hij is be kend met Tafeldienen en van goede getuigen voorzien. Reflecteerenden adresseeren zich met brieven franco onder N°. 744, bij De Erven Loosjes. IEMAND, hierin onderricht wenschende te hebbenverzoekt na dere inlichtingen en conditiën. Brieven N°. 412, aan het Adv.- Bnrean van C. M. NOBELS, Wolstraat 7, Haarlem. (745) gevraagdtegen 1 Mei a. s. Adres by den Koetsier JAN BEK, Cornelissteeg te Haarlem. (746) Gevraagd Schildersknechts. Te bevragen bij de uitgevers dezes. bij W. VAN BROEKHUIJSE Az., 67Groote Houtstraat. hoven de 12 jaar, die goed kan lezen, bij DE ERVEN LOOSJES, boekdrukkers, Ged. Oude Gracht 86. Het Boter- en Eierenkan- tOOr „F RIS O"Raamgracht 33zwart geeft geen bons, maar bij ieder half kilo extra beste onvervalschte NATUUR BOTER van 60 Cent, een versch Boeren Kip Ei, zoo dat een ieder niet verplicht is temg te komen wanneer het niet zeer goed bevalt. Min dere soorten worden niet verkocht, dus van slechtere kwaliteit geen sprake. Roomsch Katholieken kan alzoo met alle gerustheid deze boter worden aanbevolendaar hen geen vet of Kunstboter in de handen wordt gestopten het staat toch een ieder vry wanneer de bediening niet Solide is, voor goed weg te blijven. Dus Haarlems ingezetenen neemt eens de proef daarvan. De Directie: C. P. ZEVENBOOM Comp. Plein No. 33, belast zich ook met het herstellen van alle soorten van Schoeisel. (751)

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3