70LD0M, ADVERTENT1EN. fatsoenlijke DIENSTBODE, Dagmeisje, MEISJE, Dagmeisje gevraagd. HUISHOUDSTER. afdeeling Haarlem en Omstreken. Feestelijke Vergadering WERKSTER. HUISHOUDSTER. HUISHOUDSTER. H.H. Onderwijzers. Piano-Onderwijs. twee gemeubileerde KAMERS VOORKAMERS Tabak en Sigaren. DAMES. LAATSTE VERKOOPING Huisraad en IMden, 4 In de nabijheid van Terschelling is de Vollendammer visscher, Jacob Kars, die op zijns vaders schuit als knecht diende, over boord gevallen en voor de oogen van zijn vader en broeder verdronken. Het ongeluk is te wijten aan het over boord slaan van een ankertje. De Times zegt dat in den stand van het Afghaansch vraagstuk geen ver andering van beteekenis gekomen is. De hoop op behoud van den vrede is zelfs in de diplomatieke kringen aan 't wanke len. Meer en meer worden de zorgvuldige waarnemers van den loop der zaken, in bin nen en buitenland, overtuigd, dat Rusland's regeering oorlog wenscht, en vlijtig alles vermijdt wat dienen kan om den oorlog af te wenden. Te Montbellet bij Macon heeft een veertienjarige knaap een makker, met wien hij twist kreeg over een vogelnestje, met een mes doodgestoken. Een arbeider, die bij Harpenden steenen en stukken hout op den spoor weg had geplaatstwaardoor hij den snel trein van Manchester en andere treinen in gevaar van ontsporen bracht, is door het gerechtshof van Hertfort streng ge straft. De rechter stelde zijn misdrijf gelijk met de dynamiet-aanslagen en veroor deelde hem tot 15 jaren dwang-arbeid. Eene ontzettende ramp, waarbij het verlies van vijf levens te betreuren is, wordt uit Londen bericht. Vrijdagmorgen vroeg had in een huis in de Borough aldaar, dat bewoond werd door een verf- en oliekoopman, eene ont ploffing plaats, die dadelijk het gebeele huis en weldra ook de naburige gebou wen in brand deed vliegen. De brand woedde zoo hevig, dat er geen tijd was om op de gewone wijze het huis te verlaten, en weldra vertoonde zich de schoonzuster van den bewoner in de grootste wanhoop met de slapende kinderen voor het ven ster van de tweede verdieping. De jonge dame was echter kalmer en vastberadener dan menige man in die omstandigheden zijn zou. Zij verdween even van het venster, doch kwam in een paar seconden terug en wierp een bed naar beneden. Zij knoopte de lakens aan elkanderbond die om het lijf van haar vijfjarig nichtje en liet haar zoo naar beneden zakkenhet tweede kind kwam ook goed beneden, maar bij het derde brak het lakenhet driejarig meisje kwam op het uithangbord terecht en het bezeerde zich zoodanig, dat de beide beentjes afgezet zullen moeten wor den. De jonge dame zelve sprong daarop nit het raam, doch had het ongeluk de ruggegraat te breken. Zij ligt thans in hopeloozen toestand in het ziekenhuis. Toen men den brand meester was, vond men onder de puinhoopen het lijk van den vader der kinderen. Hij was blijkbaar uit bed gestapt en naar beneden gesneld om zijn kasthoek te halendat in de rechterhaud van het lijk gevonden werd. De vrouw en de zoon lagen ver brand op de tweede verdieping bij het raam, waaruit de schoonzuster de kinde ren had geworpen. Zoowel het jongste kindje als de held haftige schoonzuster zullen aan de beko men wonden moeten stervenzoodat het totale verlies aan menschenlevens dan 5 bedraagt. Woensdag ontstond te Roubaix in een spinnerij door het warm loopen van een as branddie zoo snel om zich greep dat in minder dan een uur de fabriek die in twee straten de lengte van 100 meters besloeg, in een vuurpoel herscha pen werd. Verscheidene huizen vlogen door de overgroote hitte in brand en werden een prooi der vlammen. Intus- schen leverde de aangrenzende boulevard Gambetta, waar 't kermis was, een vreeselijk schouwspel op. Ook hier stond alles eensklaps in brandin een mena gerie verbrandden drie leeuweneen pan ter en een beer in hun hokken. Geluk kig bleek het gerucht, als zouden eeni- ge wilde dieren ontvlucht zijn, onwaar te wezen. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. De schade werd op eenige milioenen begroot. Dezer dagen werd een aantal men- schen te Tiel op straat verschrikt door een hond, die blijkbaar dol was. Het schuim stond hem op den bek, hij liet de tong uithangen en vloog telkens op de voorbijgangers aan, zoodat menigeen, bevreesd voor ongelukkenuitschreeuwde „Sla hem doodEen schoorsteenveger had den moed zich daaraan te wagen en doodde het dier, waarna het door een Rijksveearts werd onderzocht. Bij dat onderzoek bleek echterdat de hond niet dol was geweest, maar wel lijdende was aan een andere ziekte. En nu wordt tot bevreemding van velen, de afmaker van het gevreesde dier, die dacht een goed werk ten algemeenen nutte te heb ben volbracht, vervolgd. Natuurlijk is men zeer nieuwsgierig naar de uitspraak, welke hierop zal moeten volgen. Een beroemd Franschman die zijn tuinmaneen specialiteit in het vak eens wilde foppen, legde hem gedroogde haringkuit voor met de vraag wat dat voor zaad was. De tuinman noemde een Latijnsehen naam en verzekerde, dat dit zaad binnen veertien dagen opkwam en als groente op de tafel van zijn patroon zou prijken. Deze noodigde tegen den bepaalden tijd eenige gasten om getuige te zijn van de aardigheiddie hij zioh tegenover zijn tuinman had veroorloofd. Op den bepaal den tijd werden allen verzocht in den tuin te komen, en daar vond men onder glazen stolpen eenige haringen, half in den grond verborgen. De tuinman had dus meer succes dan zijn patroondie stil afdroop. Volgens het Dagblad gaat dr H. F. C. ten Kate Jr.te 's Hage, eerstdaags wederom eene groote onderzoekingsreis ondernemende derde sedert hij weinige jaren geleden zijne academische studiën voltooide. Ettelijke maanden geleden deed hijin gezelschap van prins Roland Bona parte, eene belangrijke reis door de Noorsche Lofoddenen thans vertrekt hij geheel alleen naar Suriname, met het plan om langs eene der groote rivieren het bin nenland in te gaan en over het gebergte terug te keeren naar Venezuela. Het oord, dat hij bereizen zalis nog zoo goed als terra incognita bij de Europeesche reizigers HAARLEM, 28 April 1885. Was er reeds lang geklaagd over de belemmering van het verkeer veroorzaakt door de ligging der Spoorbaan in deze gemeente, er schijnt thans vooruitzicht te bestaan dat aan dit telkens grooter wordende euvel een einde zal komen. Naarmate het verkeer in de stad zich uitbreidt neemt ook het spoorwegverkeer toe, en zooals de zaken thans staan, is het eene een hinderpaal voor het andere. Om hierin een gewenschte verandering te brengen heeft de gemeenteraad een com missie benoemd bestaande uit de HH. Jhr. Rethaan Macaré, Jhr. J. W. M. van de Poll en Jhr. A. V. Teding van Berk hout om in overleg met de Administra tie der Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappijplannen te beramentot verbetering van den toestand. Aan den Heer J. M. Telders vroeger ingenieur, thans hoogleeraar te Delft, werd door die Commissie opgedragen het technisch gedeelte van het vraagstuk op te lossen, waarin hij zooals de Heer Macaré in de Raadzitting mededeelde, tot genoegen van beide partgen is ge slaagd. Het plan door hem ontworpen verzekert aan voetgangers, rijtuigen en trams een onbelemmerd verkeer tusschen Noord- en Zuid-Haarlem. Het verhoogt de ligging der Spaarnebrug zoodanig dat vaartuigen en stoombooten, thans in de vaarter met gestreken schoorsteenen en masten vrij onder kunnen varenhet le vert grootere waarborgen voor de vei ligheid van reizigers aan het station, en bevat het ontwerp voor een wel inge richte spoorweghaven, die rechtstreeks met het Spaarne in verband staande, een uitmuntende los- en ladingsplaats belooft te zullen worden. Indien nu nog slechts de financieele zijde van het vraagstuk naar genoegen van beide partijen kan worden geschikt, zal voorzeker een groot voordeel zijn verkregen zoowel voor het Noorderkwartier als voor handel en scheep vaart hier ter stede. De dirigeerende Officier van gezond heid 3e kl. C. C. Vigelius alhier, wordt in die hoedanigheid overgeplaatst naar Amersfoort. De Majoor Kraal van het 3e Bat. 4e Regt. Infanterie alhier is overgeplaatst naar Groningen. Aan het gemeentebestuur is ver gunning gevraagdle door J. F. Mul ler, tot oprichting van eene blikslagerij in het perceel Kleine Houtstraat No. 49 2e door D. Veen Co. tot oprichting van eene bewaarplaats voor benzine in het perceel Frankenstraat 37 en 3e door J. Kerrebijn tot uitbreiding van zijne glasblazerij in de Magdalenasteeg No 55/58. Op den 7 Mei e. kdes namiddags res- pectivelijk te 2, 2J- en 2> uur, zal op het Raadhuis de gelegenheid worden ge geven om ten overstaan van het gemeen tebestuur of één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der in richting in te brengen. In de maand Maart zijn over den HaarlemZandvoortSpoorwegMaat schappij vervoerd 5988 reizigers. De op brengst bedroeg 2456.80 zijnde per dag en per kilometer f 9.335 In het kantoor van den heer J. Bruins Jr.handelaar in steenkolengelegen op het terrein van de Holl. IJzeren spoor- wegmaatsch. aan den_ Kruisweg alhier, is Zondagnacht ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft door het vernielen van een grendelslot. Uit den mede openge broken lessenaar konden de dieven slechts eenige voorwerpen, voor hen van geen waardemedenemen. Zoo jong, en toch al zoo ongelukkig: dit mocht Maandag ochtend wel gezegd worden van eenige kalveren die te koop of te kijk lagen op de Gedempte Oude Gracht bij de Botermarkt alhier. Naar het scheen zouden de schepsels net Maandag of misschien Dinsdag drie dagen oud wor den en om op dien leeftijd al met saam gebonden pooten, niet op watstroo, maar op de straatsteenen neergesmeten te worden ziedat is zelfs te erg voor een kalf. Als 't nu nog menschenkinderen waren, dan zou men er wel bij zijn, maar 't waren ook maar kalveren. Heden namiddag ten 1J£ ure is een paard en rijtuigaan de Ged. Raam gracht in een gat gereden, waarbij de koetsier van den bok is gevallen, die daarbij belangrijke kneuzingen heeft be komen. Het paard is ook verwond en het rijtuig beschadigd. Afloop van do verkooping van Huizen, gehouden den 25 April 1885 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. l.Een dubbel Heerenhuis, genaamd „Het Huis onder de Lindeu", met grooten Tuin en Erve, Paviljoenslaan 13, 20025, opgehouden. 2. Een Heerenhuis, Erve en Tuin, Kleine Houtstraat 109, f 5555, opgehouden. 3. Een Huis en Erve met plaats en berg- loods, Doelstraat 5a. Een Huis en Erve, naast het voorg., 5c. Een Huis en Erve, nevens het voorg., 5b. Te zamen 2350, P. Hoogeveen. n 4. Een Huis en ErveSpaarnwouaerstraat 55, ƒ2400, K. J. Br aakenburg. n 5.Een Huis en Erve, Morinnesteeg 13, 1500, F. van Leuven. /f 6. Een Huis en Erve, van Marumstraat 24, ƒ4750, P. van Lieshout, e 7. Een Huis en Ervenaast het voorg. 26, ƒ1600, P. Droste qq. n 8. Een Huis en Erve, naast het voorg. 28, ƒ1600, P. Droste qq. u 9. Een Huis en Ervenaast het voorg. ƒ1600, P. Droste qq. ff 10. Een Huis en Erve, naast het voorg. 32, ƒ1600, P. Droste qq. ff 11. Een Huis en ErveSpaarnwouderstraat 4, 2625, opgehouden. n 12. Een perceel Teel-en Tuingrond, Ring dijk, Haarlemmermeer, ƒ600, opgeu. ff 13. Een Huis en Erve, Peuzelaarsteeg 14, 1200, P. Noë. Gevraagd tegen Mei eene voor meid-alleen. Men vervoe gen zichParklaan 45. (994) Terstond gevraagd een fatsoenlijk bekwaam om huiswerk te verrichten. Te bevragen bij de uitgevers. Men verlangt een net boven de 17 jaar, dat vertrouwd is bij kinderena 1.25 per week met kost. Adres Rustenbnrgerlaan 4. EEN FLINK Adres: Mejuffrouw KEMPERS, Zijlsingel N°. 8Grood. (997) Een R.K. eenig Burgerheer vraagt eene bestendige Jongedocllter of Weduwe, die wegens eigen middelen zonder salaris een klein huishouden wil bestoren. Franco brieven onder N°. 998 bij De Erven Loosjes, Haarlem.l Woensdag den 6den Mei 1885 des avonds te l'/2 ure, in de Groote Muziekzaal der Sociëteit „YEREEN1GING" met medewerking van de Haarlemsche Liedertafel „ZANG en VRIENDSCHAP", de Letterlievende Vereeniging „J. J. CREMER en den Heer J. VAN DER ELST, Viool. Spreker: Mr. H. GOEMAN B0RGESIUS, Lid van de 2de Kamer der Staten Generaal en Voorzitter van den Bond. Leden van den Bond ontvangen voor hnn persoon een tekstboekje meer deren zijn tegen betaling van 15 Cents verkrijgbaar bij de Boekban delaars P. van CITTERT ZONEN, van af 1 Mei. Werklieden hebben met de leden van hnn gezin toegang, mits zij elk voorzien zijn van een tekst boekje, tot een beperkt getal ver- krijgbaar ad 15 cents bij genoemde Boekhandelaars. Het Bestuur. Vrijdag 1 Mei eene Werkster gevraagdom een ledig staand buis schoon te maken a/d Leidsehevaart. Aan te melden Kl. Houtstraat 106. Eene beschaafde doch eenvoudige Dame zag zich gaarne de zorg toe vertrouwd voor de Huishouding van een bejaard heer. Zij bezit tact om met een zieke om te gaan terwijl zijbekend met de moderne' talenook niet ongenegen is iemand op reis te vergezellen. Franco brieven onder N°. 1 bij De Erven Loosjes. In een klein gezin wordt ten spoedigste verlangd eene nette Brieven franco onder N°. 2 aan het bureau van dit blad. In de nabijheid van de school in de Bakkerstraat wordt in een stil gezin zonder kinderen, tegen matigen prijs aangeboden KOST en INWONING, met gebruik van vrije kamer. Te bevragen bij den boekhandelaar P. W. VAN BLAN- KENSTEIJN, Gr. Houtstraat 129. ün giovane olandese par lando la lingua italiana cerca Conversazione civile, ossia femmina o maschia. Lettere rivolgersi sotto gl' iniziali A B all' ufiizio di questa gazzetta. (4; Eene jonge Dame, vier jaar als onderwijzeres aan eene mnziekschool in een hoofdstad werkzaam geweest zijnde, zag gaarne Leerlingen aan hare leiding toevertrouwd. Brieven franco onder N°. 5 aan het bureau van dit blad. Voor twee dames wordt verlangd met bediening. Brieven francomet prijsopgaven, onder N°. 7, bij de boekhande laren De Erven Loosjes. T "W E E TE HUUR, heide aan de straat, voor een a twee damesmet of zonder kost en bediening, met een ruim uitzicht op het mooist gedeelte van het Spaarne te Haarlem. Brieven franco aan het bureau van dit blad, onder N°. 6. In bovengenoemd vak kan ge plaatst worden een net JONG- MENSCH, salaris te bespreken. Franco brieven hij De Erven Loosjes, onder N°. 8. TE HUUR voor een of twee Dames, of eeh telieden, twee beneden Voorkamers, op een vrolijken stand. Adres: Balcenessergracht 70. (9) in het „Hof van Holland", op Dinsdag 5 Mei 1885, des morgens te 10 ure van bestaande in Winkel-, Linnen-, Penant- en Hangkasten, Canapes, Stoelen, Tafels, Ledikanten, Spiegels, SchilderijenKleederenVelocipede Deuren met Kozijnen, Fornuizen, en hetgeen meer gepresenteerd zal worden. Alles Maandag 4 Mei voor ieder te zien. Brieven en boodschappen worden verzocht BakenessergracAt N°. 13. De Makelaar N. D. DE LEUR. V

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3