PAARDENMARKT. KrachtdoorVolharding. KEUKENMEID DAGMEID, KEUKENMEID, ADVERTENT1EN. Zeventiende Jaarlijksche Verloting van Paarden enz. Gymnastiek-Vereeniging Keukenmeid Voor Meid-alleen Kost, vrije Kamer De Schoenmaker HUIJKMAN, Tweede Meid, Eene knappe Burger Waschvrouw Met Aug. a. s. Wordt gevraagd den aan den boezem en een of twee aan de rokken, springen ais dolzinnigen in't rondafkomstvijandschap vergetende en drinkende met ieder, die een glaasje aan biedt. Vertoont de zon zich en wenschen velen liever te liggen dan te loopendan wordt de aftocht aangenomen met stellig voornemen een volgenden keer weder van de partij te zijn. Enkelen „trappen" den geheelen dag door. Te Arcen (Limburg) en omliggende dorpen ontlastte zich Zondag middag een hevig on weder, gepaard met storm en hagelslagdie groote schade teweegbracht. Schier alle glasruiten werden verbrijzeld, schuren omvergeworpende hooge boomen ontworteld en alle te veld staande vruchten plat ter aarde geworpen en vernietigd. Ook in de Pruisische grensgemeenten heeft dit onweder groote schade veroorzaakt. Een tapper-winkelier te Nieuwer- sluisdie gaarne kruidenierswaren en borreltjes verkoopen wilde en geen kans zag zijn huis zoodanig in te richtendat aan de eischen der wet kon voldaan wor den heeft op een hem toebehoorend stuk grondmidden in het dorp aan den straat weg, eenen houten keet gebouwdzooals gewoonlijk door aannemers gebruikt wordt, en in dit luchtige gebouwtje den krui denierswinkel overgebracht. Te Ophemert wordt in de laatste weken diefstal op diefstal gepleegd, ver gezeld van inbraakzonder dat het tot heden aan de waakzame oogen van au toriteiten en politie gelukt is, de daders te betrappen. Bij enkele ingezetenen werd des nachts het waschgoed van den bleek gestolenbij een bakker brood en meel uit de bakkerij weggehaalduit de naai en breischool werden hemden en kousen ontvreemd, terwijl bij andere personen kippen, aardappelen, boter, eieren enz., vermist werden. De Gemeenteraad van Brussel heeft besloten eene buste van Charles Rogier in het raadhuis te doen plaatsenen het initiatief te nemen tot eene nationale inschrijving ter oprichting van een ge- denkteeken. Weder werden ongeveer een 80tal werklieden van 's Rijks werf te Amster dam ontslagen. Bij B. van Ommeren te Amsterdam die verdacht wordt een der aanplakkers te zijn van het bekende oproerige biljet, zijn bij de huiszoeking in beslag genomen het archief der Vereeniging voor Alge meen stemrecht, de ledenlijst, het notu lenboek en eenige brieven. De man is nog op vrije voeten. Naar aanleiding van de strike der kleedermakersgezellen te Parijs, vertelt de „Charivari" het volgende gezegde van iemand die door zijn kleermaker ge maand werd: „Drie maanden achtereen ben je alle Zaterdagen bij mij gekomen met je rekening, en dan gebruikte je als voorwendseldat je geld moest hebben om je knechts te betalen. Nu hebben al je werklieden het werk gestaakt, en je komt toch weder met dat ding aanzetten dat is een beetje kras. De gemeente-begrooting van den stadsschouwburg te Amsterdam voor het speeljaar 188586 bedraagt in uitgaaf f 10,434,50. HAARLEM, 2 Juni 1885. Eenige liefhebbers van roeien al hier meenen dat thans de gelegenheid ge komen is om hier eene roeivereeniging op te richten. In het Koloniaal Museum op het Paviljoen alhier zijn thans tijdelijk ten toongesteld twee balen Manilla-hennep, eene vezelstof die voornamelijk van de Philippijnsehe eilanden naar de Londen- sche markt wordt uitgevoerd en die in toenemende mate voor scheepstouwwerk en het maken van garens gebezigd wordt. De uitvoer bedroeg in de laatste jaren ruim 20,000 ton jaarlijkster waarde van p. m. 38 p. st. per ton. Bij de eindexamens van het Gym nasium alhierdie gehouden zullen worden op 29 en 30 Juni en 1, 2 en 3 Juli zijn door den Minister als gecommiteer- den aangewezen de Heeren Dr. A. Kue- nenDr. J. van Leeuwen Jz. en Dr. P. van Geer, hoogleeraren aan de Rijksuniver siteit te Leiden. Het stedelijk Museum van Schilde rijen en Oudheden op het Raadhuis alhier is in de maand Mei bezocht door 266 personen tegenen door 401 personen zonder betaling. Op de driejaarlijksche tentoonstel ling van schilderijen in de Academie voor Beeldende kunsten en Technische Weten schappen te Rotterdam, Zaterdag 11. ge opend wordt Haarlem vertegenwoordigd door fraaie doeken van de heeren H. HulkH. SavrijH. E. Vinke en A. J. van Wijngaerdt. Het Noorder Spaarne leverde Zon dag een levendig schouwspel op. De Ne- derlandsche Studenten-roeibond hield zijn derden jaarlijkschen roeiwedstrijd en had tot strijdperk daartoe gekozen het Spaarne van het Café „de Kikkert" tot Spaarndam. Het weder was prachtig. Duizenden toeschouwers verdrongen zich op den te genwoordig tamelijk breeden weg. Ver schillende verhoogingentot het verkrijgen van beter uitzichtdoor de eigenaars van langs den weg gelegen perceelen waren dicht met toeschouwers bezet. Het gebeel werd opgeluisterd door de muziek der Jagers uit Den Haag. De uitslag was als volgt Hoofdnummer. Vierriemsgieken (oude vier) tusschen Leiden, Utrecht en Delft, van Spaarndam naar HaarlemGewonnen Leiden, in 15 minuten 23 sec. Daarna kwam Utrecht in 15 m. 42 s., en Delft in 15 m. 54 s. Bij nummers 1. Vierriemsgieken (Juniores), tusschen LeidenDelft en Utrecht. Gewonnen door Leiden iu 14 minuten 44Va seconde; daarna kwam Utrecht in 14 minuten 56 s.Delft deed er 15 minuten over. Alle 3 hebben echter prachtig geroeid. 2. Tweeriemsgieken (Seniores), tus schen Leiden en Delft. Gewonnen Leiden in 16 m. 26 s. tegen Delft in 17 m. 37 s. 3. Tweeriemsgieken (Juniores), tus schen Leiden, Utrecht en Delft. Gewonnen Leiden in 16 m. 53 sec. tegen Utrecht in 17 m. 10 s. en Delft in 18 m. 8 s. Het publiek verkeerde bepaaldelijk on der den indruk van den wedstrijddit bewezen de lichtblauwe strikjesde kleu ren van Leiden, of de donkerblauwe die van Utrecht, of wel de hoogroode, die van Delft. Na afloop van den wedstrijd begaven zich tal van roeiers, voorafgegaan door de muziek en door eene dichte menigte omstuwd, naar den Hout, waar een ge zellige maaltijd velen nog lang bijeenhield. De overwinnaars zijn, Maandagmiddag te Leiden teruggekeerddoor het Leidsche Studentkorps in optocht afgehaald en in feestelijken omgang door de stad naar de Sociëteit gebracht. Door de Arr, Rechtbank alhier is een melkverkooper veroordeeld tot eene geldboete van 3 of een dag gevangenis straf ter zake van het verkoopen van sterken drank in het klein zonder ver gunning. Gedurende de afgeloopen maand Mei zijn door de politie alhier 51 personen vervolgd wegen9 dronkenschap op straat. In de maand Mei van het vorige jaar was dit getal 55dus 4 meer. -- Door de politie alhier zijn aange houden en naar het huis van Arrest over gebracht J. S. de S. oud 30 jaren en J. M. S. oud 22 jarendie uit een boeren wagen staande aan de Ged. Oudegracht alhierhadden ontvreemdeen zweep een paardendek en twee einden touw. Eerstgenoemde heeft reeds 3 malen we gens diefstal en eenmaal ter zake oplich ting gevangenisstraf ondergaan. Ook is aangehouden een timmermans knecht wegens diefstal van 2 planken, waarvan hij op heeterdaad werd betrapt. Gisteren morgen zijn uit den Schoo- tersingel alhier opgehaald de lijken van een huzaar en een meisje beiden 18 jaren ouddie met zijne vangsnoeren aan el kander waren gebonden. De huzaar was eerst sedert 9 Mei jl. alhier in dienst, en beiden waren vroeger woonachtig te Am sterdam. Gisteren nacht zijn door het ver breken van een glasruit uit den winkel van P. Snijders te Zandvoortverschil lende gouden en zilveren voorwerpen ont vreemd. Des morgens ten ruim zes ure zijn reeds de dieven daarvan, zijnde twee Amsterdamsche werklieden aan het station van de H. IJ. S. M. alhier gearresteerd nog in het bezit van de gestolen voor werpen. Zij zijn naar het Huis van Arrest overgebracht. Afloop van de verkoopiDg van Huizen, gehouden den 30 Mei 1885, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Winkelhuis, Erve en Tuin, Kruisweg 439805opgehouden. n 2. Huis en Erve, Burgwal 48, f 3000, J. B. van Houten. 3. Huis, Erve en Tuin, Kruisweg 8zwart en rood, ƒ5800, G. F. Eve/ein. 4. Huis, Erve en Tuintje, Kruisweg 1, 4250, J. R. Beukers, a 5. Huis, Erve en Tuintje, Kruisweg 3, 2660, J. C. van Reijsen qq. 6. Huis, Erve en Tuintje, naast het voorg 2750, L. J. Braakenburg u 7. Twee Huizen en Erven met grooten Tuin, Spaarnwouderstraat 64 en 66. 8. Tuingrond, Witte Lelie- of Slijkstraat achter de perceelen No. 7. No. 7 en 8 te zamen ƒ8200, opgeh. 9. Huis en Erve met Tuintje, Witte Lelie- of Slijkstraat, 7a. 10. Huis en Erve, naast het voorgaande, 9. «11. Huis en Ervenaast het voorgaande 9a. n 12. Huis en Ervenaast het voorgaande 9i>. No. 9, 10, 11 en 12 tezamen ƒ4285, W. Plantje. 13. Huis en Erve, Molensteeg 8. 14. Huis en Erve, naast het voorgaande 10. u 15. Huis en Erve, naast het voorgaande 12. 13, 14en 15 tezam. ƒ3510, G.Beelen. 16. Huis en Erve, naast het voorgaande 14 zwart en rood. «17. Huis en Erve, Bannesteeg 7zwart. 18. Huis en Erve, naast het voorgaande No. 7a zwart en 7 rood. No. 17 en 18 te zamen 970, W. van Lieshout. «19. Winkelhuis en Erve, Turfmarkt 16. 20. Pakhuis en ErveKamperbreesteeg 16zwart en rood. No. 19 en 20 te zamen 7425, IIBusé. «21. Huis en Erve met Tuin, N. Spaarn- wouderstr. 7, ƒ1335, J. A. Remmé. v 22. Huis en Erve, Damsteeg 10, ƒ800, J. Drieduiten. «23. TuingrondKampersingel 48eƒ3025, E. Veen. u 24. Huis en Erve met Tuin, Kruisweg 58, ƒ5225, J. Fortgens. 25. Huis en Erve, Korte Begijnestraat 13, ƒ1225, J. B. van Houten. 26. Huis en Erve met Tuin, Lange Raam straat 39, ƒ2230, opgehouden. 27. Huis en Erve, Kuiperspoort (Antho- niestraat) 29a. 28. Huis en Erve, nevens het voorg. 29b. h 29. Huis en Ervenevens het voorg. 29c. No. 2728 en 29, 2955, opgehouden. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 3 Juni 1885, des namiddags ten een ure. Be volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten goedk. kohier pl. dir. belasting. 2. Id. id. id. besluit verhuring grond aan II. Leveld. 3. Voorstel B. en W. adres N. en Z.-H. Stoomtramwegmaatschappij. 4. id. id. rekest Comm. ter spijsuitdeeling aan behoeftigen. 5. id. id. missive D. Storm en F. van der Gragthnnr van grond. 6. id. id. rekest Gebr. Sclwr- nagel, afstand grond voor straat. 7. id. id. rekest C. van Duijn om ontslag als leeraar in schoon schrijven. 8. id. id. brug (Nassaubrng). 9. id. id. los- en ladingplaats Kloppersingel. 10 id. id. sluis te Spaarndam. 11. Rapport comm. fin. 10e suppl. begroo ting en staten af- en overschrijving. 12. id. id. rekening Bnrgerl. Arm bestuur. 13. id. id. id. St. Elis. Gast huis. 14. id. id. rekest G. Waasdorp, huur van grond. 15. Rekest J. Grebels en J. van Servellen, aankoop grond Kinderhuisvest. 16. Rapport B en W. zaak leerling Heijboer. 17. Verslag comm. toezicht lager onderwijs. 18. Miss, regenten St. Elis. Gasthuis aan beveling lid. 19. Verslagen Instellingen. 20. Rekeet A. Voorting. 21. Adres Kunstenaarskring, Schouwburg. 22. Adressen ingezetenen vóór en tegen Schouwburg. TIENDE MUZIEKUITVOERING inden Hout, op Woensdag den 3 Juni 1886, des avonds van 7 M10 uurdoor het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Müller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Marsch der FreiwilligeStetefeld. 2. Flandre au Lioo OuvertureGevaert. 3. FriilingsliederWalzerKuhner. 4. F'anlaisie ChampêtreBandonck. 5. Fautaisie Romeo et JulietteGounod. 6. Ouverture Die Lustige Weiber v. Windsor.Ai'co/«i. 7. Fautaisie Le Domiuo NoirAtiber 8. Musicalische TauschenSchreiner. HAARLEMSCHE 27 JULI 1885. De loten zijn te verkrijgen op franco aanvrage bij de leden van het Comité, bij de Haarlemsche Bank- vereeniging (uitsluitend by tiental len) en by hen die zich met den verkoop belasten. (543)Het Comité. Heden overleed in den ouder dom van 70 jaren, na een ziekte van slechts weinige dagen mijne geliefde eclitgenoote CORNELIA LITHmet wie ik ruim 45 jaren in den echt was verbonden. P. Harrebomée. Haarlem, 29 Mei '85. te HAARLEM. Het Bestuur bericht dat zij eene Adspiranten-Afdeeling heeft opgericht, waaraan door jonge lieden van 13 tot 16 jaar kan worden deelgenomen tegen eene con tributie van f 10.'s jaars en f,50 entréegeld. Belanghebbenden gelieven zich sohrifteiyk te wenden tot den Secretaris N. Groenmarkt 26, alhier. (545) Het Bestuur. gevraagd, hg twee eenige lieden, die een burgerpot kan koken en netjes werkenloon 90 k f 100. Zonder goede getuigen behoeft men zich niet aan te melden. I Adres: Zijlstraat N°. 18. (546) Mevrouw SCHOLTEN, „Teglers Stichting'''vraagt 1 Augustus eene die goed kan koken, en genegen is eenig huiswerk te verrichten. En eene vraagt men in een klein gezineene knappe DIENSTBODE, van de P.G., van goede getuigen voorzien, niet beneden de 20 jaar oud. Adres in persoonZijlvest 23alhier. (549) Terstond gevraagd eene flinke dat goed kan kokenen van goede getuigen voorzien is. Adres: Groote Houtstraat 153. Voor een JONGMENSCHoud 18 jaar, vraagt men en huisselijk verkeer, voor ongeveer 4 weken. Aanbiedingen met prijsopgave ingewacht aan het bureau van dit blad. Degenendie nog iets r te vorderen hebben van Mevrouw OLTMANS worden ver zocht vóór a s. Donderdag hunne rekening in te zenden. (554) Plein No. 33, belast zich ook met het herstellen van alle soorten van SchOOiSOl. (555) goed kunnende strgken, naagen, en met de waseh omgaan, beide niet onder de 25 jaren. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. (547) Men vraagt met Augustus eene fatsoenlgke die genegen is huiswerk te verrichten. AdresNiemoe Gracht 72. (548) vraagt Kinder-Wasschen en Groote Wasschen net te leveren. Adres by de uitgevers. vraagt eene Weduwe met één kind te Alkmaareene fatsoenlgke JUFFROUW, P. G., ter assistentie in de huishouding, alsook om in een Galanteriezaak behulpzaam te wezen. Adres in persoon of franco briefjes Zijlsingelstraat 8p. (550) een gemeubileerd KWAR TIER liefst in 't midden der stad, bestaande uit een ruime Zit- met dito Slaapkamer. Brieven met opgaven worden ingewacht onder N°. 551a/h bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3