J Tweede Blad. van ZATERDAG 13 Juni 1885. TE MUUR. Nieuwsberichten. Anegang. No. Ia. Gem. bovenvoork. m. alc. 26 p.m. No. 10. Gem. voork. m. bedien. J15 p.m. No. 19. Gem. kamers m. alcoof 25 p.m. No. 20. Bovenhuis 400 p.j. Baan. No. IS. Huis met tuin r 250 p.j. terst. Bakenessergracht. No. 70. Bovenhuis /15 p.m. terst. Barnsteeg. No. 10. Huis /l.85 p.w. terst. Barteljorisstraat. No. 4. bovenhuis ƒ325 p j. terst. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer /i.50 p.w. Botermarkt. No. 4. Voor- en aehterk. /1.75 p.w. terst. Brouwerstraat. No. 27. Gem. kamer m. bedien. /35 p.m. B rou wers vaart. No. 128. Gem. slaapkamer ƒ1.50 p.w. Burgwal. No. 26. Bovenhuis ƒ1.40 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis f 1.75 p.w, terst. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. Ged. Kraaienhorstergraclit. No. 10. Gem. kamer m. alc. 25 p.m. terst. No. 14. 2 Bovenkamers 2 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 16. Huis met tuin J 600 p.j. Aug. No. 54. 2 zolders 4 p.w. terst. No. 105. Huis /600 pj. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. No. 13. Benedenhuis /3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 32. Bovenhuis t 3 p.w. No. 76. Bovenhuis 4 p.w. terst. Groote Houtstraat. No. 2rd. Bovenhuis 300 p.j. Aug. No. 7. 2 gem kamers '25 p.m. No. 12. Vrij bovenhuis /'40u p.j. terst. No. 14. Bovenhuis 300 pjterst. No. 46. 2 Gem. aehterk. 24 p.m. 15 Juli. Groot Heiligland. No. 9. Voorkamer ƒ1 p w. No. 38. Bovenkamer /0.80 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. J1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenachterk. ƒ1.25 p.m. terst. Jansweg. No. 25a. Ben. winkelhuis m. tuin 7 p.w. Kamperlaan. No. 6a. Huis ƒ1.50 p.w. Kampervest. No. 32. Bovenhuis 3 75 p.w. Kennemerplein. No. 9. Huis /7S0 p.j terst. Kerkstraat. No. 8. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 21a. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. No. 21b. Huisje 1.50 p.w. No. 21c. Huisje /1.75 p.w. No. 25. Bovenhuis 300 p.j. Aug. Klein Heiligland. No. 7. Kelder ƒ40 p.j. No. 80. Achterkamers 1 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 5. 2 gem. kamers /25 p.m. terst. No. 17. Zit- en slaapkamer ƒ30 p.m. No. 21rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. No. 59. Huis met tuin 600 p.j. terst. No. 61. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis 12 p.w. terst. No. 103. Gem. kamer m. alc. ƒ16 pm. Juli. No. 108. 2 gem. kamers en suite ƒ20 p.m. terst No. 109. Huis m. tuin 450 p.j. terst. Korte Jansstraat. No. Winkelhuis /250 p.j. terst. Korte Spaarne. No. 5. Huis 4.25 p.j. Juli. Korte Zijlstraat. No. 7. Boveuvoorkamer 1.25 p.w. terst. Kleine Houtweg. No. 30. Huis ƒ360 p.j. terst. Koningstraat. No. 13. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. No. 19. Bovenhuis ƒ450 p.j. terst. No. 46. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. No. 51. Gem. kamers 20 p.m. 1 Juli. Kralensteeg. No. 10. Bovenhuis /1.25 p.w. terst. Kruisweg. No. 3. Huis met tuintje ƒ250 p.j. terst. Lange Margarethastraat. No. 1. Huis ƒ4.50 p.w. terst. Leidsc hestraat. No. 31. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. No. 33. Huis m. tuin 4 p.w. terst. Leliestraat. No. 17- Huisje ƒ1.25 p.w. terst. Linschoterstraat. No. 27. 2 Huizen m. tuinen 3 p.w. terst. Nieuwe Gracht. No. 31. Huis met tuintje ƒ300 p.j. Aug. Oranjestraat. No. 90. Winkelhuis ƒ3.50 p.w. terst. No. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. terst Palmstraat. No. 11. Benedenhuis ƒ2.50 p.w. Papentorenvest. No. 8. Pakhuis en erf ƒ2.25 p.w. terst. Raamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. No. 41rd. Bovenhuis 260 p.j. Aug. No. 43. Huis m. tuin 150 p.j. Aug. Ridderstraat. No. 9. Koetshuis, paardenstal en woning ƒ400 p.j. terst. Rozelaan. •No. 12. Gem. kamers 20 p.m. terst. Stationsplein. No. 20. Huis /400 p.j. 1 Aug. Spaarndammerw eg- No. 205. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 205. Benedenhuizen 2.25 p.w. terst. Spaarne. No. 103. Bovenhuis ƒ375 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. No. 21. Bovenhuis ƒ200 p.j. Valkensteeg. No. 1. Bovenkamer ƒ1 p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. No. 125. Huis met poort. 3 p.w. Van TVLarumstraat. No. 12. Huis ƒ3.25 p.w. terst. V ogelkoopsteeg. No. Huis 1.75 p.w. terst. V rouwensteeg. No. 11. bovenkamer p.w terst. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis j 260 p.j. terst. Wilsonsplein. No. 2. Gem. kamers 20 p.m. terst. de Witstraat. No. 22. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Zuider Buitenspaarne. No. 78. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Zuiderstraat. No. 19. Boveuvoorkamer 1.25 p.w. Zij lsingelstraat. No. 8j. Bovenhuis 20U p.j. terst. No. 8 o. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. No. 8 r. Ben. huis m. tuin /200 p.j. terst. Zijlstraat. No. 65. Bovenwoning ƒ400 p.j. Nov. Zijlweg. No. 1b. Huis met tuin ƒ475 p.j. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een winkelhuis, Spaarne. Een winkelhuis, Koningstraat. Een bovenhuis, Schaehelstraat. De beer G. Stahl, uit Altona, be vindt zich weer in ons midden. Sedert zijn vorig verblijf in Nederland heeft hij zich nog verder in zijn schoon en beval lig kunstvak, het bloemen maken, bekwaam gemaakt. Wij twijfelen er niet aan of de heer Stahl zal in ons midden een grooten bijval vinden, waartoe de goede vormen, welke hem eigen zijnkrachtig znllen medewerken. Te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag werd hij in de hoogere burgerscholen voor meisjes toegelaten en voldeed hij in niet geringe mate. In elk tramrijtuig te Gent bevindt zich een brievenbus, waarin ieder zijne brieven of telegrammen kan steken en welke dan door het trampersoneel aan het post- of telegraafkantoor bezorgd wordt. Onder de gemeente Overslag is een kieken geboren met vier welgevormde poo- tenwaarop het zich gemakkelijk be weegt. Er is voor het beestje reeds 25 francs geboden, doch de eigenares wil het daarvoor niet afstaan. Het Hbld. houdt, tegenover de be wering van den correspondent der N. R. Crt, vol dat de eenige reden waarom bij de opening van het rijks mnsenm te Am sterdam de voorgenomen optocht niet zal plaats hebben hierin gelegen is, dat de minister die plechtigheid niet tot Septem ber heeft willen uitstellen. De financieele moeielijkheden zonden wel opgelost zijn. In een bijvoegsel tot de St.Ct van heden wordt medegedeelddat op 31 Dec. jl. hier te lande in gebruik waren 7271 stoomketels, geplaatst in 3117 fabrieken, 433 watergemalen, 1054 zeeschepen en rivierbooten1093 locomobielenlocomo tieven, kranen enz. en 163 stoomtramlo comotieven. Toen Zondag een gezelschap uit Bazel van een uitstapje naar Rheinfelden terugkeerde, stootte hun boot tegen een der peilers van de Rijnbrug, met het treurig gevolg, dat acht der vijftien per sonen, welke in de boot bevonden, ver dronken. Te Kampen werden Dinsdag geëxa mineerd 3 candidaten voor apothekers bediende. Toegelaten werd de heer J. J. Oudshoornvan Haarlem. De Werkmansvereeniging te Arn hem ijvert met zóó goed gevolgdat van de 250 kinderen der leden in het vorige jaar geen enkele een schooluur oversloeg. Zij ontvingen als belooning daarvoor een spaarboek met eene kleine inschrijving, maar hoe dit de zucht tot sparen aan kweekt, blijkt uit het feit, dat op die gezamenlijke boekjes in weinige maanden tijds voor f 720 werd ingeschreven. Bij het regiment grenadiers en ja gers wachten tal van korporaals reeds geruimen tijd op hunne aanstelling tot onderofficierdoch het ontbreekt aan va caturen in dien graad. In plaats van ge brek aan kaderis er thans een overcom pleet ontstaan. Naar men verneemt, heeft de ad vocaat fiscaal bij het Hoog Militair Ge rechtshof geen termen gevonden om de bekende zaak der Haagsche cavalerie-offi- cieren (vechtpartijen in een koffiehuis) verder te doen vervolgen. De zaak is daarmede voor goed uit. In een der tuinen van de vrouwen- afdeeling in het krankzinnigengesticht te Dordrechtbevond zich sedert korten tijd in eene afgesloten ruimte een fraaie pauw. Vroeger, toen die ruimte onbevolkt was, wierpen de verpleegden er van tijd tot tijd gedeelten van haar voedsel, dat gre tig door kraaien en andere vogels werd opgepikt. De pauw had echter geen hulp noodig om het hem toegeworpene op te maken en verdreef voortdurend de kraaien, die zich in zijne nabijheid waagden. Het eendracht maakt macht zou ook hier toe gepast wordenaldus besloot het kraaien- heir. Op een morgen in de vorige week kwam een troep van 20 a 30 kraaien daartoe op het hun betwist terrein en wierpen zich allen te gelijk op hun vij and. Toen de bedienden van het gesticht bespeurden wat er plaats had, was het reeds te laatwel vlogen de kraaien ver schrikt weg, doch den pauw was een oog uitgepikt en het andere ernstig ge wond, terwijl het geheele lichaam met wonden overdekt was, aan de gevolgen waarvan de fraaie vogel Dinsdag bezweek. Mil. Van Zandt is Zaterdag in Londen als „Lakmé" opgetreden en heeft triomfen gevierd, die rijkelijk tegen de laatst ondervonden teleurstellingen in Pa rijs opwegen. Ten bate van Sir J ulius Benedict's weduwe, die zoo goed als onbemiddeld achterblijft, zal op 23 dezer door de voornaamste Engelsche kunstenaars in Drury Lane een benefiet gegeven worden. Te Londen zijn verleden week een dertigtal personen vergiftigd door het gebruiken van roomijsJat door eenen Italiaanschen straatventer gesleten werd. Gestorven is er nog niemand, doch bij verscheidene lijders waren de verschijn selen zeer bedenkelijk. De stad Dublin werd Zondag, juist terwijl de kerken uitgingen, in rep en roer gebracht door twee dolle honden die, vóór men hen onschadelijk maken kon, niet minder dan 21 personen gebe ten hebben Generaal Booth gaat eenen veld tocht openen tegen de Indianen en kleur lingen in Britsch Noord-Amerika. De soldaten van het leger in Canada gloeien van strijdlust, en te Montreal, Toronto en in andere steden melden zich honder den vrijwilligers aan. Toch schijnt er aan deze expeditie wel eenig gevaar ver bonden. De zoo pas in eenen wezenlijken oorlog verslagene Indianen en halfbloeden verkeeren misschien op het oogenblik niet in rechte stemming tot kortswijl. Ook is het hun wellicht onbekend, dat het Reddingsleger geen zwaarder geschut met zich voert, dan de bekkens en de groote trom. Te Trimunt, onder Marrum, ver- toonen zich bijzonder veel slangen onder mesthoopen en plaggebulten bij huizen en schuren. In Friesland sterven tegenwoordig vele melkkalveren aan de zoogenaamden ,,knor". De keel zit dan geheel dichten binnen een uur tijd worden gezonde bees ten door die ziekte plotseling gedood. Te Leeuwarden zijn in de afgeloopen week per spoor uit Duitschland aangeko men niet minder dan 1800 grasmaaiers, In de laatste dagen is door de po litie te Nijmegen tegen onderscheidene tappers en slijters aldaar, op grond van art. 17 der gewijzigde drankwetproces verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van sterken drank bij de maat aan kin deren beneden den leeftijd van 16 jaar. Bij het hoofdbestuur van het Bond voor algemeen kiesrecht bestaat het voor nemen om binnen kort een spreker te zenden voor het maken van propaganda voor algemeen stemrecht in Maastricht, den Bosch en Middelburg. De kosten daar voor zijn gevonden, door gedurende eeni- gen tijd daarvoor te collecteeren in de sigarenfabrieken te Rotterdam. Een hengelaar uit Den Haag, die Zondag nacht in den Oud-Weteringschen polder onder Naaldwijk zijne vangst wilde vermeerderendoor zich meester te maken van paling uit eene schuit, toebehoorende aan den visscher A. van Oosten, werd op heeterdaad betrapt door een rijksveld wachter. Tegen den palingdief is proces verbaal opgemaakt. Zondag namiddag is in het dorp Hulsenbusch, in de Pruisische Rijnpro vincie, het kruitmagazijn in de lucht ge vlogen. Van het gebouw is niets overge bleven verscheidene andere gebouwen in den omtrek zijn zwaar beschadigd en vele boomen zijn weggeslagen. Er is niemand bij die ramp omgekomenmaar er zijn twaalf personen gekwetst. Men schrijft uit Alblasserdam Velen alhier verkeerden Zondag na middag in groote ongerustheid toen het bericht van het gebeurde te Dordrecht tot hen kwam. Velen toch waren naar Papendrecht gegaan, om bet tooneel van den brand te zienen over Dordrecht terug te keeren. Gelukkig waren de eerste berichten zeer overdreven. Een jongelinggeen gehuwd manzooals ge meld werd, is het slachtoffer geworden, hoewel verschillende ingezetenen ook te water zijn geraakt. Indien het waar is, dat men reeds een paar dagen vroeger gewaarschuwd heeftdan mag men het onverantwoordelijk noemen, dat geen maat regelen zijn genomen om bij zulk eene ontzettende drukte als des Zondags te wachten wasvoorzorgsmaatregelen te nemen. Nu zal waarschijnlijk de put ge dempt worden. Dezer dagen had te Parijs een po ging plaats tot het schaken van een jonkman. De jonge Lejeune werd op den „Boulevard Jourdan" door vier mannen aangevallendie trachtten hem een prop in den mond te stoppen en hem naar een gereedstaand rijtuig te brengen. Hij verdedigde zich wakkertotdat de politie tusschenbeide kwam en de vier aanvallers waarvan een aan het hoofd gekwetst was, werden in hechtenis genomen. Zij ver klaarden, dat zij door een zekere Mad. G. in dienst waren genomen om Lejeune des noods met geweld te ontvoeren en hem naar de woning dier dame te bren gen. Mad G. is een vroegere geliefde van den jonkman, die hem herhaaldelijk drei gende brieven geschreven heeft, toen zij vernam, dat hij met een ander zou gaan trouwen. Zij is nu ook in hechtenis ge nomen. Te Regensburg heeft men dezer dagen de overblijfselen van een oud Ro- meinsche poortde „porta praetoria" der Romeinsche sterkte opgegraven. Naar Fransche bladen verhalen, is op een pachthoeve te Thigné (Maine et Loire) een hond, die behalve hare twee jongen ook nog twee kalveren zoogt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5