Op verzoek van den Heer Hoste is de duif Zondagmórgen te negen uren weder door den Heer Visser losgelaten, doch wilde zich eerst niet verwijderen. Eerst te ongeveer halftwaalf heeft hij zijne reis weder aanvaard. Er is weer een moord gepleegd op een Russisch politie-ambtenaar. Te Baku is de ondercommissaris van politie op straat aangevallen en door een dolksteek doodelijk gewond. Hij overleed binnen een uur. De moordenaar ontvluchtte. Een jongen van omstreeks acht ja ren staat op de stoep te huilen en kan den belknop niet bereiken. Een medelij dend heer komt voorbij en vraagt hem waarom hij huilt. Dadelijk antwoordt de knaap dat de belknop te hoog voor hem is. De goede heer belt eens flink waarop de jongen zegt„Laten we nu maken dat we wegkomen anders krijgen we al lebei." Als uitsluitend middel tegen hoofd pijn wordt aanbevolen een stukje katoen of fijne spons, bevochtigd met een drup pel van eene oplossing van zwavelkool stof gedurende vier a vijf minuten op den slaap des hoofds te leggen. Deze handeling kan zoo noodig een of twee keer dagelijks herhaald worden. De uitwerking is onmiddellijknaar het schijnt zelfs bij de meest slepende zenuwpijnen. Een Hollandsch koopman M. L. is Maandag avond te Brussel het slachtoffer van een brutalen diefstal geworden. Een persoontot nu toe onbekendis in de kamer van het hotelwaar de Hollander overnachtte, gedrongen en heeft zich mees ter gemaakt van een portemonnaiebe vattende een bankbiljet van 100, acht goudstukken van 20 frs. en eenig zilver geld. Volgens l'Av. Mil. is het den kolo nel fc'ébert van de Fransche marine-artil lerie na langdurige en moeielijke proef nemingen gelukt een model van torpedo's en torpedobooten te construeerendat eene bijzondere waarde moet hebben. De Sé- bert-torpedo's, die eene buitengewone kracht ontwikkelen, hebben een betrek kelijk geringen omvang. Zij zijn zeer licht en daarom door een enkele persoon gemakkelijk te hanteeren. De beide uit einden zijn met metaal overdekt, zoodat zij zonder gevaar bewaard en getranspor teerd kunnen worden. Eene dusdanige torpedo kan het grootste pantserschip ge heel vernielen. Donderdag te 1 uur had op de voor plaats van het stadhuis te Amsterdam eene indrukwekkende militaire plechtig heid plaats. De banier der Vereeniging van oud strijders bij Waterloo onder de zinspreuk Nederland en Oranje, werd overgedragen aan het hoofd van Amsterdam's stedelijk bestuurdie haar uit naam van de stad voor haar archief aanvaardde. Dit Londen wordt weder een groote brand bericht. Hij brak Donderdagmorgen uit in de »wereld-bazar« van Whiteley, en verscheidene winkelskantoren en stal len in „Westbonrne-Grove" werden er door in de asch gelegd. De schade is zeer aanzienlijk. Donderdagmorgen is in het gehucht Hogerheide, tusschen Oosterhout en Breda, een hevige brand uitgebroken in een huis dat bewoond werd door zeven gezinnen. Het huis en de schuur lagen spoedig in de asch. Eene moeder redde nog zes harer kinderen, doch het zevende, een jongentje van 3 jarenkwam helaas in de vlam men omevenals 5 varkens en 4 geiten. Een andere vrouw kreeg ernstige brand wonden en verkeert in levensgevaar. Bij het Donderdag te Kampen ge houden examen voor apothekersbediende is o. a. toegelaten Mej. M. H. M. Grip- peling van Overveen. Te Maastricht werd Donderdag een opzichter aan de fabriek „Ceramique" door een werkmanuit wraakzucht wegens eene ontvangen terechtwijzing, met een mes aan het hoofd en de hand verwond. De dader is on middel ijk gearresteerd. Men schrijft uit Leiden: Wanneer een vreemdeling van Leiden uit een watertochtje wilde doen, waartoe de groote plassen in de nabijheid dezer stad zich zoo uitstekend leenenen hij ging daartoe door de Spanjaardsbrug dan zou hij verwonderd zijn al spoedig inde Zijl een volledigen onderbouw eener spoor brug aan te treffen. Zeker zou hij dan vragenwaartoe deze onderbouw diende en verbaasd zijn, wanneer hij vernam, dat deze onderbouw, die tienduizenden guldens heeft gekostnooit eenigen dienst heeft gedaan. Hij zal, ook zonder dat hem de ram pen worden opgesomdwaardoor menige schipperinzonderheid bij donkere avon den en stormachtig weer, daar getroffen is ten volle kunnen begrijpen, dat dit steenen gevaarte door de schipperij naar de Mookerheide wordt gewensoht; wat hij echter niet zal kunnen begrijpenis dattrots alle gegronde klachten dit voor de schipperij zoo nadeelige gevaarte niet reeds jaren geleden is opgeruimd. De hoop dat deze belemmering eerlang uit den weg zal worden geruimdmist zekerlijk eiken grond. Althans men blijft voor het onderhond daarvan zorgen. Jl. Zaterdag nog was de brugwachter er aan bezig om eenige steenen met kalk in te voegen. Is 't niet belachelijk, dat bij dien on derbouw zich ook nog een brugwachters woning bevindt? Die brugwachter heeft gewoonlijk niets te doen dan 's avonds bij donker weder een brandend lantaarn tje op een der bruggehoofden te plaatsen. De Koningin van Engeland heeft aan Gladstone, naar aanleiding van zijn aftreden, als blijk van waardeering zijner den lande bewezen dienstenden graven titel aangeboden, doch Gladstone heeft voor die onderscheiding bedankt. De Standard verneemt, dat met desa- menstelling van het Kabinet voortgang wordt gemaakt. Lord Salisbury zal, be halve premier, minister van buitenland- sehe zaken zijnLord Randolph Chur chill nam de hem aangeboden betrekking van secretaris voor Indie aan. De zaak van L. T. te Boekhorst, die verdacht wordt van den moord op zijn oom, den deurwaarder te Gendrin- genis verwezen naar den Procureur- Generaal bij het Gerechtshof te Arnhem. Sedert geruimen tijd is er sprake van, om Jager's wolkleeding in het Duitsche leger, voornamelijk bij de pio niers in te voeren. Naar men verneemt is thans besloten bij eenige afdeelingen de proef te nemen met het wollen pak. Zoo zullen deze troepen dan evenzeer in geestelijk als in stoffelijk opzicht „wegba- ners" wezen. Volgens de Londensche sterfteop- gavenkwamen verleden jaar in de groote wereldstad 37 menschen van honger om het leven. - Dezer dagen is te Weenen een Ma joor in uniform in hechtenis genomen wegens het plukken van rozen in het stadspark. Het geval verwekte niet weinig opzien. Nadat er aan het politiebureau proces-verbaal tegen hem was opgemaakt werd de Majoor weder in vrijheid gesteld. Een eigenaardige huwelijksplechtig heid had onlangs in het „Dime-Museum" te Philadelphia plaats. Daar trouwde de „man zonder armen," John. H., meteen zekere Miss B., een welgemaakt 21 jarig meisje. De huwelijksvoltrekking geschiedde op het tooneel, ten aansohouwe van een tal rijk publiek, door een daartoe ontboden geestelijke. De bruidegom, die om zijn „handigheid" met zijn voeten vermaard is, stak behendig, zittende, met de teenen den trouwring aan de hand zijner bruid, onder luide toejuichingen van het publiek. Na afloop van de inzegening sloeg hij zijn linkerbeen om de leest zijner vrouw en drukte haar een kus op het voorhoofd. De slavenbevrijding in Brazilië schijnt een groote schrede voorwaarts te zullen komen door het optreden van den heer Saraïva als belast met het samen stellen van een nieuw liberaal ministerie. Een fonds voor het vrijkoopen der slaven zal gevormd worden uit belastingen op het houden van slavenopcenten op andere belastingen, boeten, jaarlijksche uitgifte van 5 °/0 staats-schuldbrieven enz. Hierdoor hoopt men in den tijd van zeven jaar aan de slavernij in Brazilië een einde te maken. Te Hainburg, aan den Donau, is een tabaksfabriek door brand vernield. Ruim een halfmillioen sigaren zijn daarbij ontijdig in rook en asch vergaan. De koning is Maandagochtend naar Köningswart vertrokken voor het houden van een nakuur. Woensdag zijn aldaar de koningin en prinses Wilhelmina aan gekomen. De twaalfde jaarlijksche algemee- ne Vergadering van den VolksbondVer eeniging tegen Drankmisbruik zal dit jaar gehouden worden te Dordrecht op den 18en Augustus. Onder de te behandelen voorstellen komt o. a. voor van de afdeeling Dordrecht „Er worde een fonds gesticht tot in richting van een asyl voor dronkaards." Van de afdeeling Haarlem „Het hoofdbestuur worde uitgenoodigd aan de Hooge Regesring te verzoeken den bieraccijns op te heffen, opdat de kleine bierindustrie zich beter kunne ontwik kelen." Van de afdeeling Sliedrecht Is het wenschelijk dat de Volksbond zich in nauwere betrekking stelle met bin- nenlandsche Vereenigingen, die hetzelfde doel beoogen Onzen landgenoot den Heer J. Mink man te Arnhem, is, volgens het N. v. d. B., dezer dagen een eigenaardige hulde gebracht door de firma Berth. Sigismund, papierfabrikant te LeipzigBerlijn en Frankfort. Deze firma beeft n.l., blijkens een elegant gebonden prijscourant, uit gevoerd volgens de drukmethode van Mink man (blauw op groen) een zeegroen pa pier in den handel gebracht, dat zij den naam van Minkmanpapier heeft gegeven. Dit is eene onderscheiding, die tot dus verre geheel eenig is in den papierhandel. De man die zich voor Oost-Indisch ambtenaar bij de boschcultuur uitgaf en zoowel te 's-Gravenhage als te Amsterdam verscheidene hotelhouders bedroogdoor de gemaakte logieskosten onbetaald te la ten, heeft in de laatst verloopen dagen bij de politie nachtverblijf gekregen. Naar 't schijnt, is hij niet wel bij 't hoofd. HAARLEM, 19 Juni 1885. De gewone jaarlijksche vergadering van de Vereeniging voor Ziekenverple ging werd Woensdag 11. gehouden. Vol gens het uitgebrachte Verslag waren ge durende 1884 6 a 7 verpleegsters, wier toewijding zeer op prijs gesteld werd, in verschillende gezinnen werkzaam. Van de 109 aanvragen tot verpleging kon aan 85 voldaan wordenin het ge heel werden 419 dagwaken, 893 nacht waken en 938 doorloopende verplegings- dagen vervuld. De cursus voor zieken verpleging die door een twintigtal toe hoorderessen en de bestuurderessen wer den bijgewoond, werd door Dr. van der Hout gehouden. De geneeskundigen, die deze vergadering bij woondengaven hun ne ingenomenheid te kennen met de wijze waarop de verpleegsters der Vereeniging zich van hunne taak kwijten en uitten den wenschdat nog meer verpleegsters konden worden aangesteld, opdat bij de nu en dan voorkomende ernstige ziekte gevallen nog meer hulp zou te verkrij gen zijn. Uit de overgelegde rekening bleek even wel dat aan dien wensch door het Bestuur niet kon voldaan worden. Aan verpleeggelden van hen, die het bekostigen konden, werd ruim 2000 ont vangen de uitgaven hiervoor bedroegen ongeveer het dubbele en ruim 800 werd besteed aan versterkend voedsel voor zie ken in behoeftige gezinnen. Aan deze werden ruim 1000 portiën soep, 1300 Liter melk en 6600 eieren uitgereikt. De jaarlijksche contributiën en verschil lende bijdragen waren evenwel niet vol doende geweest om alle uitgaven te be strijden de rekening sloot met een nadee- lig saldo van ƒ100. In het afgeloopen jaar verloor de Ver eeniging door vertrek of door overlijden verschillende contribueerende leden en jaarlijksche giftenen het bleek dat de Vereeniging, hoezeer hare pogingen ook gewaardeerd werden, toch groote behoefte heeft aan ruime geldelijke ondersteuning, ten einde haren werkkring in stand te houden en uit te breiden. De Heer H. Sasburgonderwijzer 2e klasse alhier is benoemd tot onderwij zer bij de Rijks-normaallessen teVelsen. Bij de Donderdag 11. door Burge meester en Wethouders gehouden aanbe steding van een brug over de Nieuwe Gracht tegenover het Kenauparkraming ƒ30.632, waren ingekomen 15 inschrij vingen. Het werk is aan den heer B. Zuithof alhier gegund voor ƒ29.629. Willem van Duijnoud 34 jaren, van beroep me tselaar, tegen wien door de Arr. Rechtbank alhier bevel tot in hech tenis was verleend als verdacht van den diefstal der zilveren en porceleinen voor werpen in den nacht van 3 op 4 Juni jl.ten huize van Mevr. de wed. van Hees in Je Groote Houtstraatis aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht. Bij een koopman waren reeds de meeste goederen in beslag genomen aan wien van Duijn die had verkocht. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 17 Juni H. van Gelder en A.W.N.Frij- lioff. H. v. Tongeren en M. de Liefde. B. A. Tibboel en W. Goed.18 Juni. H. J. Coster en J. E. Schuchardt. GETROUWD. 16 Jum. J. Velt en L. Roos. —17 Juni. P. J. Verputfen en A. E. Kamp. C. Noord man en S. J. Sikman. J. P. v. Velzen en J. Willems. N. Hoogcrbeets en H. Bakker. 18 Juni. R. Treur en M. C. Overakker. GEBOORTEN. 11 Juni. M. Koelemij geb. Silkens. d. J. Westendorp geb. Bijieveld, d. 12 Juni. J. Hartog geb. de Jong, d. S. Smorenburg geb. v. Bree, z. 13 Juni. M. v. d. Ham geb. Klinkert. d. 'B. J. Habes geb. Viets, d. J. M. Lex geb. de Liefde Meyer, z. W. A. Bergman geb. v. Velsen, d. H. Oost- wald geb. v. Cittert, d.G. Vork geb. v. Roozenbeek, z. B. C. Barendsen geb. Ba- rendsen, d. M. F. Reijnders geb. De Jaeger» d. 14 Juni. S. de Koe geb. Faber, d, M. Orval geb. v. d. Grift, z. A. M. v. d. Berg, geb. v. Maaneuberg, d.M.J. B. C. Bosse geb. Geijer, d. 15 Juni. W. Fiege geb. Prins, d. M. C. de Zaaijer, geb. Smink, z. 16 Juni. W. Smits geb. Martens, z. G. B. Bouman geb. v. d. Putten, d. E. Stevenkaagen geb. Vermeulen, d. 17 Juni. M. v. d. Nouwlandgeb. Vermeulen,d. D. W. Mac Donald geb. v. Drongelen, d. -A. Miezenbeek geb. Monnee, z. E. Blok geb. Fremij, d. C. P. Crollgeb. Sckmid, d. OVERLEDEN. 11 Juni. H. Nederloof, 3 md.,z. Heeren singel. J. H. Vogelwede, 68 j. Nieuw Heiligland. G. M. Renes, 26 dagen, d. Veerpolder.12 Juni. G. Stouten,21 md d. Vrouwenst. A. J. M. v. d. Water, 16 j. d. Begijnhof. A. van Maaswinkel, 39 j. Spaaruwoudersfr. 13 Juni. H. de Jong, 6 md. d. Schip, Spaarne. M. J. Karsseboom, wed. V. v. d. Vlugt, 80 j. gr. Houtstr. A. C. E. de Haan. 55 j. Kruisstr. A. E. Hartel, wed. D. vau Duist, 71 j. Zuiderstr. M. C. Avis,ecktg. van Dr. E. v. d. Ven. 50 j. Spaarne.- A. de Liefde, 48 j. Raamst. J. Boerée, ecktg. van F. v. Bruijnsvoort, 69 j. Kruisstr. 14 Juni A. G. Martens, 23 dg.,d. Luitenst. 15 JuniJAPoscb, 3 mdzKonings J. H. Wijkhuizen, 5 mdd. Groendaalsteeg. -S. Eyking, 4 md.,z. Zonterv. 17 Juni. H. L. Booms, 9 j. z. Zuid Polderstr. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politiedie dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een onderstuk gouden oorbel. Twee kinderschoenen. Een honden halsband. Een paar g lacé handschoenen. Een knipmes. Een paternoster. Een wandelstok. Een paar kinder schoentjes. Een ceintuur. Een nieuw touw. Een rijtuigmoer. Een duimstok. Eenige losse sleutels. Een ring met sleutels. Terug te bekomen bij tf.A. Staphorsturn Asterstraat N°. 23, een gouden oorbel. By C. van Hoe/celen, Lange Margarethastr. N°. 11, een gouden haarring. VEERTIENDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 21 Juni 1885, des namiddags van 24 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Fur's Vaterland. MarschTranche 2. Ouverture. Dichterund Bauer.Suppé. 3. Marsch. Aas der Tanbauser. Wagner 4. Potpourri. La Bohemienne..Balfe. 5. Ouverture. RosamundaSchubert. 6. KunstlerlebenWalzerStrauss. 7. Potpourri. La MascotteAudran. arr. M.R. Muller. Buiten-Societeit „Trouw moet Blijken." HARMONIE-CONCERT opZondag21 Juni 1885, des avonds van 7XA tot 10 uur,onder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Marsch. Battaillon VoorwaartsPohle 2. Ouverture. Fleurs d'AmitiéNihoul. 3Laura-Walzeraus der Bettelstudent. Mill'ócker. 4. Fantaisie. Les Mousquetairs au Couvent.Varney. 5FantaisieMacbethVerdi 6OuvertureDie Weiber van WijnsbergCouradi. 7. Fantaisie. Le Corbeille de Fleurs. .Rodolph. 8. Revue d'Opera'sGartner. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2