Tweede Blad. van ZATERDAG 25 Juli 1885. TE HUUR. Nieu wsberic hten Anegang. No. 16. Bovenhuis ƒ350 p.j. terst. No. 19. Gem. kamers m. alcoof 25 p.m No. 27. Winkelhuis ƒ1000 p.j. terst. Baan. No. 15. Huis met tuin /250 p.j. terst. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 87rd. Boven achterhuis 1.75 p.w. No. 100. Bovenhuis 3 p.w. Juli. Bartelj orisstraat. No. 4. bovenhuis ƒ325 p j. terst. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer /1.50 p.w. Breesteeg. No. 13. 2 ongem kamers fS.50 p.w. terst. Brouwers vaart. No. 32. Achterkamer /0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 44. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis 1.75 p.w. terst. No. 71. Bovenhuis /1.80 p.w. terst. Doelstraat. No. 10. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. Ged. Kraaienhorstergracht. No. 10. Gem. kamer m. alc. 25 p.m. terst No. 17. Gem. voorkamer f 12 p.m. terst. No. 53rd. Bovenhuis 325 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 5. 2 Gem. voork. /30 p.m. 1 Aug. No. 14. Huis met Tuin 550 p.j. Nov. No. 54. 2 zolders r 3 p.w. terst. No. 105. Huis 600 p j. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. No. 13. Benedenhuis ƒ3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 5. Gem. voorkamer m. alc. ƒ16 p m. Groote Houtstraat. No. 2rd. Bovenhuis ƒ300 p.j. Aug. No. 10. Gem. zit-en slaapk. f30 p.m. Sept. No. 14. Bovenhuis 300p.jterst. No. 46. 2 Gem. achterk. 24 p.m. 15 Juli. No. 61. Gem. bovenvoork. 4 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenacht.erk.25 p.m. terst. Kamperlaan. No. 6a. Huis ƒ1.50 p.w. terst. Kennemerplein. No. 9. Huis 750 p.j. terst. Kerkstraat. No. 8. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Kinderhuis vest. No. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. No. 21c. Huisje 175 p.w. No. 25. Bovenhuis 300 p.j. Aug. Klein Heiligland. No. 19. Werkplaats /2.50 p.w Sept. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 72. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 54. bovenkamers 2.25 p.w terst. No. 61. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 86. Gem. voor-en tuink./35 p.m. terst. No. 93. Buvenhuis ƒ140 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 115. Gem. zijkamer m alc./22 p.m. No. 121. Bovenwoning 1.50 p.w. terst. Koningstraat. No. 46. Bovenhuis ƒ200 p.j. terst. No. 49. Gem. zit- en slaapk. 24 p.m. Aug. Korte BoeUaan. No. 3b. Huisje ƒ165 p.j. terst. Korte Spaarne. No. 5. Huis ƒ4.25 p.j. Juli. Kruisweg. No. 3. Huis met tuintje ƒ250 p.j. terst. Lange Boogaardstraat. No. 18. Winkelhuis f4 p.w. terst. Leidschestraat. No. 29. Achterkamer ƒ1.10 p.w. terst. No. 33. Achterhuis m. tuin1.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 8. Huis met tuin ƒ450 p.j. No. 24. Huis ƒ250 p.j. 1 Aug. Leidsche zijstraat C. No. 10. Huis met tuin/2.50 p.w. terst. No. 10. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Magdalenasteeg. No. 11. Bovenvoorkamer ƒ1.50 p.w. terst. Magdalenastraat. No. 18rd. Boven achterkamers /1.50 p.w. Maarten Heemskerkstraat. No. 19. 2 Ongem. kamers 8 p.m. terst. Molenpad. No. 1. Ben. voor- en tuinkamer /10 p.m. Omvalspoort. No6Bovenwoning ƒ1 p.w. terst Oranjestraat. No. 90. Winkelhuis ƒ3.50 p.w. terst. No. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Bapentorenvest. No. 8. Pakhuis en erf ƒ2.25 p.w. terst. Parklaan. No. 22. Gem. kamer en slaapk. f 25 p.m. terst. Raamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ19 p.m. terst. No. 41rd. Bovenhuis ƒ260 p.j. Aug. No. 43. Huis m. tuin ƒ450 p.j. Nov. Schoo terstraatweg. No. 30. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Sophiastraat. No. 2rd. Gem. voork. m. alc. 15 p.m. terst. Stationsplein. No. 20. Huis /400 p.j. 1 Aug. Spaarndammerweg- No. 205. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 205. Benedenhuizen 2.25 p.w. terst. Spaarne. No. 103. Bovenhuis ƒ375 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. No. 21rd. Bovenhuis /3.50 p.w. No. 46. Huis ƒ240 p.j. terst. Valkensteeg. No. 1. Bovenkamer 1 p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. No. 125. Huis met poort, 3 p.w. V rouwensteeg. No. 11. Bovenhuis /I p.w. terst. Wilsonsplein. No. 4rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. Aug. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. 1 Aug. de Witstraat. No. 22. Bovenhuis ƒ1.50 p.w. terst. Zuider Buitenspaarne. No. 100. Kamer 0.80 p.w. terst. Zijlstraat. No. 65. Vrij Bovenhuis f400 p.j. Nov. Zijl weg. *No. Ia. Gem. kamer ƒ32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Sehachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Het, „Kaiser-Cornet-Quartett". Met ongeduld zaten wij jl. Dinsdag avond bij heerlijk zomerweer in den tuin der Sociëteit „Vereeniging" te wachten op den aanvang van het aangekondigde concert. Verschillende bladen hadden ons van dit kwartet zooveel goeds verteld dat wij uiterst gespannen waren om zelf eveneens een oordeel te kunnen vellen. En waarlijkde eerste indruk is verras send. Een kwartet van vier Cornetten is iets buitengewoons, maar vooral dan, wanneer deze instrumenten bespeeld wor den, zooals wij Dinsdagavond hoorden. Glaszniver, met stipte inachtneming van alle crescendo's en decrescendo's van alle p. enf., in een woord, van alle teekens, werden klankeffecten te weeg gebracht, zóó schoonzóó heerlijkdat wijen zeker velen met onsin volle bewonde ring waren, voor de vier Duitsche kun stenaars. Ongetwijfeldelk dezer Heeren is op zijn instrument „meester", maar wat moet het een inspanning en moeite hebben gekost, om dit ensemble te ver krijgen. En toch, geheel bevredigd, waren wij bij het einde van het concert niet. Hoe verrukkelijk, hoe schoon ook, 't werd ten laatste wel wat eentonigen ongaarne zouden wij drie a vier avonden achtereen een dergelijk concert bijwonen. Het programma bestond hoofdzakelijk uit bekende liederen van verschillende componistenwaartnsschen enkele andere nummers waren gevoegd alsCzardas(nach Brahms), die Jagd, gearrangeerd door het kwartetlid den Heer Kosleck, en een Presto. Yoor hen, die met de liederen nader bekend warenwas 't wel aardig, dat de tekst op het programma was bij gevoegd. Wij herhalen „wel aardig", maar meer ook niet, want 't zal lang duren, eer men met een cornetden indruk kan weergeven, dien de woorden van een schoon gezongen lied op ons maakt. Een der gelukkigst gekozen nummers vonden wij »die Jagd» hierboven reeds genoemd, en ook »Einschiffung» van Möhring trof ons bizonderalleen zonden wij den Solocornettist wel in overweging willen geven de point d'Orque wat minder lang aantehonden. Onwillekeurig kwam de gedachte bij ons op, dat die man zijn adem wel beter kon gebruikendan daar mede onnoodig lang in een cornet te blazen. Wij houden nu eenmaal niet van effect be jag, en de indruk van't geheel werd door dien »tour de force» voor een groot deel weggenomen. «Over smaak valt niet te twisten» luidt het spreekwoordmaar even weinig valt er te kibbelen over de opvatting van Hon- gaarsche mnziek, en sedert lang leggen wij ons dan ook maar gemoedelijk neer bij elke manier, waarop deze mnziek wordt verstaan maar de wijze waarop Dinsdag avond de 6de Hongaarsche dans van Brahms werd gespeeldkwam ons al heel eigen aardig voor, zoo »harlekijnaohtig» zouden wij haast zeggen, of zooals onze buur vrouw aanmerkte, om eens even bij te lachen. Buitendien is deze muziek van Brahms ten eenenmale ongeschikt om voor vier cornetten te worden gearrangeerd. Erg scheutig waren de Heeren met extra nummers wel vier stuks gaven zij buiten het programma ten beste, en zelfs ten slotte het »Wien Neêrlands bloed.» Ouder gewoonte verlieten velen bij dit slotnum mer reeds den tuin. Wat moet dat, toen ons volkslied werd gespeeldeen ontzag gelijk treurige impressie op die vreemde lingen hebben gemaakt. Volgens de Köln. Ztg. valt er over de toekomstige samenkomst der drie kei zers niets nieuws te bepalen. Tot hiertoe staat alleen vastdat keizer Frans Joseph den Duitschen keizer in Gastein een be zoek zal brengendat deze in Ischl zal beantwoorden, indien zijn gezondheids toestand deze vermoeienis veroorlooft. Wat de verschillende berichten over een samen komst van vorst Bismarck met den graaf Kalnoky betreftzoo berusten deze volgens het Keulsche blad nog slechts op ver moedens, maar het is mogelijkzelfs zeer waarschijnlijkdat deze beide diplo maten ook dit jaar elkander zullen ont moeten evenals in vroegere jarenom zich over den algemeenen toestand en vooral over de onaangename oeconomische betrekkingen tusschen Duitschland en Dos ten rijk-Hongarije te onderhouden. Dat is echter alles wat men er tot heden over kan zeggen. Het zesde Duitsche gymcastiekfeest te Dresden is Zaterdagavond geopend en Zondag zijn de gymnasten, ruim 20.000 in getal, in optocht door de stad gegaaD. Uit Nederland hadden een zeventigtal leeraars en beoefenaars der gymnastiek aan de uitnoodiging der „Turnerschaft" gehoor gegeven terwijl uit Noord-Amerika, EngelandItaliëFrankrijk, Oostenrijk en verder uit alle deelen van Duitschland „Turners" waren toegestroomd. Van buitengewonen dienstijver geeft de rijksveldwachter van Noordeloos blijk. Toen de broodbakker E. V. H. van Hoor naar met nog iemand op den weg van Gorinchem huiswaarts redenpasseerden zij dien ambtenaar, die hen een schot uit eene revolver nazondgelukkig echter zonder te raken. Als reden geeft de veld wachter op, dat v. H. te hard met de hittenkar reedhetgeen bij politie-veror- dening in die gemeente verboden is. Een onderzoek is ingesteld. Heeft Richard III geroepen«Mijn koninkrijk voor een paard de erfgenaam van den koning van GabnnRepontyombo, roept thans: »Mijn koninkrijk voor achthonderd francs." Naar de Telegraphe namely k mededeelt, heeft de jeugdige negerkoning, Felix Denis Repontyombo, der Fransche regee ring zijn troon en rijk voor eene som van achthonderd francs ter overname aangeboden. Is er wellicht iemand die wat meer biedt? Eerznchtigen lieden is thans de gelegenheid opengesteld om in Afrika voor een prikje aan een koninkrijk te komen. De politie te Amsterdam vond Dinsdag morgen te half vijf in de Gooiers- steeg op den Oudezijds Voorburgwal onder aan eene trap liggen het lijk van zekere vrouw Van der Pels, aan het hoofd en in het aangezicht vreeselijk verminkt. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing naar de celgevangenis gebracht, en van der Pels wiens handen en kleederen met bloed bedekt warenwerd op vermoeden van doodslag in hechtenis genomen. Nader bericht het H. blad dat v. d. Pels ten vorigen jaredoor de rechtbank wegens moedwillige verwonding op zijn vrouw gepleegd, tot 45 dagen celstraf is ver oordeeld geweest. In den bewnsten naoht hebben de naaste bnren tot omstreeks 2 t/j uur hevige ruzie en vechtpartijen bij hem kunnen waarnementoen volgden twee harde slagen en daarna werd alles stil. De porder die te 4 uren in de steeg kwam, vond het slachtoffer beneden aan den trap liggen. Te 's-Bosch vond men dezer dagen op verschillende plaatsen groote borden met het opschrift: „wacht u voor zakken rollers" Uit Loemadjang schrijft men aan „De Locomotief' De Smeroe is niet zoo onrustbarend werkzaam als een telegram in het „Soerab. Handelsblad" wel zon doen vermoeden. Wel zijn de rookkolommen, die de kra ter uitstoot, donkerder dan anders, ook is het gerommel van nedervallende steenen en stukken kraterrand naar binnen sterker in de laatste dagen dan vóór de hevige eruptie werd waargenomenmaar het ge vaar, hoewel altijd bestaande, is niet vermeerderd. De schrik zit er evenwel in. Dit bleek nog in Meitoen op eene om de oost gelegen koffie-onderneming aan een getal van 300 mannelijke koeli's het loon werd uitbetaald en den volgenden dag daarvan nog slechts 60 op de rol present waren den vorigen nacht had de Smeroe weder spektakel gemaakt. Door een kijker gezienis de punt aan de oostzijde van eene aanmerkelijke dikteen deze zalbinnen korter of lan ger tijdsverloopdoor afbrokkeling dunner geworden, óf naar buiten, óf meer waar schijnlijk naar binnen vallen. Aangezien de veronderstelling dat de Smeroe en de Lamongan met elkander in onderaardsche betrekking staan, veel waarschijnlijks heeft, zal in het bedoelde geval de Lamongan wellicht voor den omtrek hoogst gevaarlijk worden. Een opmerkelijk bericht over dr. Ferran wordt uit Parijs aan Daily News geseind. Volgens den berichtgever van dit blad ontving de Académie des Sciences te Parijs een mededeeling uit Spanje, dat Ferran 47 nonnen had ingeëntdie als verpleegsters in de gasthuizen moes ten dienst doen en allen aan de gevolgen der inenting waren overleden. In plaats van dit te beschouwen als een slecht tee- kenhield Pasteur dit resultaat voor een sterk bewijs ten gunste van den Spaanschen arts. „Wanneer Ferran zei Pasteur werkelijk de nonnen heeft gedood, dan heeft hij het choleragif gevonden. Hij werkt met znlk een noodlottige uitkomst, omdat hij niet weet, hoe er mee om te gaan. Laat hij de stof naar Parijs zenden en binnen den tijd van acht dagen is het in volkomen onschadelijke vaccinestof veranderd." De berichtgever voegt er evenwel zelf terstond bijdat hij niet voor de waar heid dezer mededeeling kan instaan. De ongelukkige tooneelspeler Tour- niaire zal volgens de A. Ct. deze week uit het Buitengasthuis te Amsterdam, overgebracht worden naar het gesticht Meerenberg; de toestand van den lijder geeft weinig hoop op herstel. Zaterdagnamiddag heeft eene in het zwart gekleede jonge vronw in de R. K. kerk op den Singel bij de Torensluiste Amsterdamte vondeling gelegd een kind van het mannelijk geslacht, schijnbaar slechts eenige weken oud. Eene vrouw vond het kind schreiende liggen in eene van de banken. De politie heeft den von deling in het stads-bestedelingenhuis doen opnemen. Uit St. Petersburg wordt nu aan gaande het berichtwaarvan wij onlangs melding maakten, over aanmaken van nieuwe gouden en zilveren muntenmet het beeld des Keizers en in verhouding tot de waarde van het pond sterling en de Duitsche mark, gemeld, dat aan de Keizerlijke Mnnt aldaar de opdracht is gegeven tot de aanmunting over te gaan.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5