30 meer of minder gewond uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald, daaronder waren 3 doodelijk 5 zwaar en drie min der ernstig gewond. Te 6 uren brak in de puinhoopen, waaruit het gekerm van de bedolven ongelukkigen vernomen werdbrand uitwaardoor het ongeluk nog verschrikkelijker werd. Daar bij komt nog dat ook de buizen der wa terleiding gebroken zijn en de onderste deelen van den puinhoop overstroomd werden. Uit de beide kelders werd na 6 uren de uitroep gehoord „helpmijn kind verdrinkt!'' Blijken van moed en zelfop offering bij de redders en van mensche- lijkheid van de inwonenden ontbreken niet en duizenden verdringen zich in de omgeving van de plaats des onheils. Dezer dagen vond men te Parijs op een mesthoop iemand liggendie ster vende was. Naar een politiebureau over gebracht, blies hij spoedig den laatsten adem uit. Het bleek toen, dat hij vroegermilli- oenen had bezeten, maar tot den bedel staf was gebracht. Te Parijs is een 62jarige keuken prinses veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, wegens het onwettig dragen der onderscheiding van het Legioen van Eer. 't Mensch wist wel, dat zij zoo iets niet doen mocht, maar zij had daar nu eens liefhebberij in. Aan de Indépendance Beige wordt geschrevendat de ex-Keizerin Engénie voornemens zou zyn haargansche vermogen te vermaken aan de Engelsche Prinses Beatrice. De keizerin zon hierdoor niet slechts hare dankbaarheid bewijzen voor de trouwe vriendschap der jongste doch ter van Koningin Victoria, maar zich tevens het genoegen gunnen om een streep te halen door de rekening van haren neef Jéröme Bonapartemet wien zij op zeer gespannen voet staat. Een wandelende barometer, in den vorm van vrouw J. I. H. te Havelte wordt door boeren aldaar geraadpleegd. Wordt zij nl. door misselijkheid ge plaagd dan is erna een kort tijdsver loop regen of wind te wachten. Daar nu in die streken het weer nog al afwis selend is, blijkt hieruit, dat het goede mensch zich nog al een enkele maal in een niet benijdenswaardigen toestand bevindt. Zaterdag middag is een reiziger, die aan het Centraalstation te Amsterdam met den trein aankwamuit een waggon gesprongen vóór het Btoomtuig stilstond. Hij bezeerde zich daardoor zoodanigdat hij per rijtuig naar zijne woning moest worden vervoerd. Het slot van een artikel over den jodenhater Stöckerdoor den correspon dent van de N. R. Ct., luidt„De waar digheid van hofprediker zal Stöcker nog wel slechts zoolaog behouden als de hand van den grijzen Keizer zich over hem uitstrekt. In 't paleis van den Kroonprins is hij in 't geheel niet gezien." Tegen keelontsteking, ja zelfs tegen diphteritis, wordt in een Duitsch blad aanbevolen een aftreksel der bladeren met de stelen van Pelargonium zonale (onze geranium). Een handvol daarvan wordt in een liter water gedurende een half uur gekookt, waarna men dit af treksel, als het koud geworden is, als een gorgeldrank gebruikt. Het schaadt niet ook al slikt men er toevallig een scheutje van in, want het is zeer onschadelijk. Vrijdagavond keerde de heer Sa- verioeen Italiaansch koopman te Tunis, omstreeks middernacht huiswaarts. Toen hij zijn deur opende werd hij door twee politie-agentendie hem voor een inbre ker hielden, aangegrepen. De koopman vertelde in het Arabisch, dat dit huis het zijne was en zij hem genoegen zou den doen hem te laten binnengaanmaar de politiemannen waren niet daartoe te bewegen; de een trachtte den koopman met een zakdoek te wurgen, terwijl de ander hem onophoudelijk sloeg. Intusschen kwamen andere agentendie den Italiaan naar het Fransche consulaat brachten, waar zich het hoofdcommissariaat van politie bevindt, en de koopman, die 55 jaar oud is, moest daar in doodsangst den nacht doorbrengen. Den volgenden dag was 's mans toestand zoo verergerddat hij naar het Zieken huis overgebracht moest wordenwaar hij Zondag overleden is. Te Amsterdam is in het Gasthuis gebracht een meisje, dat zeer belangrijk werd gewond. Ze was Woensdag-avond aan het wandelen met baar verloofde. In de Spuistraat ging deze even een winkel binnen, en terwijl zij wachtte, kwam haar een onbekende man ter zijde, die haar met een mes een zeer hevige wonde in de zijde toebracht. De toestand van de getroffene is niet zonder gevaar. De aanleiding tot deze geheimzinnige misdaad is niet bekend. De politie doet ijverig onderzoek. Aan het station Bovencarspel wor den in de laatste weken dagelijks 40,000 bloemkolen geladen en verzonden. Een meisje uit het kanton Waadt- landdoor een adder in den duim gebetenzoog de wond uitdoch daar zij aan de lip eene wond hadhad bloed vergiftiging plaatsaan welker gevolgen zij stierf. In den afgeloopen Zaterdag nacht zyn bij een landbouwer te Hilversum niet meer of minder dan 73 kippen ge stolen. Zondag ochtend hebben eigenaar en politie zich naar Utrecht begeven in de hoop aldaar op de markt den dief te ontdekken. Voor hen, die liever één rijtuig betalen en er twee ontvangen heeft Vol- lant eene inrichting gemaakt, waardoor een vierwielig rijtuig als zoodanig kan gebruikt worden en toch ook, voor de helft, dienst kan doen als tilbury. Door het losdraaien van eenige schroeven en het aanbrengen van het lemoen, wordt de voorste helft verwijderd en het achter gedeelte alleen gebruikt. Uit de afbeel ding te zien, is de vorm zeer schoon. Zaterdag is met eene som van 18,000 mark uit Elberfeld op de vlucht gegaan een vleeschhouwerdienaar men vermoedt, zich naar ons land heeft be geven om van hier naar Amerika over te steken. De beeldhouwer Alexander Schoe- newerk is te Parijs overleden. De onge lukkige heeft den dood gezocht. In eene vlaag van waanzin wierp hij zich van de derde verdieping uit het venster van zijn atelier in de Rue Vavin. Drie uren daarna was hij een lijk. Schoenewerk heeft ook reeds vroeger aan waanzin ge leden. Hij genas, en van dien tijd dag- teekenen zijne beste kunstwerken. Daar toe behooren onder anderen zijne «Leda« en «Jonge dochter bij de bron Schoe newerk is herhaaldelijk voor zijne expo- sitiën in den »Salon« bekroond. Leon Peltzer, de veroordeelde moor denaar van den advocaat Bernays, was sedert eenigen tijd, in de gevangenis te Leuvenbezig met het schrijven van een uitvoerig stuk datvolgens hemzijn overleden broeder en medeveroordeelde Armand in zijn eer herstellen zou. De directeur der gevangenis verbood hem echter dit werkals in strijd met de regle menten, en een verzoek van Leon aan den Minister van JuBtitie, om te mogen voortgaan met het werk, werd ook ge- Leon heeft nu het stukzoover hij het afgewerkt had aan zyn broeder James gezondendie het voltooien ennaar men verzekert, eerstdaags uitgeven zal. Te Smilde was voor den gemeen teraad de Btrijd tusschen liberalen en anti-revolutionairen zóó hevig, dat een grijsaard van ruim 80 jaar zich naar de stembus liet dragen. De sergeant S. van het regiment grenadiers en jagersdie drie jaren ge leden deserteerdedienst nam by het vreemdelingenlegioen in Algiers, en zich onlangs vrijwillig bij zijn korps te 's-Hage aanmelddeis door den krijgsraad in het le mil. arrondissement veroordeeld tot degradatie en 6 maanden militaire detentie. Het verbouwen van bloemkool in de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen levert dit jaar een ruim beschot, zoodat door het snelle vervoer, hetwelk thans per spoor geschiedt, hooge prijzen wor den gemaakt. Van het station Bovenkar- spel o. a. wordt het aantal stuks van verschillende zendingen op ongeveer veer tig duizend per dag geschat. De raad van beheer der Kon. Vereeni- ging „Het Nederl. Tooneel" heeft beslo ten, toe te geven aan het verzoek van den heer Róssingom het met uit. Au gustus e. k. eindigend contract zijner echtgenoote in hetzelfde emplooi te her nieuwen waardoor ook hij in zijne tegen woordige betrekking kan worden gehand haafd. Op de oppervlakte van de zon ver- toonen zich sinds eenige dagen weder ko lossale groepen vlekken. De grootste vlek heeftnaar een opper vlakkige meting, eene breedte van 6000 tot 7000 geographisohe mijlenbij eene lengte van circa 20,000, eene vlakte, op welke ongeveer 50 aardbollen naast elkaar plaats zouden kunnen vinden. Het donkerste deel van deze groep, dat zich thans iets rechts op de zonneschijf be vindt, kan met behulp van een zwart gemaakt glas met het bloote oog beschouwd worden. HAARLEM, 28 Juli 1885. Bij de heden gehouden verloting van paarden en rijtuigen op het Raadhuis alhier zijn op de volgende 25 nummers hoofdprijzen gevallen No. 5805 Landauer met 2 bruine merries. 19859 Coupé met vosmerrie. 6724 Coureuse met bruine ruin. 18030 Dogcar met schimmel merrie. 1774 Bruine merrie. 5581 Bruine ruin. 17193 Vos merrie. 24648 Vos ruin. 21709 Bruine ruin. 20279 Zwarte ruin. 11658 Schimmel merrie. 11618 Vos poney merrie. 16116 Bruine merrie. 11678 Bruine merrie. 11320 Bruine merrie. 15459 Bruine merrie. 10410 Zwarte merrie. 24747 Bruine merrie. 22396 Bruine merrie. 11899 Bruine merrie. 7770 Bruine merrie. 16960 Bruine merrie. 7837 Schimmel merrie. 17163 Zwarte ruin. 5469 Dogcartuig. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. onze Koninginop Zon dag 2 Augustus, zal op het terrein voor de kavallerie-kazerne aan den Schooter- weg door het garnizoen een groote pa rade en wapenschouwing plaats hebben waaraan ook door de schutterij zal wor den deelgenomen. In het Frederikspark had Zaterdag de keuring plaats van de veulens, afkom stig van den hengst Edzard. Door het comité voor de belangen der Haarlemsche paardenmarkt werd namens de Holl. Maatsch. van Landbouw, Afd. Haarlem en omstreken, de eerste prijs (ƒ40) toe gekend aan het veulen van J. de Jong te Wijkermeer; de tweede prijs (ƒ20) aan dat van A. Voorting alhier en de derde prijs 10) aan het veulen van W. Meijer, mede alhier. Velen der aan wezigen maakten gebruik van het aan bod der Nederl. Harddraverij- en Ren- vereeniging om hunne veulens kosteloos te doen inschrijven in het Stamboek der Vereeniging. Met leedwezen vernemen wij, dat onze vroegere stadgenoot, de Heer Dr. H. Weijenbergh, gedurende een aantal jaren hoogleeraar aan de Universiteit te Cordova (Zuid-America), gisteren op zijn buitenverblijf te Bloemendaal, waar hij tot herstel van gezondheid vertoefde, is overleden. Verleden Donderdag hebben een 400tal leerlingen der Tusschenscholen alhier deelgenomen aan een buitenpartijtje, hun door den Heer eu Mevrouw Gerdes- sen aangeboden. De plaats der bestemming was Zandvoort. De kinderen vermaakten zich uitstekend. Vrijdag avond is door de politie aangehouden en naar het Huis van Arrest alhier overgebraoht de 23jarige dienst bode van den winkelier R., die zich aan diefstal van geld uit de toonbanklade had schuldig gemaakt. Zij was aldaar eerst sedert eenige dagen in betrekking. Gisteren namiddag is op de Paar denmarkt alhier Pieter Roosoud 60 jaren, landbouwer, wonende te Uithoorn toen hy wilde wijken voor een steigerend paard achterover gevallen en belangrijk aan het hoofd verwond geraakt. Hij is per bran card naar het Gasthuis overgebracht. Op hetzelfde tijdstip is in de Delftstraat door een bierwagen bespannen met een paard een 2 jarig meisje overreden dat aan heb.hoofd en de armen dermate werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze Zomer-paardenmarkt schijnt elk jaar in levendigheid toe te nemen. Maandag heersohte er tenminste op de terreinenvoor die markt aangewezen een ongekende drukte. Er waren aan de lijn gebracht 749 paarden en 12 veulens waaronder schoone dieren. De prijzen liepen van 40.tot 700.De handel was ferm. 't Is zeer te verwonderen dat er bij zoo'n gelegenheid niet meer ongelukken De menigte jongensdie door hun zoo genaamd „opjagen" en losmaken der dieren het der markt moeielijk maken schijnen niet door de politie geweerd te kunnen wordenwat ook wel te begrij pen ishet geringe getal politiemannen ter markt aanwezig, in aanmerking ge nomen. Bij de Baan b. v b., welke ge bruikt wordt voor de proefritten, zagen wij één agent en juist didr waren de ge varen natuurlijk én door de paarden én door de »opjagers« 't grootste, hoewel men toch óók kon opmerkendat sommige verkoopers dat «opjagen* niet ongaarne zagen. In den nacht van Vrijdag op Za terdag, omstreeks iy, ure is alhier een vrij hevige brand uitgebroken ten huize van den uitdrager J. J. Waaningin de Doelstraat, en wel op den zolder, waar eene partij bloembolleu geborgen waren. Vermoedelijk is de brand ontstaan door onvoorzichtigheid met licht. De vlammen zijn gebluscht door de politie met haren slangen wagenHet bovenhuis is geheel uitgebrand, terwijl het benedenhuis veel waterschade heeft bekomen. Alles was tegen brandschade verzekerd. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 29sten Juli 1885, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden: 1. Onderz. geloofsbrieven benoemde leden. 2. Missive Ged. Staten goedk. besluiten verkoop gronden en verhuring kel ders Vleeschhal. 3. Herstemming amendement den heer de Kanter op rapport Comm. fin. verhuring grond J. J. Beaufort. 4. Rapport B. en W. rekest A. Koor ting. 5. Voorstel id. regeling onderwijs schoonschrijven H. B. School met 5 j. cursus. 6. Id. id. teekenonderwijs Bur geravondschool. 7. Id. id. regel, onderwijs school voor m. o. voor meisjes. 8. Id. id. bestek school Molenpad 9. Id. id. meubelen school lett.E. 10. Id. id. adres Bestuur Museum van kunstnijverheid. XI. Id. id. straat- en rioolwerken. 12. Id. id. verpacht, visch wateren 13. Id. id. verhuring grond Hee renhek. 14. Benoeming commissie reclames. 15. Voordracht B. en W. onderwijzer 3de kl. Opleidingsschool voor jongens. 16. Miss. Regenten Barbara gasthuis aan beveling lid. 17. Rapport Comm. fin. le suppl. begroo ting Elisab. Gasthuis. 18. Id. id. rekest A. Ploeg huur van grond. 19. Id. id. voorstel B. en W. betaling declaratiën duinwater. 20. Rekest M. Spies c.s., vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein. 21. Verslag Opzichter gasverlichting. 22. Rekest A. v. d. Steur Jr. concessie waterleiding. 23. Voorstel B. en W. verordening op de heffing vergunningsrecht. Afloop van de verkooping van Huizen, gebonden den 25 Juli 1885, in de Gouden Leeuw, te Haarlem. N°. 1. Huis en Erve met Tuin, Gr. Houtstr. 84. 2. Pakhuis met groot Erf, Paardensteeg 4. N°. 1 eu 2 te zam. ƒ21905, opgehouden. 3. Het gebouw genaamd: „de Nieuwe Schouwburg", Erve met Tuin, Jansweg 47, ƒ16000, H. van Veen qq. 4. Een Huis en Erve, Drappenierstraat 11, niet geveild. 5. Een Huis en Erve met grooten Tuin, Krom 37, ƒ1700, J. Oostwald. 6. Een Huis en Erve, Zonnesteeg 3, 975J. N. Bonarius. VIER-EN-TWINTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdag den 29 Juli 1885, des avonds van 734—10 uurdoor het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Defileer-MarschM. II. Miller. 2. Ouverture dc Concert. No. 2Kalliwoda. 3. Morgen Blatter. WalzcrStrauss. 4. Musicalische Nooten. Ernte aus Embrco. Apol lont. 5. Fantaisie, Bouchard d'Avesnes..Miry. 6. Ouverture, l'Italienne en AlgiersRossini. 7. Gr. Air Varié. Barytou tuba Solo.Ctristophe. 8. Souvenir d'Opera'sVerdi.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3