Tweede Blad. van ZATERDAG 22 Augustus 1885. TE HUUR. N ieu wsberichten Anegang. No. Ia. 2 Ong. Bovenkamers ƒ200 p.j. No. 16. Bovenhuis ƒ350 p.j. terst. No. 19. Gem. kamers m. alcoof 25 p.m. Anthoniestraat. No. 35. 2 Gem. kamers met. alc. 18 p.m. Oct. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 35. Huis met tuin r500 p.j. Nov. BarteJj orisstraat. No. 24. Bovenhuis ƒ350 p.j. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer /1.50 p.w. Brouwersvaart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p w. terst. Burgwal. No. 44. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 57. Huis met pakhuis 4 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis 1.75 p.w. terst. No. 71. Bovenhuis /1.80 p.w. terst. Cisilistraat. No. 4. Winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Doelstraat. No. 10. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. Ged. Kraaienhorstergracht. No. 53rd. Vrij bovenhuis ƒ2.75 p.w. terst No. 67Bovenhuis 250 p.w. terst. Ged. Oudegraeht. No. 5. Gem. boven voorkamers ƒ30 p.m No. 14. Huis met Tuin 550 p.j. Nov. No. 54. 2 zolders r3 p.w. terst. No. 105. Huis 600 p j. Aug. of Nov. Ged. Voldersgracht. No. 13. Benedenhuis /3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 5. Gem. voorkamer m. alc. ƒ16 p m. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. zit-en slaapk. ƒ30 p.m. Sept No. 14. Bovenhuis 300p.j. terst. No. 61. Gem. bovenvoork. ƒ4 p.w. terst. Groot Heiligland. No. 13. Winkelhuis ƒ3.75 p.w. terst. No. 59. Voorkamertje 0.80 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenachterk1.25 p.m. terst. Jansweg. No. 25a. Bovenhuis 4 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. No. 21c. Huisje ƒ1.75 p.w. No. 25. Bovenhuis 250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 5. Kamer ƒ1.75 p.w. terst. No. 7. Bovenhuis ƒ2 50 p.w. terst. No. 19. Werkplaats 2.50 p.w Sept. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 68. Huisje ƒ1.20 p.w. terst. Koningstraat. No. 49. Gem. zit- en slaapk. 24 p.m. Aug. Korte Lakentraat. No. 2. Bovenhuis ƒ1.20 p.w. terst. Korte Poellaan. No. 3b. Huisje ƒ165 p.j. terst. Korte Zijlstraat. No. 7. Bovenvoork. /i.25 p.w. terst. Koudenhorn. No. 74. Huis met tuin ƒ375 p.j. terst. Kousebandslaan. No. 53. Huis 2.50 p.w. terst No. 55. Huis /2.75 p.w terst. Kleine Houtstraat: No. 54. bovenkamers 2.25 p.w terst. No. 61. Bovenhuis ƒ2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 93. Buvenhuis 140 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 108. 2 Gem. kamers en suite ƒ20 p.m. 15 Oct. No. 109, Huis met tuintje ƒ400 p.j. terst. No. 115. Gem. zijkamer m. alc./22 p.m. Krom. No. 18. Bovenkamer 1.10 p.w. terst. Leidschestraat. No. 33. Achterhuis m. tuin 1.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 8. Huis met tuin /450 p.j. No. 24. Huis ƒ250 p.j. 1 Aug. Leidsche zijstraat C. No. 10. Huis met tuin /2.50 p.w. terst. No. 10. Bovenvoork. ƒ1.25 p.w. terst. Linsohoterstraat. No. 36. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Magdalenasteeg. No. 11. Bovenvoorkamer ƒ1.50 p.w. terst. Magdalenastraat. No. 18rd. Boven achterkamers /1.50 p.w. Maarten Heemskerkstraat. No. 19. 2 Ongein, kamers 8 p.m. terst. Molenpad. No. 1. Ben. voor- en tuinkamer 10 p.m. Molens teeg. No. 6. Benedenhuis ƒ3.50 p.w. Sept. Nieuwe Groenmarkt. No. 23. Gem. voork. m.alc. 35 p.m. terst Nieuwe Raamstraat. No. 2. Werkplaats ƒ1.50 p.w. terst. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No.' No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. *No Nieuw Heiligland. 1. Bovenk. m. zolder ƒl,40p.w. terst. N. Spaarnwouderstraat. 6Huis ƒ1.80 p.w. terst. Nieuws teeg. 6. Bovenhuis j 500 p.j. Nov. Oude Weg. 49a. Huisje ƒ1.50 p.w. terst. Oranjestraat. 90. Winkelhuis ƒ3.50 p.w. terst. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Ostadestraat. 4zw. en roodBoven en ben. woning elk 3 p.w. terst. Palmstraat. 15a. Benedenhuis f 2.10 p.w. terst. Papentorenvest. 8. Pakhuis en erf ƒ2.25 p.w. terst. Parklaan. 22. Gem. kamer en slaapk. ƒ25 p.m. terst. Raamvest. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. 41rd. Bovenhuis ƒ260 p.j. Aug. 30. Bovenhuis ƒ200 p.j. Oct. of Nov. Ravelingstoeg. 6. 2 bovenkamers 2 p.w. terst. Ridderstraat. 6. Bovenhuis ƒ2.60 p.w. terst. Schooterstraatweg. 30. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Smalle Oudegracht. 127. Bovenhuis 400 p.j. Nov. Sophiastraat. 2rd. Gem. kamer en slaapk./13 p.m. terst. Stationsplein. 20. Huis /400 p.j. 1 Nov. Spaarndammerweg. 205. Bovenhuis /2 p.w. terst. 205. Benedenhuizen 2.25 p.w. terst. Spaarne. 61. Huis 500 p.j. terst. 103. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. 21rd. Bovenhuis ƒ3.50 p.w. 46. Huis ƒ240 p.j. terst. Spoorwegstraat 16rd. kamer met keuken 6 p.m. terst. Valkensteeg. 1. Bovenkamer p.w. terst. Verl. Oranjeboomslaan. 107. Huis m. tuintje ƒ2.35 p.w. terst. 125. Huis met poort. /3 p.w. Wagenweg. 9. Benedenhuis ƒ260 p.j. Nov. Wilsonsplein. 4rd. Bovenhuis 200 pjAug. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. Aug. Zijlstraat. 43. 2 Gem. kamers 22 p.m. 1 Sept. 65. Vrij Bovenhuis ƒ400 p.j. Nov. 86. Vrij bovenhuis ƒ250 p j. terst. Zijlweg li. Gem. kamer 32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Schachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Een boer viel Maandag middag op den Eijswijkschen weg van zijn hitten- wagen hij kwam met het hoofd tegen een boom terecht en bleef, met de teu gels in de hand en met gesloten oogen liggen. Men dacht dat de man dood was, maar na vijf minuten stond hij op zocht zyn pet opbeklom zijn voertuig en reed weg onder 't gelach der omstanders. Het is hier proefondervindelijk gebleken dat het boertje een stevige hersenkas bezit. In Spanje blijft de cholera nog steeds voortwoeden. Dr. Eerran en de Spaansche regeeringscommissieonder welker toezicht hij zijne proeven moet nemenvonden in de provincie Aragon geen personen die zich aan de vaccinatie als voorbehoedmiddel tegen de ziekte wil den wagen toen zyn zij vertrokken naar het stadje Ondarawaar zich de „Asia tics", nog niet vertoond had. De helft der 3000 inwoners lieten zich inenten en daarna werd de afzondering, waar toe het plaatsje veroordeeld was, opge heven om zoodoende te kunnen nagaan of, en in hoeverre, het Dr. Ferran is mogen gelukken wezenlijk een voorbe hoedmiddel te vinden tegen de gevreesde ziekte. Bij het feestmaaldat na de ont hulling van het standbeeld van generaal Chanzy te le Mans plaats hadheeft ook de fransche minister van binnenland- sche zaken gesproken. Hij zeide o. a. dat Frankrijk den vrede wil, want het leeft van den arbeid en wil daarvan niet af getrokken worden maar indien het vrede wilmoet Frankrijk klaar zyn voor de verdediginghet moet gewapend zyn in den wapenhandel geoefend en vertrouwd gemaakt worden met het denkbeeld der doodsverachting. En als dan Frankrijk nog bezit vertegenwoordigers, die de open bare machten controleeren en op hunne beurt weer gecontroleerd worden door eene verlichte openbare meening dan kan het land niet overrompeld worden. By kon. besluit van 16 Augustus, is met ingang van 23 Augustus a. s. de in- en doorvoer van lompengebruikte kleedingstukken en ongewasschen lijf- en beddegoedafkomstig uit Frankryk Spanje en Gibraltarverboden. Gebruikte kleedingstukken als bagage door reizigers medegebrachtzyn hier onder niet begrepen. Te midden der feestvreugde, ter gelegenheid eener bruiloft te Weertwerd de bruidegomdie nog twee dagen gevan genisstraf te goed had, door de maré- chaussée aangehouden. Een slecht voorbeeld. Te Yenloo is eene vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt te speculeeren in effectente spelen in loterijenenz., en daarom den naam heeft aangenomen van „loterijvereeniging". Zij bestaat uit 25 leden Woensdag namiddag te 2Vs uur werd het lijk van den heer Jongkindt Coninck, Directeur van de Rijksland bouwschool te Wageniugen, ter aarde besteld. Eene talrijke menigte bevond zich op den doodenakker. Leerarenvele leer lingen en oud-leerlingen der Landbouw school, het gemeentebestuur en tal van vrienden volgden den stoet. Het volgende voorval had dezer dagen te Napels plaats. Een zekere dr. Rummo, die naar Spanje was gezonden om den aard der epidemie te onderzoeken, vervoegde zich bij den prefect der stad, om van zijne bevinding verslag te doen. „Hier heb ik ze!" riep hij bij het binnenkomen, terwijl hy een viertal glazen cylinders uit den zak haalde, met eene geelachtige vloeistof gevuld. „Hier heb ik ze!" riep hij vol geestdrift den amb tenaar toe. „Wie heb je daar?" vroeg de prefect. „Wel, de microben 1" „De microben?" „Ja, de inentingsstof van Ferran „Scheer u weg er mee 1" riep de prefect. „Maar „Weg er mee,'zeg ik uHet huis uit En kom er mij niet weer mee onder de oogen 1" Aan den ijverigen dokterdie nog al toos in Ferran's heilmiddel schijnt tege- loovenheeft de gezondheidscommissie niettemin het nemen van proeven toege staan doch slechts onder het. strikste toezicht van wege de medische overheid. Het Dagbl. verzekert dat de regee ring nog geene beslissing nam omtrent eene wijziging van art. 194 der grondwet en dat de minister Bloem evenmin besloot tot invoering van eene belasting op de spoorwegkaartjes en de heffing van een graanrecht. Te Luton in Engeland zal een hoe- dententoonstelling gehouden worden. In de laatste vergadering van den Am- sterdamschen gemeenteraad werd door den heer D. Josephns Jitta gewezen op het ergerlijke misbruik aan de Amsterdam- sche groentenmarkt bestaandeom de groenten die des middags aankomen te besproeien met grachtwater om ze alzoo hare fritchheid te doen behouden tot den volgenden dag. Burgemeester en Wethou ders hebben een ernstig onderzoek in deze Met het oog op de slapte der werk zaamheden en den daaruit volgenden treurigen toestand der werklieden heb ben eenige werkbazen te Tiel zich per circulaire tot de meer gegoede ingezete nen gewend met verzoek eens de hnizen, schuren en pakhuizen te willen nazien en als er iets te vernieuwen valt dit niet uit te stellen tot later maar hierin spoe dig te voorzien. Zy voldoen hiermede aan eene opdracht hun verleend op eene vergadering van 25 werkbazenwaarin de vraag van werkverschaffing in deze tijden van gedruktheid ernBtig werd be sproken. Woensdag middag kwam te Zwolle de trein van de richting Arnhem in plaats van 2.2 eerst om 3 uur aan. Dit tijdverlies werd veroorzaakt wegens het defect geraken der machine te Olsteene reserve-machine werd direct derwaarts gezonden en heeft den trein naar Zwolle gebracht. De op het station aanwezige reizigers voor de richting Groningen zyn op tijd per extratrein van Zwolle ver trokken diewelke uit Zutfen eerst te 3 uur aankwamen werden in de gele genheid gesteld dadelijk naar het noor den door te reizen doch misten de aan sluiting op Hengeloo en Kampen. Zekere Selikovitsch, die zegt als tolk verbonden te zyn geweest aan den staf van lord Wolsely by den veldtocht in Soedan (doch die bij geen der Oriën talisten te Parijs bij name bekend is), heeft in l'lntransigeant een schrijven open baar gemaakt, waarin hy verzekert, dat de Engelsche majoor Kitchner een prijs op het hoofd van Olivier Pain heeft ge steld en dat deze tengevolge hiervan als slachtoffer gevallen is. Nadat Henri Rochefort dezen brief in zijn blad had opgenomenheeft hij zelf een allerheftigst artikel tegen Engeland, tegen Engelands koningin en tegen den prins van Wales geschrevenwaarin hij verklaart dat als de Fransche regeering geen schitterende voldoening wegens den moord van Olivier Pain van Engeland vorderthijRoche fort lord Lyons den Engelschen gezant tot een tweegevecht zal uitdagendat de gezant van stonden aan zijn gijzelaar is en dat diens oude huid hem een waar borg is voor de rechtmatige voldoening. Een veehouder heeft aangetoond, dat de melk der koe hoe langer hoe beter wordt, naarmate, de uier lediger raakt. Hieraan verbindt men de opmerking dat het èn voor de koe èn voor den boer schadelijk is zich te veel te haasten of op andere wijze achteloos te zijn bij het melken. In Ierland verneemt men tegen woordig weer van agrarische misdrijven, vooral in het graafschap Clare. Zoo werden door gemaskerde mannen vier pachters woningen overrompeld. Verminkingen van paarden en vee, toebehoorende aan pachters op wie de mannen van de Land-League gebeten zijnkomen dagelijks voor. Welke jongens de zwemschool vormt, moge voor de zooveelste maal blijken uit het volgende bericht, meegedeeld door het Haagsch Dbld. „Zaterdagochtend omstreeks half 12 speelden eenige kinderen aan het Sche- veningsche Kanaal ter hoogte van de werf van den Heer Van de Rovaart. Een zesjarige dreumes vermaakte zich met op de tonnen en vaten te klimmen die aan den kant stonden, totdat een vat kantelde en het kind van den hoogen kant af midden in het Kanaal terecht kwam. Het 13-jarig zoontje van den Heer Vierling, ter plaatse visschende, ziet het ongeval, legt zyn hengel neder, springt te water en duikt geheel gekleed het reeds gezonken kind na. Eén poging mis lukte, maar bij de tweede grijpt onze kloeke jongen het kind bij een been, pakt het onder water in den rag en komtbedaard met de rechterhand zwem mende naar den kantwaar hy de vol doening mocht smaken het kind aan de inmiddels toegesnelde personen levend te overhandigen. Vierling is een ferme en veelbelovende leerling van de militaire zwemschool aan het Kanaal. De «Standards behelst een telegram uit New-York waarin bericht wordt dat er eeneaan dynamiet toegeschrevene ontploffing plaats had aan boord van de Philadelpbische stoomboot »Fulton«. Ver scheidene personen zijn gekwetst.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 1