Tweede Blad. van ZATERDAG 29 Augustus 1885. TE HUUR. Nieuwsberichten. mCE iDTEEUBim Anegang. No. Ia. 2 Ong. Bovenkamers ƒ200 p.j. No. 16. Bovenhuis ƒ350 p.j. terst. No. 19. Gem. kamers m. aleoof 25 p.m. Anthoniestraat. No. 35. 2 Gem. kamers met alc. 18 p.m. Oct. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis ƒ2 p.w. terst. No. 35. Huis met tuin /500 p.j. Nov. Barteljorisstraat. No. 24. Bovenhuis ƒ350 p.j. Begijnhof. No. 13. Bovenkamer /i.50 p.w. Brouwers v aart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 8. Huis 2 p.w. terst. No. 44. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 57. Huis met pakhuis 4 p.w. terst. No. 57. Bovenhuis ƒ1.75 p.w, terst. No. 71. Bovenhuis 1.80 p.w. terst. Cisilistraat. No. 4. Winkelhuis f 3 p.w. terst. Doelstraat. No. 10. Bovenwoning ƒ1.50 p.w. Gasthuis singel. No. 24rd. Bovenhuis fi75 p.j. Ged. Kraaienhorstergraoht- No. 16. Bovenachterkamer 1 p.w. terst. No. 53rd. Vrij bovenhuis ƒ2.75 p.w. terst, No. 67. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Ged. Oudegracht. No. 5. Gem. boven voorkamers f 30 p.m No. 54. 2 zolders r3 p.w. terst. No. 105. Huis /600 pj. Aug. of Nov. Ged. Voldersgraeht. No. 13. Benedenhuis /3.25 p.w. No. 51. Huis met tuin 400 p.j. terst. No. 57. Huis m. tuin ƒ400 p.j. terst. Gierstraat. No. 5. Gem. voorkamer m. alc. ƒ16 p.m. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. zit-en slaapk. /'SO p.m. Sept No. 14. Bovenhuis 300p.jterst. No. 61. Gem. bovenvoork. 4 p.w. terst Groot Heiligland. No. 59. Voorkamertje ƒ0.80 p.w. terst. Hagelstraat. No. 49. Bovenvoork. 1.25 p.w. terst. Houtmarkt. No. 43. Bovenacht.erk. 125 p.m. terst, Jansweg. No. 25a. Bovenhuis ƒ4 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 21b. Huisje ƒ1.50 p.w. No. 21c. Huisje /1.75 p.w. No. 25. Bovenhuis 250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 5. Kamer ƒ1.75 p.w. terst. No. 7. Bovenhuis /2 50 p.w. terst. No. 19. Werkplaats /2.5Ü p.w. Sept. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 68. Huisje ƒ1.20 p.w. terst. Koningstraat. No. 49. Gem. zit- en slaapk. 24 p.m. Aug. Korte Lakentraat. No. 2. Bovenhuis ƒ1.20 p.w. terst. Korte Poellaan. No. 3b. Huisje ƒ165 p.j. terst. Korte Zijlstraat. No. 7. Bovenvoork. 125 p.w. terst. Koudenhorn. No. 74. Huis met tuin ƒ375 p.j. terst. Kousebandslaan. No. 53. Huis ƒ2.50 p.w. terst. No. 55. Huis 2.75 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 54. bovenkamers 2.25 p.w terst. No. 61. Bovenhuis 2 p.w. terst. No. 63. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 86. Gem. voor- en tuink. m. alc. ƒ35 p.m. terst. No. 93. Bovenhuis ƒ125 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 108. 2 Gem. kamers en suite 20 p.m. 15 Oct. No. 109, Huis met tuintje ƒ400 p.j. terst. No. 115. Gem. zijkamer m. alc./22 p.m. Krom. No. 18. Bovenkamer 1.10 p.w. terst. Lange Heerenstraat. No. 37. Bovenvoork. ƒ1.50 p.w. terst. Leidsehestraat. No. 33. Achterhuis m. tuin 1.50 p.w. terst. Leidsehe Vaart. No. 8. Huis met tuin /450 p.j. No. 24. Huis ƒ250 p.j. 1 Aug. Leidsehe zijstraat C. No. 10. Huis met tuin/2.50 p.w. terst. Linschoterstraat. No. 36. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Magdalenastraat. No. 18rd. Boven achterkamers /1.50 p.w. Molenpad, No. 1. Ben. voor- en tuinkamer /10 p.m. Molens teeg. No. 6. Benedenhuis /3.50 p.w. Sept. Nieuwe Groenmarkt. No. 23. Gem. voork. m. alc. 35 p.m. terst. Nieuwe Raamstraat. No. 2. Werkplaats ƒ1.50 p.w. terst. Nieuw Heiligland. No. 1. Bovenk. m. zolder ƒ1,40 p.w. terst. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. i No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. *No N. Spaarnwouderstraat. 6Huis ƒ1.80 p.w. terst. Nieuws teeg. 6. Bovenhuis j 500 p.j. Nov. Oude Weg. 49a. Huisje ƒ1.50 p.w. terst. Oranjestraat. 90. Winkelhuis ƒ3.50 p.w. terst. 93. Bovenhuis t 2.30 p.w. terst. Ostadestraat. 4zw. en roodBoven en ben. woning elk ƒ3 p.w. terst. Palmstraat. 15a. Benedenhuis 2.10 p.w. terst. Papentorenvest. 8. Pakhuis en erf /2.25 p.w. terst. Parklaan. 22. Gem. kamer en slaapk. ƒ25 p.m. terst. Raamvest. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. 41rd. Bovenhuis ƒ260 p.j. Aug. ït8i8ikSi 30. Bovenhuis 200 p.j. Oct. of Nov. Ravelingsteeg. 6. 2 bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Ridderstraat. 6. Bovenhuis 2.60 p.w. terst. Schooterstraatweg. 30. Huis met tuin ƒ350 p.j. terst. Smalle Oudegraeht. 127. Bovenhuis ƒ400 p.j. Nov. Sophiastraat. 2rd. Gem. kamer en slaapk./13 p.m. terst. 10. Bovenhuis 225 p.j. Stationsplein. 20. Huis /400 p.j. 1 Nov. Spaarndammerweg. 205. Bovenhuis f 2 p.w. terst. 205. Benedenhuizen ƒ2.25 p.w. terst. Spaarne. 61. Huis 500 p.j. terst. 103. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. 21rd. Bovenhuis 'f 3.50 p.w. 46. Huis ƒ240 p.j. terst. Spoorwegstraat. 16rd. kamer met keuken 6 p.m. terst. Verl. Oranjeboomslaan. 107. Huis m. tuintje ƒ2.35 p.w. terst. 146. Huis 2.50 p.w. terst. Wagenweg. 9. Benedenhuis ƒ260 p.j. Nov. Wilsonsplein. 4rd. Bovenhuis ƒ200 p.j. Aug. 69. Bovenhuis f 12 p.m. Aug. Zijlsingelstraat. 8l. Bovenwoning ƒ200 p.j. terst. Zijlstraat. 43. 2 Gem. kamers f22 p.m. 1 Sept. 56Gem. zit- en slaapk. 35 p.m. terst. 65. Yrij Bovenhuis /'400 p.j. Nov. 86. Vrij bovenhuis f250 p.j. terst. Zijlweg Ia. Gem. kamer ƒ32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Schachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Zondag had in het Hydepark te Londen de aangekondigde „betooging" ten gunste van de betere bescherming der vrouwelijke jengd onder een toevloed van wel 300,000 menschen plaats. Van ver schillende punten begaven zich verschilende corporatiën met hunne banieren naar de plaats der samenkomst. Van twaalf tri bunes werd het woord gevoerd en den redacteur der Pall Mall Gazette werd een warme ovatie gebracht. Een drietal be sluiten werd genomenin het belang der door hen voorgestane zaak. De uit werking van deze betooging is nog onzeker. Hoogst waarschijnlijk zal er de klassenhaat niet minder door worden. De regeering en het publiek waren al genoeg wakker geschud, maar sommige menschen schijnen er erg op gesteld te zijn om van zich te doen spreken. De Pall Mall Gazette is bij vele bezadigde Engelschen in ongenade geraakt, wegens de onbesuisde manier waarop zij hare onthullingen bekend maakte. Te Marseille moet het ook met de stadsreiniging treurig gesteld zijn. Zoo zijn o. a. de afvoerkanalen, die in de haven uitmondengeheel ongedekt en vespreiden een walgelijken stank; hierbij neme men nog in aanmerkingdat in een der morsigste wijken een huis is gevonden, dat door 700 arme lieden bewoond isen men ver- wondere zich niet dat de cholera, eenmaal aan 't woedenbijna niet te stuiten is. Aan de »Times« wordt nit Marseille gemelddat de cholera er thans een ge heel vreemden vorm aanneemtzoodat de geneesheeren ten einde raad zijn. De cho- leralijder is reeds van de beennog vóór dat er diarrhea of braking heeft plaats gehad. Hij wordt bevangen door eene koudedie hij niet van zich kan afwer pen en waartegen de sterkst reageerende middelen niets vermogen. Wrijving en andere middelen baten niet. Twee uren nadat de dood is ingetredenbegint reeds de ontbinding, en het lijk wordt geheel zwart. Het kan niet ontkend worden dat men in Spanje veel leven maakt over de in bezitneming der Carolinen-eilanden door Duitschland. Men beweert dat 25,000 man naar de Philippijnen zullen gezonden wor den en dat alle marine-officieren van verlof teruggeroepen zijn. Spanje bewijst zijn eigendomsrecht op de Carolinen aldus 1. Zij zijn door Spanjaarden ontdekt en hebben door hen hun naam ontvangen. 2. Driemaal zijn pogingen gedaan om er het Christendom te brengen. 3. Bij de beroemde bul van Pans Alexander VI, waarbij de wereld verdeeld werd tusschen Spanje en Portugalzijn zij aan Spanje toegewezen. Het spreekt van zelf, dat de Duitsche bladen deze drie bewijzen gezocht en van onwaarde verklaren. Hoor dit alles schijnt de opgewondenheid in Spanje eene hoogte bereikt te hebben boven welke zij kwalijk kan gaan. Bezadigdheid beschouwen de dagbladen als contrabande. Allerlei heftige raad wordt door hen aan de regeering gegeven. De meest algemeene is, dat de Spaansche vloot de Duitsche vlag moet wegrukken van de Carolinen-eilanden. Sommige bladen willen dat er zoo noodig, bevel gegeven wordenaar Tarifa en Ceuta om de Duitsche schepen die door de Straat van Gibraltar varente bom bardeeren dat er kaperbrieven uitgereikt worden ter vernieling van de Duitsche koopvaardijschepen op alle zeeën en dat er dadelijk werk worde gemaakt van het aankoopen eener nieuwe vloot in het bui tenland. Daarbij wordt aan Duitschland onder het oog gebracht, dat Spanje in het bezit is van 600,000 geweren. Sommige Spaansche officieren, die in het bezit van Pruisische ridderorden waren, hebben die naar Berlijn terugge zonden. De ingang van den Rotterdamschen Waterweg zal voortaan telegraphisch ver honden zijn met het kantoor te Brielle en met de woning van den agent der Zuid- hollandsohe Reddingmaatschappij. Dit ge schiedt, om mogelijke schipbreuken op dat punt te voorkomen. Carl Hillde beroemde bariton zanger heeft de leiding van den stedelijken schouwburg te Neurenburg aanvaard. Tot heden was Hill aan de Opera te Schwerin werkzaam. De brievengaarder van OeJffelt is met aangeteekende brieven die een waarde van ƒ1320 bevatten verdwenen. Zekere A. de V., een milicien uit Eede die met klein verlof bij zijne ouders logeerde is Zondag naar Frankrijk gede serteerd na eerst zijn wapens en een ge deelte van zijn uniform in het boekweit veld geworpen te hebben. Een advocaat te Lyondie voor de rechtbank van eersten aanleg eene pleit rede honden moestwas bij het gaan naar de rechtbank verplicht eene brug te passeeren, waarvoor tol moest worden be taald. Hij weigerde dien te voldoen op grond dat hij was „ambtenaar in dienst", doch betaalde na eenige woordenwisseling en tegen kwitantie de geëischte2V3 cent. Den anderen dag diende hij een rapport in aan den raad van state met verzoek tot teruggaaf van het z. i. onverplicht betaalde. De raad van state stelde den advocaat in het gelijk en de maatschappij, die den tol op de brug gepacht had werd veroordeeld de 2V2 cent terug te betalen. Zij deed ditde aardigheid door zettende door een notaris en bij authen tieke akte. Alle Kamperstreken worden niet in Kampen uitgehaald. Twee meisjes te Weenen14 en 16 jaar oud, waren in staat van beschuldiging gesteld wegens het schrijven en verspreiden van oproerige stukken in de wijk St. Josefstadt. De Keizer heeft er evenwel kinderwerk in gezien en geen hoog verraad of majesteitschennis; Z. M. heeft althans de vervolging doen staken. Yeen, d. i. turfveen, schijnt de ondervinding leert het vooralsnog tot weinig anders dan tot turfmakerij geschikt te wezen. O. a. is de turfpluisfabriek te Weert voor eenige maanden met hare niet- gewilde fabricatie geëindigden van de dito fabriek te Nieuw-Amsterdam verneemt men ook weinig of geen teeken van leven. Laatstgenoemde fabriek zou veenhoeden, veenpettenveenkousen en andere veen- kleedingstukken leverenmaar tot nu toe ontmoet men niemand met zulke nieuwig heden. In het begin van September wordt op den Mont-Blanc een nienwe berghut geopendgebouwd door de centrale afdee- ling van de Italiaansche Alpenclub. Het gebouw bevindt zich ter hoogte van 3600 meter op de zuidoostelijke helling van den Mont-Bianc, en acht en een half uur van Courmayeureen uur boven de oude hut van «rAiguille Grise,» ongeveer 7 uur van den bergtopdicht bij de rotsmassa welke het ijs van den Mont-Blanc scheidt van den Döme du Gouté. Het hnisje bevat eene keukeneene eetkamer en slaapruimte voor toeristen en gidsen. Een timmerman te Bürenin het Zwitsersch kanton Bern, had de slechte gewoonte spijkers in den mond te nemen onder het werk. Een schoot hem in de keel en kwam in de maag terecht. Het gelukte niet hem er van te bevrijden. De spijker doorboorde de maag en de man is gestorven. Dinsdag avond heeft de dienstdoende schutterij te Middelburg, na op het Molen water te hebben geëxerceerdmet de mu ziek aan het hoofd eene wandeling door de stad gemaakt en werd vervolgens op de Groote Markt afgedankt. Hierna werd door eenige baldadige jongens een schut ter, zonder dat die daartoe aanleiding gaf zoodanig omsingeld, dat hij verplicht was eene schuilplaats in het politiebureau te zoeken. Daarop verzamelde zich een groote volksmenigte voor het stadhuisvooral toen een uur later de kommandant den bewusten schutter kwam afhalenom hem naar zijne woning te brengen. Een burger kreeg bij deze gelegenheid een steen tegen het hoofd, terwijl een agent van politie ook aan het hoofd werd gekwetst. Nadat men al schreeuwende nog eenige straten der stad was doorgetrokken werd alles spoedig weder rustig. Bij talrijke in Duitschland en En geland door deskundigen genomen proeven zijn de kurkkoolpijjakkers en vestenvol gens het systeem van professor Benecke te Koningsbergen, gebleken te zijn een praotisch hulpmiddel tot redding bij on gelukken op het water. Vooral de vesten zonder mouwen zijn voor visschers zoo bruikbaar, omdat zij in het geheel niet hinderlijk zijn en, daar verkoolde kurk een slechte warmtegeleider is, eene goede beschutting tegen koude verleenen. Valt een met zulk een vest gekleed persoon in het waterdan zal dezeals hij niet kan zwemmen, in loodrechte houding met het hoofd en de schouders boven water blijven. Kan hij zwemmen dan heeft hij zijn eigen gewicht niet te dragen en kan zich dus zonder bijzondere krachtinspanning vooruit bewegen of, op den rug liggende, uit rusten waarbij hoofdborst en de punten der voeten boven het water uitsteken. Voor dagelij ksch gebruik van zeeliedenenz. worden nette pijj akkers op maat vervaar digd, die 700 a 800 gram verkoolde kurk bevatten. De gewone pij jakkers en vesten zijn uit twee lagen sterk Hollandsch linnen gemaaktwaartusschen zich de grove knrkkool bevindt. Met den goedkoopen trein voor le en 2e klasse-reizigers, werden Woensdag van Amsterdam naar Ede en Arnhem on geveer 300 personen vervoerd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5