Tweede Blad. w van ZATERDAG 19 September 1885. TE HUUR. Nieuwsberichten. A Anegang. No. Ia. Bovenhuis 200 p.j. No. 19. Gem. kamers ƒ25 p.m. terst. No. 33. Gem. voork. m. aleoof ƒ26 p.m. Anthoniestraat. No. 35. 2 Gem. kamers met ale. 18 p.m. Oct. Bakenessergracht. No. 24. Beneden voorkamer 1.50 p.w. terst. No. 32. Benedenhuis 3 p.w. terst. No. 35. Huis met tuin 500 p.j. Nov. Bartelj orisstraat. No. 24. Bovenhuis ƒ350 p.j. Begijnhof. No. 23. Bovenhuis ƒ1.60 p.w. terst. Brouwerstraat. No. 14. Ben. en bovenhuis f'A p.w. terst. Brouwersvaart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 38. Voorkamer ƒ1.25 p.w. terst. No. 64. Pakhuis ƒ1.50 p.w. terst. Cisilistraat. No. 4. Winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Delftstraat. No. 10. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis ƒ375 p.j. terst. Ged. Kraaienhorstergracht. No. 67. 2 Gem. voork. 25 p.m. terst. Ged. Oudegracht. No. 105. Huis /600 p.j. Nov. Gierstraat. No. 31. Gem. kamer m. bedien, ƒ28 p m. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. zit-en slaapk. ƒ30 p.m. Sept. Groot Heiligland. No. 38. bovenkamer ƒ0.80 p.w terst. No. 59. Voorkamertje ƒ0.80 p.w. terst. Jansweg. No. 25a. Bovenhuis 4 p.w. terst. Kamperlaan. No. 6a. Huisje 1.25 p.w. terst. Kinderhuisstraat. No. 11. Werkplaats /1.25 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 25. Bovenhuis 1250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 5. Kamer ƒ1.75 p.w. terst. No. 7. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 58. Bovenhuis ƒ2.25 p.w. terst. No. 80. Bovenachterk. 1 p.w. terst. Koningstraat. No. 13. 2 Gem. bovenk. ƒ20 p.m. terst. No. 51. Gem. kamers 20 p.m. terst. Korte Lakentraat. No. 2. Bovenhuis 1.20 p.w. terst. Koudenhorn. No. 74. Huis met tuin ƒ375 p.j. terst. Kleine Houtstraat: No. 46. Bovenhuis ƒ450 p.j. terst. No. 86. Gem. voor- en tuink. m. ale. 35 p.m. terst. No. 93. Bovenhuis ƒ125 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 108. 2 Gem. kamers en suite 20 p.m. 15 Oct. No. 115. Gem. zijkamer m. ale. 22 p.m. Krom. No. 18. Bovenkamer 1.10 p.w. terst. Kruisstraat. No. 23. Bovenhuis /3.50 p.w. terst. Lange Lakenstraat. No. 14. Bovenhuis ƒ2.30 p.w. terst. Lange Margarethastraat. No. 30. Bovenhuis ƒ2,25 p.w. terst. Leidschestraat. No. 29. Benedenhuis ƒ2.50 p.w. terst. No. 8. Huis met tuin ƒ200 p.j. terst. Linschoterstraat. No. 36. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Molensteeg. No. 6. Benedenhuis /3.50 p.w. Sept. Nieuw Heiligland. No. 1. Bovenk. m. zolder ƒ1,40p.w. terst. No. 7. Benedenwoning ƒ1.60 p.w. terst. N. Spaarnwouderstraat. No. 6. Huts ƒ1.80 p.w. terst. Nieuwsteeg. No. 6. Bovenhuis j 500 p.j. Nov. Ostadestraat. No. 8. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. Oude Weg. No. 49a. Huisje ƒ1.50 p.w. terst. Oranjestraat. No. 5. Huis 350 p.j. Febr No. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Palmstraat. No. 15a. Benedenhuis 2.10 p.w. terst. No. 25k. Bovenhuis 2.75 p.w. terst. Raamplein. No, 73. Bergpl. en Bovenh. ƒ400 p.j. terst. Kaamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. No. 30. Bovenhuis ƒ200 p.j. Oct. of Nov. Ravelingsteeg. No. 6. 2 bovenkamers ƒ2 p.w. terst. Ridderstraat. No. 6. Bovenhuis ƒ2.GG p.w. terst. Rustenburgerlaan. No. 27:Euis tuintje f 1.75 p.w. ters Schaehelstraat. No. 32. Bovenhuis ƒ225 p.j. Nov. No. 48. Bovenwoning 1.75 p.w. Smedestraat. No. 26. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. Sophiastraat. No. 2rd. Gem. kamer en slaapk. 13 p.m. terst. No. 10. Bovenhuis ƒ225 p.j. Stationsplein. No. 20. Huis ƒ400 p.j. 1 Nov. Spaarne. No. 61. Huis ƒ500 p.j. terst. Spaarnwouderstraat. No. 21rd. Bovenhuis /3.50 p.w. Spoorwegstraat. No. 16rd. kamer met keuken ƒ6 p.m. terst. Turfmarkt. No. 32. Pakhuis ƒ2.50 Zolder 1 p.w. V oortingstraat. No. 30. Huis ƒ2.50 p.w. No. 37. Boven en hen. woning elk 225 p.w. Verl. Oranjeboomslaan. No. 107. Huis m. tuintje 2.35 p.w. terst. Wagenweg. No. 9. Benedenhuis ƒ260 p.j. Nov. Wilsonsplein. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. terst. Zuiderstraat. No. 11. Bovenhuis 2 p.w. Zuider Schoolsteeg. No. 11. Huis ƒ2.20 p.w. terst. Zijlstraat. No. 43. 2 Gem. kamers 22 p.m. terst. No. 56. Gem. zit-en slaapk. 35 p.m. terst. No. 65. Vrij Bovenhuis ƒ400 p.j. Nov. No. 86. Vrij bovenhuis ƒ250 p.j. terst. Zijlweg. *No. Ia. Gem. kamer 32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Sehachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. De Spaansehe regeering beeft ver boden cijfertelegrammen aan te nemen of te verzenden. Met het oog op de uitzetting van vreemdelingen uit Pruisenmoeten de fabrikanten in Warschau besloten hebben al bun Duitsche arbeiders af te danken om hen te vervangen door de Poolsche werklieden die door de Pruisische re geering over de grenzen zijn gezet. In Frankrijk heeft de storm van Zaterdag op verscheidene plaatsen be langrijke schade aangerichto. a. in Parijs waar een vrouw gedood en ver schillende personen gewond werden. In den omtrek werden boomen ontworteld, huizen beschadigd enz. In het Kanaal zijn verscheidene sche pen met man en muis vergaan. Door de ambtenaren te Oud-Vroen- hoven (Belgisch Limburg) zijn 7500 kilo tabakwaarschijnlijk uit Maastricht af komstig onder de volgende omstandig heden aangehouden. Een voerman kwam daar met een kar met hooieen oude knolvoor het voertuig gespannen wei gerde zijn dienst juist in de nabijheid van het grenskantoor. Toen nu eenige inwoners en ook de ambtenaren naar het weerspannige paard kwamen zien meende de geleider dat hij ontdekt was en zette het op een loopen. Dit verwekte achter docht en leidde tot de ontdekking der smokkelpartij. De heer Jules van Hasselt schrijft in de Ztoolsche Crt. het volgende Thans nu het weer alle dagen regen achtig is en de lage barometerstand voor de naaste toekomst nog weinig goeds voorspelttengevolge waarvan de kans om droog hooi voor onze veehouders te winnen uiterst gering is, raad ik den boeren in hun eigen belang aan niet langer in het hooiland te gaan morsen en over de ODgun- stige weersomstandigheden te blijven klagen Laten zij van den nood een deugd maken, door het gras in den groenen staat achter de zeis weg naar huis te halen en dit op hunne werven aan een mijt of schelf zettenflink op elkaar trappen en met zware bestanddeelen belasten, dan zullen ze in den aanstaanden winter puik vee voeder hebben en van den inhoud inge maakt gras goede en veel melk kunnen verkrijgen. De broodbakkers te Pernis hebben den prijs van het brood met één cent verlaagd. Als een bewijs van »duiventrouw" verdient wel vermeld te wordendat Dinsdag bij een Nieuweramstelaar een paar duiven teruggekeerd isna eene afwezigheid van ruim een jaar. Zij werden zeker elders zoolang opge houden. Het Yolapük heeft een mededinger in het Pasilingua een nieuwe wereldtaal uitgevonden door zekeren heer Steiner. Het Pasilingua ontleent de woorden aan verschillende talenwaaruit de woord stammen zijn genomen die door buigings vormen van eigen vinding verbonden wor den. Syntaxis is voor deze kunsttaal niet noodig. Wanneer men dus eenige andere talen kentis het Pasilingua gemakkelijk te leeren, maar in dat geval kan men het af zonder wereldtaal. De rechtbank te Amsterdam heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de vervol gingen naar aanleiding van de opstootjes. Zij veroordeelde Luttik tot 4 maanden celstraf, Glaselap tot 2 maanden idem, en Kok tot 1 jaar cel. Jas werd vrij gesproken. Tegen C. P. L., dienstmeid te Delftis proces-verbaal opgemaaktuit hoofde zij van de afwezigheid der familie, bij wie zij diende gebruik heeft gemaakt, om alles de deur uit te dragenwat onder haar bereik was. Het belangrijkste gedeelte was door haar in de bank van leening verpanden daar in beslag ge nomen terwijl zij de overige goederen öf aan kennissen ten geschenke gegeven, öf in de woning harer ouders verborgen hadal welke goederen eveneens zijn in beslag genomen. Op den dag der terug komst van de familie heeft de meid de voordeur dichtgetrokkenna den sleutel op de trap te hebben gelegden zich daarna naar elders begeven zoodat men eerst de deur moest laten opensteken alvorens in de woning te kunnen komen. Op verzoek van den commissaris van politie te Delftis de dievegge Dinsdag avond te Rotterdam aangehouden. Zij is, na te Delft te zijn gehoordopgezonden naar 's-Hageter beschikking van de justitie. Te Hoek kan men den gemeenteraad maar niet voltallig krijgen. De onlangs tot raadslid gekozen heer Dieleman heeft ook voor zijne benoeming bedankt. De gemeenteraad van Nisse heeft besloten het niet zeer fraaie gemeentehuis te verruilen tegen eene groote particuliere woning op het andere eind van de gemeente. De redenwaarom de in het tucht huis te Leeuwarden gedetineerde Wolters is begenadigd, is naar het Yad. verneemt zijn gezondheidstoestand in verband met zijn hoogen leeftijd. Wolters is 76 jaar oud, werd sedert zijn opneming in het tuchthuis verpleegd in de ziekencel en lijdt thans aan een slepende ziekte, die volgens geneeskundig getuigenis zijn her stel hoogst onwaarschijnlijk maakt, ter wijl langer verblijf in het tuchthuis zijn dood zeker zou verhaasten. Naar men weet, is zijn broeder, die tot correctio- neele gevangenisstraf was veroordeeld, reeds in de gevangenis overleden. Te Makkumnabij Leeuwardenis een zestienjarige jongen de dupe geworden van een leelijke vergissing. Eenige boe renjongens hadden twist met een paar Leeuwardenaars. De laatsten gingen op den loopen toevallig bevond het bedoelde jongmensch zich op hun weg, waardoor de boeren hem voor een der vechtenden aanzagen. Zij wierpen hem op den grond, en een van hen stak hem met een scherp mes in den onderbuikwaarna zij op de vlucht gingen. Door het bloedverlies werd de gewonde weldra bewusteloos, en zoo vond men hem. Zijn toestand is zeer zorgelijk. In verband met het vinden van het lijk van een man onder de spoorweg viaduct te Rotterdamis thar.s nog een vrouwspersoon op last der justitie aange houden en in bewaring gebracht. Er be vinden zich thans drie personen in hech tenis, wier aanhouding met die zaak in verband staat. Het verzoek van Ismail paoha om Konstantinopel te mogen bezoeken is door den sultan van de hand gewezen. Het Indianen opperhoofdde groote Beer, in den opstand van Manitoba de bondgenoot van Louis Riel, is door de Kanadeesche rechtbank tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Op de dorpsschool te Sleeuwijk was een jongendie telkens de aandacht trok van onderwijzer en van schoolop zieners wegens zijne vlugge bevatting en opmerkingsgavegepaard aan vlijt en goed gedrag. Tot zijn geluk ging hij ter catechisatie bij ds. Yan Geytenbeek wiens bewondering hij eveneens opwekteen die niet rusttevóórdat hij van een der tigtal welgestelden de verzekering ont ving eener jaarlijksche bijdrageten einde den knaap den zesjarigen cursus aan het gymnasium te Gorinohem te doen door- loopen en gedurende dien tijd hem te kunnen voorzien van fatsoenlijke kleeding en passende voeding. Hierin eenmaal geslaagdwas er nog minder dan twee maanden tijds over om den knaap gereed te maken voor het admissie-examen een tijd waarin hij zich nog vele zaken moest eigen makeno. a. ontbraken nog geheel de vereischte kun digheden in het Franscheene taal waarvan de knaap ternauwernood had hooren spreken. Het gevolg waB dat de veelbelovende leerling dezer dagen met glans het admissie-examen aflegdeen blijkbaar meer wistdan strikt gevorderd werd. Het opmerkelijkste was weldat op eene vraagonverschillig over welk vak niet alleen het juiste antwoord werd gegeven zooals het hem geleerd was maar dat hij steeds daaraan beschouwin gen vastknoopte van eigen vinding. Op de Yeluwe heeft men in de laatste dagen veel last van de Zigeuners gehado. a. te BarneveldLunteren en Ede. Bij den kruidenier kochten zij rijst, zonder echter te betalen; ook werden door hen kippen opgevangen en boven een vuur gebraden. De tolgaarders ontvangen in den regel geen tolgeld voor de karren en paarden. Nabij Barneveld had een tolgaarder even wel zooveel buren te hulp geroependat zij daar althans niet zonder betaling moch ten doortrekken. Te Zaandam wilden Maandagmorgen de werklieden van de waterleiding niet aan het werk gaan wanneer hun geen hooger loon werd gegeven. Aan dezen eisch werd echter niet voldaan met dit gevolg, dat zij bijna den geheelen dag in de kroeg doorbrachtenwaarbij het tusschenbeiden nog al onstuimig toeging. Deze werkstaking kwam zeer ten voor- deele van een aantal Zaandamsche werk lieden die tijdelijk zonder werk waren en nu gaarne voor het gewone loon van 15 cents per uur aan het werk gingen. De werkstakers hadden 18 cents geëischt. De St.-Ct. maakt het programma openbaar voor de opening van de Ver gadering der Staten-Generaalte 's-Gra- venhage, op Maandag den 2 laten Sep tember. Ter gelegenheid van den lampen gieters-avond een volksfeest te Venendaal, werd aldaar duchtig gevochten. Zekere H. Lubbers bekwam daarbij twee mes- sneden op den rug, eene ter lengte van 13, en eene van 7 centimeter. Aan een ander werd met een mes eene wonde aan het hoofd toegebracht en jas en vest stuk gesneden. Eene hoogst zeldzame vangst had Dinsdag een visscher van zeepaling aan de Tesselsohe kust. Bij het lichten van zijne fuiken vond hij in ééne eene jonge bruinvisch. Het beest was dood en ver moedelijk :u de fuik gestikt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5