Tweede Blad. van ZATERDAG 26 September 1885. TE HUUR. N ieu wsberichten. Anogang- No. Ia. Bovenhuis ƒ200 p.j. No. 19. Gem. kamers ƒ25 p.m. terst. No. 33. Gem. voork. m. alcoof 26 p.m. Anthoniestraat. No. 21. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. No. 38. Bovenhuis, 1.75 p.w. terst. Bakenessergracht. No. 24. Beneden voorkamer 1.50 p.w. terst. No. 32. Benedenhuis 3 p.w. terst. No. 35. Huis met tuin /500 p.j. Nov. Bar telj orisstr aat. No. 24. Bovenhuis ƒ350 p.j. Begijnhof. No. 23. Bovenhuis /1.60 p.w. terst. Brouwerstraat. No. 14. Ben. en bovenhuis t'i p.w. terst. Brouwersvaart. No. 32. Achterkamer ƒ0.90 p.w. terst. Burgwal. No. 38. "Voorkamer ƒ1.25 p.w. terst. No. 64. Pakhuis ƒ1.50 p.w. terst. Delftstraat. No. 10. Bovenhuis 225 p.w. terst. Gasthuissingel. No. 24rd. Bovenhuis fi75 p.j. terst. Ged. Kraaienhorstergracht. No. 67. 2 Gem. voork. ƒ18 p.m. terst. Ged. Oudegracht. No. 105. Huis /600 p.j. Nov. Gierstraat. No. 31. Gem. kamer m. bedien, ƒ28 p.m. Groote Houtstraat. No. 10. Gem.zit-en slaapk. f30 p.m. Sept. Groot Heiligland. No. 38. bovenkamer ƒ0.80 p.w terst. No. 59. Voorkamertje 080 p.w. terst. Heerensingel. No. 5. Gem. kamers met bed. 30 a 35 p.m. Jansweg. No. 25a. Bovenhuis 4 p.w. terst. Kinderhuisvest. No. 25. Bovenhuis /250 p.j. terst. Klein Heiligland. No. 5. Kamer ƒ1.75 p.w. terst. No. 7. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. No. 17. Gem. zit- en slaapk. 30 p.m. terst. No. 32. Bovenhuis ƒ200 p.j. 1 Oct. No. 58. Bovenhuis ƒ2.25 p.w. terst. No. 66. Benedenhuisje 1.35 p.w. terst. No. 80. Bovenachterk. 1 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 46. Bovenhuis ƒ450 p.j. terst. No. 86. Gem. voor- en tuink. m. alc. 35 p.m. terst. No. 93. Bovenhuis ƒ125 p.j. terst. No. 103. Gem. kamer ƒ16 p.m. terst. No. 108. 2 Gem. kamers en suite ƒ20 p.m. 15 Oct. No. 115. Gem. zijkamer m. alc./22 p.m. Koningstraat. No. 13. 2 Gem. bovenk. f 20 p.m. terst. No. 51. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. Korte Dijk. No. 9. Huis m. tuin ƒ350 p.j. Nov. Korte Lakentraat. No. 2. Bovenhuis ƒ1.20 p.w. terst. Koudenhorn. No. 74. Huis met tuin 375 p.j. terst. Krom. No. 18. Bovenkamer 1.10 p.w. terst. Kruisstraat. No. 23. Bovenhuis /3.50 p.w. terst. Lange Lakenstraat. No. 14. Bovenhuis ƒ2.30 p.w. terst. Lange Margarethastraat. No. 30. Bovenhuis ƒ2,25 p.w. terst. Leidsehestraat. No. 29. Benedenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Linsehoterstraat. No. 36. Huis ƒ3.25 p.w. terst. Luitensteeg. No. 37. Huis 2.25 p.w. terst. Molensteeg. No. 6. Benedenhuis /3.50 p.w. Sept. Nieuw Heiligland. No. 1. Bovenk. m. zolder ƒ1,40p.w. terst. No. 7. Benedenwoning 1.60 p.w. terst. N. Spaarnwoüderstraat. No. 6. Huis ƒ1.80 p.w. terst. Nieuwsteeg. No. 6. Bovenhuis j 500 p.j. Nov. Ostadestraat. No. 8. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. Oude Weg. No. 49b. Huisje ƒ2 p.w. terst. Oranjestraat. No. 5. Huis ƒ350 p.j. J?ebr No. 93. Bovenhuis 2.30 p.w. terst. Palmstraat. No. 15a. Benedenhuis 2.10 p.w. terst. No. 25k. Bovenhuis 2.75 p.w. terst. Raamplein. No, 73. Bergpi. en Bovenh. ƒ400 p.j. terst. Raamvest. No. 19. 2 Gem. kamers ƒ14 p.m. terst. No. 41rood. Bovenhuis ƒ260 p.j. terst. "Rftfl.lfS. No. 30. Bovenhuis ƒ200 p.j. Oct. of Nov. Ravelingsteeg. No. 6. 2 bovenkamers 2 p.w. terst. Ridderstraat. No. 6. Bovenhuis ƒ2.60 p.w. terst. Rustenburgerlaan. No. 27r. Huis ju. tuintje 1.75 p.w.terst. Schachelstraat. No. 32. Bovenhuis 225 p.j. Nov. No. 48. Bovenwoning ƒ1.75 p.w. S medestraat. No. 26. Bovenhuis ƒ275 p.j. terst. Sophiastraat. No. 2rd. Gem. kamer en slaapk. 13 p.m. terst. No. 10. Bovenhuis ƒ225 p.j. Stationsplein. No. 20. Huis /400 p.j. 1 Nov. Spaarne. No. 61. Huis ƒ500 p.j. terst. Spaarnwoüderstraat. No. 21rd. Bovenhuis ƒ3.50 p.w. No. 46. Huis ƒ240 p.j. terst. Spoorwegstraat. No. 16rd. kamer met keuken 6 p.m. terst. Turfmarkt. No. 32. Pakhuis ƒ2.50 Zolder 1 p.w. V oortingstraat. No. 37. Boven en ben. woning elk ƒ225 p.w. Verl. Oranjeboomslaan. No. 107. Huis m. tuintje ƒ2.35 p.w. terst. Wagenweg. No. 9. Benedenhuis ƒ260 p.j. Nov. Wilsonsplein. No. 69. Bovenhuis ƒ12 p.m. terst. Zuiderstraat. No. 11. Bovenhuis 2 p.w. Zijlstraat. No. 43. 2 Gem. kamers ƒ22 p.m. terst. No. 56. Gem. zit-en slaapk. 35 p.m. terst. No. 65. Vrij Bovenhuis f400 p.j. Nov. No. 86. Vrij bovenhuis 250 p.j. terst. Zijlweg. *No. Ia. Gem. kamer ƒ32 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DB LEUR te bevragen: Een bovenhuis, Schachelstraat. Gem. kamer met slaapkamer. Op bet binnenhof te 's-Gravenhage is, ter plaatse waar vroeger een steenen lantaarnpaal was, eene monumentale fon tein gesteld. Die fontein is aan het rijk ten geschenke aangeboden door jhr. mr. V. de Steurs, namens 86 ingezetenen der residentie, als blijk van waardeering der in 1876 aangevangen restauratie van de gebouwen te dier plaatse. Zij strekt tevens om hulde te brengen aan de nagedachtenis van den stichter van het Binnenhof en van 's-Gravenhage, den Graaf van Hollanden Roomsch Koning Willem II. Te Weenen is een standbeeld opge richt voor Kolschitzky. Het monument stelt den mandie het eerste koffiehuis te Weenen heeft gesticht op het einde der 17e eeuwen wien een zijner tegenwoordig talrijke confrères op eigen kosten dit mo nument heeft vereerd, voor met een kop koffie in de eene, een koffiekan in de andere hand en een zak koffie aan zijne voeten voorts in Turksche uniformdit laatste ter herinnering, dat hij onder deze ver momming tweemalen het Turksche kamp is doorgetrokken om den hertog van Lotha ringen berichten uit de belegerde stad over te brengen. Vele appelen en peren worden van de vruchtboomen afgeschudafge slagen of met een zoogenaamden vruch- tenplnkker afgetrokken. Wie dat doet, denkt er niet aanhoe verkeerd hg zijne boomen behandelt en hoe veel schade hij zich voor het volgende jaar berokkent. Gelijk ieder gemakkelijk zien kan, zit toch aan den top van den kleinen twijg, waaraan een appel of een peer groeide, thans reeds de bloemknop voor den a. s. zomer. Wie dezen knop mee aftrektafslaat of afschudt, krijgt van dien knop in het volgende jaar natuurlijk niets. Velen meenen, dat een vruchtboom slechts om de twee jaren draagt. Zou dat misschien een gevolg zijn hiervandat zooveel bloemknoppen in een vorig jaar vernietigd worden? Wie nadenkt, plukt eiken appel en peer voorzichtig met de hand af en laat de bloemknoppen zitten, waaruit in een volgend jaar zich nieuwe vruchten kunnen ontwikkelen. Aldus „de Landbouw Courant" op gezag van „der Landwirth''. Wat moet men doen met de vruchten aan takken, die men met geen mogelijkheid bereiken kan En die zijn er toch vele. De Meininger Hofkapel onder directie van dr. HaDS van Bnlow, zal in de maand November a.s., te beginnen met 12 Nov., in den Btadschouwburg te Amsterdam, een serie concerten geven welke ^zullen bestaan in een „Beethoven-cyclus." Tegenover tal van blijken van in stemming met het plan der heeren Buma en Van Diggelenten opzichte der Zui derzee staat, wel als iets bijzonders, het feit dat de gemeenteraad van Workum zijne sympathie uitdrukte door den brief van genoemde heeren terzij te leggen, omdat hij ongezegeld was. Uit Scheveningen wordt gemeld: Het Scheveningsche bomschip Vrouw Jacobavan de reederesse wed. Biever is op Engelsch gebied in de Noordzee door eene Engelsche stoomboot overvaren, zoodat het bomschip totaal verloren ging. De stoomboot is te Stettin binnengeloopen om ijzer te lossendoch wegens de vreemde nationaliteit èn van bomschip èn van stoombootis daar geen recht te krijgen. Ten einde nu de belangen van de ree deresse te behartigengaan de heeren Jb. den Breems, reeder, en Vernée, water schout te Scheveningenals gedelegeerden van de assurantie-maatschappij naar En geland. Volgens een bij den waterschout ont vangen telegram, is de bemanning van de overzeilde schuit van Stettin naar Sche veningen vertrokken. Voorts behelst het telegram het bericht, dat de Bchuit, terstond nadat de beman ning van boord was, is gezonken. Uit Hengeloo wordt gemeldNadat Zondag morgen te 6 uur de werkman Mantel door een 50tal zijner geestverwan ten naar het station uitgeleide was gedaan, om deel te nemen aan de demonstratie voor het algemeen stemrecht, had later op den dag een meer vredelievende optocht plaats. Een aantal leerlingen van de fa brieksschool der heeren C. T. Stork Co. trok, begeleid door hunne onderwij zers en voorafgegaan door het muziekkorps van genoemde firma, naar het station, om op kosten van hunne patroons een uitstapje te doen naar „de Lutte" (bij Oldenzaal), De heer H. F. L. Klippinkdirec teur van het postkantoor te Barneveld, herdacht 22 September den dag waarop hij vóór 25 jaar tot ambtenaar bij de posterijen werd benoemd. Van verschillende zijden ontving de jubilaris bewijzen van waardeering. Men verneemt, dat ertusschenden burgemeester van 's Gravenhage, als wettelijk hoofd van de gemeente-politie aldaar, en het gezag over de rijkspolitie verschil van gevoelen is ontstaan naar aanleiding van het posteeren van maréchaus sees te paard voor het Ministerie van binnenlandsche zaken, tijdens de aanbie ding der motie voor algemeen stemrecht en hun plaats nemen in den optocht naar de Staten-Generaalzonder dat die bijstand door den burgemeester was ingeroepen. Tegen die ongevraagde inmenging van het rijkspolitiegezag zou het hoofd der politie geprotesteerd hebben. Ook door de generaalsadjudanten van Z. M. den Koningis bij de autori teiten protest ingediend tegen de aanwe zigheid van marechaussées te paard bij den tocht van Z. M. naar het Binnenhof ter opening van het nieuwe zittingjaar. Zij moeten daarbij te kennen hebben ge geven datindien het ooit noodig mocht zijn wanordelijkheden te voorkomen in de nabijheid van Z. M. den Koning, eer en plicht hen in de eerste plaats daartoe aanwezen. Kort vóór het openen der interna tionale tentoonstelling te Amsterdam werd door de politie gewaarschuwd tegen een persoon, die zich door middel van eene advertentie waarin betrekkingen werden aangebodenvan meer dan 600 pertretten van vrouwen en meisjes had meester ge maakt. Met medewerking van den uit gever der Zutfensche Courant heeft de politie de overtuiging gekregen, dat van dienzelfden persoon afkomstig is eene op 16 September jl. in dat blad geplaatste advertentie, waarbij voor zeer hoog loon een dienst te Amsterdam aan een Geldersch meisje wordt aangeboden en „bijvoeging van portret" wordt verlangd. Engelsche reclame. Een Engelsch blad verscheen dezer dagen met een geheel witte pagina, aan welker onderste rand in twee regels te lezen stond„De firma X, C0., (wijnen in het groot en het klein) straatheeft volstrekt niet noodig te ad verteeren, daar zij toch be stellingen genoeg krijgt. Maar zij wil de dagbladen ondersteunenen heeft daarom deze bladzijde afgehuurd!" Te Belfort zijn vier Duitscherseen Generaal uit Mulhausenzijn twee zonen en een onderofficierals spionen in hech tenis genomen terwijl zij een wandeling op de versterkingen deden, waar een schildwacht, die Duitsch verstond, het hoorde zeggen: „het zou hier een goede plaats voor een aanval zijn." Bij onder zoek vond men kaarten en plattegrond in hun bezit. Zij werden op telegrafische last van hooger hand over de grenzen gezet. Men hecht over het algemeen niet veel gewicht aan het feit, omdat generaals gewoonlijk niet zei ven uit verspieden gaan, en de heeren ook zeer goed zonder eenige kwade bedoeling de versterkingen bezich tigd kunnen hebben. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Een ooggetuige deelt mede dat, toen gisterenna den afloop van het vuren in het Malieveldter gelegenheid van de open-'ng der zitting van de Staten-Gene raal ie wacht die het terrein had afgezet en bestaande uit bereden artilleristen onder commando van een officier, zich verwij derde die officier door een hoop straat jeugd, zeker 400 personen sterk, werd uitgejouwd en gevolgd. De officier hield zich op eenigen afstand achter de artille risten, zoodat deze van de „betooging" vrij bleven. Des te meer had de officier te verduren. Men begon al ras te werpen met stokken, stukken graszoden en wat verder voor de hand lag, waarbij ruiter en paard herhaaldelijk werden getroffen, totdat het rijpad langs het Malieveld was bereikt. Dóór trof een steen den officier op den rug en rolde langs zijn sabel naar omlaag. Toen hield de man even het paard aan en keek naar zijne vervolgers, maar verloor zijne kalmte niet, en voegde zich weder bij den troep, die verder ongemoeid bleef. Onder den hoop straatjeugd bevon den zich ook verscheidene volwassenen, en het is aan de niet genoeg te prijzen kalmte en bezadigdheid van den officier te danken dat dit voorval niet de aanleiding werd tot grootere ongeregeldheden, gelijk ze elders uit soortgelijke oorzaken zijnontstaan. Dinsdagochtend werd door een hond uit de Singelgracht nabij de Wagenbrug te 's-Gravenhage een spoormandje uit het water gehaaldhetwelk het lijkje bleek te bevatten van een pas geboren kind. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemenworden aan tooneel- en operagezelschappendie in den tijd van 12 maanden een afstand van minstens 100.000 KM. over de lijnen der Exploitatie-maatschappij in rijtuigen 2de klasse afleggen (de afstand door ieder persoon afgelegd afzonderlijk ge rekend) eenige faciliteiten toegekend. Te Bradford was Zaterdag op den straatweg een locomotief van de stoom tram door eene onbekende oorzaak niet te besturen; remmen was onmogelijken in razende vaart stoof het dampende mon ster over den daar zeer sterk hellenden Manchesterweg naar Bradford. De machine verbrijzelde eerst een wagen en doodde allen die er in zaten en het paardter wijl een mandie er dicht bij stond zoo ernstig door den omvergesmeten wa gen werd gekwetstdat ook hij den vol genden dag bezweek. De locomotief reed middelerwijl in haar woeste vaart de stad in. Een tweede paard werd vermor- seld en een lantaarnpaal omgerend: toen stiet de machine gelukkig tegen een trot toir waar zij op een afstand van een voet van een groot winkelraam onderste boven kantelde.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5