HAMLET, Sociëteit „de Kroon", George ie Lalaing DAGMEID- TE KOOP Wie helpt een kind? ADVERTENTIEN. Eemoastrantsch Zangkoor, GEEN OEFENING. SCHOUWBURG SCHOUWBURG GROOTE MARKT, te Haarlem. Buitengewone Voorstelling Naar Zandvoort! )izierreisje met eigen rijtuig. Dienstbode gevraagd. DIENSTBODE Letterlievende Vereeniging „J, l CEEMEE", 2. DE BUREN. fatsoenlijke DIENSTBODE Dienstbode, KEUKENMEID. KEUKENMEID, W erkvrouw. Ijoop jongen Een commissionair in plaats vervangers en nummerverwisselaars te Amsterdamzekere B., heeft zich dezer dagen nit de voeten gemaakt, zeer ten nadeele van een aantal milicien-plaatsver vangers der lichting 1884, die in Sep tember met onbepaald verlof zijn vertrok ken en hunne afbetaling wachtten. De manschappenzoo schandelijk be drogen, hebben zich thans tot de ouders der lotelingen, voor wie zij gediend hebben, gewend om vergoeding. Mevrouw Kleine heeft in haar laatsten wil bepaalddat telkens wanneer een gedeelte van hare geldelijke nalaten schap, waarvan hare erfgenamen slechts het vruchtgebruik hebben, vrijvalt, die som zal gebruikt worden tot vormingen geleidelijke uitbreiding van een fonds, het „Kleine-Fonds" genaamd, waaruit aan oude of behoeftige tooneelisten hulp kan worden verleend. De kon. goedkeuring is reeds gevraagd op de statuten van dit fonds. Door mevr. Kleine zijn tot administra teuren benoemd de heeren A. C. Wertheim en J. L. Schut. Schenkingen en bijdragen worden gaarne aangenomen. In zake de veelbesproken gaskwestie te Amsterdam zijn Woensdag door den Burgemeester hij den aanvang der Raads zitting de ondubbelzinnigste. verklaringen afgelegd, daarin gesteund door de hh. Mrs. Heineken en Pijnappel, dat B. en W. na 1 November de bepaling: dat de concessie aan de hh. De Bruijn heeft opgehouden, zullen weten te doen eerbiedigen en te handhavenen daar de de «Imperialde uitsluitende consessie na dien tijd heeft, is zij verplicht gas te leveren in die perceelen, waar gaslei dingen zijn, maar zij zal dit slechts kunnen doen indien de geleidingen aan hare meters verbonden zijn. Om zooveel mogelijk te voorkomen dat door de tram ongelukken veroorzaakt worden is te Vlissingen als politiemaat regel verordenddat een man van het tramdienstpersoneelgedurende den rid van de Zeilmarkt tot de Fontein en om gekeerd, vóór den tram loopen zal. Een reusachtige sterrenkijker, welke als de grootste ter wereld wordt aange kondigd is dezer dagen bij Howard Grud te Dublin besteld voor de sterrenwacht te Greenwich. De lens van dien kijker is 0.7 m. in middellijn. Een lading meel ter waarde van een millioen Mark (600.000) is onlangs, op de reis van Duitschland naar Engeland bedorven. Het Handelshuis dat er eige naar van was heeft tengevolge van dit verlies bankroet moeten slaan. Het »Goethe-huis« te Weimar zal eerst in het aanstaand voorjaar voor het pnbliek opengesteld worden. John Lee, de ongelukkige wegens moord op miss Keyse ter dood veroordeelde, wiens vonnis, nadat de nieuwbenoemde Engelsche beul een half uur lang vergeefs beproefd had hem op te hangenin levens lange gevangenisstraf veranderd werd heeft in de vorige week een brief aan zijne ouders geschrevenwaarin hij ver klaart nóch de misdaad gepleegd te heb ben nóch daaraan in eenig opzicht me deplichtig te zijn. Hij voegt erbij„Naar mijne meening zal Godnu Hij mij van den dood gered heeft ook wel de sohul- digen bekend doen worden en mij uit den kerker bevrijden." De gevangene verklaart tevens, dat zijn betrekkingen om hem niet behoeven te treuren, daar hij „zeer gelukkig isen tevens eene goede gezond heid en een gerust geweten bezit". Tijdens de regeering van den vorigen koning van Beieren, stond een wakkere boerenzoon te Munchen op schildwacht, toen zijne majesteit voorbijkwam. De man riep de wacht niet in het ge weer, daar hij den koning niet kende, en de vorst trad op hem toe en zeide: waarom presenteer je het geweer niet? ken je den man niet, wiens broodje eet?" „Zoo zoo" antwoordde de soldaat, ben jij die belabberde commiesbroodbakker, die zulke kleine, slechte broodjes bakt?" HAARLEM, 9 October 1885. Het Koloniaal Museum op het Paviljoen alhier is gedurende de maand September bezocht door 208 personen waarvan 123 tegen betaling. Naar het «Dagblad» verneemt, heeft de jury van beoordeeling voor het aan den heer F. L. Stracké alhier ter uitvoering opgedragen standbeeld van Hugo de Groot, een gunstig rapport aan het Hoofdcomité uitgebracht. Het door genoemden beeldhou wer in gips voltooide beeld is door haar goedgekeurd enbehoudens bekrachtiging van het Hoofdcomité, dat tot dat einde eerstdaags alhier zal vergaderen, zal het beeld aan de gieterij kunnen worden overgegeventen einde in brons te worden gegoten. Men hoopt het beeld in Augustus 1886 op den sterfdag van het Delftsch orakel op de Groote Markt te Delft te kunnen onthullen. Tot tweede onderwijzeres aan de Burghtschool te Amsterdam is benoemd Mej. M. B. A. Sanders, onderwijzeres alhier en tot eersten onderwijzer aan de Kreenenschool de heer Th. Ram onder wijzer alhier. Bij het gemeentebestuur is ingeko men een verzoekschrift van de heeren H. van Veen en C. W. Schonhüthom ver gunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het gebouw de Nieuwe Schouwburg in de Jansstraat alhier. Ter eere van het gouden echtpaar Pieter Boeree en Neeltje Hofland wapperde Woensdag in de Sophiastraat de Nederland- sche vlag. In vervolge op het tweede gedeelte van het vergelijkend examen voor hoofd van de kostelooze school Lr C zijn tot het afleggen van proeven van praktisch be kwaamheid uitgenoodigd de heeren J. M. Prins, C. de Vries, J. J. Francken en A. Laban. Dinsdag avond omstreeks 11 uren is op den spoorweg nabij de brug over de Brouwersvaart alhier gevonden het verminkte lijk van Petrus Stefanus Huij- bensoud 21 jarenbloemistknechtwoon achtig aan de Houtvaart onder Overveen. Hij had tot 10 uren bij zijn patroon gewerkt, en was, om spoedig te huis te zijn, den spoorweg langs gegaan. Ver moedelijk had hij door den hevigen wind en regen den spoortrein niet hooren aan komen. Door den Commissaris des Konings is bepaald dat de verloting, welke zal worden gehouden door het Bestuur van de hier gevestigde Vereeniging tot behar tiging van de geestelijke en stoffelijke belangen der armen zal plaats hebben in de helft van December e. k. Het getal loten mag bedragen 2500 a 60 cents het lot. Door Burgemeester en Wethouders van Haarlem is ter vervulling van de betrekking van Secretaris der gemeente aan den Raad eene aanbeveling gedaan van de Heeren: Mr. A. A. Land, Commies-chef ter Provinciale griffie van Noord-Holland en Rechter plaatsvervanger bij de Arrondissementsrechtbank te Haar lem en Mr. H. J. H. Modderman Commies ter Gemeente-Secretarie en Advocaat te 's Gravenhage. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 7 Oct. W. Lieshout en J. M. P. Heidveldt. J. v. Zeist en A. M. Bonfrer. A. Touw en C. Dirkse. GETROUWD. 7 Oct. J. v. Tongeren en P. E. Verhoeven. B. Rybroek en J. Plevier. 8 Oct. J. A. Traanberg en M. van Soest. GEBOORTEN. 30 Sept. A. Negrijn geb. Dedding z. 1 Oct. H. v. d. ötadt geb. Hessels i. H. Kruijer geb. v. d. Wal z. N. Poppink geb. v. Eaassen d. 2 Oct. E. J. ten Bosch geb. Stengs z. E. Ramakers gebRikkinga z. J. M. Jansen geb. Labberté d. M. C. J. Beccari geb. v. d. Linden z. C. M. Hopkens geb. v. Zutphen z. 3 Oct. J. G. Plompen geb. Elzer z. M. C. Pieters geb v. Andel z. M. J. de Vries geb. v. Olden- mark d4 OctHWBoerlage geb vDussen zCEibbe gebvOrden d. S. Baars geb. v. Honschoten d. B. de Mink geb. Dijkstra 2 z. M. L. Kraai geb. Karssen d. 5 Oct. A. H. llulsebosch geb. v. d. Akker zM EvZomeren gebde Ruijterd. A. Kamp geb. Spanjaard z. 6 Oct. G. M. Roest geb. Westrikz. A. v. Heiningen geb. v. d. Ham zC. J. Horeman geb. Luikel d. G. Ruijsenaars geb. Veenstra zJJDernison gebVermeer zA K. v. Lummel geb. Kilsdonk z. - A. v. Gulik geb. Koper d. M. H. Bender geb. Antonisse d. 7 Oct. E. M. Soellaart geb Stuurman d. M. Beute geb. Kok z. H. G. Beaufort geb. Eijkhoorn d. 8 Oct. J. W. Dekker geb. Grootendorst z. OVERLEDEN. 1 Oct. J. Holderman 3 j. z. K. Hofstraat. Een levenl. aangeg. kind van bet vrouwel geslacht van R. Ramakers Nauwe Appelaar- steeg. 3 Oct. E. J. v. Asperen van der Velde 21 j. Spaarne. R. v. d. Berg4m. z. Teijlerstraat. C. E. Zoomers 63 j. Burg wal. 4 Oct. Een levenl. aangeg. kind van bet mannelijk geslacht van M. Sluik Lange Heerenstraat. 5 Oct. D. Serné 14 m. z. Bannesteeg. J. M. Kort 2 m. d. Bakenes- sergracht. 6 Oct. G. Jansen 20 j. Wilhel- minastraat. A. Kamp 22 u. z. Boerensteeg. 7 Oct. Een levenlaangeg. kind van bet vrouwelijk gesl. van H. Soellaart Breesteeg. A. M. Terpoorten 3 m. z. Heerensingel. P. L. Huijbens 21 j. Gastbuisvest. A. Abbink 2 m. d. Gastbuislaan. Een levenl. aangeg. kind van bet vrouwelijk geslacht van W. Berendrecbt Rozenstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eenige brillen in étui. Etui met post- plakzegels. Een handschoen. Eenige sleutels. Een armband. Een vrouwen schoen. Een gouden overhemdsknoopje. Een parapluie. Een fantasiehoed. Een gouden oorring en knopje. Een boek uit de leesinrichting Staal. Een gewicht H.G. Acht dameskragen en een plooisel. Een portemonnaie met eenig geld. Terug te bekomen bij J. J. C. Munk Anegang een klein bruin hondje. Aan het kantoor der Gemeente-reiniging, een gouden ring, en twee schoenmakers- nijptangen. Bij Heck Kleine Houtstraat een groote zwarte hond met gele poot. Bij R. Vellenaar, Jansstraat 33, een gouden medaillon. NEGEN-EN-DERT1GSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op ZondagliOctober 1885, des namiddags van 24 uur, door liet Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1Turnerfest-MarschKretschmer. 2. Jubel OuvertureBach. 3. Fleur d'AutomneFaust. 4. Fantaisie La Dame Blanche. Boildieu 5. Ouverture Bonsoir Mr. Pantalon.Grissar. 6. Polka La MessagèreKrat. 7. Potpourri Les Mousquetaires au Couvent. Steenebrugen 8. Galop Saison de Wilhelmsbad...Beller. Zondag 11 October 1885: Zondag 18 October 1885 Bevestiging van nienwe Leden met medewerking van bet Koor. Liederen: 46, 73, 74, 146. JANSSTRAAT. Zondag 11 October 1885. Eerste Voorstelling door het Tooneel- gezelschap van den Heer A, VAN LIER. DE KOERIER VAN LYON, Beroemd Histo risch Drama in 5 bedrijven of 7 tafereelen, naar het Pranseh van Moreau Kraudin en Delacour.door C. R. H. Spoor. Aanvang 7 ure Bureau geodend 9 ure. Prijzen der plaatsen: Bal- con f 2, 1ste Loge 1.50, 2de Loge ƒ1.25, Parterre I, Gaan derij ƒ0.40. Plaatsen zijn te hespreken Za terdag 10 October, van 10 tot 3, en Zondag 11 October, van 12 tot 3 ure (452) JANSSTRAAT. Dinsdag 13 October een enkele GASTVOORSTELLING van LU D WIG BARN A Y VAN LIER. Zondag 11 October 1885. door Het Amsterdamsch Tooneelgezeischap, Directie A. VAN ZUYLEN Co. Kluchtspel met Zang in 5 bedrijven, door W. N. Peypers. Muziek van J. F. S TIP S Jr. Aanvang 8 uur. Entrée: le Rang 60 Cent, 2e Rang 40 Cents. Opening van het Bureau 7 uur. JJUJT" Zie verder groote en kleine Biljetten. (454) Eene flinke (467) Loon 90, Warmoesstraat 22. Mevr. VAN DER LINDEN, Warmoesstraat No. 17vraagt tegen 1 Nov. a. s. (wegens ziekte van de tegenwoordige) eene P. G. (455) Beschermheer: J. T. CREMER. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Eerste Uitvoering op Donderdag 15 October 1885, in den Schouwburg, Jansweg. Toegang uitsluitend voor H.H. Leden met Dames. PROGRAMMA: Graaf van Rennenberg. Historisch Drama door D. F. v. Jleijst Bekroond door Teyler's Ticeede Genootschap) Bekroond Blijspel door Justus van Maurik Jr. Aangifte voor bet lidmaatschap kan geschieden tot Maandag 120ct.bg G. J. van GASTEREN,Gierstr. 65. H.J. KEIZER ,L.Wijngaardstr. 17, G. v. d. BERG Jrz., K. Spaarne 1. Met November zoekt men eene die goed kan koken en netjes werken, niet beneden de 20 jaar, P.G., van goede getuigen voorzien. Adres in persoon, 's avonds van 79 uur, Spaarne 1ste Afdeeling N°. 11. (458) Tegen November biedt zich aan eene fatsoenlijke R. C.voor Werkmeid of Meid- Alléén, voorzien van goede getuig schriften. Brieven franco onder N°. 457 aan De Erven Loosjes, te Haarlem. Er wordt gevraagd tegen 1 November a. s. eene Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Franco brieven onder N°. 459, bij de uitgevers dezes, Met 1°. November wordt gevraagd eene flinke Adres: Mejufv. KARTHAUS, Groote Markt. (460) vier en een half jaar een net huis houden bestnnrd en het moederloos kindje verzorgd hebbende, wensebt gaarne weder als zoodanig geplaatst te worden of ter verzorging van een paar kinderen. Franco brieven onder N°. 461 aan bet bureau van dit blad. Wordt gevraagd bij twee Dames eene bekwame die ook huiswerk moet verrichten, P. G. en niet beneden de 25 jaar. Brieven franco onder N°. 463, aan het bureau van dit blad. Eene flinke Men vraagt eene Adres: Kruisweg 21. (462) kan geplaatst worden, bn FUNCKLER, Damstraat. (464) een Schrijftafel met cilinder en een Linnenkast met kuifstnk. Brieven franco aan het bureau van dit blad onder N°. 465. Op die vraag kreeg ik in bet voorjaar een antwoord, waardoor een moederlooze verminkte knaap te Zandvoort inwoning en onderwijs van MeiSeptember kon vinden. Thans heeft een niet bemiddeld bloedverwant hnis en kost voor hem opengesteld tegen zeer kleine ver goeding. Wie helpt nn mede aan f 200.De giften zullen worden verantwoord in dit blad en gaarne ontvangen worden door B. TIDEMAN Jz., Wilhelminastraat 57. Haarlem, 4 Oct. '85.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2