Aanbesteding. BOCCACCIO. Speelkaarten DIENSTBODEN Vleesch en Vet, Spek, Zout en Brandstoffen ADVERTENTIEN. MEISJE of VROUW, SCHOUWBURG Jansstraat. Buitengewone Voorstelling Dagmeisje, MEISJE. HUISHOUDSTER. Gevraagd DAGMEISJE, GEVRAAGD JUFFROUW, Smidsaankomeling Eene fatsoenlijke Burgerdochter Wollennaaister, Engelsch. TE HUUR DE ERVEN LOOSJES. Bij de opgravingen voor het leggen van het groote riool in de Bagijnegas te Nijmegen is, op een diepte van twee meter, een sarcophaag van ruim twee meter lengte gevondenwaarin nog een aarden kruikje en een paar andere voor werpen van Romeinschen oorsprong aan wezig waren. Het steenen graf is naar het Raadhuis overgebracht, om aldaar bij de verzameling gedenkstukken van geschiedenis en kunst bewaard te worden. Het is intusschen jammer, dat de zijwan den door de werklieden die het voorwerp niet kenden, zijn vernield, doch men heeft de stukken verzameld om ze weer tot een geheel te brengen. Uit Andijk wordt van 16 Oct. gemeld: Twee jongeliedeneen jongen van ruim 20 jaren, zoon van den landbouwer D. T. alhier, en de dienstmaagd gingen heden als gewoonlijk in het vroege morgenuur met een schuitje naar het land, om de eerste bezigheden koeien melken te verrichten. Toen zij ter bestemder tijd niet waren teruggekeerd stelde men een onderzoek inmet de treurige uitkomst dat men beide levenloos uit het water ophaalde. Kenbaar was eerstgenoemde door een mistred te water geraakt en had de dienstmaagd hulp verleend, om echter zelve mede het slachtoffer te worden. De Diemerpolder riabij Amsterdam is grootendeels onder water geloopen. Het vee is ijlings geborgen en have en goed weggeruimd. Sommigen lieten hunne woning in den steek. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Van Zeeburg tot Diemen staat alles blank, alleen de bovengedeelten der huizen en hoornen steken boven deze zee uit. Het geheel levert een schril gezicht op. In Amsterdam hebben ook onderschei dene inwoners daardoor last. Vele kelders en onderhuizen zijn, b. v. op hetPrede- rikspleinondergeloopen. De heeren Aug. Rohr, Fransch burgeren Emile KurssnerZwitserseh burger, hebben bevel ontvangen binnen veertien dagen den Elzas te verlaten. Men gelooft dat aanleiding tot deze uitzetting het gedrag van beide heeren op een banket was, toen zij bij den dronk, ingesteld op den Duitschen keizer, zich niet van hun zitplaatsen verhieven. Zooals men weet, vertellen de Duit- schers zoo nu en dan dat ons Oost-Indisch leger drijft op de Duitschers. Hoe waar dat is, blijkt weer uit het feit, dat van de 90 manin September aangenomen 72 Nederlanders waren en 14 Duitschers. Woensdag is te Palmermo een huis van drie verdiepingen ingestort tengevolge van een schok van aardbevingeen aan tal personen zijn onder de puinhoopen bedolven. Acht lijken zijn er onder uit gehaald. Op Sicilië neemt de cholera gaande weg af. Den 16 dezer kwamen in Palmermo 77 gevallen voor en stierven 44 personen aan die ziekte. In de provinciën Ferrara, Parma, Reggio d'EmiliaRovigo en Venetie, hadden er dien dag gezamenlijk 9 cholera-gevallen plaatswaarvan 4 met doodelijken afloop. Volgens een correspondentie in den Börsencourier zou de koning van Beieren den inhoud van de glyptotheek (verzame ling van gesneden steenen) te Munchen een waarde van 20 a 30 millioen mark vertegenwoordigend, willen verkoopen. Zaterdagavond is door een trein, van Zaandam komende op de viaduct bij de Korte Prinsengracht te Amsterdam een werkmanniet tot het spoorwegpersoneel behoorende, overreden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Iedereen weet, dat de opbrengst van boomvruchten dit jaar vrij aanzien lijk was. Sommige boomen waren dan ook ongewoon rijk beladen. Zoo heeft te Breda iemand een pereboom in zijn tuinwelke zoo vol van vruchten was dat aan een enkel takje niet minder dan 42 goedgevormde en voortreffelijke peren als in een tros bijeenhingen. Te Huisseling hebben 4.1andbouwers een os geslacht en gevierendeeld, waar door hun het vleesch kwam te staan op 20 cent het halve kilo. In het hotel „Zum Englischen Hof" in de Gravenstraat te 's Hage logeerde in den Zaterdag nacht eene vrouw, die bij haar vertrek bleek geen cent te bezitten. De vrouw had te Gravenhage reeds verschillende keeren vrije inwoning ge hadin het politiebureau. Uit baldadigheid heeft men de tele graaflijnen in het Scheveningsche park zoo danig beschadigd, dat de dienst daardoor werd gestoord. De daders schijnen door de politie nog niet te zijn ontdekt. Zaterdag en Zondag heeft er in Beieren een hevige storm gewoeddie in TegernseeKreuthOberammergauGras wang GrainauPartenkirchen en Gar- misch groote verwoestingen heeft aange richt. De prachtige wouden langs de berghellingen zijn vernield. Van verschij- dene villa's en kerken zijn tot zelfs de zwaarste dakwerken weggeslagen. In laatst genoemde plaats zijn de boomen der Strassenallee geheel ontworteld. De be woners van eenige dorpen zijn uit hunne huizen gevlucht. De post en telegraafdien sten staan er stil, doordien de telegraaflijnen vernield en rijwegen onbruikbaar geworden zijn. De storm heeft veertien uren geduurd. V oor zoover bekend is, zijn er geen menschen omgekomen. Door de politie te Scheveningen is procesverbaal opgemaakt tegen een kaste lein, die aan een jongen van 15 jaren, die zich reeds in kennelijken staat van dronkenschap bevond, nog meer jenever schonk. Maandagnacht is er te Zuidwolde een moord gepleegd. De verslagene was een onbezoldigd rijksveldwachter. De dader is nog onbekend. Bij het wegbreken van een gevel eener boerderij onder de gemeente Sloten, vond men dezer dagen onder de fundeering het geraamte van een mensch. Het lag in gebogen houding, en te oordeelen naar het gebit, dat volkomen gaaf was, moet het van een ongeveer 30 a 35-jarig persoon geweest zijn. Hoe het daar gekomen is, blijft natuurlijk een raadsel. De boerderij staat daar reeds bijna 30 jaar, en het lijk moet daar dns vóór dien tijd be graven zijn. HAARLEM, 20 October 1885. Zondag hield de Weerbaarheidver- eeniging „Schietclub Willem III" alhier, tot sluiting van het zomersaizoen haren tweeden wedstrijd, op de baan „de Blinkert" te Overveen, bestaande inA Onderling Concours met Remmington, voor de leden, om prijzen en voorwerpen, verdeeld in: a. Scherpschutters. Prijswinner F. W. Balabréga met 106 puntenpremie A. Smits met 100 punten, b. Niet Scherp schutters. Prijswinner A. C. Balabréga met 91 punten, premie J. C. Rijfsnijder met 89 punten, allen in een serie van 10 schoten. B. Wedstrijd opengesteld voor iedereen met elk bij het leger in gebruik zijnd geweer. Inleggeld 1.Prijzen in geld. Serie van 5 schoten. Ie prijs A. Smits met 55 punten, 2e prijs F. W. Balabréga met 53 punten. Door het niet zeer gunstige weder in den morgen was de deelneming aan de laatste catagorie niet zoo groot als men had mogen verwachten. Naar men verneemt is aan de Firma Bruggeman en Martens alhierals minste inschrijver voor het stukadoorwerk in het concertgebouw dat te Amsterdam achter het Rijksmuseum wordt gebouwddit werk gegund. Omtrent de inhechtenisneming van den makelaar Visser verneemt de Amst. Ct. nader het volgendeEenige dagen geleden werd bij het departement van bniten- landsche zaken een schrijven ontvangen, waarbij verzocht werd om inlichtingen, of de premie van 500, indertijd voor de arrestatie van den vluchteling uitgeloofd, nog zou worden uitgekeerd. Het antwoord werd verlangd onder zekere letters, post rest. Parijs. Nadat in bevestigenden zin geantwoord wasvolgde de aanwijzing door - naar men zegt - een bediende van LePrintempswaarna de premie werd uitgekeerd. Door de politie alhier zijn aange houden Sebastiaan de Wijs, oud 21 jaren en- Sepharinus Sauterel, oud 21 jaren, die Vrijdag avond door middel van inslui ping in een winkel in de Hoogstraat worsten hebben gestolen. 'Beiden hebben meermalen gevangenisstraf ondergaan. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 21 sten Oct. 1885, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten machtiging betaling onvoorziene uitgaven. 2. Adres bewoners O.Z. Spaarne, Melkbrug 3. Voorst. B. en W. vernieuwing Melkbrug 4. Id. Id. adres aan 2e kamer, subsidie Meisjes-Burgerschool. 5. Rapport ld. voorstel raaaslidH. O. de Kanter, aanvulling verordeningen schoolgeld. 6. Id. Commissie bezwaarschriften. 7. Id. Id. verzoekschriften rekest A. Voorting. 8. Id. Rechtsgeleerde commissie, rek. ingezetenen om schadeloosstelling. 9. Id. Comm. finantiën begrooting Stads Apotheek. 10. Id. Id, voorstel B. en W. betaling uit de Onvoorziene Uitgaven. 11. Id. wijziging verordening heffing pi. dir. belasting. 12. Rapport gasopzichter over September. 13. Rekest A. II. Kuipers en W. v. Someren. Greve, schoolgeld Meisjes-Burgerschool. 14. Rekest <1. Timmer bestrating L. Vaart. 15. Miss. B. en W. aanbeveling Gem. Secr. 16. ld. Districts-Schoolopzienervoor dracht hoofd school letter C. 17. Id. Comm. toezicht lager onderwijs, aanbeveling lid. 18. Voordracht B. en W. onderwijzer 2e kl. 2e Tusschenschool. 19. Missive id. Lid Burgerl. Armbestuur. Afdeeling „HAARLEM". "Volksvoorlezing, Donderdag 22 October 1885, des avonds ten 8 ure, in de Bovenzaal van het „Nut", in de Zijlstraat. Spreker vóór de Pauze Dr. J. KNAPPERT, Iloogleeraar te Amsterdam. Spreker na de Pauze Ds. M. J. MEES. Het lidmaatschap dat toegang geeft tot zes lezingen kost 1.50. Namens liet Bestuur voor de Volksvoorlezingen (638) M. J. MEES. met goede getuigen, kunnen als altijd nette diensten bekomenals. Meid-alléén, Keuken-, Werk-, Tweede Meid enz. Ook wordt ge vraagd voor een klein gezin eene' Dienstbode R.C., niet beneden de 22 jaar. Adres: „Haarlemsch Verhuur kantoorGierstraat No. 77. (639) Men vraagt, zoo spoedig mogelijk, een volwassen om dagelijks van half acht tot vier uur huiswerk te verrichten. Men vervoege zich onder N°. 640, bij De Erven1 Loosjes. Vrijdag 23 October 1885 dook het Duitsche Op er ett eng ezelschap van den ParJcschotaoburg te Amsterdam. DirekteurALEXANDERGENÉE. Komische Operette in 3 acten van Tzell en Rich. Genée. Muziek van F. von Suipé. Orkest van den Parkschouwburg. Nieuwe decoratiën van Charles Roskam. Aanvang 7 ure. Bureau geopend 6 ure. Prijzen der plaatsen2,ƒ1,50, 1,25f 1,en 50 cent. Men vraagt met 1 November a. s.een fatsoenlijk van goede getuigen voorzien. Aanbiedingen 's avonds na 8 uur. Lange Feerstraat 30. (644) Een net MEISJE gevraagd, niet beneden de 18 jaar, om eenige huisselijken nietigheden in een klein gezin te verrichtenloon 2.50 per week. Adres in persoon of met brieven den Haag, Huijgenspark N°. 47a, W. DE WIT. Niemand te huis als van 10 tot 12 en van 6 tot 7 uur. (642) J. C. HESSELS, Ged. Raamgracht 14, verlangt met 1 Nov. a. s. eene Aanbieding liefst in persoon, 's avonds na 9 ure. (643) met primo November a. s. eene fatsoenlijke DIENSTBODE, P. G.niet beneden de 20 jaar, loon ƒ80. AdresGierstraat N°. 51 Wordt gevraagd om dadelijk in dienst te treden, een net niet beneden 16 jaar, geschikt om met kinderen om te gaan en eenig- zins kunnende naaien en mazen. Zich in persoon te vervoegen: Jansstraat 75. (646) een DAGMEISJE, P. Gr. Zich te vervoegen in persoon Anegang 2. Wordt gevraagd met 1 Nov. eene fatsoenlyke P. G.om de vrouw des huizes in alle huisselijke bezigheden behulp zaam te zijn. Brieven franco onder N°. 648, bij De Erven Loosjes,; boekhandelaars, te Haarlem. gevraagd, Bakenessergracht 68. zag zich gaarne geplaatst ter assistentie in eene huis houding, of als Kinderjuf frouw. Ook is zij genegen ale' Buffetjuffrouw of Winkel juitrouw in betrekking te gaan. Franco brieven onder N°. 650, bij de uitgevers dezes. Er biedt zich aan eene een paar dagen disponibel hebbende zag die gaarne bezet. Adres bij de uitgevers dezes. zoekt plaatsing op een net atelier. Franco brieven onder N°. 652bij de uitgevers dezes. om in 't vak te worden opgeleid bij D. BIJLEVELD Jr., Damstraat 9. Twee jonge dames wenschen tegen billijke conditiëntwee uur in de week les te nemen, in bovenge noemde taal. Franco brieven met opgaaf van conditiën aan het bureau van dit blad onder N°. 654. een BENEDENHUIS F arklaan, ƒ3.per week. Adres: Zuiderstraat N°. 19. De Garnizoens-l te Haarlemzal op Maandag den 2<Ien November aanstaan de, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het open baar aanbestedende levering van ten behoeve van de menages der troepen in het Garnizoen gedurende bet tijdvak van 1 Januari tot 31 December 1886. De voorwaarden van levering liggen dagelijks, van des morgens 9% ure tot des middags 12 ure ter lezing op het Bureau van den Gar- nizoens-Commandant. Namens de Commissie voornoemd: De le. Luit'.-KioartrSecretaris (656) VINK. In lossing eerste kwaliteit Zeeuwsche Aardappelen. Lig plaats Spaarne bij de Ged. Oude Gracht en Turfmarlet. Monsters worden dagelijks af gegeven Ged. Oudegracht, n°. 107. M. VAN DEURSESk in verschillende prijzen en soorten bij

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 3