Te Rome waren dezer dagen politie agenten aan het station om den trein uit Napels op te wachten, en een echtpaar gevangen te nemen, dat twee kleine jon gens en een idioot had opgekocht, om ze te Parijs of Londen te verkoopen waar ze voor het bedelen gebruikt kunnen worden. Bij het verhoor bleek, dat de kinderen, een van 12 en een van 11 jaar, door hunne ouders afgestaan waren voor 18 lire per stnk. Bij keizerlijk Russische dagorder is de naam van prins Alexander, vorst van Bulgarije, luitenant-generaal la suite bij het Russische leger van de lijst der armee geschrapt. Tergelijkertijd is hij vervallen verklaart van zijn titel als chef van het 13e bataljon Russische scherp schutters. Te Frankfort is in het Beursgebouw een handelsmuseum geopend, het meest complete van de tot dusverre bestaande. Het omvat de afdeelingen in voeruit voer bureel van inlichtingen bibliotheek. De monsters zijn van alle soorten en herkomstqualiteitvorm der artikelen grondstof en wijze van fabricageverpak king, prijs en gebruik zijn zorgvuldig vermeld. De bibliotheek bevat alle dagbladen en tijdschriften op het gebied van handel, verder adresboekenverslagen van Kamers van Koophandeladviezen van de douane en documenten over den toestand van den handel in verschillende lauden. Naar het U. D. verneemthouden de heeren dr. A. W. Bronsveld en J. N. W. C. A. Ruygrok zich te zamen bezig met de vervaardiging eener kindercantate, gewijd aan het in het aanstaande jaar te vieren gedenkfeest van het 250-jarig be staan der Utrechtsche universiteit. Terwijl de Volendammers den won- derkuil niet meer mogen gebruiken wordt naar men aan de Amst. schrijft voor hunne haven door Zaansche visschers met dat tuig gevischt. Het toezicht schijnt nog veel te wenschen over te laten. De Britsche consul te Rotterdam ontving van den heer Samuel Mellows te Lowton St. Mary's (Lancashire), eene vrij omstandige mededeelingwelke hierop neerkomt, dat er vóór ongeveer 80jaren te Alfordaan de kust van East Lincoln shire, twee Hollandsche smokkelaars spoor loos verdwenen. Hunne scheepsmakkers, en later hunne betrekkingendeden onder zoek naar hen, doch alles te vergeefs. Nu kortelings echter zijn er in een veld nabij Alford twee geraamten opgegraven en de heer Mellows gelooft allen grond te hebben tot het vermoedendat men aldus het over schot der beide, waarschijnlijk vermoorde Hollandersgevonden heeft. Ter inlichting van mogelijke familiebetrekkingen, die misschien nog in hel lot dezer lang ver dwenen personen belang stellen, was de heer Hollows zoo welwillend, den Brit- schen consul te Rotterdam van bovenge- melden vondst te verwittigen. Naar de Goesehe Ct. verneemt, is aan de koffiehuishouders op N.-Beveland door den rijks-ontvanger kennis gegeven dat zij zich van een patent moeten voor zien om met den verkoop van sigaren aan hunne bezoekers te mogen voortgaan. In de Polytechnische school te Parijs heeft een brutale diefstal plaats gehad. De kasbevattende 3223 frc., vond men den vorigen Maandag opengebroken en leeg. Dadelijk stond een der leerlingen onder verdenking. Door een toeval is men tot de ontdekking gekomendat hij een deel van het geld in zijn stoel verborgen hadmen vond 3 bankbiljetten van 1000 fr. in zijn onderbroek genaaid. Men gelooft, dat de jongeling aan verstandsverbijstering lijdt tengevolge van typhus. De pachter van het Wiener Café in de Passage te 's Hage is sedert eenige dagen verdwenen,om in het eind der volgende week door zijne familie gevolgd te worden. Het koffiehuis is dientengevolge thans verlaten, en de exploitatie is gestaakt. Verscheidene crediteuren wachten op afdoe ning hunner vorderingenen ook het per soneel heeft geen afbetaling ontvangen. De Passage-maatschappij is voor verlie zen gedekt. Op het gebied der koffiehuizen in groote steden zullen nog wel meer catastrophes plaats hebben. Die huizen worden steeds fraaier en fraaierde pachters moeten een zeer hooge pachtsom betalen en kunnen onmogelijk op die wijze bestaan. Men zal weer eenmaal ook op dit gebied tot meer eenvoud moeten terugkeeren. Het U. D. meldt dat de rechtbank te Arnhemna een driedaagsch onderzoek van de zaak mevrouw BulkleyKloppers besloten heeft, haar te verwijzen naar het hof te Arnhem. Ook mej. Schlingemann zal zich moeten verantwoorden. De poging tot ontvoering van minderjarige kinderen is als uitgangspunt voor de beschuldiging genomen. -- De visschers uit Vollenhove hebben veel last van zeehonden, die bij groote getallen aanwezig zijn en zeer veel schade aan de netten veroorzaken. Tusschen Winschoten en Finsterwold ontspoorde 11. Maandag namiddag eene locomotief der stoomtram en stortte in eene sloot, gevolgd door een goederenwagen, welke geheel werd verbrijzeld. Met veel moeite gelukte hetden machinist en den geleider uit hun benarden toestand te brengen. Beiden moesten dadelijk naar Win schoten worden vervoerd; hun toestand is gevaarlijk. De passagiers bekwamen geen letsel. De dienst moest worden gestaakt. Onder de curiositeiten van den Balkan behoort ook het Bulgaarsehe amazonen- korps. Het bestaat uit slechts twaalf dames, die gezamenlijk 365 jaar tellen en slechts met een cavaleriesabel gewapend zijn. Zij zitten als mannen te paardhaar kostuum bestaat uit een kolbakeen jakje, een ruime witte pantalon en geborduurde kousen; een roode sjerp is op sierlijke wij ze om de heupen gedrapeerd. De aanvoerster, Raïna, reed bij de gevangenneming van den gouverneur Gavril-Pachanaast diens rijtuig, zwaaide de sabel boven zijn hoofden riep de vereeniging van Bulgarije en Oost-Roemelië uit. Op het verzoek van Jeanne Lorette om haar straftijd in de gevangenis te 's Hage te mogen ondergaanis thans mede afwijzend beschikt. Zij zal naar de gevan genis voor jeugdige vrouwelijke veroor deelden, tevens huis van verbetering en opvoeding voor meisjes, te Montfoort worden overgebracht, en dus niet naar den Bosch gaan. Van andere zijden ver neemt menevenwel dat ook dit laatste niet mogelijk isaangezien de dame boven den leeftijd is van de te Montfoort ver pleegden. In een der hotels te Amsterdam legden de agenten van den recherche-dienst Woensdag de hand op een Engelschman, reeds eenige dagen in dat hotel gelogeerd „en grande seigneur" zich naast fijne schotels de fijnste wijnen doende voordienen, zonder in het bezit te zijn van geld of goed, zoodat hij hoogst waarschijnlijk als een landlooper over de grenzen zal worden gezet. In de voorgestelde nieuwe drank wet der Australische kolonie Victoria is o.a. ook een bepaling, waarbij de buffet juffrouwen afgeschaft worden, omdat deze dames dikwijls geneigd zijn zich het hof te laten maken en aanleiding geven tot onzedelijke betrekkingen. Er bestaan, volgens het Journal des Roses, niet minder dan 6340 soorten van rozen, waaronder 579 soorten van theerozen. Een Engelsch bloemkweeker moet nu er in geslaagd zijn, nog een nieuwe soort, nl. groene rozen te verkrijgen. De rozen zijn klein, vol en fraai van kleur. Hare bladeren moeten minder op die van gewone rozen dan wel op de bladeren van de stok roos gelijken. De krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft den milicien-sergeant, die onlangs aan het spoorwegstation te Maastricht de maréchaussees in het arresteeren van een milicien bemoeielijkte en zelfs hielp ont komen, veroordeeld tot 6 maanden celstraf en degradatie. Dezer dagen werd in een bosch onder de gemeente Driebergen het lijk gevonden van een persoonblijkens de kleederen tot het vrouwelijk geslacht behoorende. Door den verregaanden staat van ontbin ding, waarin het lijk verkeerde, was niets met zekerheid op te maken. Men vermoedt dat het 'tlijk is van een jong meisje, in het begin van dit jaar daar ter plaatse gezien. Of er aan misdaad dan wel aan een ongeluk moet gedacht wordenis niet te zeggen. - Zondag nacht om drie uur is koning Lode wijk van Beieren in zijn hoofdstad teruggekeerdwaar hij zich een paar weken zal ophouden. Dientengevolge meldt de tooneelgids, dat de koninklijke schouwburg deze geheele week voor het publiek is gesloten. Te huize van mevrouw de weduwe R., aan de Koningskade te 's Gravenhage is Woensdag middag tusschen 5 en 6 ure een brutale diefstal gepleegd. Door middel van inklimming, waarschijnlijk aan de achterzijde van het huis, zijn vele voor werpen van waarde ontvreemd. De diefstal schijnt tusschen 6 en 8 ure gepleegd te zijn, nadat de tot dusverre onbekende daders door middel van braak het daarnaast gelegen perceel no. 8, sedert eenige maanden onbewoond, binnengeslopen warenVan daar moeten zij langs een plat dak, dat zich langs beide woningen uitstrekt, de achterkamer zijn binnengedrongenvan waar de gouden en zilveren sieraden ont vreemd zijn. Ten 4 ure was er nog iemand in het vertrek geweest zonder eenig spoor van diefstal te ontdekken. Aan den polder Oud-Kemperhofstede (Tholen) is weder eene oeverafschuiving ontstaan, welke zich uitstrekt over eene lengte van 100 M., thans aan de oostzijde der in 1881gemaakte zinkwerken. Bij den val is een gedeelte van het meest oostelijke zinkstuk in de diepte verdwenen. In Amsterdam gingen Zondagavond in de Nieuwe kerk der Chr. ger. gem. onder de godsdienstoefening de gasliohten op eene enkele uitzondering nauit. Men kan zich den schrik der aanwezigen voor stellen diein verband met de aanhangige gasquaestie, al reeds zenuwachtig waren en vreesden voor onheilen. De predikant liet echter de gemeente zingengaf daarop den zegen en men ging zonder ongelukken uiteen. Het raadslid Dr. D. Cohen te Assen heeft zijn collega's in overweging gegeven, bepalingen te maken tegen opblazen van vleesch, welke praktijk nagenoeg alle slagers toepassenvooral op dat van klein en jong vee. Het geschiedt veelal met den monddoch ook met blaasbalgen. Beide manieren worden hoogst schadelijk voor de gezondheid geachtwant ook door de blaasinstrumenten zouden de zwevende bacteriën in den vleeschwinkel in het vleesch worden gebracht. Het werd tijd, daartegen paal en perk te stellen. Te Ber lijn was men voorgegaanwant volgens een tijdschrift waren daar verbodsbepalin gen met dat doel gemaakt. Zaterdag-avond bood zich op het kantoor van de Tilb. Ct. een jongmensch aan als letterzetter. Op de vraag bij wien hij gewerkt hadantwoordde hij, bij een huisschilder meermalen letters gezet te hebben. Hij meende dat dit hetzelfde was als het letterzettenop de Drukkerij De Antwerpsche tentoonstelling is verleden Maandagavond gesloten. Het be zoek was op den laatsten dag zeer druk. De Keizer van Duitschland heeft dezer dagen bij een groote jachtpartij 21 herten geschoten. Dinsdag nacht is te Heemstede in braak gepleegd, waarbij verschillende zil veren voorwerpen zijn gestolen. Van deze daad worden verdacht twee jongens, een van 14 en de andere van 19 jaren die aldaar met eene kar hunne waren hebben rondgevent. Bij de politie te Amsterdam is aangifte gedaan en bij eventueelen ver koop of beleening aanhouding der dieven verzocht. De heer Homar te Valtermond heeft een welgeslaagde proef genomen met het branden van kalk uit schelpen op den veengrond aohter zijn huis. De kalk kan met de beste wedijveren. In 't veen begint men ook al aan bij verdienste te denken. Aan versoheiden geweren onzer in fanterie zijn waarbij dit noodig werd geacht in den afgeloopen zomer te Delft steunveren aangebracht, dienende tot verhooging van het weerstandsver mogen van de afsluiting. Voor zoover men kan nagaan, hebben deze steunveren aan haar doel beantwoord. HAARLEM, 6 November 1885. Naar wij vernemen wordt door de Vereeniging „Door vermaak tot Nut" den 6 December weder een kinderfeest gegeven, waaraan zullen deelnemen ruim 500 leer lingen der openbare scholen en verpleegden in de verschillende Godshuizen. Het feest zal plaats hebben in den onlangs gerestau- reerden Nieuwen Schouwburg in de Jan straat en de bekende goochelaar D.Bamberg zal bij die gelegenheid optreden. In de afdeelingsvergadering der Vereeniging voor Fabrieks- en Handwerks- nijverheid in NederlandWoensdag alhier gehoudenwerden de zilveren medalje en het getuigschrift der Vereeniging uitgereikt aan P. H. Geerlings, wegens 48 jarigen trouwen dienst bij den heer H.F.Peltenburg. Bij Kon. besluit is san den heer J. Moerbeek, hoofd der openbare school Lr. C alhier, een pensioen verleend van f 1314 per jaar. Ter eere van het gouden echtpaar van Daalen, aan de Kinderhuisvest, wap perde Woensdag de nationale vlag uit vele woningen aldaar en in een groot gedeelte van de Zijlstraat. Des avonds was een keurig versierde eerepoort bij hun woon huis a giorno verlicht. Door K. Hessels alhier is vergunning gevraagd tot het ?j)richten van een smederij in de Kleine Houtstraat N°. 111. Be zwaren kunnen ingebracht worden ten raadhuize, den 19 November e. k des nam. te 2Vz ure. Door de politie alhier isop het vermoeden van valschheid, in beslag ge nomen een 25-centstuk, voerende de beeltenis van Koning Willem II en het jaartal 1849. Het stuk bestaat blijkbaar uit tin en lood. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Nov. II. A. Tweehuijzen en M. G. Bogaard. JPollé en M. A. Fouraux. J. v. Kampe en J. H. Gouverneurs. J. W. Jansse en C. E. Kensen. A. v. Nierop en C. H. v. d. Lis. P. Deijs en J. C. Winkel. J. Peper en H. Kleuk. G. Bos en H. P. de Smit. L. Engers en N. Hangjas. H. Elgersma en A. Ferdinandus. GETROUWD. 4 Nov. A. Ramakers en W. v. Wijk. A. v. Didden en G. W. Rotman. J. Bouwman en M. Martens. J. Antonisse en C. Kluit. J. Heinliuis en M. Boonekamp. W. H. v. Parreren en M. v. Beaumont. - W. Zomerdijk en J. H. Bijster. GEBOORTEN. 28 Oct. J. Klumper geb. Wolper d. A. C. Westhof geb. Blijleven d. 29 Oct. E. Hessling geb. de Koe z. -C. P. v. d. Wal geb. Jansen d. A. H. J. Hartog geb. Blom z. C. J. Mooij geb. v. d. Berg z. 30 Oct. M. Smink geb. v. d. Bel z. L. H. Zandstra geb. v. 't Hek d. J. Stege- man geb. Boekhout d. 31 Oct. M. Zalm geb. Bruijn d. 1 Nov. G, M. Steenken geb. Kollaard d. W. M. v. Honscbooten geb. v. d. Horst z. A. P. Tijken geb. Grossouw z. E. H. Waalewijn geb. v. Nieuwenhuizen d. 2 Nov. H. v. d. Schaar geb. Mouthaan d. H. E. Veering geb. v. Uden d. D. Stellers geb. Bleeker d. W. v. d. Heijden geb. Fuhrlogc d. S. P. Klinker geb. Tweehuijzen d. R. C. Verdel geb. Hanegraaf d. 3 Nov. H. Luijten geb. Nieuwenhuijzen z. -W. v. Leeuwen geb. v. Beek d. A. A. Meken- kamp geb. vBeek z. MBlom gebVer schoor z. 4 Nov. E. v. d. Veldt geb. Slobbe z. D. C. Claus geb. Moolevliet z. C. v. Gelder geb. Sluiters d. N. Burdorf geb. de Lange z. OVERLEDEN. 28 Oct. M. J. v. d. Anker, echtg. v. P. Koppen 65 j. Frankenstraat. 29 Oct. J. de Langen 66 j. Parklaan. A. P. Piek 21 m. d. Krom. 30 Nov. J. Vogelzang 36 j. Palmstraat. N. E. Sterk, echtg. v J. M. Swart 78 j. Begijnhof. H. W. J. Divendal 6 m. d. Linsehoterstraat31 Oct. C. v,. Opzeeland, echtg. v. J. Graaman 61 j. SpaarnwouderstraatC. T. de Oude, echtg. v. N. v. Beek 71 j. Jacobijnestraat. INov. G. F. W. de Graad' 17 d. z. L. Boogaard straat. T. Trompetter7 m. z. Zijlstraat. E. H. Lamers 19 m. d. Molensteeg. Een levenl. aangeg. kind van het mannel. gesl. van H. Franse Bakenessergracbt 4 Nov. F. J. Jutting70j. Riviervischmarkt. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een onderstuk gouden oorbel. Een kousenband. Een hondenketting Een geruite boodschappenzak. - Een kinderwantje. Een nijptang. Een lange nieuwe bezem. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij Soellaarl, Koning straat 17, eene pormonnaie. Bij Stein- man, Korte Houtstraat 11, een gouden medaillon. Bij W. van Staveren Klein Heiligland 5, een schippershaak. Bij den heer LioniJansweg 25, een hondje.- Bij F. J. de LandmeterLange Annastraat 22, een zilveren horlogeketting of arm band. Bij Kelderman, Oranjestraat 131, een gouden dameshorloge. Bij L. Roos- loot, Oranjestraat 100, eene portemonnaie met geld.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 2