Tweede Blad. van ZATERDAG 12 December 1885. TE HUUR.. Nieuwsberichten. Amsterd. Vaart. No. 2. Huis /350 p.j. Mei. Anegang. No. 20. Bovenhuis 375 p.j. Begijnhof. No. 2. Bovenhuis 1.25 p.w. terst. Bagijnestraat. No. 1. Huis 5 p.w. terst. Bakkerstraat. No. 5 Benedenhuis 2.25 p.w. terst. Barteljorisstraat. No. 29. Voor- en aehtert. 16 p.m. terst. Bolwerkslaan. No. 21. Huisje 2.25 p.w. terst. Delftstraat. No. S3. Benedenhuis 2 p.w. terst. Doelstraat. No. 23. Bovenhuis f2.50 p.w. terst. Drossestraat. No. 11. Bovenhuis 1.75 p.w. Esschilderstraat. No. 22. Huis m. tuintje 275 p.w. terst. Prankenstraat. No. 23. Bovenhuis /2 p.w. terst. No. 29. Bovenvoorkamer /1.25 p.w. Gasthuissingel No. 18. 2 Gem. kamers ƒ30 p.w. terst. Gasthuisstraat. No. 5. Bovenhuis ƒ1.60 p.w. Ged. Kraaienhorstergracht. No 62. Zolder 1 p.w terst. Ged. Oudegracht. No. 5. Gem. bovenkamers f30 p.m. No. 105. Huis 7 600 p j. Mei. Ged. Zijdgracht. No. 12. Bovenhuis ƒ1.80 p.w. terst Gierstraat. No. 31. Gem. bov.voork. m. bed. f40 p m. Dec No. 73. Kelder 1 p.w. terst. Groot Heiligland. No. 30. Bovenkamer ƒ1.25 p.w. terst. Groote Houtstraat. No. 21. 2 ongem. kamers 250 p j. No 135. Ongem. kamers 250 p.j. terst. Hagelstraat. No. 35. Bovenvoorkamer fl p.w. terst. Hondenstoeg. No. 13. Huizen z11.90 en 1.35 p.w. terst. Hooimarkt. No. 16. Huis m. tuin 350 p.j' Houtplein. No. 3. 2 ongem. Kamers 200 p.j. terst. Jansstraat. No. 66. 3 Bovenvoork. f15 p.m. terst. No. 66. 2 Gem. Benedenk. en suite ƒ35 p.m. No. 87. Huis ƒ500 p.j. terst. Kamperlaan. No. 32. Huisje ƒ1.25 p.w. terst. Kampersingel. No. 60. Huisje 2.40 p.w. terst. Kinderhuisyest No. 23. Bovenhuis 250 p.j. terst. Klein Heiligland. No 19rd. Gem. zit- en slaapk. ƒ16 p.m. Dec. Kleine Houtstraat: No. 17. Gem. zit-en slaapk. 30 p.m. terst. No. 108. Gem. kamers en bed./ 2540 p.m. Kleine Houtweg, No. 73. „Hout Lommer" 450 p.j. 1 Mei'86. Koningstraat. No. 27. Bovenhuis 250 p.j. Korte Jansstraat. No. 8. Gem. kamer f30 p.m. terst. Koudenhorn. No. 40rd. Bovenhuis ƒ270 p.j terst. Krocht. No. 10. Gem. kamers 20 en ƒ14 p.m. Kruisweg. No. 12. Benedenhuis /28Ü p.j. terst. Lange Heerenstraat. No. 27. Ben. huis m. tuin 2.50 p.w. terst. Lange Heerenvest. No. 38rd. Bovenhuis ƒ1.75 p.w. terst. Leidsche Straat. No. 31rd. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 8. Huis /450 p.j. Eebr. Linschotenstraat. No. 1. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. Maarten Spiestraat. No. 14. Huis m. tuin ƒ350 p.j. No. 24rd. Bovenhuis ƒ3 p.w. No. 26ra. Bovenhuis 3 p.w. Morinnensteeg. No. 23. Werkplaats 7 2 p.w. terst. Nieuwsteeg. No. 6. Bovenhuis j 500 p.j. terst. Omvalspoort. No. 6. Bovenwoning ƒ1 p w. terst. Ostadestraat. No. 8. Bovenhuis 72.50 p.w. terst. Oude Weg. No. Huis met tuintje f 1.75 p.w. Oranj eboomslaan. No. 156. Ben. huis m. tuin 2.50 p.w. terst Palmstraat. No. 13rd. Bovenhuis 7 2.25 p.w. terst. Rozenstraat. No. 53. Huisje 2.60 p.w. Schachelstraat. No. 32. Bovenhuis ƒ225 p.j. Sophiastraat. No. 2rd. Slaapkamer 6 p.m. terst. No. 15rd. Ben. huis ƒ1.25 p.w. terst. Smedestraat. No. 26. Bovenw. m. atelier ƒ225 p.j. terst. No. 45. Gem. voorkamer 716 p.m. terst. Spaarnwouderstraat. No. 24. Ben. huis m. tuin 3 p.j. terst. No. 54. Winkelhuis 3 p.w. terst. No. 100. Winkelhuis 3 p.w. terst. Twijnderslaan. 35. Pakhuis 2.50 Zolder 1 p.w. Van Marumstraat. 12. Huisje ƒ2.90 p.w. terst. Wagenweg. 81d. Bovenhuis f 16 p.m. Febr. Wilsonsplem 2. 2 Gem. kamers m. bedien. /20p.m. 69. Bovenhuis 12 p.m. terst. Wijde Appelaarsteeg. 4. Benedenhuis ƒ2.25 p.w. terst. Zaksteeg. 16. Bovenhuis ƒ225 p.w. terst. Z. B. Spaarne. Bovenhuis 5 p.w. terst. Zijlstraat. 54. Bovenhuis ƒ260 p.j. Febr. 65. Vrij Bovenhuis f375 p.j. terst. Z ij lsingels traat. No. 8. Bovenhuis 7 225 p.j. 1 Dec. No. 8orood. Gem. kamers ƒ20 p.m. terst. No No. No. No. No. No. No. No. 8. No. No. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: Een Huis Bakenesser Gracht. Een Penangsch Chinees, zekere Thian Poh, schijnt ook al wat te doen gehad te hebben met de Nisero quaestie althans dezer dagen is deze Chinees in het „Chineesche stadhuiszooals de voor Chineezen uiterst beleefde Engelschen in de Straits dat noemente Penangmet een buitengewonen omhaal en een speech door den waarnemenden gouverneur een horloge gesohonken uit naam van de ko ningin. Koh Tian Poh antwoordde dat, „welke geringe diensten hg ook mocht bewezen hebben aan zijn souvereindeze gering waren in vergelijking van die van den heer Maxwell en den commandant van de Pegasus Op St. Nicolaasavond deelde dr. Mezger in de groote eetzaal van het Amstel hotel te Amsterdam aan een lOOtalarme gezinnen, hem daartoe door de politie aanbevolen, kleederen en levensmiddelen uit, bekostigd uit de opbrengst van de bekende door hem in zijne avonduren gegraveerde en verkochte transparanten. Een groot aantal aanzienlijke personen omBtuwden den edelmoedigen gastheer en prinses Marie van Meiningen had zich met het uitreiken der giften in geld belast. In deze week zal een tweede honderdtal gezinnen eene dergelijke nitdeeling ont vangen. De uit de gevangenis te Assen ont vluchte Dittmer deed als kok dienst. Van een onbewaakt oogenblik schijnt hij te hebben gebruik gemaaktom van de bin nenplaats der gevangenis op een afdakje en vervolgens op het dak der gevangenis te klimmen. Daar aangekomen, heeft hij een touw aan de goot bevestigdwaarlangs hij zich heeft laten afzakken tot in een aangrenzenden tuin. Aan dat gedeelte der gevangeniswaar het touw gevonden is kon de militaire wacht moeielijk toezicht houden. Men heeft den vluchteling gezien in de richting van Solde. Op dien weg zijn geen telegraaflijnen en Dittmer had den avond enden nacht te baat genomen. Wel licht slaagt hij er in zijn ouders, die in Noord-Amerika wonen, een bezoek te brengen. Daar hij zeeman is geweest, was het klauteren hem niet vreemd. Een van de eerste maatregelendoor de Engelschen na hun aankomst in Man- dalay genomen, betrof de vrijlating van zes stiefzusters van koning Thebauw, die zes jaar lang in de gevangenis opgesloten waren. Zij beklaagden zich over de wreede behandelinghaar door de koningin aan gedaan en verheugden zich over de komst der Engelschen. Dezer dagen wordt in het Hotel Brouot te Parijs den inboedel van den beeldhouwer Sehoenewerk verkocht, wiens leven in hooge mate tragisch was. Op zekeren dag brengt de kunstenaar zijn vrouw, die krankzinnig geworden was, naar Sainte-Anne, waar hij een jonge vrouw ontmoet, daar om haar krankzin nigen man te brengen. Weldra sterven de echtgenoot van den artist en de man der jonge vronw. Sehoenewerk huwt de laatste en wordt daarop gek. Toen zijn vrouw hem ging opzoeken wordt zij door hetzelfde lijden aangegrepen. Hij verlaat genezen het gesticht, hervat zijn werkzaamheden en maakt de Salorné voor den laatsten salon. Maar in een nienwe vlaag van waanzin werpt hij zich uit het venster en sterft. Zijn weduwe bevindt zich nog te Charenton. Ten voordeele dezer ongelukkige vindt de verkooping plaats. Eene nieuwe zaak zal binnen korten tijd in de praktijk worden toegepast. Wij moeten ons voorloopig nog behelpen met onze dienstboden te bellenen op het nummerbord kan dan gezien worden, in welke kamer er gebeld wordt. Zekere uitvinder heeft daarin eene verandering gebracht. Na op den drukknop contact gemaakt te hebbenwordt deze van den muur genomen door twee slappe draden verbonden en doet dan dienst als te- lephoonzoodat wij onze orders per telephoon kunnen geven. Te De Leek heeft men zich een paar dagen geleden des nachtsdoor het verbreken van twee ruiten toegang ver schaft tot de openbare lagere school. Eene boeken- en eene handwerkenkast heeft men opengebroken. Uit de laatste zijn ongeveer 30 meter katoen 10 meter linnen en verscheidene paren kousen en sokken ontvreemdIn denzelfden nacht heeft men getracht bij den rijksontvanger binnen te sluipen. Nadat men eene ruit uitgenomen had, stuitte men echter op de goed ge sloten luiken. De politie is de daders nog niet op het spoor. Te Nijmegen is door de politie tegen een tiental voerlieden proces-verbaal op gemaakt, omdat zij op Zondag, zonder verlof van het plaatselijk bestuur, op de openbare straat aldaar met kar en paard hunne beroepsbezigheden hebben uitgeoe fend. Allen znllen wegens overtreding der Zondagswet terechtstaan. Te Terschelling is het telegraphisch bericht ontvangen, dat weder twee zee lieden van dat eiland door het vergaan der stoomboot Hecla in de golven hun dood vonden. Beiden waren vaders van gezinnende een laat eene wednwe met zes, de ander eene met vier kinderen achtsr. Vier arme kinderendie door eenen dollen hond gebeten zijn, komen heel uit Newark (Vereenigde Staten) om zich door Pasteur te laten behandelen. De kosten worden gedekt door eene openbare in schrijving. Een der kinderen is na de inenting overleden. Het was reeds 36 dagen geledendat dit kind gebeten was. Een 79jarige grijsaard te Winscho ten krom gebogen van aanhoudenden zwaren arbeid en tot op heden bekend als onberispelijk van zeden heeft zijne 82ja- rige zeer gebrekkige vrouw verlaten, en in gezelschap van zijne dienstmeid zijne woning ontruimd, om elder zich te ves tigen. Het bejaarde echtpaar stond bekend als vrij bemiddeld naar zijn stand. De bekende spoorwegkoning Van der Bilt, te New-Yorkeverleed Dinsdag plotseling te 3 uur 30 min.terwijl hij een onderhoud had met den president van den Okio-Baltimore-Sfoorvreg. De doods tijding kwam te laat in fFalstreet, om invloed op de koersen te oefenen, maar te Londen zijn de waarden der Van der Biltsche spoorwegen gevoelig ge daald ofschoon gezaghebbende berichten uit New-York verzekeren, dat zijn over lijden zonder invloed op den gang van zaken wezen zal. Van der Bilt toch heeft vooraf alle schikkingen getroffen en de gevolgen van zulk eene gebeurtenis voor zien. Het vermogen van den overledene wordt op 40 millioen pond sterling geschat. - Te Colon (Centraal Amerika) heeft Woensdag en Donderdag een verschrikke lijke storm gewoed, waarbij veertien schepen zonken en vele personen om kwamen. Een paar sterfgevallen tengevolge van «staatkundige opgewondenheid" zij n in de laatste dagen onder de Engelsche kiezers voorgekomen. Het jongste slachtoffer van dien voor de meeste Nederlandsche kiezers onbegrijpelijken hartstocht was een vrede rechter te Accrington die, een oogenblik nadat hij zijn stembriefje had ingeleverd, aan een beroerte overleed. De bekende wielrijder Thomas Ste vens is op zijn reis om de wereld per velocipede te Teheran aangekomen. Voor liefhebbers, die lust mochten gevoelen hem na te volgen, dient ten narichte, dat de wegen in Perziëdoor het verkeer met de kameelen hard en glad geloopen zeer geschikt zijn om met velocipedes be reden te worden. Te Weenen is de gewezen Belgische consul-generaal Renkin verbrand. Onder het nitkleeden vatten zijn Jagersche kleederen vuur en konden niet spoedig ge noeg verwijderd worden. Volgens een ander bericht schijnt het ongeluk te zijn ontstaan, doordien hij 's avonds op de sofa in slaap is geraakt en de kaars toen op zijn nachtgewaad is omver is gevallen. D'. Hans von Bulow heeft plechtig en onder vele dankbetuigingen afscheid genomen van de Meiniger Hofkapel. Voor eerst zal hij in Meiningen blijven wonen. Verder blijkt dat hij enkel om redenen van zuiver particulieren aard zijn ontslag nam en dat reeds uit Bonn vroeg. Hij blijft intusschen op den besten voet met den hertog van Meiningenals bewijs waarvan kan dienen dat Bülows aanbod om in Febr. te Meiningen het concert ten behoeve van de weduwen en weezen der hofkapel te leidendoor den hertog werd aangenomen. De welbekende volksdichter C. Meijer, is Dinsdag nacht te Amsterdam in het Binnen-gasthuis overleden. Een arbeider te Wanneperveen heeft een otter tot huisdier afgericht. Het dier is mak en aan zijn meester gehecht als een hondlaat zich door hem streelen en volgt hem overal. Zijn lievelingsbe- drijfde vischvangst, oefent hij ongestoord uit en keert daarna naar zijn hok terug. Alleen tegenover vreemdelingen toont hij zich schuw. Een eigenaardig en practisohhoe wel niet geheel nieuw middel, om de arbeiders ten platten landedoor werkver schaffing iets te laten verdienen en tevens de openbare veiligheid te bevorderen, wordt op vele plaatsen in Friesland toegepast. O.a. te Rauwerd en Poppingawier werd door ge goede ingezetenen voor eene belangrijke som ingeschreven, zoodat eene daartoe bestaande commissie in staat is iederen nacht een 4tal arbeiders in de dorpen en buurtschap pen tegen een goed loon wacht te doen houden. Op zulke wijze wordt in het eerstgenoemde dorp aan 24 arbeiders, bij beurteneene niet onwelkome temoetko- ming bezorgd gedurende de drie winter maanden, terwijl ook de burgerij zelve door dezen maatregel gebaat wordt. Het Tageblatt meldt nit Rome over de anarchistische bewegingen op 4 dezer, dat er in het paleis des konings een sol daat gevangen werd genomendie tot de vertrekken des konings zocht door te dringen en daarbij de wachthebbende kara- biniers zwaar wondde. Te Turijn zijnnaar aanleiding van de poging tot vernieling van het gedenk- teeken van Victor Emmannuel Iver scheidene personen in verzekerde bewaring genomen. Onder deze is een hoogleeraar in de scheikunde en eenige andere leden van het onderwijzend personeel aan de akademie.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5