Tweede Blad, van ZATERDAG 19 December 1885. TB HUUEi N ieu wsberichten No. No. No. No. No. No. No. No. No; No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No No. No. No. No. No. No. No. No. No. No 145. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No No. No. No. No. No. Amsterd. Vaart. 2. Huis m. tuin 350 p.j. Anegang. 20. Bovenhuis 375 p.j. Bagijnhof. 2. Bovenhuis 1.25 p.w. terst. Bagijnestraat. 1Huis 5 p.w. terst. Bakenessergracht 44. Pakhuis 3 p.w. 1 Mei. Bakkerstraat. 5 5. Benedenhuis 2.25 p.w. terst. Barteljorisstraat. 24. Bovenhuis 350 p.j. terst 29. Voor- en ackterk. 16 p.m. terst. Bolwerkslaan. 21. Huisje 2.25 p.w. terst. Brouwersvaart. 5. Benedenhuis 3.50 p.w. terst. 32. Benedenhuis 1.75 p.w. terst. Burgwal. 44. Bovenhuisje 1 p.w. terst. Doelstraat. 23. Bovenhuis ƒ2.50 p w. terst. Drossestraat. 11Bovenhuis 1.75 p.w. Esschilderstraat. 22. Huis m. tuintje 2.75 p.w. terst Frankenstraat. 23. Bovenhuis 2 p.w. terst. 29. Bovenvoorkamer /1.25 p.w. Gasthuissingel 45. 2 Gem. kamers ƒ30 p.w. terst. Gasthuisstraat. 5. Bovenhuis /1.60 p.w. Ged. Kraaienhorstergracht. 50. Achterhuis ra. tuintje 2.10 p.w 62. Zolder /I p.w terst. Ged. Oudegracht. 5. Gem. bovenkamers ƒ30 p.m. 105. Huis 600 pj. Mei. Ged. Voldersgracht. 6. Benedenhuis /2.50 p.w. terst. Ged. Zijdgracht. 12. Bovenhuis ƒ1.80 p.w. terst. Gierstraat. 31. Gem. bov.voork. m. bed. ƒ40 p m Dec 73 Kelder ƒ1 p.w. terst. Groene buurt, 2. Pakhuis 3 p w. 1 Mei. Groot Heiligland. 30. Bovenkamer ƒ1.25 p.w. terst. Groote Houtstraat. 9t. 2 ongem. kamers 250 p j. 135. Ongem. kamers 250 p.j. terst. 2e Et. 2 kamers 22 p.m. Hagelstraat. 35. Bovenvoorkamer ƒ1 p.w. terst. Hondensteeg. 13. Huizen r i.90 en 1.35 p.w. terst. Hooimarkt. 16. Huis m tuin 350 p.j. Houtplein. 3. 2 ongem. Kamers ƒ200 p j. terst. Jansstraat. 66. 3 Bovenvoork. ƒ15 p.m. terst. 66. 2 Gem. Benedenk. en suite /35p.m 87. Huis ƒ500 p.j. terst Kampersingel. 60. Huisje ƒ2.40 p.w. terst. Kinderhuisyest 23 Bovenhuis ƒ250 p.j. terst.. Klein Heiligland. 19rd. Gem. zit- en slaapk. 16 p.m. Deo. Kleine Houtstraat; 17. Gem zit- en slaapk. 30 p.m. terst. 108. Beiedenhuis terst. Kleine Houtweg 73. „Hout Lommer" 450 p.j. 1 Mei 86. Koningstraat. 27. Bovenhuis 250 p.j. Koralensteeg. 10. Huis 1.25 p.w. Korte Bagijnestraat. 31. Huis 2.25 p.w. Korte Jansstraat. 8. Gem. kamer ƒ30 p.m. terst. Korte Leidsche straat. 26. Huis ƒ2.50 p.w. terst. Koudenhorn. 40rd. Bovenhuis 270 p.j terst. Krocht. 10. Gem. kamers ƒ20 en ƒ14 p.m. Kruisweg 12. Benedenhuis /280 p.j. terst. Lange Bagijnestraat. No. lOrd. Gem. ka-.erm.alc. 18p.mterst. Lange Heerenstraat. No. 27. Ben. huis m. tuin ƒ2.50 p.w. terst. Lange Heerenvest. No. 38rd. Bovenhuis ƒ1.75 p.w. terst. Leidsche Straat. No. 31 rd. Bovenhuis ƒ2.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 8. lluis /450 p j. Febr. No. 76. Huis met tuin /600 p.j. 1 Mei. Linschotenstraat. No. 1. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. Maarten Spiestraat. No. 14. Huis m. tuin ƒ350 p.j. No. 24rd. Bovenhuis ƒ3 p.w. No. 26ru. Bovenhuis ƒ3 p.w. Morinnensteeg. No. 21. Werkplaats t 2 p.w. terst. Nieuwsteeg. No. 6. Bovenhuis 500 p.j. terst. Omvalspoort. No. 6. Bovenwoning 1 p w. terst. Ostadestraat. No. 8. Bovenhuis /2.50 p.w. terst. Oude Weg. No. Huis met tuintje 175 p.w. Oranjeboomslaan. No. 85. Huis met tuin ƒ2.50 p.w. terst. No. 156. Ben. huis m. tuin 2.50 p.w. terst Palmstraat. No. 13rd. Bovenhuis 2.25 p.w. terst. Rozenstraat. No. 53. Huisje ƒ2.60 p.w. Rusten burgerlaan No. 27a. Huis ÏVS p w. te-st Schaehelstraat. No. 32. Bovenhuis 225 p.j. Sehooterstraatweg. No. 7. Huis m. tuin 600 p.j. 1 Mei. Sophiastraat. No. 2rd. Slaapkamer 6 p.m. terst. No. 15rd. Ben. huis ƒ1.25 p.w. terst. Smedestraat. No. 26. Bovenw. rn. atelier ƒ225 p.j. terst. No. 45. Gem. voorkamer ƒ16 p.m terst. Spaarnwouderstraat. No. 24. Ben. huis m. tuin 3 p.w. terst. No. 54. Winkelhuis 3 p.w. terst. No. 100. Winkelhuis 3 p.w. terst. Twijnderslaan. No. 35. Pakhuis 2.50 Zolder 1 p.w. Van Marumstraat. No. 12. Huisje ƒ2.90 p.w. terst. Wagenweg. No. 81o Bovenhuis 16 p.m. Eebr. Wilsonsplein No. 2. 2 Gem. kamers m. bedien, 20p.m. No. 5. Huisje met tuin ri25 p.j. Mei. No. 69. Bovenhuis 12 p.m. terst. Wijde Appelaarsteeg. No. 4. Benedenhuis 2.25 p.w. terst. Zaksteeg. No. 16. Bovenhuis 225 p.w. terst. Z. B. Spaarne. No. 8. Bovenhuis ƒ5 p.w. terst. Zij Istraat. No. 43. 2 Gem. ben.kam. 22 p.m. terst. No. 54. Bovenhuis ƒ260 p.j. Pebr. No. 65. Vrij Bovenhuis ƒ375 p.j. terst. Zijlsingelstraat. No. 8. Bovenhuis t 225 p.j. 1 Dec. No. So rood. Gem. kamers 20 p.m. terst. Bij den Makelaar N. D. DE LEUR te bevragen: 2 Winkelhuizen. Men is in Belgie zoo schrijft de Belgische briefschrijver van het D. v. Z. H. volstrekt niet algemeen inge nomen met de kenze van Antwerpen bijwijze van proef, als aanlegbaven voor de Duitsche transatlantische booten. Meer dan een stem gaat er op, die bezorgdheid uitspreekt over de onvermijdelijke gevol gen van deze Bismarckiaansohe gunst. Antwerpenzeggen zijis reeds maar al te veel verduitscht. Sommige menschen hebben een wonderlijke manier om zich te vermaken. Te Hilversum heeft dezer dagen een per soon briefkaarten gericht aan elders wo nende personen, met valsche onderteeke- ning en met een inhoud, die niet alleen uit louter leugentaal bestondmaar tevens groote ongerustheid bij de geadresseerden te weeg moest brengen. Zoo werd aan te Arasterdam en te Den Bosch wonende familie van Hilversumsehe ingezetenen gemeld, dat bij laatstgenoemden levensgevaarlijke ziekte heerschte, tenge volge waarvan geadresseerden in allerijl naar Hilversum kwamen. Bij allen brach ten de briefkaarten, behalve ongerustheid en angst, schade te weeg. Er werd aangifte van deze kwajongens streken gedaanen het is daarop gelukt den schrijver dier verzinsels uit te vinden. Te Zntfen heeft men Vrijdag in de sneeuw een levende kapel gevonden. Een modiste uit Berlijn, die van Parijs kwam, moest aan het centraal-station te Keulen 965 mark betalen als strafgeld voor niet aangegeven waren. Toen in de vorige week te Rotter dam ieder werk kon krijgen bij het weg ruimen van sneeuw, waren er vele werkeloozen, die voor het „schooiersloon" dat van wege de stad betaald werd, niet wilden werkendit loon is 1.50 daags, de dag berekend van 's morgens 7 uren tot donker, terwijl de gemeente voor het benoodigde gereedschap zorgt. In eene dicht bewoonde wijk der stad Plymouth brak Dinsdag ochtend vroeg een brand uit, die zoo snel toenam, dat er 12 personen in de vlammen omkwamen voor redding mogelijk was. Nog éen persoon, die nit het venster sprong, kwam om het leven, terwijl er nog twee anderen worden vermist. De concierge, tevens magazijnmeester, van het Departement van waterstaat te 's Hage (gebouw Parkstraat)onder wiens beheer de vermissing van eene groote hoe veelheid ond papier ontdekt werd, is in laatstgenoemde bediening geschorst. Wegens hun moedig optreden bij bet in hechtenis nemen van twee personen, die op Zondag 25 October bezig waren te Houtrijk en Polanen in te breken, zijn door den minister van justitie aan C. Kooij, rijksveldwachter; W. J. Wolthuis, bak ker; J. L. van Looijtimmerman en C. van der Linden, arbeider, elk eene grati ficatie van 100 toegekend. Onder de manschaj>pen der eerste en tweede reserve in Servië heerscht groote ontevredenheid. Zij verklaren, dat er met onrechtvaardigheid te werk gegaan wordt, want de armen en de landbouwers moesten den vijand tegemoet gaan, terwijl de rijken achter bleven. In Belgrado en Pozarevae vielen dientengevolge eenige ongeregeld heden voor. Eene jeugdige moeder met 4 kleine kinderen kwam dezer dagen te Leeuwarden om onderstand vragen. Het was de onge lukkige vrouw van den mandie wegens den moord te Pekela gevangen zit. De vrouw werd te Leeuwarden afgewezen, omdat zij in hare woonplaats, Pekela, moet bedeeld worden. Onder geleide van de politie namen vrouw en kinderen den terugtocht aan. Te Ooijen werd dezer dagen in de Maas een zeehond gezieniets wat tot de groote zeldzaamheden behoort. Verschil lende personen hebben getracht hem te vangen, doch dit is niet gelukt. Te Venloo is Maandagavond omstreeks 7 Vc ure een prachtig en zeldzaam natuur verschijnsel waargenomen. Het donkere luchtruim bood plotseling een gezicht aan alsof een sterk ele'ctrisch licht het ver lichtte en daarop zag men in de terstond weler ingetreden duisternis een helderen bol nederdalendie uit elkander spatte en van het NO. naar het ZW. een langen rooden gloed achterlietalsof er een felle brand was uitgebroken. Men meldt uit Seheveningen Een nit Londen ontvangen telegram houdt in dat het gerechtshof aldaar de wed. J. Biever heeft in het gelijk gesteld in het door haar gevoerde proces contra de reeders der stoomboot Agnes en Louise wegens het overzeilen van hare haringschuit Vrouw Jacoia, en deze veroordeeld tot betaling van 830 p. st. schadevergoeding. Uit Zalt-Bommel wordt medegedeeld, dat een dominé voor het kantongerecht aldaar reeds tweemalen als advocaat is opgetredenen dat wel niet in eene ker kelijke of godsdienstigemaar geheel par ticuliere zaak, nl. betreffende eene vor dering ingesteld door een notaris tegen een landpaohter. In het gehucht Ees is het bemachtigen van wild met wildstrikken eene gezochte ontspanning voor velen. Men stroopt er zóó sterk, dat de politie er reeds tien bekeuringen heeft gedaan. In het geheel zijn er in de gemeente Borger en aan grenzende gemeenten door twee opzieners der jacht, in compagnie snrveilleerende reeds 26 bekeuringen ingesteld op over tredingen der jachtwet, allen in dit jacht seizoen gepleegd. Uit 's-Hertogenbosch meldt men De provinciale weg tusschen 's-Boseh en Vlijmen is heden nacht voor een gedeelte in de nabijheid der stad overstroomden daarmede is de toegang tot de stad van de zijde der Langstraat zeer belemmerd. Tot die overstrooming heeft veel bijgedragen de omstandigheiddat de kadedoor het bestuur van den polder Bosohveld en May tegenover de zoogenaamde 100-elsehe brug opgeworpenin den nacht tusschen Don derdag en Vrijdag voor een gedeelte is bezweken. Indien het water vallende blijftbestaat er uitzicht dat de verbroken communicatie spoedig weder hersteld zal worden. Een 20 jaar geleden vertrok een jongmensoh van Amsterdam naar Zuid- Amerika. Daar was de fortuin hem zoo gunstig, dat hij weldra genoegzame mid delen aan zijne behoeftige onders kon toezenden, om rnim te leven. Dezer dagen is hij teruggekeerd. Zijn vroegeren patroon te Amsterdam niet vindende is hij dien gaan opzoeken en heeft hem in Den Haag in armoedige omstandigheden aangetroffen. Hem heeft hij geheel uit den nood geholpen, en eerlang neemt hij hem naar Zuid-Amerika mede, om hem een rijk bestaan te ver schaffen. Op den algemeen bekenden Ame- rongschen berg werden voor enkele jaren eenige paren herten aangebracht, welke zich zoo sterk hebben vermenigvuldigd dat de landbouwende stand thans belang rijke schade daardoor begint te lijden. Op een jachtpartij door den eigenaar van dien berg, Graaf Bentinok van Ameron- gen gehouden werden drie herten ge schoten, zeker wel eene bijzonderheid in de provincie Utrecht. Prinsen en Prinsessen hebben door gaans eene lange reeks voornamen, zoo dat het hun vrij lastig moet zijn, zich in het geheugen te prentenhoe zij ei- gelijk heetenmaar een pasgeboren spruit uit het geslacht Bourbon, een zoon van de Gravin Caserta, geb. de Bourbon, is in dit opzicht rijk gezegend. Hij heeft niet minder dan veertien voornamennl. Philippe Marie Alphonse Antoine Ferdinand, Prangois, de Paul, Louis, HenriAlbertThadée PrangoisXavier, Hubert de Bourbon. De graaf van Parijs is zijn peet. Bij het sneeuwballen gooien heeft een jongen te Leeuwarden eene dienstbode zoodanig aan een der oogen gekwetst dat zij dit waarschijnlijk zal moeten ver liezen. Het geval kan tot leering strekken voor velenwanneer de sneeuw die voor het oogen blik verdwenen is, weer eens op de straten komt. De Belgische schoolwet van 1884 heeft, ook ten doel, de gemeenten in het bezit harer autonomie te hersteilen. De Gemeente Teralphenein het arron dissement Brussel, maakt daarvan op waardige wijze gebruik. Reeds kort na de invoering der wet heeft zy het herhalingsonderwijs afgeschaft en het salaris van den onderwijzer verminderd. Op den 10 November, wachtte de onder wijzer 's ochtends te vergeefs zijne leer lingen, die zooals later bleek, nagenoeg allen een dienst in de kerk hijwoonden. De burgemeester verscheen intnssehen in de school en zeide: „Wat, meester, zijt gij nog niet begonnen?" De onderwijzer antwoordde: „Maar gij ziet, burgemeester, dat mijne leerlingen nn eerst komen." Den volgenden Zaterdag verscheen de burgemeester, vergezeld van beide sche penen en den veldwachter, in de school, en deelde den onderwyzer mede, dat de gemeenteraad hem wegens plichtverzuim voor éóne maand in zijn ambt geschorst haden de school derhalve gedurende dien tijd gesloten zon zijn. Tegen dit besluit, zegt de mededeeler, is niets te doendaar het gemeentebestuur wel zoo voorzichtig geweest isden onder wyzer met behoud van zijne bezoldiging te schorsenwaartoe het volgens art. 7 2 der wet bevoegd is. Geschiedt deze schorsing eenige malen, dan heeft het gemeentebestuur het recht, de openbare school op te heffen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1885 | | pagina 5