Aan het Rott. Nwsbld. deelt men mede, dat gedurende de gevangenschap van Domela Nieuwenhnis „Recht voor Allen" geredigeerd zal worden door zyn partijgenoot Croll. De tegenstelling van kattenliefde en hondentrouw komt ten huize van een bewoner van Amsterdam op treffende wijze aan het licht. Poes had vijf jongen geworpen. Die zegen was haar te veel. Zy pakt een harer jongen en sleurt en bijt het juist zoo lang tot het sterft; zoo ook ging het met no 2. Maar nu is het nit, dacht Azor, een poedel van het beste soort. Eensklaps vliegt zij op de ontaarde moeder toe en geeft haar een zoo iiksche vermaning, dat zij zich nit de voeten maakt. Fluks pakt Azor de overige drie poesjes stuk voor stuk naar zijn hok en de hond zoogt en koestert de katjes, alsof het haar eigen jongen waren. De oude poes heeft nu en dan gewaagd naar haar jongen om te zien maar nauwelijks wordt ze door Azor opgemerkt, of de hond vliegt in verbit tering op haar af en belet dat zij de taakdie zij op onnatuurlijke wijze heeft veronachtzaamd, opnieuw begint. Uit Deventer meldt men, dat er weinig vooruitzicht bestaat dat de vee- prijzen vooreerst buitengewoon hoog zul len wordenwant de slagers hebben de leveringen van rundvleesch aan de ver schillende godshuizen aangenomen beneden 50 cent het kilo gedurende de zes laatste maanden van het jaar. Maandag middag, te ongeveer 5 nre, kregen te Utrecht een treinsmid van den Centraalspoor en een aansluiter van de C. S. een twist over een dekkleed die zoo hoog liepdat de treinsmid den aansluiter met een hamer zoo op zijn hoofd sloegdat zijn hersenpan verbrijzeld werd ener gevaar voor zijn leven bestond. Latere berichten melden, dat de ver wonde aan de beterende hand is. Dinsdag, de dag van de groote op tocht te Utrecht, is men aldaar gelukkig zonder regen doorgekomen. Reeds vroeg in den morgen voerden treinen uit alle hemelstreken nieuwsgierigen aan, en reeds in den ochtend wemelde het in de stad van wandelaars, die de Bchoone decoratiën bewonderden. Te half drie nam de optocht een aanvang, en op verschillende punten der stad werden de schoone groepen har telijk toegejuicht. Sommige kostumes en harnachementen waren prachtig tenoemen. Ook had Dinsdag plaats de aanbieding van een geschenk aan de Universiteit door Oudstudentenhet bestaat in een aanzien lijke geldsom en zal dienen om jongelieden die daartoe in de termen vallen in hunne studiën financieel bij te staan. Nog had dien dag de reünie plaats van de vrijwillige jagers van 1830. De com pagnie telde toen 253 studenten, waarvan thans nog 53 in leven zijn. Van deze namen 22 aan de reünie deel. Des avonds baadde zich de stad in een zee van licht; gewone lampions, gas-illu- minatie, elektrische verlichting (die even wel in een der straten mislukte) gaven der stad een tooverachtig aanzien. Voegt men hierbij de duizendtallen wandelaars, die zich vroolijk gestemd in al het schoone verlustigden en daarbij het stille weer met donkere lucht, dan mag men wel zeggen dat de Dinsdag uitstekend geslaagd is. Woensdag begaf de commissie uit de burgerij zich in acht rijtuigen naar het raadhuis waar bij monde van haren voorzitter den Burgemeester het geschenk der burgers voor de Universiteit, bestaande in f 48.000, werd aangeboden. Op het door Jan van Nassau, de hoofdpersoon van den optocht, gehouden cour bewezen duizenden den liraaf hunne hulde. Donderdag middag had in besloten kring de aanbieding plaats van het geschenk der Utrechtsche dames aan den senaat der Uni versiteit. Het bestaat in vijf stoelen met geborduurde ruggen en een tafel in autie- ken stijl. De Utrechtsche feesten, die nn weer bij na tot de geschiedenis behooren, hebben op nieuw doen zien, hoede Utrechtsche Hooge- school door de Burgerij wordt gewaardeerd. Opoffering van allerlei aard, en niet het minst geldelijke, getroostte zij zich om de viering van het vijftigste Lustrum schit terend te doen zijn, terwijl ook van de zijde der feestgevenden menig blijk werd ontvangen van hartelijke sympathie. De gezagvoerder van den baggermolen Bologne H, J. van Oord, die, zooals wij in het vorige jaar vermeldden, naar Spanje vertrok, om aldaar bij de werken van de heeren Volker en Bos werkzaam te zijn, is, evenals de meeste Hollandsche werk lieden bij dat werk, naar Holland terug gekeerd, daar de toestand voor de werk lieden er algemeen slecht is. De levens middelen zijn er zoo duur, dat de werklieden, niettegenstaande hun hooge loonen worden uitbetaald, bezwaarlijk iets daarvan konden overhouden. -Dezer dagen hield zich te Maassluis een man op, die er zijn werk van maakte, kasteleins en logementhouders, alsook den hofmeester der Maassluische stoomboot, op te lichten. Toen hij echter Dinsdag weder zonder betalen uit het hotel de Moriaan aldaar, waar hij nachtverblijf gehouden en ontbeten had, wilde ontsnappen werd hem dit door tusschenkomst der politie nog tijdig belet. De N. Grron. Ct. meldt: Als een bewijs, dat de autoriteiten in Duitschland tegenwoordig weinig omslag maken met ingezetenen van vreemde ge boorte, kan dienen, dat zich Woensdag morgen bij het gemeentebestuur aanmeldde een zekere persoon, genaamd Johannes Jetses, een geboren Groninger, die reeds sedert 1873 te Emden (Oost-Friesland) gevestigd, aldaar sedert tien jaar gehuwd 1 was met eene Duitsche en vader is van 7 kinderen. Hij was met zijn geheele gezin Zaterdag opgepakt, op het spoor gezet en over de grenzen gebracht, en dat wel, omdat, naar men hem zeide, zijne papieren niet in orde waren! Een beroep, door hem gedaan op den Nederlandschen consul den heer Brons, had geen gevolg, daar deze hem te kennen gaf niets voor hem te kunnen doen. Hul peloos is het behoeftige van alles verstoken gezin voorloopig opgenomen in eene slaap stee, zijnde thans door hem de tusschen komst ingeroepen van den Duitschen consul te Groningen. Naar het Yad. verneemt, is het adres tot behoud der kermis te 's-Graven- hage reeds van 17,000 handteekeningen voorzien. Hoe gevaarlijk het is, dat reizigers de portieren van den trein zelf openen bij het binnenkomen op een station en niet wachten totdat zulks door den con ducteur geschiedt, blijkt uit het Woensdag te Zutfen voorgevallene. Een heer opende de deur van de coupé waarin hij gezeten was, doch bij het weder dichtslaan tengevolge van het stoppen van den trein, geraakte zijne hand tnsschen de deur beklemd en bekwam hij daardoor aan een der vingers eene ernstige kwetsing. Na verbonden te zijn, kon bij eerst later naar de plaats van bestemming doorgaan. Te s'Gravenhage is het aantal ge nummerde perceelen in 1885 geklommen tot 26144 tegen 25481 in 1884; 751 perceelen werden bijgebouwd tegenover 88 die door verbouwing vervallen of af gebroken zijn. Op 31 Dec. bleek het aantal onbewoonde perceelen te bedragen 1190 nl. 606 naar eene vermoedelijke huur waarde van beneden f 200,248 van f 200 f 400 69, van 400600 59, van f 600f 800 en 208 van f 800 en daarboven. Te Lexmond is eene arme, alleen wonende vrouw plotseling overleden. Zij leefde zeldzaam armoedigontving letterlijk alles van anderen, was steeds in lompen gekleed, en leefde zoo men dacht al leen van het zanddat zij in emmers van den rivier-oever haalde en aan de land bouwers voor schuurzand enz. verkocht. Warm eten of drinken gebruikte zij niet, dan wanneer zij het bij familie of in hare werkhuizen kreeg. Hare erfgenamen kunnen zich nu even wel tot ieders verwondering verheugen in een tamelijk groot bedrag dat aan specie en op een spaarboekje is gevonden. Een listige winkelier te Oude- Wetering, doch indertijd met de noorderzon vandaar vertrokkenheeft door het plegen van onderscheidene valschheden eenige voor name handelaren te Amsterdam een aan zienlijken voorraad manufacturen afhandig weten te maken en verkocht dien tegen ongekend lagen prijs. Na jl. Zaterdag ochtend nog een paar kostbare stukken thi- bet te hebben bemachtigd, werdhij eindelijk, met dit goed in zijn bezit door de politie in hechtenis genomen, en sedert is van het door hem ontvreemde nog een ruime voorraad in beslag genomen in de gemeente Sloten. Op Camperland (Noord-Bev.) is het gewoontedat de landbouwers aan hunne knechts op feestdagen geld voor schieten op hun loon. Dit nu weigerde Pinkstermaandag een landbouwer aan twee zijner knechts en dreigde hen zelfs met een revolver. Op advies van een anderen landbouwer werd echter eenig geld gegevenonder bedreigingdat het hun wel eens zou kunnen opbreken. Toen bedoelde knechts Donderdagochtend hunne koffiedie 's avonds te voren wordt gereed gemaaktwilden gebruiken, bespeurden zij er eene sterke phosphoruslucht aan waarop de een kop met inhoud en al weg wierp. De andere evenwel was practischer en begaf zich met de koffie naar de politie en er werd nu een gerechtelijk onderzoek ingesteld. Het moet met de fundeeringen voor de ijzeren bekapping van het centraal station te Amsterdam nog niet in het reine zijn. Een van rijkswege ingesteld onderzoek naar den ondergrond heeft aan het licht gebracht dat de radicale herstelling van de fundeeringen enz. drie millioen gulden zal kosten. Thans evenwel kan men in het Nieuws van den Dag lezen, dat het zoo erg niet is en dat waarschijnlijk de overkapping te behouden is door een ommuring aan den voet. Door den uit Amsterdam vertrek- kenden trein van 10.30 van de Rynspoor is een rangeerderdie voor de Gooische stoomtram wilde uitwijken, en met de locomotief van dien trein in aanraking kwam, Woensdag oohtend overreden. De ongelukkige, die eene vrouw en drie kinderen nalaat, was dadelijk dood. Door de afdeeling Sloten-Osdorp der vereeniging tot bevordering van het openbaar onderwijs enz., is besloten in de maand Augustus een kinderfeest te organiseeren voor die kinderen, die gedu rende een jaar minder dan 40 en prijzen uit te reiken aan hen, die minder dan 5 schooltijden verzuimden. De vrouw van v. Zande aan den IJ weg te Haarlemmermeer heeft zich Zondag jl. toen de huisgenooten afwezig waren door ophanging van het leven beroofd. HAARLEM, 25 Juni 1886. By kon. besluit is bij het wapen der cavalerie benoemd, by het 3e reg. huzaren, tot luit.-kol,, en zulks met afwyking voor zooveel noodig van het bepaalde by kon. besluit van 14 Febr. 1881 no. 8, de majoor F. Ypey, van het corps. Zondag j.l. hield de Postduiven- Vereeniging de „Snelvlieger" alhier, een wedvlncht met oude duiven van Maag denburg. De duiven werden 's morgens ten 5 uur in vryheid gesteld met noor denwind. De tehuiskomst was als volgt: lste duif van den heer H. Jung 12.26 uur. 2e duif van den heer Wackwitz 1.15 uur. 3eduifvandenheerWackwitz 1.15 uur. 4e duif van den heer J. Jung 1.40 uur. 5e duif van den heer A. Zig- gelaar 1.48 uur. 6e duif van den heer G. H. H. Keeve 2.3 uur. 7e duif van den heer Bursch 2.27 uur. 8e duif van den heer H. Jung 2.30. Bovendien was er een pryskamp uit geschreven door de Rotterdamsche Duiven- bond van Londen, waarby de duif van den heer Wackwitz te Zandvoort de eerste prys won. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsch 25 centstuk voerende de beeltenis van koning willem II en het jaartal 1848 blykbaar bestaande uit lood. Gisteren namiddag zyn uit het Rijks opvoedingsgesticht te Alkmaar twee jon gens ontvlucht, gekleed met zwart laken buis met metalen knoopen, dito broek en pet. De officier van justitie verzocht hunne aanhouding en opzending. Aan het gemeentebestuur is ver gunning gevraagd 1° door G. J. Beus tot oprichting van eene scheepstimmerwerf aan den Harmenjansweg, kad. sectie E. N°. 732. 2° door G. J. Neufcourt om eene drogery van tabak op te richten in hot perceel aan de groote Houtstraat get. N°. 81. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 18 Juni. A. Bottelier en J. M. Wijkhui zen 19 Juni. Wdc Bie en J Schornagel 23 Juni. J. .1. Severijnse en J. B.Hul- sebos. F. Beerman en L. M. Hendriks. J. Wesseling en J. D. Koopman. J. Veldmeijerenï. Piek. A. v. Tongerenen W. Prinsen. -24 Juni. P. M. Siglingen A. P. E. v. Deursen. P. Koppen en N. Prins. H. J. "Visser en A. E. v. d. Ham GETROUWD. 22 Juni. J Fangmann en A. M. Dorenbos. 23 Juni. W. J. v. Looij en A. M. Stapüorst. N. Heemskerk en J. J. Zeestraten. E. Boots en T. C. Kuipers. J. L. Kroone en H. S. Hoff. W. C. Scholten en A. Lange. G. Smit en P. v. d. Sluis.24 Juni. J. W. Ides en A. M. H. v. d.Beld.Jhr. M. W. Boreel en Jonkvr. C. S. J. W. Prins. H. C. Lippits en F. E. Sautarel. F. Wesseling en A. H. Schreurs. GEBOORTEN. 16 Juni. W. II. Garrer geb. Eoeversz. T. Toesetgcb. Toorenburgz. 17 Juni. J. H. Scherpenhuijzen geb. Schrama z. A. Koster geb. v. d. Waalsd. —18 Juni. J. J. v. Musseher geb. Provoostd.A. Lijnzaad geb. Zoet d. E. v. Wees geb. Derks d. M. Martens geb. v. Maanen- berg d. M. J. Maas geb. Heerensd.- M. G. v. Huizen geb. Ditmar z. R. Jacobson geb. Serlui z. B. v. Deursen geb. Bakker d. 19 Juni. R. Grautstuck geb. Hensen z. A. Prinsen geb. v. d. Vlugt d. 21 Juni. A. G. Bijster geb. Niemann dHHvan Oerle geb Briili z. M. C. Conijn geb. Jacobs d. J. Schweitzer geb. Struve z. 23 Juni. E. J. v. Borkum geb. de Yos d. A. M. v. Brussel geb. Tibboel d. J. Snoeksgeb. Bakker d. C. P. de Kreek geb. Leven boom z. G. Kalkman geb. Bijsterd. 24 Juni. H. H. Oostwal geb. v. d. Worpd. OVERLEDEN. 17 Juni. M. Hoogenbos, wed. E. v. d. Aar 51 j. K. Houtweg. E. C. Hessels 23 j. KI. Houtstraat. 18 Juni. T. Beuker, wed. M. v. Gog 80 j. Bakkerstraat. M. Jong bloed, wed. J. O. Menks 59 j. L. Annastr. HJ. v. Rooij 1 m. d. Dubbelebuurt. 19 Juni. B. v. d. Putten 4 m. d. Glasbla zersstraat. P. E. Kamp 67 j. Jansstraat. W. J. A. W. Boers, Frans Halsstraat. T. W. Opbroek 1 m. z. Kinderhuissingel. 20 Jnni. P. T. Mathot 8 d. z. Kamper singel. 22 Juni. A. B. A. Charles'14 m. z. Schooterweg. Een levenl. kind van het vrouwel. geslacht van J. Eden, Bolwerkslaan. 23 Juni. J. M. L. Majoor 6 m. d. Lange Boogaardstraat. M. Simons, wed. B. ae Vries 80 j. Hoogstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een duimstok. Een granaten armband. Een kraag en 3 boorden. Een broche. Een schoen. Een vrouwenzak. Eenige sleutels. Een kerkboek. Eenige portemonnaie's. Eenige sleutels. Eenige brillen. Een stuk van een oorbel. Een militaire handschoen. Een bus met magnesia. In de tram-wagens achtergelaten Een taschje met visitekaartjes. Een nickel armband. Terug te bekomen by C. Beugeling, Palmatraat 9 een granaten oorbel. Bij H. F. Vogelpoel, zf. B. Spaarne 52, een flacon met zilver gemonteerd. Bij v. d. Arend, Kleine Houtweg 71, een parasol. Bij J. H. Faber, Leidschevaart 4, een portemonnaie. Buiten-Societeit „Trouw moet Blijken.' CONCERT op Zaterdag 26 Juni 1886, des- des avonds ten 7)4 uur van de Stafmuziek der Kon. Ned. MarineKapelm. J. KONING. PROGRAMMA. 1. Cornelius MarschMendelssohn. 2. Ouverture del'opéra„Mireille".CA. Gounod 3. Dause macabre, Poëme symphonique. Saint- Sa'èns 4. Grande Fantaisie de l'opéra„Aida".(ï. Verdi. (pour musiquc militaire par J. Koning). 5. Jubel-Ouverture-1 Lorizing 6. Laodlicbe BilderF. Bendel. aEinsame Blume. 5. Jagdscene. c. Au der Kapelle. 7. Selection de l'opéra-comique „La Mascotte"E- dudran. 8. O schoner Mai! Concert-Walzer.. .JStrauss. DERTIENDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 27 Juni 1886, des middags van 2 tot 4 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder Directie van den Heer M. H. Muller, Kapelm. 1Fatanitza-MarschSuppc. 2. Ouverture FestivalLeutner. 3. Walzer der TanzlustigeStasny. 4. Potpourri Der Lustige Krieg..Strauss. 5. Ouverture La Muette dcPortici.Auber. arr. M. H. Müllsr. 6. El Toredo BoleroBaudonck. 7. Potpourri Der Bettelstudent.Millêcker. Buiten-Societeit „Trouw moet Blijken CONCERT op Zondag 27 Juni 1886, des avonds te 7)4 ure, door het Muziekcorps der d.d. Schutterij te Leiden. Kapelmeester de Heer C. G. 1.0(11 i-R.

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 2