Gymnastiek. Sociëteit „Vereehhm". Concert MODES. Benedenwoning TE HUUR ADVERTENTIEN. Aanvang van den nieu wen Cursus len Septem ber a. s. Lokaal Seliagehelstraat No. 31. Keukenmeid Tweede Meid, KEUKENMEID. Dienstbode, Tweede Meid, eene TWEEDE MEID, WERKMEID, Gevraagd Dienstbode, Gevraagd: TE HUUR. firootlieiligland 47. A. F. PETERS TE HUUR aangeboden week. Lomlardsteeg 12. (934) TE HEER TE HUUR TE HUUR Wegens vertrek TE KOOP TE KOOP De Bakkerij-ten toonstelling te Am sterdam is tot heden door ruim 50.000 personen bezocht geworden. Den 23en dezer wordt de tentoonstelling gesloten. De bondswedstrijd van den Ned. Cricketbond kan dit jaar niet te Nijmegen plaats hebben. Het bestuur van den bond traoht nu den wedstrijd te Zntfen te doen honden op de vastgestelde dagen, nl. 28, 29, en zoo noodig 30 Augustus. Twee oudjes te Borgerbeiden den leeftijd van 78 jaren bereikt hebbende, en die in het laatste voorjaar hunne gouden bruiloft vierdenwaren dezer dagen zeer druk op het iand bezig met binden van het gemaaide koren. De rogge van een akker, groot nagenoeg twintig are, werd door hen gebonden en daarna op «en anderen akker gedragen ter droging. Donderdag namiddag omstreek 3 uur kwam volgens de Tw. Ct. - zekere Th. B., arbeider bij den heer B. Gr. te Amelooop het kantoor om zijn loon op te halen. Toen niet spoedig aan de belaling werd voldaan, nam hij een mes en wilde B. Gr. daarmede vermoorden maar hij bracht hem gelukkig slechts eene snede in de jas toe. Na groote inspanning gelukte het den heer B. Gr. den aanvaller het mes te ontwringen. Daarna greep deze weer een schop, die weer werd afgenomenook een hooivork waarmee hij B. G. te lijf wilde, werd hem ontnomen. Toen hij echter een koe voet greepnam de heer B. G. de vlucht. Zaterdag in d»n vroegen morgen werd te Bezel ten nadeele van den landbouwer J. Joppen een paard ontvreemd. De maréchaussee van Kessel, hiermede terstond in kennis gesteldslaagde er in paard en dief nog denzelfden dag aan te houden. De dief beweert te zijn geheeten Rasmus Adriessengeboren in Noorwegen en laatstelijk wonende te Rotterdam. Hij is naar de gevangenis te Roermond over gebracht. De stoomboot, die Zaterdagmorgen van Lemmer naar Groningen is vertrok ken is op het Slotermeer omgeslagen. Passagiers en opvarenden zijn gelukkig allen gered. Naar de Arnh. Ct. verneemt is aan mejuffrouw Schlingemanwegens deelne ming in de zaak Bulkley tot 6 weken celstraf veroordeeld, kwijtschelding van straf verleend. Te Breda is een paar in ondertrouw opgenomen, dat samen 150 jaren telt; hun liefde dagteekent reeds van 1834. Beiden zijn tot heden ongehuwd geblevenen hebben het spreekwoord bewaarheidoude liefde roest niet. Een zoogenaamd vetweider te Goes heeft in den poel onder 's Heer Arends- kerke een weide gepacht waarin hij zestien stuks runderen weidde. Aangezien hij heel wat pacht schuldig is en de betaling daar van achterwege bleef werd dezer dagen beslag op de runderen gelegd. Wat blijkt echter nu, dat niet hij de eigenaar is van het vee maar onderscheidene andere per sonen met wie hij een onderhandsch con tract tot beweiding heeft aangegaan. Men zegt dat, aangezien door den ver pachter geen toestemming is gegeven tot het weiden van aan anderen behoorend vee, de beesten nu door den deurwaarder geveild en de personen, die hun vee ter beweiding gaven, de dupe van de historie zullen worden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn er uit de synagoge te Slied- recht eenige kerkkleederen ontvreemd. De koster had verzuimd het gebouw te sluiten. Tot nog toe heeft men den dader niet kunnen ontdekking. Het bestuur der spoorwegmaat schappij Grand Central Beige heeft voor de wedrennen aan den Cercle Equestre te Maastricht eene bijdrage van f 100 doen toekomen. Het kleine Nederlandsch prinsesje begint reeds de lasten en lusten der koningskinderen te kennen. Bij gelegen heid van het bezoek van den koning van Portugal te Soestdijk schonk Z. M. aan prinses Wilhelmina de koninklijke Por- tugeesche dames-orde der Heilige Isabella. Uit Amsterdam wordt bericht dat de aloudezoo rumoerige avond van Hartjesdag tamelijk kalm voorbij ging. Wel was eene groote menigte in de Jor- daan, voornamelijk in de Willemstraat en aangrenzende straten, op de been, en trokken troepen kinderenwaaronder enkele op de aloude wijze gecostumeerd, waarbij oranje weder de hoofdkleur is, door de straten, er werd ook wel over vloedig klein vuurwerk in de straten afgestokendoch de eigelijke feestvierders trof men aan langs den Zeedijk. Ofschoon deze straat overvol was werd de orde niet verstoord. Van baldadigheden vernam men nergens. Vrijdagavondom ongeveer 9 uur, werd door eenige personendie zich op de Zuiderzee aan boord van een vaartuig van Amsterdam naar eene der Frieache Zuiderzeehavens bevonden bij hevig weêr- liohten een zeer grooten vuurbol in het zuiden opgemerkt. De bol spatte na eenige oogenblikken zonder knal uiteen en liet geruimen tijd een helder groen licht achter. Daarna werd het weerlichten minder en weldra was de lucht schoon. - Een artillerist te Loevestein, die zich tijdens het woeden van een zwaar on weder naar buiten begaf, is door een bliksemstraal tegen den grond geworpen. Bewusteloos en voor dood door zijn ka meraden opgenomen en in de kazerne ge bracht, kreeg hij, na ongeveer een half uur buiten kennis te zijn geweeBt, het bewustzijn terug. Te Sellingen (Gr.) zijn bij het effenen van den grond voor eene te bou wen woning op de plaats waar eene andere woning was afgebroken, gevonden eenige oude muntstukken nl: 36 drie-guldens, 11 guldens uit de 17e eeuw afkomstig; 7 tienschelling8tukken uit de 16e eeuw, waarvan het jaartal en de Nederl. maagd nog duidelijk zichtbaar zijn. Sommige stukken zijn nog zoo gaaf alsof ze pas waren vervaardigd. Uit Bredevoort wordt gemeld: In dit Geldersch stadje bij het dorp Aalten houdt een in Pruisen wonend koopman verblijf in een schamel vertrekvan waar hij in mooi schrift en goeden stijl, aan Nederlandsche kooplieden en fabrikanten die goederen te koop aanbiedenbestel lingen doet, zonder dat er ooit betaling volgt. Tot bereiking van dit doel maakt hij gebruik van dit toeval, dat zijn ge slachtsnaam tevens die zijner tegenwoor dige firmaovereenkomt met die eener te Aalten gevestigde solide firma. De waar schuwingen van den officier van justitie te Zntfen schijnen niet onder ieders oogen te komen. Vooral verkoopers van cement, been zwart, bascules, ingemaakte vruchten, koekploegengeweren, pistolen, kachels, boter en kaas, worden door den man geëxploiteerd. Volgens de Dordrechtsche courant schijnen de leden der zoogenaamde „Zwarte bende" er ook al een slappen tijd op na te houdenalthans sedert enkele maanden werd weinig of niets van hunne streken vernomen. De bekende Dirk van Driel van Puttershoek heeft echter weer eens getracht zaken te doen. Bij een meubel maker te Rotterdam kocht hij Woensdag eene linnenkast ter waarde van 60 a 70, welke per stoomboot naar Dordt en verder per schipper naar Puttershoek zou ver voerd worden. Waarschijnlijk door schoone voorgevens misleidzond de meubelmaker de kast af, om te laat te ontdekken dat hij in handen van een oplichter is ge vallen. Terstond werd aan den agent der reederij Fop Smit Co. geseind om de kast niet af te leveren, doch dit was reeds geschied. Inmiddels was de verkooper naar Dordt overgekomen en in gezelschap van een deurwaarder, begaf deze zich naar de Bomkadewaar de kast scheep zou gaan. Nog juist bijtijds kwam men daar aan om den reeds over zijne slimheid tevreden kooper te ontnuch teren, door het gekochte voorwerp in beslag te nemen, en deze was voorzich tig genoeg zich tegen die handeling niet te verzetten. HAARLEM, 17 Augustus 1886. Heden herdenken Daniël Soeter en Jacoba van Meurs den dag waarop zij vijftig jaren geleden in den echt verbonden werden. De oudjes zijn ieder 77 jaren. Te hunner eer hadden de buren in de Ursnlasteeg de Nederlandsche vlag doen wapperen. Aan den arrond. schoolopziener Dr. E. van der Ven is door den minister van staat van binnenlandsche zaken de waar neming der betrekking van schoolopziener in het district Haarlem tijdelijk opge dragen. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem op WOENSDAG den 18 Aug. 1886, des namiddags ten een ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten, houdende mede- deeling dat het besluit omtrent het onderhoud der Kleverlaan h. i. geene goedkeuring behoeft. 2. Id. id. id. goedkeuring le en 2e suppletoire begrooting en dienst 1886. 3. Id. id. id. machtiging betaling onvoorziene uitgaven. 4. Id. id. id. goedkeuring verhuring Korenbeurs. 5. Voorstel B. en W. uitbreiding Schoter kwartier, met rapp. commissie ad hoe. 6. Rapport commissie pensioenen aanvrage W. M. Logeman om pensioen. 7. Voorst. 18 raadsleden omtrent den heer Logeman. 8. Voorstel B. en W. verhuring bierkel ders onder de Hal aan J. A. G. Koek met rapport comm. van financiën. 9. Id. id. wederinrichting van de Vleeschhal tot publiek verkooplokaal van vleesch. 10. Id. id. aanstelling onderkeur-j meester. 11. Id. id. voorziening vacatuïa leeraar Logeman. 12. Id. id. crediet f 275. faeoa? liënputten Nassauplein en Nieuwo Gracht. 13. Id. id. met ontwerp-instructie Comm. v. Toezicht Stedelijk Museum.' 14. Id. id. openbaren verkoop on bruikbare uniformen enz. schutterij 15. Gasrapport over Juli. ZEVEN-EN-TWINTIGSTE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Woensdagden 18 Aug. 1886. des avonds van 7V210 uur, door het Stedelijk. Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Muller, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Marsche, Unser WenzelSuppé. 2. Ouverture. L'AfricaineL'Jnglois. 3. Valse, Uue Fête de Flora. ,arr. Grcntius. 4. La Patrouille AnglaiseEllenburg. 5. Mosaique, Une Folie ii Rome. '<\XV.Zinnen. 6. Ouverture, Die weibel- von Wijnsbergea .Conradu 7. Fantaisie, Le Petit DueLe Cocy. 8. Cavalier QuadrilleEerzog. 9. Potpourri-Charivari Curth. (916) J. G. MARTIN Jr. door de Kon. Milit. Kapel van het Regement Grenadiers en Jagers, directeur de Heer J. H. VöLLMAR, op Donderdag 19 Augustus '86, 's avonds 7 Va uur- De Leden hebben vrijen toegang; Dames en Kinderen a f 0.50 de persoon Introductie van vreemdelingen a ƒ0,99. Het Bestuur. Mevrouw A. A. BIENFAIT, te Amsterdamverlangt tegen Novem ber eene eenvoudige, nette en eene P.G.tegen goed loon. Inlichtingen te bekomen Staten Bolwerk N°. 32, te Haarlem. (918) Mevrouw Q.UARLES VANj ÜFFORD—WA ARDEN BURG vraagt tegen 1° Novemb., eene knappe Adres: Franco Ben Haag Riouio Straat 41. (919) Mevrouw SNETHLAGE zoekt tegen November 60U6 flinke voor het koken en het huiswerk, en eeue goed kunnende strijken en met de wasch omgaan. Aanmelding in persoon's avonds tusschen 8 en 10 nur Kenaupark 28. Mevrouw QUARLES VAN U F F O R D Florapark 23, vraagt P. G., bekwaam in het strijken, naaienmazen en stoppen. Franco brieven, Zandvoort, Hoogeweg. Met November te Haarlem ge vraagd, eene knappe van de P. G.ervaren in de be handeling der drooge wasch, in strijken en tafeldienen. Hoog loon. Brieven franco onder N°. 922, bij de boekb. De Erven I.oosjes. voor dadelijk, eene flinke DIENSTBODE, voor keuken-! en huiswerkzonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Men vervoege zich persoonlijk: Schootersingel 57. (923) Met Sept. of eerder gevraagd eene boven de 17 jaar. Brieven N'. 924, aan het bureau van dit blad. Een flink MEISJE, vanj 's morgens 7 J/s nre tot des namiddags 4Va ore, tegen 1,50 per week. Adres: Zijlvest 31. (925) Gevraagd tegen 15 September, eene bekwame "WERKSTEB voor Dames- en Kinder-Hoeden. Aan hetzelfde adres kan ook een nette L E E R LIN G geplaatst worden. Brieven franco aan het bureau van dit blad onder N°. 926. Eene JUFVROUW, zag zich gaarne belast metBorduur- en Naaiwerk voor Magazijn en Particulieren. Brieven franco onder N°. 927, bij de uitgevers dezes. TE HUUR, voor lieden zonder' kinderen. AdresFrankestraat 3rood. Wegens vertrek naar buiten, teri overname aangeboden, de Huur van een zeer net HUIS met 5 kamers en aangelegden tnin, terstond te aanvaarden. Huurprijs zeer billijk. Te bevragen bij H. WERBERS- KERG, Courantier, Brouwersvaart Kousebanislaan B 4)Haarlem. LEVERT extra fijn Tafelbrood 10 ct. best Tarwebrood 71 ct. per gewoon 6[ (5 ons. Eiken avond versch. Voor slijters teerenprovisie een Achter-Bovenhuis, van vele gemakken voorzien, mooi uit- zicht hebbende, voor f 1.50 per tegen 1° November, HUIS N". 14 Raamsingel, bevattende 5 kamers, zolder en dienBtbodenkamer. Huur prijs ƒ400 per jaar, Duinwater 20 per jaar. Grooten tuin. Te bevragen bij den tegenwoor- digen bewoner. (930) bij nette menschen zonder kinderen, een net Voorkamertj 0 met Slaapplaats en een mooi uitzicht hetzij voor eene Baker of Naaister. Te bevragenTurfmarkt N°. 34. een ruim BENEDENHUIS, van alle gemakken voorzien. Huurprijs ƒ3,50 per week. Te zien Kraaien/iorstergracht 17™art. Te bevragen l7rood. voor een eenig mensoh, een Boven- Voorkamer. Te bevragen bij de uitgevers dezes. (935) verzoekt de ondergeteekende allen, die iets van hem te vorderen hebben, hunne pretentie in te dienen VÓÓr 1 September a.s. (936)DE PAÜLIJ. een flinke BROODWAGEN, zeer geschikt voor buiten. Te bevragen bij de uitgevers dezes. twee KIPPENHOKKEN met LOOP van gevlochten draad. Adres: Jansslraat N°. 10. (938)

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 3