Tekstboekjes „Concordia". ADVERTENTIEN. Remonstrantsch Zangkoor» GEEN OEFENING. Muziekzaal der Sociëteit „Vereeniging". K W. ROBERT, Mevr. Sophie Iiaase-Bosse, Sopraan. Paul ïïaase, Bariton. Eerste Soiree Musical© Sociëteit „Vereeviw". Concert Het landgoed „Duin en Daal" onder Bloemendaal is bij afslag gemijnd door den beer J. van Nnlck Jr. qq. te Am sterdam op 72.930, en „Duinhoeve", gelegen ten noorden van „Duin en Daal" op f 17.000 opgehouden. Een droevig voorval bracht Donder dag storing en ontsteltenis in de verga dering der Prov. Staten van Gelderland. In het begin der zitting overleed plotseling een der leden, de heer Basten Batenburg, burgemeester van Lichtenvoorde. De zitting werd daarop tot Dinsdag verdaagd. Dr Schaepman is benoemd tot ridder vijfde klasse van den Gouden Leeuw van Nassau als erkenning zijner verdiensten als letterkundige. De Nederlandsche Leeu wenorde ware zeker een meer gepaste erkenning geweest van het vaderland aan een zijner meest begaafde zonen. Toen de landbouwer D. W. te Surhuisterveen naar de weide ging, zag hij dat een zijner varkens van eene melkkoe dronk. Het dier zette zich op de achterste pootensteunde met de voorste tegen de koe en dronk zoo op zijn gemak uit de volle uiers, hetgeen door de koe gewillig toegelaten werd. Volgens telegram uit Adenis het stoomschip Prins Hendrik, 13 October van Batavia naar Amsterdam vertrokken te Aden binnenkomendein aanvaring geweest met het Engelscbe stoomschip Hubbuck. De Prins Hendrik werd aan stuurboordzijde van achteren ingeloopen, en bekwam belangrijke schade. Bij de Vereeniging van Assuradeuren te Am sterdam werd de jmededeeling ontvangen dat de Prins Hendrik gezonken is en met den vloer onder water ter reede ligt en dat men het schip denkt leeg te pompen. De aanvaring schijnt van achteren plaats gehad te hebben. Alle opvarenden zijn gered Naar aanleiding van het ongeval, meldt men dat deze boot een der fraaiste stoomschepen van de maatschappij Neder land is en nog nagenoeg nieuw. Zij heeft een tonnenmaat van 2800, en haar ma chines hebben een paardenkracht van 1600. Het deed zijn dertigste reis en stond onder leiding van den even bekwamen als be- zadigden commandant Heemskerk. Zeker is het aan diens beleid dan ook toe te schrijven, dat de ontscheping der passa giers zonder ongeval heeft plaats gehad;, zoodat allen behouden te Aden aan wal kwamen. De passagiersruimte van het schip was geheel bezet met repatrieerende oud-gasten en troepen, die allen in de vele hotels, waaraan een bedrijvige haven plaats als Aden rijk moet zijn, een goed onderkomen hebben kunnen vinden, zoodat de familieleden geen oogenblik in bezorgd heid of angst behoeven te verkeeren. De Haarlem-Zand voort-Spoorweg maatschappij vervoerde in de maand Sep tember 39.400 reizigers. De opbrengst was ƒ8.578,54 zijnde per dag en per kilometer ƒ33.64. Te Birdaard heeft een meisje van 7 jaarin een twist om een griffeleen ander van denzelfden leeftijd zóó geschopt, dat het kind een paar dagen daarna aan de gevolgen is overleden. Van rijkswege is aan den rijksveld wachter C. Kooy te Halfweg en aan den rijks-ambtenaat J. van Moord te St. Jan steen samen eene gratificatie geschonken van 25 als belooning van den betoonden ijver bij het opsporen en aanhouden van een 5tal smokkelaars in den Houtrak- en Haarlemmermeerpolder in Juli jl. HAARLEM, 5 November 1886. - In de Stuivers-Spaarbank van de afdeeling „Haarlem" van den Volksbond is in de maand October in 507 posten ingebracht 964.211/2 41 terugbetaald d 590.57. Zijn ingeschreven 20 nieuwe inbrengers. Bij Kon. besluit is het eereteeken tot belooning van eervollen langdurigen werkelijken dienst bij de Schutterij toe gekend aan A. F. J. Zeiss en A. de Lang, beiden muzikant bij de dienstdoende Schutterij alhier. In de Woensdag avond gehouden vergadering der Vrijzinnige Kiesvereeni- ging zijn de aftredende leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken opnieuw candidaat gesteld en in plaats van de heeren A. L. Dyserinck en C. J. Smit, die voor eene herbenoeming bedankt hadden, de heeren P. Dyserinck en A. F. Kremer.A De Kamer van koophandel en fa brieken alhier, heeft in hare laatsgehouden vergadering besloten, adhaesie te geven aan het adres, door de Kamer te Amster dam aan den minister van koloniën in gediend, betreffende het onderhouden van stoomvaartdiensten in den Indischen Ar chipel en waarbij vóór alles het verzoek wordt gedaan, dat daarover met eene Nederlandsche combinatie in onderhande ling worde getreden. In diezelfde bijeenkomst werd voorts met leedwezen kennis genomen van een schrijven van den geachten voorzitter, den heer A. L. Dijserinck, waarin hij van de Kamer in die betrekking afscheid neemt. Sedert 1852 aan haar verbonden, wordt zijn aftreden als een onherstelbaar verlies voor de Kamer beschouwd. Ook het be sluit van den heer C. J. Smits, een der oudste leden van dit college, om deze zijne betrekking neder te leggen, werd door de Kamer met leedwezen vernomen. Gisteren avond was een zeer groot aantal belangstellenden samengekomen in het Nutsgebonw om een voordracht te hooren over „een plan tot verandering der spoorbaan bij Haarlemi", van den Hoog leeraar J. M. Telders, van Delft, die in de Vergadering van het Departement van Nijverheid optrad. Na een historisch overzicht van het ontstaan der Holl. IJz. Spoorw. Maatsch. gegeven en na op de groote ontwikkeling van het spoorwegverkeer gewezen te heb ben, toonde spreker de noodzakelijkheid aan van verandering in den toestand der overwegen aan den Kruis- en Jansweg, door te wijzen op de groote belemmering van het verkeer op die plaatsen, waar de afsluithekken gedurende een groot aan tal uren per jaar gesloten zijn Spreker stelde nu het vraagstuk breed op, wees op de eischen, waaraan voldaan moest worden en gaf verschillende voor gestelde oplossingen aan, met de daaraan verbonden voor- en nadeelen. Uitvoerig werd een ontwerp beschreven, voor eene viaduct, beginnende aan de Parklaan, dicht bij den Kruisweg en eindigende op den Singel tegenover het Frans Halsplein. Dit plan, hoewel zeer wel uitvoerbaar, voldeed niet aan de eischen gesteld om aan handel, scheepvaart en nijverheid een onbelemmerd verkeer te water te verzekeren en werd derhalve verworpen voor een ander, waarbij aan alle wenschen te dezen opzichte werd voldaan. Volgens dit ontwerp zou de spoorbaan, beginnende 700 M. oostelijk v/h. Spaarne moeten klimmen, zoodat de Spaarnebrug 2 Mhooger komt te liggen, verder nog een weinig stijgen,totdat een hoogte van 2,40 M. bereikt werdom na het station op deze hoogte horizontaal gepasseerd te zijn weder te dalen tot in de takken waarin zich de weg aldaar splitst. De geheele stations inrichting zou hierdoor gewijzigden grootelijks verbeterd worden, o. a. door een eiland-perron voor het doorgaand ver keer, met tunnels als toegangswegen. Aan den Jans- en Kruisweg zouden tunnels komen, en verder zijn nog in het plan opgenomen een goederenstation aan het Prinsen-bolwerk, een spoorweghaven al daar met hooge en lage loskaden, enz. Om dit ontwerp te kunnen uitvoeren, is de steun der H. S. M. onmisbaar en Spr. achtte het voor de gemeente geluk kig dat de MS. hare medewerking had Nadat nog eenige details van het plan nader waren uitgelegd werd de bespreking gesloten. De TurfcolleeteDinsdag gehouden door Diakenen der Evang. Luthersche Gemeente alhier, heeft de som van 722.675 opgebracht. Donderdag is door Burgemeester en Wethouders aanbesteed het leggen van bij de gemeente voorhanden Portland- cementriolen en kruikaarden buizen op diverse plaatsenraming f 1500. Drie inschrijvingen waren ingekomenaan de laagste, van T. J. Verzijlberg, is het werk gegund voor ƒ1270. LI. Maandag namiddag is aan den Dreef alhier een kleerbleeker verregaande mishandeld geworden door drie heeren woonachtig te Heemstedeen zulks alleen omdat hij met zijn handwagen tegen een hunner rij tuigenwaarmede zij stilstonden, was gereden zonder schade toetebrengen ofschoon hij hun verzocht had voor hem uittehalen. Tegen deze vechtersbazen is naar men verneemt door de politie proces verbaal opgemaakt. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen vrouw van H. alhier, die terechtstond wegens mishandeling van haar stiefdoch ter. Het hof verklaarde haar schuldig aan eenvoudige mishandeling en veroor deelde haar tot tien maanden gevangenis straf. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 29 October. T. J. Aukes en G. G. Becht. J. K. v. Roon en M. Eveleens.3 Nov. B. H. Vester en H. M.v. Maanenberg. J. Schuurman en S. Aan de KerkE Smink en A. P. v. d. Pol.P. G. SadelaarKenzenen W. Honing.P. C. Waaning en S. J. van Honsckoten. A. v. Drooge en J. v. d. Veen. L. Kuijk en M. v. ZantenJ. de Zeeuw en <JPorre.J. A. Roelofs enJ.Terol.J. Perrij en J. E. v. Heinsbergen.4 November. A. Wiggers en G. de Vos. GETROUWD. 3 November. P. L. v. d. Berg en T. de Groot. A. Vermeren en G. Steenbergen.—H. Cor net en A. P. M. Wiggers.H.Boerrigter en M. P. Hagen.C. Bakker en A. Dirkse. R. Velthuis en M. M. v. Kesteren. J. Ver- zijlbergen en A. v. Os. F. J. M. PeetersenC. E. Werner. C. Borst en M. A. M. Groen. 4 November. WWolff en A. Wesscling.C. v. Berloo en M. G. Bouwer GEBOORTEN. 28 October. H. J. M. Groenveld gebde Boer z.— 29 October. E. M. J. Lindeman geb. Kwant d.A. Giebels geb. Visser z.—A. E. de Vos geb. de Vos z.E. v. Koningshoven geb. Meulenbroek d.J. M. Snoek geb. Homburg zMJ Langerak gebLeene d. N. Hangjas geb. v. d. Werffd.C. de Zwart gebde Vries d30 October. G. Blok ker geb. Hoornsman d.J. v. Gendgeb. Vre- man z. J Blei geb. Kelfkens d.A. Slen ders geb. v. d. Grootepoort d.0 Misset geb. de Vries d.W. Lindaard geb. de Bruin z31 October .A.M. Roosen geb Stammers d.E. v. Boon geb. Rigter z. WCSavrij gebBrack zMC. Duinker geb. Amiabel2z.—J. M. Neumangeb. v.d. Hoff.1 November. M. M. Scheffer geb. de Haas z.C. Bardok geb. Bloemzaad d.W. Boesmans geb. Goeden z.2 No vember MCGootjens geb .v.d. Pol d EPrang gebde Jager dKHavik geb. Immers z.C. Antonisse geb. Kluit d. 3 November. S. Baars geb. van Honschooten z. H. A. Corduwener geb. Abbenhuisd.— M. SBvVeen geb. de Rooij z.4 November. M.v. Kampengeb. v. Veen z. OVERLEDEN. 27 October. J. A. v. Kessel33j.Brouwers vaart.— C. W. F. Assesechtgen. v. V. Stroo Cloeck 33 j. Spaarnw.str.S. D. v. Daaleu 3 m. d. Raamv.28 October. Een levenl. kind vhet mannelgeslvPHBenraadt Spaarnw.str.H. A. Kooij2m. z. Ilagestr. 29 October. P. Wijngaarden 8 m. z. Rustenb. sloot.30 October. J. W. Timmer 3 m. z. W. Heerenst.-31 October. W. II. Mul der 31 j. Gr. Houtstr.- D. Simons 3 m. z. L. Margarethastr.J. A. de Nobel 49 j. BurgwalJ de Haan 11 dzDijkstr M. de Jong43 j. Leidschestr. 1 November. Een levenl. kindv. h. vrouwel. gesl. v. J. J. v. d. Walle L.Heerenv.P. N. Born water 85jZijlweg. J. Preriks 1 m. z.Amsterd.v. Een levenl. kindv. h. vrouwel. gesl. v.J. Bakker Oranjeb. laan.— 2 November. C.M. Blei 2 d. d. KI. Houtstr.H. Mast 3 m. d. Tuinstr. 4 November. P. Groen 68 j. Rozen- prieëlstraat Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Poli tie,die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een bonted kraag. Een paternoster. Een R. C. kerkboekje. Een schroeven draaier. Eene ledige portemonnaie. Eene geknipte mouw van eene japon, zwart met rooden streep. Een kinderschoentje. Twee stukken versch spek. Een R. C. gebedenboekje. Eengonjezak. Eene witte vrouwenzak, waarin eene portemon naie met ƒ0.10, sleutel en zakdoek. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij G. J. Heenk, Damstraat 18, eene portemonnaie met eenig geld. Bij de firma Aukes en Co. eene portemonnaie met ongeveer 6.50. Bij D. Heck Jr., Kleine Houtstraat 32, eene levende faisant. Bij A. Kolderie, Klerksteeg 11, eene ijzeren ketting waaraan twee haken en een ring. Bij den agent van politie Blankee'stein, Rozemarijn- steeg 14, een konijntje. Bij Koperberg, Ged. Oude Gracht 148, eene gouden broche met kinderportret. Bij den caféhouder Schipper, Botermarkt, een tasehje met eenige voorwerpen door een onbekende achtergelaten. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 9 November 1886des namiddags van 12 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. I. Sonate No. 1v. Eijken. a. Moderato. b. Andante. c. Intermezzo. d. -Fuga. 2. Andante symphoniqueGigout. 3. Dubbel fugaJ. G. Bastiaans. 4. OffertoireWelij. 5. Russische VolkshymneE. Köbler. Zondag 7 November: te geven door op Maandag 8 November I886> met medewerking van De Heeren: H. W. HOFMEESTER, 2e Viool. J. A. TAK Alt HENRI BOSMANS, Violoncel. F. ENDLICH, Clarinet. J. S. DE GROEN, Fagot. W. C. BREEDHOFF, Hoorn. J. P. MöNCH, Contrabas. Aanvang te 7% uur. Leden der Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst, afdeeling Haarlem, hebben op vertoon van Diploma persoonlijk vrijen toegang. Dameskaarten a 1.-en Heeren- kaarten, voor niet-Leden van boven genoemde Maatschappij, a 1.50 zijn verkrijgbaar bij De Haarlemsehe Boek- en Muziek handel, GrooteHoutstraatDe Erven Loosjes, Gedempte OudegrachtMet en Heijlink, Lange Begijnestraat, H. N. Mul, Kruisstraat. Plaatsen zijn aan het gebouw te bespreken op den dag der Uitvoering van 10 tot 2 uur, a 10 cents op vertoon van Diploma en Kaarten. Des avonds aan het Bureau verkrijgbaar. Dameskaarten a 1,50. Heerenkaarten a 1,99. (458) voor db te geven door den Heer W. Robert, zijn uitsluitend verkrijgbaar bij DE ERVEN LOOSJES. Prijs 10 cent. door het Origineele Zigeuner Orchest, onder directie van den Heer ARANI FERKO uitBuda Pcsth(violin virtuose), Kapelmeester van den Hertog van Saksen Coburg; in huzaren uniform, op Dinsdag 9 November 1886, 's avond» 7Vs uur. De Leden hebben vrijen toegang met ééne damemeerdere dames A 25 cents de persoon. (460) Het Bestuur. van de Afdeeling „Haarlem" e. o., van den VOLKSBOND, inde Groote Zaal der Sociëteit Vereeniging op Woensdag den lOden November a. S-des avonds te 7V2 uur precies. Bewijzen van toegang zijn van af Zaturdag 6 November a 15 Cent te verkrijgen bij de Boekhandelaren P. VAN CITTERT ZONEN, Oude Groenmarkt 1. Heeren Leden ontvangen voor hnn persoon een bewijs van Toegang. VERGADERING voor de leden, op Maandagavond 8 Nov. e. k. om 9 uur precies. Trouwe opkomst is noodzakelijk. (462) HET BESTUUR.

Haarlemsch Advertentieblad | 1886 | | pagina 2