Nieuwsberichten. Rozemarijnstraat. *No. 11. Huisje 2 p. w. terst. Schaehelstraat. No. 13. Kelder, terstond. Scheepmakers dijk. No. 49. Werkplaats 2 p.w. terst. Schootersingel. No. 33rood. Bovenhuis ƒ225 p. jaar Mei No. 95. Huis met tuin 500 p.j. No. 85. Huis met tuin ƒ610 p.j. No. 413. Huis met tuin 550 p.j. Mei. No. 127. Huis m. tuin 700 p.j. terst. Schooterstraatweg. No. 6. Gem. zit- en siaapk. 20pmterst. Slagerspoort. Een vrjj Huisje ƒ1,60 p.w. terst. Sophiastraat. No. 2. Gem. Slaapkamer 6 p.m. terst. No. 8rood. Bovenhuis, ƒ250 per jaar. No. 16rd. Bovenhuis 5 kam t 250 p.j. No. 10. Modern Bovenhuis 225 p.j. terst. Spaarne. No. 30. Gem. kamers f 25 p.m. No. 70. Gem. kamers, ƒ30 p. m., Mei. *No. 74. Bovenhuis 400 p.j. terst. No. 104. Gem. kam. m. k. enb. ƒ30 p.m. Spaarn wouderstraat. No. 46. Gem. kamers met siaapk. ƒ16 p.m. Staten Bolwerk. No. 10. Huis met tuin 650 p.j. Mei. Straat Teylershofje. Beneden- en Bovenhuizen ƒ3.50 en ƒ4. Tulpenstraat. No. 27B.rood. Bovenhuis 2.25 p.w. No. 27B.zw. Ben. winkelhuis 250 p.w. Turtmarkt. *No. 34. Kamer met zolder 1.30 p.w. terst. Ursulas teeg. No. 8. 2 Ongem. Bovenk., 1.75 p.w. terstond. Van Marumstraat: *No. 17 zw. Bovenhuis, ƒ2.75 p. w.Mei. Verwulft. No. 4. Ie Etage 300 p.j. Mei. No. 9. Gem. kamers 32 p.m. terst. Voldersgracht. No. 1. Benedenhuis met tuintje ƒ3 p.w.terst. No. 9. Benedenhuis met tuintje 2.50 p.w.Mei. W armoesstraat. No. 12. Bovenhuis 325 p.j. Mei. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terstond. No.81n. Huis m. tn. enwtl. 208 p. j. terst. Wilhelminastraat. No. 3. Huis en Tuin, ƒ750 per jaar, Mei. No. 24. Huis met tuin 900 p.j. Mei. No. 63. Huis met Tuin, Mei. Witstraat. No. 9. Huisje, 1.40 p.w. terst. Wolstraat. No. 4. Bovenhuis ƒ200 terstond. Zaksteeg. No.l6rd. Bovenhuis, ƒ2 25 per week, terst. No. 18rood. Bovenhuis, ƒ2.25 p.w., terst. Zijlstraat No. 14rood. Bovenhuis ƒ260 per jaar, Mei. No. 65rd. Bovenhuis 300 p.j. Eeb. Zijlsingelstraat. No. 8. Bovenhuis, ƒ200 per jaar, Mei. No. 8ord. Ben.huis met tuin ƒ200 p.j. No8o rd. Gem. zit- en siaapk. 20 p.m. terst. No. 8u. Huis, ƒ350 per jaar, terstond. Zuider Buitenspaarne. No. 52. Benedenwoning m. tuin 12 p.m. Zuider Schoolsteeg. No. 5. Bovenhuis 2.50 p.w. terst. Zijlvest. No. 29. Huis met tuin 350 p.j. Mei. Zijlweg. No. 1Huis m. t. en waterl. f 400 p.jterst. No. 4. Huis, 350 per jaar, terstond, p.m No. 47. Gem.zit- en siaapk. m. k. t 40 Bij den Architect A. y. d. STEUR Jr. Een Hecreuhuis met tuin groot 9 kamers. n u u h u 8 u Een Huis met tuin groot 6 kamers. Bij MEIJER DYSERINCK: Een dubbel Heerenhuis m. sousterrain en tuin. Nieuwe Gracht. Wegens de uitbreiding der me- laatschheid in Spanje, heeft de regeering daar te lande besloten omtrent de ver spreiding dezer ziekte een algemeen onderzoek in te stellen, en de gouver neurs der provinciën inlichtingen ge vraagd, omtrent het tijdstip waarop de ziekte voor het eerst in hunne provincie werd waargenomen, de waarschijnlijke oorzaken der uitbreiding, en de aange wende middelen ter bestrijding. De hoogleeraar Jac. Cunepa te Rome is treurig aan zijn einde gekomen. Bezig met toe te zien op de plaatsing van een nieuw groot toestel voor zijn laboratorium in Chiaviri, brak een der steunsels van het toestel, viel op den hoogleeraar en verbrijzelde dezen tot eene schier onkenbare massa. Uit Jever wordt gemeldt, dat het den Getreuen aldaar eindelijk den 7 dezer is gelukt, de 101 kivietseieren voor dit jaar den rijkskanselier toe te zenden. Daar was bijgevoegd dit versje „Freuet unse Kanzier sick, Freut wil uns nich minner, Hoch lew' Du, Geburtsdagskind, Hocli Dien Fro un Kinner." In de wateren nabij het eiland Bali, ook wel eens elders, leeft eene groote soort van visch, welke eene om vang heeft van eene groote prauw en bekend is onder den naam van paloe- paloe. Het beest is voorzien van een paar horens, heeft, jong zijnde eene zwarte kleur, en volwassen, donker bruine en zwarte vlekken op de huid. De beenderen van één volwassen visch vertegenwoordigen eene waarde van ƒ2000 en zijn onder de Balineezen zeer gewild, als dienstig ter vervaardiging van kris-handvatsels en andere voor werpen terwijl de olie tot een waarde van ƒ600 van de hand gezet wordt. In Februari, heeft men te poeloe Kran- gian, in het district Soemenep (Madura), zulk een visch op het strand gezien. Men zag het aan voor eene omgekeerde prauw, die op het strand geworpen was. Toen de strandbewoners kwamen om de gewaande prauw tot brandhout stuk te hakken, kwamen ze terug van hunne dwaling. Den volgenden dag, trok men met ongeveer 50 personen, allen in sampans gezeten en met de noodige gereedschap pen, naar het monster, dat men dood waande. Niet verre van den visch ge komen, begon het dier evenwel onrustig te wordenhet raakte vlot, en toen het plotseling met vaart in het water schoot en de golven zweepte, vlogen de sampans woest dooreen en werden enkele door de zee verzwolgen. Op nieuw is in een huis te Madrid eene bewaarplaats van wapenen ontdekt, en er is elders in de provincie oorlogs- ammunitie gevonden verborgen onder den grond. Men gelooft dat die bestemd was voor de Carlisten. Ook heeft de politie in een kruide nierswinkel aldaar 200 geweren en kisten met dynamiet gevonden. Ver scheidene personen zijn tengevolge dier ontdekking gearresteerd. De patronen, die bij de wapens gevonden zijn, waren gevuld met nitro-glycerine, terwijl men uit Petersburg bericht, dat eene groote hoeveelheid dynamiet gestolen is uit het artillerie-magazijn te Libau. Zeer vele personen werden er gevangen ge nomen. Isaac Murphy, de beroemde Ame- rikaansche jockey, is een neger, zoo bericht de N. Sport. Hij moet een ver mogen bezitten van 50,000 dollars en een jaarlijks inkomen van 15,000 dol- j lars. In zijn handelingen is de 23 jarige Murphy een volkomen gentleman. Hij rookt en drinkt nieten in tegenstel ling zijner collega's, leidt hjj een zeer solide levenswijze. Murphy heeft eene blankedoor bijzondere schoonheid uit muntende vrouw. "Volgens het Russische militaire blad Invalide bestond het Russische leger op den len Januari 1887 uit 30,655 officieren van alle rangen en 824,672 soldaten. Deze laatste waren verdeeld als volgt: infanterie 607,647 cavalerie 77,130; artillerie 114,325; genie 25,650. Het actieve leger telde 611,207 man; de reservekaders 77,422 man; met onbepaald verlof (sedentaire troepen) waren er 84,913 man hij het leger-depöt waren 8275 man ingedeeld, en 42,945 man vormden de auxiliaire troepen (gendarmerie en administratie van het ministerie van oorlog.) Voor den Franschen dichter A. de Musset zal door de zorgen van de „Vereeniging van Letterkundigen" te Parijs een standbeeld wordt opgericht. Eenige dagen geleden werd de Oostenrijksche Aartshertog Franz d'Este voor eene som van 77.000 francs be stolen. Een verzegeld pakket, dat deze waarde heette te bevatten, door den rentmeester aan het adres van den Her tog gezonden, hield slechts wat oud papier in. Thans is in verband met dezen diefstal de rentmeester met zijn adjunct gearresteerd onder verdenking het be drag verduisterd te hebben. Een brutale dief. Te Antwerpen heeft Zondag avond een soldaat een gen darme van zijn horloge beroofd. De man van het gezag wandelde in burgerklee- ding langs de St. Michaelskadetoen de krijgsman hem aansprak en vroeg hoe laat het was. Hij haalde zijn horloge voor den dag, dat de andere hem ontrukte, waarop de man terstond het hazenpad koos. Toen de gendarme van zijn verba zing bekomen was, was de soldaat reed» om een hoek verdwenen en men heeft zijn spoor niet weder kunnen vinden. Te Kronstadt is een nihilistische werkplaats ontdekt, waar dynamiet-bom- men werden vervaardigd. De eigenaar van het laboratorium, een stndent aan da Polytechnische school, schoot zich zelf doodtoen hij de politie zag binnentreden. De stad Brussel loopt sedert eenige dagen weer over van dieven en zakken rollers. Een dame werd bij haar tehuis komst verrast door het gezicht van de opengebroken deur barer kamer, waaruit men alles had geroofd wat vervoerbaar was. Een vleeschhonwer, die aan den prijskamp voor vet vee had deelgenomen, werd van 900 fr. beroofd. Een heer, die op eenigszins lichtzinnige manier met een juffer kennis had gemaakt, betreurt het verlies van een portefeuille met 1070 fr. Een heer ontmoet een hem bekende dame in de tram te Londen en ziet, dat zij een zeer wetenschappelijk werk in haar handen heeft. „Ei, voegt hij haar toe, gij kiest zware lectnnr, ik wist niet dat gij zoo wetenschappelijk waart." ZijZoo, is het een moeilijk boek? Ik wist niet wat te nemen uit de biblio theek en koos dit, omdat de band zoo mooi past bij de klenr van mijn hoed. Vindt ge niet? Het antwoord van den heer was onverstaanbaar. Gestolen is te Brnssel op 2 April 11. zestig dnizend gulden kapitaal nomin. 4 pet. buitenl. Spanje, met coupon van 1 April 1887, verdeeld in 5 stukken, groot elk 12,000, serie F. n°. 15660, 3195, 3196, 31691 en 18265. Men wordt gewaarschuwd deze stukken niet te beleenen of te koopen. Ieder die eenige informatie aangaande deze stukken kan verstrekken, wordt verzocht inlich tingen te geven aan het hoofdbureau van politie, Spinhuissteeg no. 1, te Amsterdam. Sedert eenige dagen loopen zeer ver ontrustende berichten over de gezondheid van de keizerin van Rusland. In den loop van Februari emigeer- den nit Duitschland 4.920 personen tegen 2.920 in dezelfde maand in 1886. Men brengt dit hooge cijfer in verband met de toen loopende oorlogsgeruchten. Op verzoek van den minister Genala, heeft een photograaf, Montelatici, vier- en-twintig photographieën genomen van de plaatsen in Ligurië, welke het meest door de aardbeving geleden hebben: van Diano Marina, Diano Castello, Taggia, Noli, Oneglia, Bnssana, Baiardo, Castel- laro en Albenga. Zijdie de ellende niet van nabij gezien hebben (telegrapheerde de minister aan Montelatici), zullen door deze verzameling ooggetuigen er van wor den, en zich daardoor opgewekt voelen tot verdubbelde liefdadigheid. Koning Humbertus ontving de photographieën in een rijk albumen de minister Genala deed o. a. een excemplaar toekomen aan Edmondo de Amicis, die bezig is het verhaal te schrijven. De firma Krupp te Essen heeft, door bemiddeling van haren vertegenwoordiger in Italiëaan den syndicus van Genua de som van 6000 lire doen toekomen voor de tengevolge der aardbevingen noodlij denden in Ligurië. Bij gelegenheid der inschrijvingen voor den dienst te Saverne (Zabern) in den Elsasz trokken jongelieden met mu ziek aan het hoofd naar de woning van den president van het district, waar zij de Dnitsohe vlag van den stok aftrokken, en verscheurden. De bende bestond uit ongeveer 25 jongelieden. Vijf werden ge arresteerd. Een werkman te Saint-Etienne Grimont geheetenheeft zich bij den commissaris van politie aldaar vervoegd om te verklaren dat hij den Parijzer moordenaar Pranzini in 1885 te I.yon heeft gekend en bewijzen kan leveren dat deze er twee vrouwen in de straat Croix- RousseMarie Rigottier en hare kamenier vermoord en vervolgens hare kostbaar heden gestolen heeft. Grimont zal nu te Parijs komen om bij den rechter van instructie in verhoor te komen in tegenwoordigheid van Pranzini. De rechtbank te Parijs heeft vier personen veroordeeld, die vervolgd werden wegens het maken en in omloop brengen van valsche postzegels. Twee hunner, die zich met de vervaardiging belastten, werden veroordeeld, de een tot vijf en de ander tot vier jaren gevan- genstrafde beide anderendie de post zegels verkochten, kregen eene straf, de een van twee jaar en de ander van dertien maanden gevangenzetting. Door den buitengewoon harden wind konden Zaterdag de treinen te Griethausen niet met de pont worden overgezet, en moest de spoorwegdienst ZevenaarKleef gestaakt worden. De commissie voor vacantiekoloniën te Groningen heeft besloten, in dezen zomer eene kolonie van 20 kinderen naar Schiermonnikoog te zenden en daartoe reeds voorbereidende maatregelen getroffen. Dank zij de opbrengst van twee gegeven soirees, hoopt zij van deze proefneming op bescheiden- schaal de onkosten te zullen kunnen bestrijdenzonder een beroep te doen op den geldelijken steun der inge zetenen. Verschillende zeeweringen van de polders op het eiland Noord-Beveland heb ben het bij de laatste stormen weder zwaar te verantwoorden gehad. Aan het pas gemaakte rijsbeslag van den Vlietepolder, waar het vorige jaar eene belangrijke oeverafsehniving plaats had, is nog al wat schade toegebracht met beduidend grondverlies. Zaterdag middag te circa half twe» werd de Haagsche brandweer gewaar schuwd dat de gebouwen der artillerie nabij Scheveningen in brand stondeD; bij onder zoek bleek dit een valsch alarm te zijn; althans het feit kwam hier op neer, dat het heidekruid over ongeveer 3000 meter oppervlakte in brand stond. Door de man schappen der wacht bij het artilleriepark werd de heidebrand gebluscht. Bij het graven in den onbewerkten bodem in Drente werden in den laatsten tijd dikwijls steenen beitels gevonden. Er zijn er daaronder Boms zeer fraaie, waarvan er aan het Drentsche Museum van oud heden te Assen werden gezonden. De meeste dezer beitels zijn van grijsgroene kleur; sommige zijn zwart. Dat tweelingen beiden eenen leeftijd van 86 jaren bereiken, mag wel eene zeldzaamheid heeten. Dit voorrecht viel Maandag 11 dezer aan twee vronwen te Rotterdam ten deel. De beide oude twee lingzusters genieten nog de beste gezond heid. Dezer dagen moest te Weert een bezoeker eener herberg, wegens gemaakte schuld aan drankaan den herbergier zijne broek in pand afstaan. Half gekleed, tot groot vermaak der jeugd, keerde hij huiswaarts. Een weinig bekend baantje. Een eervol ontslagen „stamper" in de apo theek van het gasthuis te Delft vraagt aan den raad aldaar om pensioen. Een vleiend getuigenis De school commissie te Happemeer qualificeert in haar jaarverslag het onderwijs in die ge meente als allerellendigst Een commies der posterijen te Utrecht heeft zich met een pistoolschot van het leven beroofd. Men brengt deze zelfmoord in verband met het zoekmaken van den aangeteekenden brief met ƒ2500 waarde, geadresseerd aan den heer Marofiierno taris te Rotterdam. Volgens de Amst. Ct. is de gezon- heidstoestand van den gunstig bekenden acteur den heer Tourniaire in zoover ver beterd, dat hij zeer waarschijnlijk voor de kunst behonden zal blijven. Het te Hellevoetslnis ter reede liggende Nederlandsohe brikschip Eliza beth, kapt. De Bruijn, van Dordrecht met hooi beladen naar Sunderland bestemd, is Zondag naoht totaal verbrand. Twee marine-brandspuiten hebben bij het ontdekken van den brand, die in de lading is aangekomen, krachtdadig hulp verleend. De sleepboot Gier heeft mede hulp verleend, door het schip op de plaat te slepen. Omstreeks 12 uren nam de brand zóó danig in hevigheid toe, dat het niet meer mogelijk was aan boord te blijven. De equipage wordt aan land gehuisvest. Er is van den inventaris sleohts weinig gered. Maandag was de aanblik, dien Amsterdam opleverdeonbeschrijfelijk. Prachtig lenteweder lokte de gansche bevolking op de straat, zoodat bijna overal eene ontzaglijke menigte zich verdrong, vooral in de Jordaan, de Jodenbuurt (waar ceremoniemeesters op uitstekende wijze de orde handhaafden), de Kalverstraat en den Nieuwendijk. Er bewogen zich honderden rij tuigen met stadgenooten en vreemdelingen, die met treinen vol, voornamelijk langs de Oosterlijnen, aankwamen; de trams waren bezet tot de imperiales toe. Overal heerschte een voortreffelijke geest en de grootste orde, tot zelfs in de ge ringste buurten. Van dronkenschap geen spoor.

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 2