„FRAMLLOS", Knipmethode. A. ÏÏÏÏIJKIAK AIOTIE J. L. H. C. LIPPUS, MAETHA Meubelen en Inboedel SCHILDERIJEN, Met één Mei TE HUUR cosmuouuusm AANGEBODEN, Zijlstraat 41, Openbare Verkoop J. W. VERKES. ADVERTENTIEN. Parkschouwburgte Amsterdam De Marktte Richmond Tournee Schürmann. Dankbetuiging. Dienstbode, Jongste BEDIENDE KEUKENMEID of eene NOODHULP. flUBERS en VOOGDEN. Dienstbode "Voor MEID-ALLEEN MEISJE, Te 's HAGE Mej. J. KRUIJT, Barteljorisstraat 27. Uerhuisd: Leesten- en Schoenmaker, BAKENESSERGRACHT No. 100. KOST en INWONING Haarlemsche Bachvereeniging. )1 te Haarle.m, BREUKBANDEN. In de Jordaan werden Oranje-liederen verkocht, op den rug waarvan het pro gramma voor de feestelijkheden vermeld wordt. Daaruit blijkt, dat Woensdag a. s. HH. MM. een bezoek zullen brengen aan de Willematraat, waar eeu geschenk zal aangeboden worden en gratie zal worden gevraagd voor „de noodlottige veroor deelden van het Jnli-oproer." De party van Gladstone en Parnell hield tweeden Paaschdag in Hyde-Park te Londen eene betooging tegen de Iersche dwangwet. Zestien redenaarswaaronder verscheidene leden van het Parlement spraken het volk toe. De politie was in grooten getale aanwezigdoch tot dusverre had niet de geringste ongeregeldheid plaats. De in Hydepark saamgestroomde volks menigte wordt op honderdduizend men- schen geschat. Zij ging te ongeveer vijf uur rustig uiteen en bestond voor een groot deel uit nieuwsgierigendie door het mooie weder naar buiten waren ge lokt. Er heerschte meer onverschilligheid dan geestdrift. Socialisten waren in vrij grooten getale aanwezig, ook werden er verscheidene roode vlaggen rondgedragen. Gladstone vertoonde zich aan het venster in Piccadillywaar de optocht voorbijtrok en werd luide toegejuicht. In een dorp der prov. Antwerpen gingen twee jonggehuwden, zoo kersversch van het stadhuis gekomen, door de straat, blijkbaar van plan om hun huwelyksreis te aanvaarden. Op het oogenblik dat het gelukkige paar het huis van den brigadier der douanen voorbijkwambemerkte de vrouw van dien ambtenaar, die als een ware Eva's dochter naar het toilet der bruid kwam zien, en depoufvan haar kleed van zulk een reusachtigen omvang wasdat zij niet kon nalaten de aandacht van haar man den brigadier op dat natuurwonder te vestigen. Onze brigadierdie nog al nieuwsgie rig is van aard, wilde het fijne van de zaak weten en liep het bruidspaar ach terna, dat, als tortelduifkens, arm in arm voorttrok. Onder 't wandelen draaide de bruidegom het hoofd om en werd den brigadier gewaar. Alsof de man den dui vel had gezienkoos hij het hazenpad vluchtte over de Belgische grens en liet zijn vrouwtje ten prooi aan den roofzuch- tigen douanier. De arme bruid werd zonder genade bij haarpouf gepakt en naar het bareel gebrachtwaar zij nauwkeurig onderzocht werd en bleek opgevuld te zijn met vreemde tabak de jonge vrouw werd evenals alle smokkelaars naar de gevangenis van Ha- zebroek gebracht. Een aardig begin van de wittebroodsweken. Te Leipzig trekt in een magazijn van antiquiteiten en rariteiten een gedenk penning van 1870 zeer de aandacht, 't Is een van de weinige in omloop gebrachte herinneringsmuntendie in Frankrijk vóór den aanvang van den oorlog waren gereedgemaakt, om, bij eeu schitterende overwinning, in onnoemlijke aantallente worden verspreid. Aan de eene zijde prijkte het met lauweren omgeven borst beeld van den keizer, met 't opschrift: „Napoleon III. Imperator aan de andere zijde las men: „Finis Germanise 1870." Tijdens de zitting der Kamer van afgevaardigden is te Madrid achter de denr der zaal ontdekt eene kardoes met brandende lont en gevuld met ontplofbare stoffen. Het heeft groote opschudding verwekt en den nacht d. a. v. heeft op een trap bij den minister van financiën eene ontploffing plaats gehad, veroorzaakt door eene kardoes met ont plofbare stoffen. Daarbij zijn slechts eenige ruiten gesprongen en heeft niemand letsel bekomen. Gedurende het lste kwartaal van dit jaar zijn uit Amsterdam naar New- York vertrokken 1838 landverhuizers. Het circus-Carré zal toch te Amsterdam tot stand komen. De bouw is gegund aan de heer B. van Buuren, aannemer aldaar. Er worden tegenwoordig zoogenaamde „gortbussen" verkocht, welke lood- en koperhoudend zijn. Het is natuurlijk ten zeerste af te keuren, deze in de huis houding aan te wenden. Gewoonlijk blij ven dergelijke bussen nagenoeg voortdu rend in den waterketel liggen, zoodat behalve de gort ook nog het water voor thee, koffie, enz. met schadelijke metaal verbindingen bezwangerd zal kunnen worden. Aan den Anna Friso-polder heeft Vrijdag nacht eene oeverafschniving plaats gehad, gelukkig voor het oogenblik nog van weinig beteekenis. De persoon die Maandag jl. op klaarlichten dag uit de strafgevangenis te Sneek ontvluchtte, heeft Dinsdag middag op Nieuwe Zijl met zijne vrouw en 2 kinderen een gezellig uurtje doorgebracht. De politie te Sneek had hij intusschen met zijn verblijf aldaar in kennis doen stellen. Dinsdag avond omstreeks 10 uur is hij dan ook weer onder geleide in zijn oud verblijf teruggekeerd. De Nederlandsche Cricket-Bond heeft besloten, den bondswetstrijd voor het jaar 1887 te Amsterdam of Haarlem te houden. De keuze van eene dezer plaatsen zal afhangen van nadere inlichtingen en onderhandelingen. Voorloopig worden alle clubsleden van den Bond uitgenoodigd aan den wedstrijd deel te nemen. Vóór 1 Juni moet aan den secretaris kennis gegeven worden of men aan den wedstrijd zal deelnemen. Mocht het blijken dat, volgens het oordeel van het bestuur, het aantal dat zich opgeeft te groot is, zoo behoudt het zich voor de regeling, die verleden jaar gevolgd is, opnieuw te doen gelden (provinciesgewijze mededinging). In dit laatste geval kan als vrij zeker gemeld worden, dat alsdan een persoonlijke wed strijd voor batslieden en bowlers aan den grooten wedstrijd zal toegevoegd worden, zoodat aan goede cricketers, leden van clubs die niet mede kunnen dingen, de gelegenheid geboden wordt zich te meten en te onderscheiden. Naar wij vernemen zijn de plannen tot aanleg eener stoomtram Amsterdam AalsmeerHaarlemmermeer, waarvoor be reids concessie was verleend, voorloopig uitgesteld. In den afgeloopen week werd de Haarlemmermeerpolder bezocht door een drietal Amerikaansche vee-opkoopers. Het doel scheen te zijn jong vee op te koopen. Eenige stallen werden bezichtigd, doch slechts een tiental koopen tegen matigen prijs gesloten. HAARLEM, 12 April 1887. Zaterdag is hier ter stede eene twintig-jarige dienstbode aangehouden, die zich in hare dienst aan diefstal van kleedingstukken had schuldig gemaakt. Door wijlen Mevrouw W. S. Sieburg wed. Boekman alhier, is aan den pastoor der kerk „de Klaveren" thans van Onze Lieve Yrouw en van den H. Dominions te dezer stede, een legaat vermaakt van f 500 onder den last van kerkelijke diensten. Aan het gemeentebestuur alhier is door van Diesen en Kerrebijn vergunning gevraagd tot het oprichten van eene glas branderij en bnigerij in den kelder van het perceel aan de Lange Annastraat, get. no. 24, kad. sectie C n°. 1833, alsmede tot oprichting van eene oliekokerij in het perceel aan de Lange Raamstraat, get. n°. 21, kad. sectie C no. 2933. 0R6ELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 14 April 1887, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. Ezermam. PROGRAMMA. 1Preludium en FugaJ. S. Bach 2. Sonate No. 1Mendelssohn. 3. AndanteHesse. 4. TonstuckNiels IV Gade. 5. Finale. Vrijdag 15 April 1887. Hollandsch Operagezelschap van den Directeur J. G. DE GROOT. of Opera in 4 Bedrijven of 6 Tafereelen, van W. Friedricii, vertaald door Melchior Muziek van F. von Flotow. Aanvang 71/2 nur Balcon en le Loge f 2.2e Loge en Parterre f 1.50, Gaanderij f 0.75 Plaatsbespreking zooals gewoonlijk, Samedie 16 Avril 1887. TJne seule representation de l'im- mense succes du »Théatre Fran cais", a Paris pièce en 3 Actes, par Mr. Alexan der Dumas Fils. On commencera a 8 heitres. Balcon 2,50; le Loge f 2, Parterre f 1,50; 2e Loge f 1,25; Gaandery 0,50. Plaatsbespreking zooals gewoonlijk. Voor de vele blijken van belang stelling, in het bijzonder die van mijne buren, mij op 1 April LI. betoond, betuigt de ondergeteekende ook namens zijne kinderen zijnen hartelijken dank. A. FIDDELAAR. Met Mei a. s.-wordt gevraagd, eene nette, flinke voor keuken- en huiswerkvan goede getuigen voorzien. Brieven N°. 462, aan het bureau van dit blad. Met Mei of eerder zoekt een Juffrouw plaatsing ter assistentie in het huishouden of in een netten winkel, vijf jaar in een betrekking geweest en van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter E by den Boekhandel. J. F. van Dobben, Barteljorisstr. 23 Op een kantoor alhier wordt ge vraagd een Adres letter P. bureau van dit blad Gevraagd met Mei eene Adres: Groote Houtstraat 101. Bij twee dameB te 's Hage van goeden huize wordt inwoning en liefderijke verzorging aangeboden aan kinderen, permanent of tijdelijk. Brieven franco onder No. 471 aan het bureau van dit blad. Gevraagd met Mei, in een klein gezin. Adres: Groote Houtstraat 5. gevraagd een zeer nette en fatsoen lijke Dienstbode met goede ge tuigen, tegen Mei a s. Loon naar bekwaamheden. AdresDamstr. 23. Een net gevraagd, niet beneden de 14 jaar voor halve dagen, P. G. Zioh aan te melden Woensdag van 3 tot 6 uur. Jansstraat bGrood. (466) Kamers met Pension aange boden voor dames of gehuwde lieden by een nette familie per jaar of per maand met gebruik van tuin, gelegen op lieven stand in de on middellijke nabijheid van tram's en wandeling. Brieven onder No. 472 aan het bureau van dit blad. De ondergeteekende beveelt zich aan tot onderricht geven in het patroonteekenen en maat- nemen volgens Dresdener Me thode. Tevens taillepatronen volgens maat te verkrijgen. van de Leidschestraat 47 naar de Aquarellen en Lithogra- phiën, van onde en nieuwe mees ters, wegens omstandigheden geheel of bij gedeelten te koop. HH. en Dames liefhebbers en kunstkoopers worden nitgenoodigd ter bezichtiging iederen werkdag tusschen 2 en 4 nren Barrevoetsteeg ürood „Bovenhuis". Iemand, z. b. b. h. h., vraagt met vrije kamer voor 30 a 35 gld. per maand. Adres franco brieven No. 473 aan het bureau van dit blad. Zij, die voor het lidmaatschap der Haarl. Bachvereeniging wen- schen te bedanken, worden herinnerd aan art. 15 van het reglement, bepalende hiervan vóór 30 April schriftelijk kennis te geven aan den Secretaris den Heer E. A. KRÜSE- MAN. Tevens wordt bericht, dat de vacante plaatsen door nieuwe leden kunnen worden ingenomen, waarvoor men verzocht wordt liefst vóór 1 Jnni zich te vervoegen bij den Secre taris voornoemd. (460) gevraagd een R. C. Dagmeisje, niet beneden de 17 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan- te melden. Adres: Klein Heiligland 41. Een ruim Bovenhuis, bevattende 3 kamers, cabinetje, keuken, meiden kamer enz., voorzien van gas- en waterleiding. Huurprijs f 275. Adres: Donkere Spaarne 26. Wordt gevraagd eene Huis naaister volkomen daarmee bekend, voor enkele dagen. Brieven onder No. 468 aan het bureau van dit blad. bij eene nette familie, GemOU bileerde Kamers met pension, voor eene dame. Ook is men niet ongenegen de zorg voor kinderen op zich te nemen. Adres: Mevrouw LANDRÉJansstraat 55, Haarlem. in het Verkooplokaal in de op Woensdag 13 April 1887, des voormiddags te 10 ure, ten over staan van den Notaris ALLARD MERENS J.Cz. A- C- L- SARLET, Makelaar, zal verkoopen goed onderhouden waarbijLinnen-, Kleer-, Buffet-, Penant- en andere Kasten; Salon-, Thee-, Wasch- en Nachttafels, Stoe len, Ledikanten, eikenh.Gladmangel, Brandkast enz. Spiegels, Pendules, Schilderijen en Ornamenten; goed gevulde Bedden, Matrassen, Dekens, Vloerkleeden en Karpetten, Kleede ren enz. Aardewerk, Porselein, Glas-, Verlakt-, Koper- en Ijzerwerk en vele andere Goederen, tot Op Woensdag 20 April 1887, des namiddags ten 1 ure, ten overstaan van den Deurwaarder A. Glaser, van Drie WOON HUIZEN, waarvan een tevens ingericht geweest voor schoollokaal, staande in de LangeW 'ij ngaa rds t raai te Haarlem, geteekend No. 10, 12 en 14. De verkooping geschiedt in het perceel No. 14. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag. Informatiën te hekomen bij den Architect D. E. L. VAN DEN AREND, Kleine Houtweg 75 te Haarlem. (480) Ledekant- en Kamerbehanger, ZVIDEIISTRAAT No. 13, Haarlem, Beveelt zich beleefdelijk in DEds. gunst en recommandatie aan. GIERSTRAAT 54. Specialiteit in Billijk en netjes. 79 Groote Houtstraat 79 N-og voorhanden: Snijboonen, Heereboonen, Andijvie -, 10 cent per half Kilo. Postelein 20 cent per flesch.

Haarlemsch Advertentieblad | 1887 | | pagina 3