HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. IN o 20 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Ouderp'aeht 86. Tiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 31 Maart 1888 op ZONDAG en MAANDAG 1 en 2 April 1888. N ieuwsberichten. TELEPHOONNUMMEIl TELEPHON1SCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandenf,25. franco p. post ,40. afzonderlijke nommers 3 centen per Btuk. Prijs per Advertentie van I tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsrnimte. VERSCHIJNT- Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Op den eersten Paaschdag collecte voor de Chr. School voor on- en minvermogen den in alle beurten, behalve Kinderberk en namiddagbeurt. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Wiersma, pred. te Amsterdam. (Voor Esc fier). Nam. 2 ure, Smeding. 4e tekst, 's Avonds 6 ureVan Herwaarden, pred. te Bennebroek. (Voor Escher). Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Snethlage. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Dekking pred. te Haarlemmermeer. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, Hoog. Jaus-Kerk. Voorm. 10 ure, Morton. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Smeding. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Brutel de la Riviere. Waalsche Kerk. Voorm. 10 ure, Debry. Christelijk Gereforni. Gemeente. GedOudegracht). Voorm. 10 nre, 's Av. 5 ure, Mulder. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Schotel. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Schotel Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Avondmaal, ^s Avonds 6 nre, Mees. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Mees. Collecte voor het Weeshuis. Kerk der VereeuigdeDoopsgezinden Voorm. 10 nre, de Lanoy. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, de Fries. Remonstrantsche Kerk. Geen dienst. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Böhringer, pred. te Amsterdam. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, fFeiss. Tweede Paaschdag. 's Av. 7 ure, 33e Openb. Jaarvergadering van de Haarlemsche Jongelings-Vereen. Pred. 12 la Sprekers: Ds. Moeton en Ds. Sneth'age. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 's av. 8 ure, Hoog. Bijbellezing. Ds. Snethlage bericht, dat door hem met hartelijken dank is ontvangen 10 voor de School met den Bijbel van eenige juffrou wen op het Frans Loenen-hofje, tevens dat hij verhinderd is Woensdag e.k. van 11-12 uur te catechiseeren. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, G. van Herwaarden ie Paaschdag. Voorm. 10 ure, G. van Herwaarden. Beverwijk. Voorm. 10 ure, 6'. Boon 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, A'. A. Gonlag. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel Nam. 2 ure, geen dienst. 2e Paaschdag. Voorm. 10 nre, J. D. van Arkel, Heemstede Voorm. 10 ure, F. E. Daubanton, ie Paaschdag. Voorm. 10 ure, F. E. Daubanton. Hillegom- Voorm. 10 ure, M Buchli Fest, ie Paaschdag. Voorm. 10 ure, A. Sluijterman. Predikant te Voorhout. Houtrijk en Poianen. Voorm. 9Ij ure, J. M. Snethlage Pred. tb Haarlem. Avondmaal. 2e Paaschdag. Voorm. geen dienst. Sandpoort. Voorm. 10 nre, J. van Loenen Martinet 2e Paaschdag. Voorm. 10 nre, van Loenen Martinet. Spaarndam Voorm. 10 ure, H. J. Bergenia 2e Paaschdag. Voorm. 10 ure, H. J. Velsen. Voorm. 91/2 ure, J. O. Heldring, Avondmaal. s Avonds, geen dienst. 2e Paaschdag. Voorm. 9V2 ure, U. J. V, Heldring, Dankzegging. Zandvoort. Voorm. 10 ure, G. A. Hoog, Pred. te Haarlem. Nam. 2 ure, geen dienst. 2e Paaschdag. Voorm. 10 nre, A. Voorhoeve, Predikant te Amsterdam. De zitting der Staten-Generaal is Maandag gesloten door Z. E. den Min. van Staat en Binnenl. Zaken, Mr. J. Heemskerk Az., die op het gewicht dier zitting wees en vooral met blijkbaar wel gevallen op het volbrachte werk der Grondwetsherziening terugzag. Met kalmte en welberaden was dat werk ondernomen en ten einde gebracht en wel zóó, dat de te gelijk monarchale en vrij heidlievende instellingen, die aan het Nederlandsche volk dierbaar zijn, onaangetast en onveranderd zgn gebleven. De Min. sprak den wensch uit, dat de aanzienlijke uitbreiding van het getal kiezers en het wegnemen van een aantal belemmeringen voor den gewonen wetgever rijke en rijpe vruchten mogen dragen voor 's Lands welzijn. Aan de Ka mers werd de dank des Konings gebracht voor haar ijverige plichtsbetrachting. i Naar de Prov. Nb. Ct. verneemt, zou te Boxmeer een particuliere cotr:s- pondentie tusschen keizer Napoleon 1 en zgn broeder koning Lode wijk gevonden zijn. Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat Woensdag in de doode Maas bij Hens den een zalm gevangen is, ruim 20 halve kilo wegende. Te Rotterdam is tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ge kozen de heer G. H. Hintzen, liberaal en te Amersfoort de heer Mr. Al. baron Mackay, anti-revolutionair. Jacob Hobein, de algemeen bekende held van 1830, ligt te Vlissingen gevaar lijk ziek. In de nabijheid van Valthermond is een kraamvrouw van honger omgekomen. Haar man was den avond van te voren te hnis gekomenhij had als slniker ge vangen gezeten. De vrouw was te eergierig om onderstand te vragen. Men zegt dat honderd, volgens an deren vijftig, der Almelosche werksta kers geneigd waren het werk te hervatten, hiertoe overgehaald door een der onder geschikten der heeren Sc holten. Door hun anders geneigde kameraden moeten zij evenwel op dit besluit zgn teruggekomen. Thans begint hét water van de Elbe een weinig te vallen. Wel ontbre ken nog authentieke gegevens, doch vol gens schatting bedraagt het verlies aan mensohenlevens ruim honderd en het ge tal vermisten is nog grooter. Sedert dertig jaren heeft Duitschland zulk een waterramp niet getroffen, zoodat hulp van staatswege zal noodig zgn tot aanvulling der hnlp van partienlieren. Eene bende Zigeuners, ter sterkte van 15 personen, met zich voerende twee wagens en twee paarden, heeft getracht van België te Eijsden ons land binnen te dringen. Dit werd hun door de ma réchaussees echter belet. De grenzen wor den weer streng bewaakt. Uit den Haag wordt verzekerd dat de ministers hun ontslag hebben aangebo den, alsmede dat dit een herhaling is van het geen reeds vroeger, bij invoering van de grondwet heeft plaats gehad. De opening van de nieuwe Kamers der Staten Generaal worden in de derde week van April te gemoet gezien. Nog wordt medegedeeld dat het gebruikelijk bezoek aan de hoofdstad door H. H. M. M. den Koning en de Koningin dit jaar achter wege zal blijven en het Koninklijk gezin voornemens is tegen het einde van April naar het Loo te vertrekken. Te Bennebroek is Donderdag aanbe steed, het bestraten der school- en stati onswegen aldaar. Ingekomen waren 7 inschrij vingsbil jetten; hoogste inschrijver H. London te Haarlem voor ƒ3900; laagste A. Zonne veld aldaar voor ƒ2800. Tot lid van den raad der gemeente Heemstede is jl. Woensdag gekozen de Heer M. J. Roosen met 111 der 178 nitgebrachte stemmen. Naar wij vernemen zullen de schiet oefeningen met torpedo's aan het einde van zijkanaal E na April aanvangen ter wijl alsdan vermoedelijk zal worden over gegaan tot het maken van een rijksma gazijn van schietkatoen. HAARLEM, 30 Maart 1888. Naar wij vernemen hoopt de „Haar lemsche Jongelingsvereeniging"in de maand Mei eene verloting te honden, waarvan de opbrengst zal dienen tot aflossing der hypotheek op het Vereenigingsgebouw. Eenige onzer stadgenooten hebben reeds hunne medewerking toegezegd. Op de Veemarkt was aangevoerd een bnitengewoon zware os, wegende 1200 K.G. bekroond met den eersten prijs te Rot terdam, en aangekocht door den slager H. F. van Luijken Oranjestraat alhier en bestemd voor de Vleeschhal, Bank no. 1. De Dinsdag hier ter Btede gehouden collecte voor het fonds van den gewa- penden dienst heeft 338,175 opgebracht. In eene Maandag j. 1. in Hotel Lion d'Or gebonden vergadering van Oud-On derofficieren is besloten tot de vorming eener afdeeling „Haarlem en Omstreken" van den Ned. Bond van Oud Onderoffi cieren, goedgekeurd bij Koninkl. besluit van den 8sten Maart 1888 no 24. In deze vergadering is het afdeelings reglement aangenomen en een bestuur ge kozen, bestaande uit de H.H. A. C. de Koek, Voorz., A. K. Langenbagen, Secr., W. F. van Deinse pennmgm., Th. van Gerth en H. de Graaf, Comm. Het doel van den Ned. Bond van Ond. Onderofficieren is: 1°. Toewijding aan Vorst en Vaderland. 2°. Behartiging van de stoffelijke be langen zijner leden in het maatschappelijk leven, met uitsluiting van alle politieke belangen. Den Bond tracht dit doel te bereiken: a. door in de ure des gevaars zijne leden ter beschikking der Regeering te stellen. b. door de militaire hoedanigheden zijner Leden, inzonderheid het seherpsehie- ten, aan te kweeken en te bevorderen. c. door het organiseeren van wedstrg- den op militair gebied. d. door te trachten zijne Leden ge- pl tatst te krijgen in betrekkingen waarop een oud-onderofficier aanspraak kan en mag maken. e. door het bijeenbrengen van gelden, ten einde daarvan lo. Zijne Leden in ziekte of tegen spoed te ondersteunen. 2o. Zijnen Leden tijdelijk rentelooze voorschotten te verstrekken, enz. Van dezen Bond kunnen leden zgn Oud-Onderofficieren, die werkelijk in den graad van Onderofficier hebben gediend en als zoodanig eervol ontslagen zijn, bij het leger hier te lande, de Overzeesche Bezittingen en de Konl. Ned. Marine (het korps Mariniers daaronder begrepen Om lid te worden meldt men zich aan bij het Bestuur, onder overlegging van paspoort en pensioenacte. In de eerstvol gende ledenvergadering wordt dan over de al of niet toelating besloten. Aanstaanden Zondag en Maandag, lsten en 2den Paaschdag, is de toegang in het Mnseum van Kunstnijverheid vrij. Aan het Verslag-van de school voor bejaarden alhier ontleenen wij het volgen de Gedurende het schooljaar 1887-1888 werd van de inrichting gebruik gemaakt door 55 mannelijke en 18 vrouwelijke leerlingen van 17 tot 47 jarigen leeftijd. Van deze bereikten 22 mannen en jonge lingen en 8 meisjes en vrouwen eene voldoende hoogte in lezen en schrijven,

Haarlemsch Advertentieblad | 1888 | | pagina 1