Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. TH EUUE. Amsterdamstraat No. 3. Huis 3w, terstond. Anegang. No. 36. Ong. Voork. m. alc., 12 p. m. terst. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p.m. Juli. Anthoniestraat. No. 50. Vrij Bovenhuis, 3,25 p. w., terst. Barteljorisstraat. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terstond. No. 35. Gem. Zit- en Slaapk. 27.50 p.m. terst. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Botermarkt No. 2. Bovenhuis 225 per jaar, terstond Burgwal. No. 71. Huis, ƒ2.75 p. w., terst. No. 93rood a. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood B. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 78rood. Voorkamer,/0.90 p. w., terst. No. 38rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. Doelstraat. No.21Bovenhuis, ap. opg. ƒ2.60p.w., terst. Donkere Spaarne. No.6. Gem.Zit- en Slaapkam., met kost on bed ƒ32 p. m„ terstond. Prankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f 25 p. m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. ƒ35p.m., terst. Prans Halsstraat. No. 17. Heerenhuis met tuin, ƒ400 p. j., terst Gasthuissingel. No44Kamer m. kost 30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Blink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht- No. 105. Huis, 8 kamers, ƒ600p.j. Aug. Ged. Voldersgracht. No. 9. Ben.huis m. tuintje, ƒ2.50 p w., terst. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 4. Benedenhuis ƒ175 per jaar, Juni. Gierstraat. No. 31. Gem. Zit- en Slaapk. met kost en bed. 40 p.m. Aug. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 41a. Pakhuis ƒ1.p.w., terst. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20 p.mterst. Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Groote Houtstraat. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. 13 p.m., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 103. Huis, 500 p.j. terst. No. 143. Bovenhuis, 300 per jaar, terstond. Harmenjansweg. No. 31. Gem. Kamers, ƒ20 p. m. terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No. 59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 67rood. Bovenwoning, 2.25 p. w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Jan Steenstraat. No. 18. Huis met tuin, ƒ2,15 p. w., terstond. Jansstraat. No. 5.2 Ongem. Kam., ƒ16p.m. terst. No. 22. Kelder, ƒ40 per jaar, terst. No. 29rood.Gem. Zit- en Slaapk., 25 p.m. terst. Jansweg. No. 30. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p. mterst. Kampersingel. No. 34. Bovenhuis, ƒ225 p.j., terst. Kampervest. No. 41. Bovenpakhuis, 1.25 p. w. terst. Kennemerplein. No. 16rood. Bovenhuis, 200 p.j., Aug. Klein Heiligland. No. 16rood. Zit- en Slaapkamer, ƒ16 p.m. terst. No. 66. Huisje,1.20p.w.,terst. No. 80zw. Kamertje, ƒ0,75 p. w., terst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Kam. m. bedien, 25 p.m. terst. No. 22. Kamer, ƒ12 p. m., terstond. No. 49. Gem. Kamer, ƒ18 p. m., terst. No. 105. Bovenhuis, ƒ5.per week, terstond. *No. 110. Gem. Slaapkamer, 1.50 p. w., terst. No. 111Winkelh.m. Pakh., 300p.jterst. No. 113. Gem. Kamers, ƒ16 p. m., Juli. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. No. 132. Gem. Kamers, ƒ14 p.m. terstond. Kleverlaan. No. 5. Gemeub. Kamers, ƒ20 p.m.,terst. Koningstraat. No. 10. 2 Gem. kamers, 25 p. m., terst. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Koudenhorn. N o. 54. Gem. kam. m. k. en bed. ƒ35-45 p.m. terst No. 80. Huis m. Tuin, 1450 p.j. Krom. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 17- Gem. kamers 20 p.m. terstond. No. 33. Gem. Voor- en Slaapkam. met kost en bedien., ƒ40 p. m.. terst. L. Bagijnestraat. No. 1. Huis, 5.per week, terstond. "No. 19. Bovenhuis, ƒ4.00 per week, terst. No. 22rood. Bovenhuis 325 per jaar, terst. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, ƒ75 p. j terstond. Lange Vlamingstraat. No. 1. Boven voorkamer, ƒ1.25 p. w. terst. Leidsche straat. No. 62. Huis en Tuin, ƒ3,50 p. w. terst. No. 70. Huis, 2.50 p.w. terst. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Kamer m. k. en bedien, ƒ32 p.m. No. 30. Slaapkamer, ƒ15 p. m., terstond. No. 46. Gem. Kamers m. kost en bediening, 3p a ƒ35 p. m., terstond. No. 64. Huis met tuin, 575 p. j., terst. Leidsche Zijstraat. No. 10. Benedenhuis m. tuin, 2.50 p.w., terst. Leliestraat. No. 16. Pakhuis, ƒ0.80 p. w., terst. Lombards teeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 'smaands,terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, 2,75 p.w., terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerhuis, 4,00 per week, terst. Morinnesteeg. No.?. Kelder, 050p\vterst. Nassaulaan. No. 24. Bovenhuis, 3.25 per week, terstond. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. No. 68. Huis met Tuin, 650 per jaar terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kamer, ƒ0,80 per week, terstond. No. 17. Kelder, ƒ0,60 per week, terstond. No. 23. Ruim Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Nieuwe Kruisstraat. No. llard. Bovenwoning, 3.00 p. w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin 300 p.j. terst. Oudeweg. No. 49G. Huisje, ƒ1.80 p.w., terstond. No.82. 6 k. m. tuin, keld. enz. 450 p.j., 1 Aug. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p. j., terstond No. 117a. Heerenhuis, 800 p.j. terst. Popelingstraat. No. 9. Bovenhuis, 2.25 per week, terst No. 30. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. No. 38. Bovenhuis, 2.25 per week, terstond Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, 1.60 p.w., terstond. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdapark. No. 6. Huis en tuin, 375 p.j. terstond. Ripperdastraat. No. 8. Huis met tuin 450 p.j., terst. Rozenprieëelstraat. No. 40. Huisje, ƒ2,10 per week, terstond. Buychaverstraat. No. 8k. Benedenhuis met tuin, ƒ200 p. j'„ terst. Schootersingel. No. 71. Huis met tuin, ƒ600 p. jaar, terst. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh. m.gr. zold., ƒ225 p.j., terst. No. 39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200 p.j. terst. No. 117b. Huis ƒ500 p.j. terst. No. 117h. Huis, ƒ800 per jaar, terstond. Schooterstraatweg. No. 11. Huis met tuin, 550 p.j., Mei 1890. Sophiastraat. No, 18. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ22 p. m., terst. Spekstraat. No. 4. Gr. Pakh. m. 2 zold. ƒ200 p.j. terst. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Voldersgracht. No. 3. Bovenhuis, 2.25 p. w. terst. No.7. Benedenuis met tuintje, 2.50 p.w., terst Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m„ terst. No. 29. Gem. kamers, ƒ23 p. m., terstond. Wilsousplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. Witte Heerensteeg. No. 16rd. Vrij Bovenhuis, ƒ13 p.m., Juni. Zoetestraat. No. 2rood. Groote Zaal, 4 p.w., terstond. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. De Londensche boekhandelaar H. Vizetelly is tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld, wijl hij, in strijd met zijn vroegere beloften, toch weder eene verta ling van Zola's werken heeft verkocht. Of deze straf het gewenschte gevolg zal hebben, n.l. dat het Engelsche volk Zola niet meer leest, zal te bezien staan. De tijd schijnt voorbij te zijn, dat de regee ringen hunne zorgen zelfs uitstrekken tot de lectuur van het volk. Dezer dagen heeft ergens in het Engelsche graafschap Lancashire een jong meisje met eene parapluie twee booswich ten, die, door een politie-agent betrapt, dezen onder den voet hadden gehaald en hem mishandelden, aangevallen en op de vlucht gejaagd. De parapluie was er geheel bij gebroken en bedorven, maar de ge meenteraad van de plaats heeft haar een prachtig nieuw regenscherm in de plaats gegeven. Door tu8schenkomst van den afge vaardigde Frederic Passy heeft Carnot een adres van vele leden van het Eugelsoh lagerhuis ontvangen, waarin zij hun leed wezen betuigen over de afwezigheid van den Britschen gezant bij de opening der Parijsche tentoonstelling. Zij wenschen het Fransche volk en de Fransche regee ring geluk met de schoone resultaten sedert een eeuw verkregen. Een deputatie van leden der oppositie uit het lagerhuis zal tevens een audiëntie bij den president der republiek aanvragen om te protesteeren tegen de houding der Britsche regeering bij de opening der ten toonstelling en het eeuwfeest der revolutie. De Berliner Zeitung brengt met enkele woordeD in herinnering, hoe het der Duitsche regeering in het laatste jaar met politieke processen is gegaan. Geffken maakt het dagboek van keizer Frederik openbaar; hij wordt beschuldigd van landverraad, brengt 99 dagen in pre ventieve gevangenis door en wordt vrij - gesproken. De Kieler Zeitung drukt keizer Frederik's dagboek af en wordt vervolgd wegens nadruk; de eisch wordtingetrok ken. De Freisinnige Zeitung wordt wegens hetzelfde vervolgd wegens nadruk met hetzelfde resultaat. De Volkszeitung wordt op grond der socialistenwet verboden; de rijkscommissie heft het verbod op. Hetzelfde blad wordt beschuldigd van ma- jesteisschennis. Eisch: drie jaren gevan genis. Resultaat vrijspraak. Een ernstig ongeluk heeft Zaterdag te Parijs plaats gehad op de montagnes russe op den Boulevard Richard Lenoir. Door een verkeerde schikking is een leege wagen aangeloopen tegen een met een tien tal personen. De schok was verschrikkelijk. Eenige personen werden naar beneden ge worpen, twee zgn gedood en zeven andere gekwetst, waarvan eenige ernstig. Gedurende de maand Mei is de ten toonstelling te ParijB bezocht door bijna twee en een kwart millioen betalende personen. Nabij het tentoonstellingsterrein te Parijs, op de plaats waar men bezig is om het gebouw voor de stierengevechten op te richten, is door den storm van Zondag avond een ijzeren stelling, waarop zich tien werklieden bevonden, ingestort. Een der arbeiders was dadelijk dood, drie werden in stervenden toestand opgenomen en de anderen waren ernstig gekwetst. Het bezoek van keizer Frans Jozef zal, naar in de hofkringen van Berlijn beweerd wordt, zijn bepaald op 13 af 14 Augustus. Tegen 15 Augustus zou reeds een parade van het Berlijner garnizoen zijn gecommandeerd. In het Fransche stadje Mazamet is overleden op den leeftijd van 105 jaren een agent der levensverzekering-maatschappij L'Aigle. Deze curiositeit wordt door het Fransche verzekeringsblad L'Argus mede gedeeld. Met de vreeselijke overstroomingen door den regen in Pennsylvanië tracht allerhande geboefte zijn voordeel te doen door lijken, die bij honderdtallen te gelijk de Alleghany-rivier afdrijven, te berooven. De burgerij heeft thans commissies ge vormd om dit tegen te gaan. Reeds be trapten zij zeven Hongaarsche daglooners. Zonder proces werden alle zeven verdron ken of doodgeschoten. De directe schade te begrooten is onmogelijkde indirecte is evenmin te voorzien, waarbij nog komt, dat het water der Alleghany - het drink water der stad Pittsburg geheel veront reinigd en dus voor drinkwater niet meer geschikt is. Men vreest dan ook niet ge heel ten onrechte voor epidemische ziekten. De toost van den czaar op „den eenigen trouwen vriend van Rusland", den vorst van Montenegro, wordt van groote politieke beteekenis geacht en dit te meer omdat Alexander HI geen vriend van groote woorden ie, maar hetgeen hij zegt van te voren wel goed overlegt. De Duit sche, Engelsche, Oostenrijksche en ook de Russische pers houden zich er druk mede bezig en er bestaat volgens deze reden te gelooven, dat er nieuwe verwikkelingen te wachten zgn met Servië, terwijl men uit enkele gegevens meent te kunnen op maken, dat Montenegro bijgestaan door, of onder toelating van Rusland een inval in Servië zal wagen. De Etoile Beige deelt mede dat de soldaten van het 3e linieregement in het kamp van Beverloo aan het muiten zijn geslagen en ten deele hun tenten hebben vernield, wijl hunne soldij niet werd uit betaald. Verschillende streken in Duitschland zgn Zondag door wolkbreuken geteisterd en hebben o.a. in de omstreken van Wildungen de akkers veel schade geleden. De stad Reichenbach heeft mede zeer geleden daar zijn twee fabrieken geheel en andere ge deeltelijk door het water vernield. Het spoorwegverkeer tusschen Bonn-Mecken- heim is gestremd. Tengevolge van het barsten van een waterreservoir te Lausan ne, terwijl een storm woedde, is groote schade aangericht. Op sommige plaatsen in de stad Btond het water 5 voet hoog. Geen personen zijn omgekomen, maar vele huizen zijn onbewoonbaar geworden. Voor noodlijdenden worden inzamelingen ge houden. Volgens den Rhein Courier zal de op zegging van de overeenkomst met de Bad- maatschappij te Wiesbaden aan dr. Mezger een proces berokkenen. Zaterdag heeft bet bestuur der maatschappij beslag gelegd op de goederen van den doctor, van wien zij een schadevergoeding vordert van slechts XVs millioen mark wegens de verbreking der overeenkomst, volgens welke hij de leiding op zich zou nemen van de in aan bouw zijnde geneeskundige inrichting. Dr. Mezger heeft den Justizrath dr. Seibert, te Wiesbaden, als advocaat gekozen. Woensdag liep in den Haag het ge rucht dat er een man in den toren der Groote Kerk was en het publiek vermeende zoo straks weer de rooae vlag van de trans te zien waaien. Eene dichte menigte om ringde het gebouw en eindelijk moest de politie er zich mede bemoeien. Deze ging den toren op, maar vond niets. Toch werd er een persoon opgebracht, die eohter, naar de Haagsche Courant mededeelt, toen de menigte uiteen was, werd ontslagen onder dankbetuiging voor zijne bereidvaardig heid, om zich in schijn te laten „opbrengen". Het publiek toch was niet te vreden voor er iemand gearresteerd was. Men schrijft ons Niet lang geleden werd er in de Nieuwsbladen melding ge maakt, dat er in de nabijheid van Haarlem eene ijzerhoudende waterbron was ontdekt, waaruit men meende het voor de gezond heid zoo heilzaam mineraalwater te kun nen pntten, water, wat tor nu toe door onze Duitsche naburen geleverd werd. In verband hiermede wenschen wij de aan dacht te vestigen op eene andere mineraal waterbron welke reeds eenige jaren bekend was, en gevonden wordt te Tegelen nabij Venlo in Limburg. Deze bron is sedert een paar jaar door den eigenaar in exploitatie gebracht, daar meerdere genees- heeren verklaren dat het water uit die bron, in voldoende hoeveelheid genomen, even heilzaam voor de gezondheid werkt als het uit Duitschland aangevoerde bron water. Deze bron, de „Snelle Sprong" genaamd, ontspringt aan den voet der bergketen welke het Landgoed „Holtmühle" be grenst. De bergketen, welke geheel Limburg doorloopt, vormt nabij Tegelen een hoog plateau, zijnde een duizenden meters uit gestrekt heideveld. Uit de 30 meter diep gelegen kleilaag nu ontspringt de bron, waarover wg hierboven spraken en waar uit het water in een daartoe expres ingericht lokaal onder volkomen afsluiting der buitenlucht bij één atmosfeer kool- zuurdruk op flesschen wordt getapt en in den handel gebracht. Zonder bepaalde geneeskundige kracht aan dit water te willen toeschrijven, wat van het Duitsche mineraalwater, dat als tafelwater naar Nederland wordt gezon den evenmin kan worden gezegd, zgn wg overtuigd, dat het water van de „Snelle Sprong" ie, een zuiver, gezond en smake lijk tafelwater, waarvan het gebruik heilzaam op het lichaam moet werken. Onze lezers, die belang stellen, om na dere bijzonderheden over dit mineraalwater op Nederlandschen bodem gevonden, te vernemen, verwijzen wij naar de brochure, bevattende de beschrijving van den oor sprong en de eigenschappen van het Snelle Sprongwater, welke bij den eige naar der bron te Tegelen en bij alle de póthouders van dit water in Nederland „gratis" verkrijgbaar is. Gedrukt bg DE ERVEN DOOSJES te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6