tb shnne- Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's g rat is gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem.kamerm.alkoof ƒ10p.m.terst. No. 36. Ong. Voork. m. alk., 12p. m. terst. No. 48. 2. Gem. Kamers, 28 p. m. Sept. Bakenessergraeht. No. 22. Kamerm. kost, ƒ40 p. m., terst. Barteljorisstraat. No. 7. Winkelhuis, ƒ800 p. j., terstond. No. 21. Winkelhuis ƒ500 p.j. terst. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terstond. No. 35. Gem. Zit- en Slaapk. 27.50 p.m. terst. No. 40. Vrij Bovenhuis, ƒ350 p. j. terstond. Begijnen traat. No. 27. Bovenwoning, 2 p. w.terst. Botermarkt. No. 21. Gem. voorkamer ƒ12 p.m. Breestraat. No. 14. Bovenhuis, ƒ3,p. w. terst. Burgwal. No. 38rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terst. No. 93rood a. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. No. 93rood B. Huis a ƒ1.70 p. w., terst. Doelstraat. No. 10. Bovenvoorwoning, ƒ1.50p.w.terst. Brankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f 25 p. m. terst. No. 18. Gem. kam.m.k.enbed. ƒ35p.m., terst. Frans Halsstraat. No. 17. Heerenhuis met tuin, ƒ400 p. j., terst Gastliuissingel. No44Kamer m. kost 30, p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Klink Bakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegracht. No. 32. Winkelhuis, 7.p. w., terstond. No. 105. Huis, 8 kamers, 600p.j. Aug. No. 118. Huism.Tuin, 450 p.j. terst. Ged. Voldersgracht. No. 9. Ben.huis m. tuintje, 2.50 p w., terst. No. 11. Huisje, ƒ1.25 p.w., terstond. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 41a. Pakhuis ƒ1.p.w., terst. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p.m. terst. Gierstraat. No. 31Gemzit- en slaapk40 pmterst Glasblazerstraat. No. 39. Bergplaats, ƒ1,per week, terst. Gr. Heiligland. No. 38. 2 Bovenvoork., 1.50p.w. 1 Juli. Groote Houtstraat. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 61. Gem. Bovenvoork. f 13 p.m., terst. No.78. Bovenhuis, ƒ450 p. j. No. 83. Gem. Voor- en Slaapk. 25 p. m. Aug. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No.59rd. Bovenwoning, ƒ2,50 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Hooimarkt. No. 10. Bovenvoorkamer met of z. bed. 35 p. m. terst. Hondensteeg. No. 15. Kamer m. waterl. ƒ1.p.w.terst. Houtplein. No. 4. Gem. zit-en slaapk. 35 p.m. Aug. Jansstraat. No. 22. Kelder, ƒ40 per jaar, terst. No. 29rood.Gem. Zit- en Slaapk., 25 p.m. terst. Kampersingel. No. 10. Huis, ƒ2,50 per week, Aug. No. 34. Bovenhuis, 225 p.j., terst. Kennemerplein. No. 16rood. Bovenhuis, 200 p.j., Aug. Klein Heiligland. No. 16rood. Zit- en Slaapkamer, ƒ16 p.m. terst. No. 32. Bovenhuis, ƒ180 p. j., terstond. No. 66. Huisje, 120 p. w.,terst. Kleine Houtstraat: No. 17. Gem. Kam. m. kost en bed., 32 p. m. No. 22. Kamer, ƒ12 p.m., terstond. No. 49. Gem. Kamer, ƒ18 p. in., terst. No. 77. Gem. Benedenkamers, 25 p. m. terst. *No. 110. Gem. Slaapkamer, 1.50 p. w., terst. No. 113. Vrij huisje, ƒ2.25 p.w., terst. No. 115. 2 Gem. Kamers, 20 p. m. terstond. Kleine Houtweg. No. 15Ard. Bovenhuis, 280 per jaar, terst. Koningstraat. No. 10. 2 Gem. kamers, 25 p. m., terst. No. 12rood. Bovenhuis ƒ275 per jaar, terst. No. 39. Bovenhuis, 4.50 per week, terstond. No. 39. Kelder, 70 per jaar, terstond. No. 49. Gem. Zit- en Slaapk., 20 p.m. terst. No. 52. Bovenhuis, 150 p. j. terstond. Korte Annastraat. No. 1. Een Werkplaats, 2,p. w. terstond. Korte Boellaan. No. 3a. Huisje, ƒ190 p.j., terstond. Koudenhorn. No. 54. Gem. kamer met slaapkamer, kost en bediening, 35 p. m. terst. Krom. No. 18. voor- en achterk. ƒ1 p.w. terst. No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork m. alc., 18 p.m., terst. L. Bagijnestraat. No. 1. Huis, 5.per week, terstond. *No. 19. Bovenhuis, 4.00 per week, terst. Lange Heerenstraat. No. 48rood. Gem. Kamers, 30 p.m., terst. Leidsche straat. No. 60. Gem. Kamer m. alk. en kost 30 p. m. Lange Veerstraat. No. 8. Kelder, 75 p. j terstond. Leidsche Vaart. No. 30. Gem. Zit- en Slaapk. ƒ15 p.m. terst. No. 64. Huis met tuin, 575 p. j., terst. Leidsche Zijstraat. No. 10. Benedenhuis m. tuin, 2.50 p.w., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 9. Ben.huis met tuin, ƒ2,75 p.w., terst. No. 14. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Margarethastraat. No. 3. Burgerhuis, 4,00 per week, terst. "Nieuwe Gracht. No. 34. Huis, ƒ325 per jaar, terstond. Nieuwe Groenmarkt. No. 23. Klink Bovenhuis, ƒ2,75 p.w., terstond. Nieuwe Kruisstraat. No. 13. Vrij Huis, ƒ4 p. w., terst. Oostvest. No. 24. Benedenh. m. Zolder ƒ2.50 p. w., terst. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, ƒ1.25 p.w., terst. Oranjestraat. No. 5. Huis met tuin 300 p.j. terst. No. 89. Vrij Bovenhuis, 2,75 p. w., terst. Oudeweg. No. 45. Huis ƒ2 p.w., terstond. No. 49a. Huis, ƒ1.35 p.w. terst. Barklaan. No.82. 6 k. m. tuin, keld. enz. 450 p.j., 1 Aug. No. 84a. Huis met Tuin, 500 p.j., terstond Haaks. No30Bovenhuis en Pakhuis, 300 p. jAug Raamsingel. No. 14. Huis m. tuin, 400 p.j. terstond. Raamsteeg. No. 18. Bovenhuis, ƒ1.60 p.w., terstond. Raamvest. No. 57. Huis met tuin ƒ500 per jaar, terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. Ripperdas traat. No. 8. Huis met tuin 450 p.j., terst. Rozenstraat. No. 1. Huis, ƒ650 per jaar, 1 Aug. 1889. Schachelstraat. No. 41. Huis, 375 per jaar, terstond. No. 36. Gem. Kam., met kost, /6p. w.,terst. Seheepmakersdijk. No. 9. Pakhuis en Erf, ƒ3.50 p. w., terst. Schootersingel. No. 33. Ben.huis m. tuin, 200 per jaar, terst. No. 33. Bovenh. m. gr. zold., 225 p.j., terst. No.39. Benedenh. m. tuin, ƒ200 p.j. terst. No. 41. Benedenh. m. tuin, 200p.j. terst. Schooterstraatweg. No. 11. Huismettuin, ƒ550p.j., Mei 1890. Sophiastraat. No. 1b. Benedenhuis, 250 p. jterst. No. 2rood. Voor Zit- en Slaapk. met kost en bediening, 40 per maand, 1 Sept. No. 18. Gem. Zit- en Slaapk. 22 p. m., terst. Spaarnwouderstraat. No. 68. Gem. Kamer met kost, 32 pmterst. No. 75. Winkelhuis, 5 per week, terstond. Tuinstraat. No. 1Huis, f 2.25 p.w. terst. Turfmarkt. No. 32. Gem. Zit- en Slaapk., 40 p. m terst. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p. m. Verl. Franshalstraat. No. 17zw. Vrije kamer m. kost ƒ14 p.m. Verl. Oranjeboomslaan. No.97rd. Zit-en Slaapk. m. bed. ^,50p.w. V oldersgraoht. No. 3. Bovenhuis, ƒ2.25 p. w. terst. Wagenweg. No. 81. Bovenh., ap. opg., wtl. 182p.j. Nov. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 21. Ruime kelder 0.75 p.w. terst. No. 22. Kamer m. kost en bed. ƒ30 p. m., terst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kam., ensuite ƒ30 p.m. terst. No. 63. Vrij Bovenhuis, ƒ180 p. j., Aug. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK. Een bovenhuis, Nassaulaan 76, bevattende 6 kamers, keuken en zolder en verder alle ge makken. Huurprijs 300 per jaar; te aanvaar den 1 Aug. a. s. Vrijdag heeft in bijna geheel Duitseh- land een vreeselijk onweder gewoed. In Thuringen is de geheele oogst vernield. In de Saksische stad Crimmitschan zijn door de hagelsteenen vijftig duizend ven sterruiten verbrijzeld. De koning van Wnr- temberg bevond zich gedurende het on weer in den tuin van zijn kasteel te Fried- richshafen toen op eenige schreden afstand van hem de bliksem in een boom sloeg. Een der grootste juweliers van Pa rijs, Martin Posno Co. is op de gedachte gekomen den Eiffeltoren in goud [en bril janten na te maken. Het kostbare stnk heeft de hoogte van een meter, is 40 kilo goud zwaar en met 25 tot 30 duizend briljanten versierd. De juweelen hebben het gewicht van 3000 karaat. De Parij- sche goudsmid heeft door den toren tot in de kleinste bijzonderheden na te boot sen een echt kunstwerk geleverd. Op den briljanten „Eiffeltoren'' zijn de paviljoe nen, de koffiehuizen, de redactie van den „Figaro" en meer andere vertrekken te onderscheiden. De op den toren staande driekleurige vlag is hier van saffieren, briljanten en robijnen vervaardigd. Binnen in het torentje is een kleine electrische lamp aangebracht. Men verzekert dat de aanblik van het juweelenprachtstnk loo- verachtig is. De werkstakingen in Dnitsohland en Oostenrijk, waarvan in de laatste week spraak was, hebben minder te beteekenen dan het aanvankelijk den schijn had. In de kolenmijnen van het Saargebied zijn zij spoedig geëindigd, onder ontslag van de aanvoerders der ontevredenen. De „alge- meene" werkstaking der bakkersknechts te Berlijn blijkt zich tot de helft van die werklieden te bepalen. Te Brnnn hebben de meeste wevers den arbeid hervat, in weerwil van de bedrei gingen hunner kameraden, die de werk staking wilden volhoudendie bedreigingen waren van zoo ernstigen aard, dat ver scheidene personen in hechtenis genomen moesten worden. Van de zijde der werkgevers is op verschillende plaatsen de noodige bereid willigheid getoond om aan rechtmatige grieven tegemoet te komen, zoo te Brnnn en o.a. ook aan den spoorweg van Graz naar Köflaeh, waar de directie de loonen der koienwerkers met 10 a 12 pot. ver hoogd heeft. De werkstaking der Berlijnsohe bak kersgezellen levert voor de bazen en hun olientele weinig last op. Om in de behoeften huuner klanten te voorzien, hebben vele Berlijnsclie bakkers met hun collegae in de omstreken contracten ge sloten en worden zij geregeld door hen per as bediend. Anderen voorzien door vrou welijke hulp in de ontstane vacatures. Voor de leveranciers aan het garnizoen wordt door mannen uit de gelederen hulp geboden. Kortom, de bevolking van Berlijn merkt van de strike niet veel en de po litie zorgt voor de rast, zoodat de zaak wel spoedig doodbloeden zal. Een Hessisehe landbouwcourant deelt mede, dat een paard, dat geregeld het noodige drinkwater krijgt, 25 dagen zonder vast voedsel kan big ven leven, maar niet langer dan 5 dagen, wanneer het wel zijn gewoon eten, doch geen drinken ontvangt. Een paard, dat in drie dagen geen drinken gekregen had, gebruikte daarna in drie minuten 90 liter water. Boulangers akte van beschuldiging is thans openbaar gemaakt. Zooals reeds werd medegedeeld wordt de generaal in het dertig bladzijden lange stuk beschul digd van samenzweringen en aanslag tegen de veiligheid van den staat en bovendien nog van geldverdnistering tot een aan zienlijk bedrag. Omtrent het eerste punt wordt gezegd dat de samenspanning aan slag geworden is door handelingen die wel niet ten einde zijn gebracht, maar waaraan feitelijk uitvoering is gegeven, alsmede dat op den dag der verkiezing van president Gamot een opmarcheerings- plan was georganiseerd. Dit is gebleken nit de oplossing welke men gevonden heeft van een cijferschift en nit de bekentenissen van hooggeplaatste officieren. Omtrent het punt verduisteringen, deze hebben betrekking op leverantien aan het leger en het aanwenden van geld, behoo- rende tot het ministerie van Oorlog, tot eigen gebruik. Het is nog niet bekend, wanneer het geding zal aanvangen, doch zeker is het, dat tegen dien tijd wel weer de noodige drukte zal gemaakt worden door de Bonlangisten om hnn held ge heel vrij van schuld te pleiten. In Augustus zal te Brussel een wed strijd voor luchtballons plaats hebben. Twintig mededingers hebben zioh aange meld, vijf Belgen en vijftien Franschen. Het zal er om te doen zijn om eene stad te bereiken, aangewezen in verband met de windrichting op den dag van den wed strijd. Voor het vullen der ballons zullen ongeveer vijftien duizend kub. meters gas noodig zijn, welke hoeveelheid gas door de Brnsselsche gasfabriek zal geleverd worden. Door den „Verein Rheinischer Stadte" is besloten voortaan in ambtelijke stukken de niet Dnitsche woorden of uitdrukkingen te verwijden en er Dnitsche woorden voor in de plaats te stellen. De meening bestaat, dat in onze Nederlandsche ambtsbescheiden daar was haast weer het „officieele stukken" de pen ontglipt ook wel eens eene schifting mocht plaats hebben. De Fransche minister heeft acht en vijftig millioen francs aangevraagd voor het aanschaffen van gepantserde schepen en torpilleurs. De aanvrage werd onmiddelijk goedgekeurd. De Senaat, die de aanvraag nog moet sanctioneeren, heeft dezelve ech ter nog niet in behandeling genomen. Terwijl de Senaat nog had te be raadslagen over het toestaan van 58 millioen voor de marine werd de Ka mer van afgevaardigden, die het credie} had toegestaan, gesloten. Nn moeten vol gens de wet Senaat en Kamer gelijktijdig gesloten worden en nn wilde het geval dat de sluiting van de Kamer reeds had plaats gehad terwijl de Senaat nog vergaderde. Toen de Voorzitter van den Senaat dit vernam, sloot hij dadelijk de beraadslagin gen over het marine-crediet, waarop de zit ting een einde nam. De Kamer van afgevaardigden versleet gedurende haar vierjarig bestaan niet min der dan zes ministeriën. Maandag werd te Leieester eene ver gadering gehouden van ruim zeven duizend personen, waarin geprotesteerd werd tegen het verleenen van door de regeering voor gestelde dotaties ten behoeve van de klein kinderen van koningin Victoria. Een besluit in dien zin van protest werd aangenomen met slechts vier stemmen tegen. Er wordt een telegram uit San Francesco openbaar gemaakt, waarin ge meld wordt, dat de Cantonrivier buiten hare oevers is getreden waarbij tienduizend personen en een even groot getal huizen zijn weggespoeld. Den chef van den generalen staf, graaf Waldersee, die den keizer vergezelt op zijn reis naar Noorwegen, werd toegedicht, dat hg den keizer zon geadviseerd hebben tot een spoedigen oorlog tegen Rusland. De graaf heeft deze geruchten laten tegen spreken. Koning Milan, of liever de gewezen koning van Servië, zal gedurende veertien dagen een bezoek brengen aan zijne voor malige hoofdstad. Naar bericht wordt is Dinsdag avond te Rio Janeiro een schot gelost op keizer Perdo, doch de keizer is niet geraakt. De dader is een Portugees. De aanleiding tot de daad is niet bekend. Door den Belgischen minister van financiën is bg de Kamer ingediend een wetsontwerp, volgens hetwelk een licentie- recht geheven zal worden van alle inrich tingen, geopend na 1 Juli jl., waarin alcoholische dranken verkocht worden. Te Rotterdam zijn bij de gemeente raadsverkiezing slechts 1478 kiezers opge komen van de bijna zeven duizend en te Amsterdam, waar men aannvankelgk meen de dat het er nu eens spannen zon, kwa men van de 19387 kiezers slechts 7549 op. Den Haag maakte het beterdaar bleven er van de 7700 toch nog bgna 3500 tehuis, 't Is akelig, telkens te moe ten vermelden, hoeveel onverschilligheid en lauwheid nog blijft heerschen. Dinsdag nacht is bij een hevig on weder door het inslaan van den bliksem in Britsum de kerktoren in brand geraakt, een schuur te Barsingerhorn verbrandde door dezelfde oorzaak te Nienwenhoorn werd een veertienjarig meisje, terwgl zij aan tafel zat, door den bliksem gedood. Omtrent den toestand van Z. M. den koning blijven de berichten gunBtig wat betreft voeding en slaap. Z. M. kon evenwel door het afwisselende weder in den laaisten tijd en den hinder veroorzaakt door het loopen niet van de buitenlucht genieten. Bij goed wêer zal de Koning zich in 't vervolg in een draagstoel in het park begeven. Bijna was het gelukt het Kurhaus te Seheveningen thelephonisch te verbin den met Amsterdam en Rotterdam, om hierdoor den talrijken kooplieden, tijdelijk te Seheveningen verblijvende, gelegenheid te geven met hnnne kantoren te kannen spreken. De wethouder van pnblieke wer ken te 's-Gravenhage heeft echter de hier toe vereischte vergunning niet verleend op grond dat de maatschappij geen concessie had tot telephoonverbinding buiten de Als een uitstekend middel tBc«n muggen wordt genoemd he«t _-y.cn handen en gelaat met geesF van herts hoorn. Gedrukt bg DE ERVEN LOOSJES te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 6