We kunnen ons die kleine opkomst niet begrijpen, waar wij bij Possart met het zelfde stuk den schouwburg propvol heb ben gezien. Ligt het aan den Vrijdagavond, waardoor misschien een deel trouwe schouw burgbezoekers verhinderd waren Wij we ten het niet, maar wel zijn wij zeker, dat de afwezigen te beklagen zijn. Zij hebben eene vertolking van den Hamlet gemist, die eenig was. Konden wij ons bij den eersten keer, dat M. hier optrad, niet ten volle rekenschap geven van zijue gaven na den Hamlet gezien te hebben, moeten wij eerlijk bekennen zijne vertolking boven die van Possart te stellen. Herr M. maakt minder dan deze jacht op effect en wat meer zegt, hij repeteert zich niet. Ik ben verzekerd, dat op den dunr Mitterwürzer beter zal bevallen dan Possart. Het bestu deerde, dat bg Possart, vooral, als men een stuk meermalen van hem ziet, vaak zoo hinderlyk op den voorgrond treedt, mist men by Mitterwürzer. „Er scheint nicht, er ist." Dat is het groote geheim zgner kunst. Maar ook daarin ligt voor een deel de reden, waarom hy door het groote publiek niet zoo spoedig gewaardeerd wordt. Natuur en waarheid toch, vinden meesten tijds niet zulk eene goede ontvangst als het tegenovergestelde. We wenschen van harte, dat Herr Mitterwürzer een volgenden keer meer suc ces moge hebben, dan nu het geval is geweest. Van de heeren bevielen ons Herr Lüp- schütz als Polonius en Herr Pittmann bij uitstek, 't Zgn een paar acteurs van groote verdiensten. Frl. Güstinger als Ophelia was eene lieve verschoning, die we met zeer veel genoegen hebben gezien. Van de overigen kan ook veel goeds gezegd wor den. Over het algemeen was het gehalte van het gezelschap veel beter, dan we dit gewooniyk gewend zijn. Den Heer van Lier zg ten slotte dank gebracht voor het gesmaakte kunstgenot. Maandag avond gaf de Christeiyke Zangvereeniging „Hallelujah," directeur de heer J. Strating, in de Groote Kerk eene uitvoering, tot de bijwoning waarvan men toegang verkreeg door het koopen van een tekstboekje en waarvan de op brengst aan eene nuttige inriohting ten goede komt. Met genoegen werd opgemerkt, dat het koor belangryk in klankgehalte vooruit gaat. De verhouding der stemmen is ook gunstiger geworden en er bleek met am bitie gestudeerd te zijn. Een struikelblok blgkt nog immer de uitspraak der klinkers. Moge dit bg de spreektaal minder hinderlgk zgn, in de gezongen taal eischt de uitspraak eene bgzondere zorg. Het kwaad is slechts met inspanning van de zgde der directie, door veel goeden wil van de zgde der dames leden te overwinnen. Behoudens eene kleine vergissing heeft men alle reden de uitvoering welgeslaagd te noemen. De rederijkerskamer „Het Vliegend Wiel" gaf Zaterdag avond voor de leden en hunne dames het blgspel van Ruysch, getiteldEen bankbiljet van duizend gulden. De Vereeniging is met dit stuk goed uit gekomen. De verschillende rollen waren goed ingestndeerd en enkele moch ten met zorg getypeerd genoemd wor den. De spil draait om Doris Knoopen- schaar in dit blgspel. De opvatting van deze rol was zeer voldoende even als te roemen was de goede vertolking der Josias Beeldok-rol. Het stuk werd vlug afgespeeld. Jammer, dat de leden niet meer gelegenheid hebben om de uitvoeringen met de meeBte zorg voor te bereiden. Het Vliegend Wiel bezit de elementen, om iets uitstekends te leverengoeden toon en meestal onberispelgke uitspraak van het Nederlandsch, en waar deze aanwezig zgn is herhaald repeteeren de weg tot hooger. Verwaayen, de man is Vrgdagniet zeer gelukkig geweest met zgne aanwij zingen op den Kleinen Houtwegis thans naar Groningen overgebracht, om daar zgne straf te ofidergaan. Toch hebben zgne mededeelingen aanleiding gegeven tot de voorloopige aanhouding van Kleinhout, en hoopt men hiermede een goede vangst gedaan te hebben. Door ongesteldheid van den Heer Louis Bouwmeester zal a.s. Donderdag in den Schouwburg alhier niet worden opge voerd het voorstuk „Zgn vader", maar „Ik eet bg mgn moeder." De heer J. T. Cremer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is door Z. M. den Shah van Perzië benoemd tot ridder 4e klasse in de Orde van den Leenw en de Zon. Gisteren is door de politie alhier in beslaggenomen een valsche rijksdaalder voerende de beeltenis van Koning Willem Hl en het jaartal 1862, blgkbaar bestaan de uit lood. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld Een voor koetsier. Een voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schrijfwerk. Een voor schoenmaker. Een voor schildersknecht. Twee voor metselaarsknecht Een voor timmermansknecht. Een voor koper- en metaalgieter. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Een voor loodgietersknecht. Acht voor aardwerkers of los werkman. Negen voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Drie voor burgernaaister. Een voor breister. Een voor kookster. Een voor baker. Een voor loopmin. Particulieren en werkgevers, die van deze aam biedingen wenschen gebruik te maken, worden j beleefd verzocht zich schriftelijk tot het Bestuur der Vereeniging te richten, (bus Stadhuis of Doelen) Afloop yan de verkooping van Huizen, gehouden den 26 October 1889 in de Gouden Leeuw, te Haarlem. No. 1. Winkelhuis met atz. opg. Bovenw,, Erve en Tuin, Maarten Spiesstraat No. 28 zw. en rd, C. J. Cramer pq, ƒ2050. 2. "Winkelhuis met afz. opg. Bovenw., Erve en Tuin, naast het voorg. No. 26 zw. en rd, J. v. Ek qq, ƒ2250. 3. Winkelhuis met afz. opg. Bovenw., Erve en Tuin, naast het voorg. No. 24 zw. en rd, D. A. Braakenbnrg, ƒ2000. 4. Huis met afz. opg. Bovenw., Erve en Tuin, naast het voorg. No. 22 zw. enrd, A. v. d. Linden qq, ƒ2005. 5. Huis met afz. opg. Bovenw., Erve en Tuin, naast het voorg. No 20 zw. en rd, A. v. d. Linden qq, ƒ2005. 6. Huis met afz. opg. Bovenw., Erve en Tuin, naast het voorg. No. 18 zw. en rd, A. v. d. Linden qq. ƒ2005. i 7. Huis en Erve met Tuin, naast het voorg. No. 16, A. v. d. Linden qq, ƒ2005. 8. Huis en Erve met Tuin, naast het voorg. No. 14, A. v. d. Linden qq, ƒ2005. 9. Huis en Erve met Tuin, naast het voorg. No. 12, A. v. d. Linden qq, ƒ2005. 10. Grond, Schooter Singel, A. v. d. Linden qq, ƒ240. 11. Bouwterrein, Ged. Oudegracht No. 75. 12. Bouwterrein, naast het voorg. No. 75. 13. Heerenhuis en Erve met Tuin, Groote Hout straat No, 75. De perceejen No. 11, 12 en 13 tezamen ƒ21655, A. v. d. Steur qq. 'i 14. Winkelhuis en Erve, Groote Houtstraat No. 100, ƒ5690. S. Mons. «15. Timmermanswerkplaats en Erve, Plein No 37. 16. Huis en Erve met Tuiu, Plein No. 35. 17. Huis en Erve met Tuin, Plein No. 33. De perceelen No. 15, 16 en 17 tezamen ƒ15120, S. Mons. 18. Dubbel Heerenhuis en Erve, SpaarneNo.23. «19. Fabrieksgebouw en Erve, waarin Stoom drukkerij, Spaarnwouderstraat No. 5. 20. Fabrieksgebouw en Erve, Spaarnwouder straat No. 5rood. 21. Huis en Erve, Spaarne No. 21. 22. Huis en Erve met Tuin, Spaarne No. 19. De perceelen No. 18 tot en met 22 te zamen ƒ26550, S. Coheu. 23. Pakhuis met afz. opg. Bovenw., en Erve, Spaarnwouderstraat No. 3 zw. enrd, ƒ3000, opgehouden. 24. Huis en Erve met Tuin, Groot Heiligland No. 17, ƒ4275, J. Mok. 25. Huis en Erve, naast het voorg. No. 15, ƒ2450, J. N. v. d. Weyden Lz. 26. Huis en Erve, Gortesteeg No. 4, 1225, H. Verkes Wzn. De perceelen No. 24, 25 en 26 niet opgeb. «27. Huis en Erve met Tuin, Bakenessergracht No. 22, ƒ4000, P. Hoogeveen qq. 28. Huis en Erve, Nassaulaan No. 33, 2420. P. Bruijn Wzn. 29. Huis en Erve, Oostsingel No. 25,ƒ725, J. J. Homan. 30. Een Huis en Erve met Tuintje, Twijnderslaan No. 15, ƒ1435, D. Groenendaal. 31. Huis en Erve met Tuintje, naast het voorg. No. 17, ƒ1275, H. C. Tombergh. De perceelen No. 30 en 31 niet opgeboden. 32. Iiuis en Erve met Tuin, Gedempte Oude Gracht No. 61, ƒ5100, J. W. F. Jansen. 33. Huis en Erve met Tuin, Parklaan No. 33, ƒ3775, H. Machielse. 34. Huis en Erve, Lange Lakenstraat No. 23, ƒ1105, opgehouden. 35. Huis en Erve, Bloemendaalschen Straatweg No. A 8a, ƒ2005, opgehouden. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eene breikous. Een handschoen. Een kinderboezelaar. Een wollen kin derschoentje en een kousje. Een onder stuk eener gouden oorbel. Een stuk lood. Eene gouden oorbel met bloedkoralen steen tje. Een kinderschoentje. Een wollen kousje en sokje. Eene portemonnaie waarin eenig geld. Een lederen riem. Een paternoster. Een muilkorf, Terug te bekomen by P. Koest Krom me Elleboogsteeg No 7, een jongen bok. Idem bij T. A. van Brengel, Groot Hei ligland No 48, twee kippen eu een kuiken. Idem by C. Reemer, Wijde Geldeloozepad No 49, een zwartwollen doek. Idem bij C. W. Jansen Hendriks, van Marumstraat No 17, een gouden vrouwenring. Idem by J. J. Fransen, Klein Heiligland No 80z, een caoutchouc voetentrapper eener velo cipede. Idem bij P. van Oeveren, knecht by den beer Koek, bierhandelaar, Spek- straat No 6, een muilkorf. KENNISGEVING. Verordening op het begraven van lijken en op het vervoeren van lijken naar dat gedeelte der algemeene begraafplaats van de gemeente Haarlem hetwelk gelegen is onder de gemeente Schoten. DE BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HAARLEM, doen te weten, dat na verkregen machtiging hij besluit van Gedeputeerde stateu van Noordholland van 1 Mei 1889 no. 34, door den Raad der ge meente Haarlem bij besluit van 3 September 1889 no. 23, en door den Raad der gemeente Schoten bij besluit van 27 September 1889 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING op het begraven van lijken en op het vervoeren van lijken naar dat gedeelte der algemeene begraafplaats van de gemeente Haarlem, hetwelk gelegen is onder de gemeente Schoten. Art. 1. Met boete van ten hoogste ƒ10,wordt ge straft ieder die een lijk ter begraving doet ver voeren op andere tijden, dan van 1 Maart tot en met 30 September, des voormiddags van 6 tot des namiddags 12 uur en van 1 October tot en met den laatsten Februari, des voormiddags vau 8 tot des middags 12 uur. Deze bepaling is niet van toepassing op hem die tot het begraven op andereu tijd vergunning van den Burgemeester vau Haarlem heeft bekomen. Van het verleenen dier vergunning wordt, vóór de begraving, door den Burgemeester van Haarlem, kennis gegeven aan den Burgemeester van Schoten. Art. 2. Met boete van ten hoogste ƒ10,wordt ge straft a. Ieder, die lijken ter begraving vervoert in andere rijtuigen dan die uitsluitend voor dat doel bestemd en als zoodanig kenbaar zijn. b, Ieder, die rijtuigen, uitsluitend bestemd tot het vervoeren van lijkeu en als zoodanig kenbaar, tot eenig ander doel gebruikt. De bepaling sub a is niet van toepassing bij het begraven van lijkjes van kinderen beneden het jaar, mits die niet aan eene besmettelijke ziekte zijn gestorven. Art. 3. De ambtenaar van den Burgerlijken stand der gemeente Haarlem, wordt ontheven van de ver plichting bedoeld bij art. 4 alin. 2 der wet van 10 April 1869 (Stbl. no. 65), tot het onmiddellijk kennis geven aan den Burgemeester van Schoten, van een door hem verleend verlof tot begraven op het onder die gemeente gelegen gedeelte der al gemeene begraafplaats. Art. 4. Met boete van ten hoogste 3,wordt gestraft ieder bestuurder van een rijtuig, waarmede een lijk wordt vervoerd, indien hij daarmede op straten of wegen harder dan stapvoets rijdt. Art. 5. Met boete van ten hoogste 5,wordt gestraft ieder bestuurder eener begrafenis, die niet zorgt dat het lijk bij het vervoer naar de begraafplaats, door een voldoend aantal behoorlijk gekleede dragers wordt vergezeld. Als een voldoend getal worden aangemerkt bij een lijk van iemand van 12 jaren of daar boven, minstens 6 dragers; bij een lijk van iemand van 5 jaren of daar boven en beneden del2 jaren, minstens 3 dragers bij een lijk van iemand van 1 jaar of daarboven en beueden de 5 jaren, minstens 2 dragers; bij een lijk van een kind beneden het jaar, één drager. Bij elke begrafenis zijn eene roef en een dood kleed. Het vervoer van het lijk van den ingang der algemeene begraafplaats, naar de voor het lijk be stemde grafstede, geschiedt naar de aanwijzingen van den opzichter over de algemeene begraafplaats. Art. 6. De zorg voor de goede orde op de algemeene begraafplaats is onder oppertoezicht van Burge meester en Wethouders van Haarlem, opgedragen aan den opzichter over deze begraafplaats, onver minderd het bepaalde hij art. 179 lett. m der gemeentewet. Art. 7. Met boete van ten hoogste ƒ10,wordt ge straft ieder die op de algemeene begraafplaats grafkelders maakt, gedénkteekenen of kruizen op richt, graftuinen aanlegt, boomen of andere ge wassen plant, zerken legt en staande steenen plaatst of onderhoudt. Deze bepaling is niet van toepassing op hem die tot een of meer der voormelde handelingen, vergunning van Burgemeester en Wethouders van Haarlem heeft hekomen, op door deze te stellen voorwaarden. Bij gebreke van voldoend onderhoud zijn deze ten allen tijde bevoegd, het met hunne vergunning geplaatste weg te nemen, indien be langhebbenden eene maand na eene schriftelijke uitnoodiging, nalatig blijven om in het onderhoud te voorzien. Art. 8. Met boete van ten hoogste ƒ10,wordt ge straft ieder die op de algemeene begraafplaats bloemen plukt. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hem, die ter plaatse waar hij geplukt heeft, tot het plukken van bloemen recht of bevoegdheid had. Art. 9. Met boete van ten hoogste 25,of hechtenis van ten hoogste 6 dagen wordt gestraft ieder die bij eene begrafenis of op de algemeene hegraaf- plaats de orde stoort of eene daad van wanorde pleegt. Art. 10. De verordening vastgesteld door den Raad der gemeente Haarlem bij besluit van 9 Maart en 18 Mei 1870 en door deu Raad der gemeente Schoten hij besluit vau 15 April en 17 Juni 1870, wordt ingetrokken. Zijnde deze verordening door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd den 9den October 1889 onder no. 27. Haarlem, den 21sten October 18S9. De Burgemeester eu Wethouders voornoemd, E. A. JORDENS. De Secretaris, A. A. LAND. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95 Doen te weten, dat van heden op alle werk dagen, vau des voormiddags lö tot des namiddags 4 uur, tot 7 November e.k. 's namiddags ten 21/fc ure, ter gemeente-secretarie ter visie is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen vau H. van Tellingen om vergunning tot oprichting van eene smederij in het perceel aan de Nassaulaan. No. 16, Kad. Sectie C. No. 209 en dat op den. veertienden dag na heden, zijnde 7 November e.k.,. en wel des namiddags ten 2» uur op het Raadhuis! der gemeente de gelegenheid zul worden gegeven, om ten uverstaau van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem24 October 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd' E. A. Jordens. Be Secretaris A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem. Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875' (Staatsblad No. 95); Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 tot des namiddags- 4 nur, tot 7 November e.k. 's namiddags ten 2 ure ter gemeente-secretarie ter visie is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J. G. van Gestel om vergunning tot veplaatsing vau den oven zijner banketbakkerij in het per ceel aan den Kruisweg No. 39 Kad. Sectie B. No. 192 en dat op den veertienden dag na hedeo, zijnde 7 November e.k., en wel des namid dags ten 2 uur op bet Raadhuis der gemeente de- gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem24 October 1S89. Burgemeester en Wethouders voornoemd» E. A. Jordens. Be Secretaris A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem bi'en» gen, ingevolge Art. 5 der Wet van 28 Juni 1881,, (Stbl. no. 97), gewijzigd bij de wet van 23 April 1884 (Stbl. no. 54) en hij die van 16 April 1885 (Stbl. no. 78), ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van H. Kues, om ver- ganning tot het verkoopeu van sterken drank in. het klein in de koffiekamer van het perceel aan de Groote Houtstraat no. 24a. Haarlem28 October 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd E. A. Jordens, Be Secretaris A. A. Land. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 28 October. Witte tarwe f 6.65 f 7.35. Rogge 4.S0 5.—. Haver 3.25 3.50. Gerst 4.80 5.—. Paardenloonen 5.50 5.75. Groene erwten 6.—. 7.75. Marktbericht van 28 October. AardappelenAaDg. 1290 verk 740 H. L. L. pr. 1.50 H. pr. ƒ3 .75. AppelenAang. 210 verk 170 H. L. L. pr. ƒ3.50 H. pr. f 9.00. Peren. Aang. 70 verk. 55 H. L. L. pr. ƒ3.00 H. pr. ƒ6.00. Boter. Aangev. 236, verk. 236, K.G. L. pr. 1.40 H. pr. 1.50 p. K.G. Biggen. Aangev. 120, verk. 106 stuks. L. pr. ƒ7.00 H. pr. 18.00 p. stuk. Sociëteit „VEREENIGING". CON CERT op W oensdag 30 October des avond® te 8 uur, door het strijk-orkest van het Gemeente lijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.- Kapelmeester C. P. W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1.Frisch auf MarschLatann. 2Ouverture Alphonso d'Estrella Schubert. 3. Angelus uit de Scènes Pittoresques Massenet. 4. Introduction und RomanzeLübeck. Voor Violoncel-solo. Uit te voeren door den Heer Charles Blazer. 5Grande Fantaisie sur des Motifs de l'opéra Ri goletto'V erdi 6. Ouverture ZanettaAuber. 7. Loin du Bal. IntermezzoGillet. (Voor strijk-instrumenten). 8Ave MariaCherubinh Met Hobo-solo door den Heer Fr. Lusschen. 9. Hochzeits Reigen. WalzerBilse. 10. PotpourriSchreiner. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 31 Oct. 1889, des namiddags van 23 uur door den Heer W. Ezerxan. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ- S. Bach. 2. Toonstuk No. 2Niels W. Gade,. 3. Fantaisie op: "Ein feste Burg ist unser Gott."-Ch. Fink. 4. Marche funèbre et chant Séra- phiqueGuilmant. 5. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1889 | | pagina 2