UITVÖIRINQ UITVOERING De Koopman van Antwerpen, irg, - Hi „God is rnyn Lied3 KAREt hend™ Ledenvergadering van de Soloklassen Dienstbode, ADVERTENTIEN. Eemonstrantsch Zangkoor, Laatste Voorstelling Hollandscli Tooneelgezelscbap, Tournee Artistique Compagnie Parisienne. Vcreeniging tot stichting en instandhouding van seholen met den Bijbel Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. door Leerlingen der Muziekschool, op Zaterdag 26 April 1890, nobels alida groeneveld Christelijke Zangvereeniging: |as o"a d^^Meff de Heer H. S. LOEAH. Ds. E. WEISS. op Dinsdag 29 April 1890, in de JANSKERK. ida en hendrik. Zangvereeniging DAGMEISJE, DAGMEISJE De verwachtingen van den oogst zijn in Haarlemmermeer zeer gnnetig. Winter koren staat buitengewoon. De uitgezaaide zomergewassen komen flink voor den dag. De karwij ontwikkelt zich voordeelig. Vlas, hcewel weiiig gezaaid, heeft veel te lijden van den schralen O. wind. De weilanden staan uitmuntend en ondanks den grooten voorraad hooi allerwegen, hoopt men, wan neer de O. wind ophoudt, tot ontruiming der stallen te gaan. De veestapel is gezond. HAARLEM, 35 April 1890. Blijkens de heden gesloten Kiezerslijsten, bedraagt het getal kiezers thans 2894 voor de tweede Kamer, 2894 voor de Provinciale Staten en 1888 voor den Gemeenteraad. - De Haarlemsche Mannen-Zangver- eeniging „Crescendo" onder de leiding van den Heer N. A. Andriesseü, zal a.s. Zondag 27 April deelnemen aan den provincialen zangwedstrijd, uitgeschreven door de liedertafel „Euterpe" te Schagen (N.H.) bij gelegenheid van haar tienjarig bestaan. De wedstrijd zal aanvangen des middags om één uur. De Jury bestaat uit de HH. Richard Hol, Dan. de Lange en Joh. Mes- schaert. Door zeven vereenigingen zal aan den strijd worden deelgenomen. Het verplichte koor is geschreven door den Heer Richard Hol. Tot Commies chef der 3de afd. van de provinciale griffie van Noord-Holland, is benoemd de heer Mr. P. H. de Veije, thans secretaris van Zaandam. Aanstaanden Zondag den 27 April zal de tentoonstelling van waaiers en kan ten op het Museum van Kunstnijverheid alhier voor het laatst te bezichtigen zijn zij die deze verzameling nog niet in oogen- schouw genomen hebben, moeten wij ten zeerste aanraden van de gelegenheid, die Zondag nog geboden wordt, gebruik te maken. Ook het werk der leerlingen van de aan het Museum verbonden Teekenschool blijft steeds tentoongesteld en wordt voortdurend aangevuld. Zondag is de toegang vrij. Donderdag is door B. en W. gegund de pacht de kiosk no. 1, staande aan de Dreef, aan W. Warmerdam voor 62,50 en de kiosk no. 2, staande ten westen van Trou moet Blycken, voor 28,50 aan den zelfde. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Bennebroek is uit het drietal, bestaande uit Ds. J. A. Barbas te Heuke- lum, Ds. A. H. L. de Bel te Wateringen en Ds. II. J. James te Warnsveld tot pre dikant beroepen Ds. J. A. Barbas, predi kant te Henkelum. Men deelt mede, dat zes Vereenigin gen hier ter stede hebben verklaard deel te zullen nemen aan de meeting te houden op 1 Mei ten gunste van een normalen werkdag van acht uren. De Katholieke Volksbond heeft geweigerd zich aan te sluiten. LI. Woensdag avond ten half negen ure is brand uitgebroken op een boven achterkamer van perceel no 1 rood, gele gen in de Plantage en bewoond door F. J. Heitveld, vermoedelijk door het spingen van een petroleum hanglamp. Deze achter kamer is geheel uitgebrand. Een kind van drie maanden, dat in een wieg op die ka mer lag te slapen, is met moeite gered door C. J. A. Albers, sergeant bij het 4e Regiment Infanterie. De brand is door genoemden miltair met behulp der politie en eenige buren gebluscht. Alles was ver zekerd. Bij de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 27 April des voorin, te 10 ure, en des nam. te 6Va ure in de Noorderkerk optreden de Heer Ds. J. Langhout. Woensdag "O April, des avonds ten acht ure Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Véreeniging hebhen zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Vier voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schrijfwerk. Een voor boekbinder. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Een voor koper- en metaalgieter. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Een voor loodgietersknecht. Vijf voor aard werkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. ürie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis.) BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 18 April. J. Heijstek en M. H. Slakhorst. 19 April. A. Notenboom enC vanlngen. 2 i April. H. B. Eggers en D. Hartendorp H. li. Rikkers en JAntonisse. J. Sernee en M. Kabel. J. Radsma enE. Schrierj Smit en C. Niesten. P. D. Battling en j ij' Valk. W. F Wallekers en M. J. Korstjens. J. N. Nejjenhuisen K.E van Koning.-brugge. C. J. Tjadeu en S. J. van Beeni. H. Ree kers en A. M. Dijkmans. J. L. Holt en A.M. Bronkhotst. A. Hoeben en A. Dirkfe 24 April. U. J. Hubcr en S. M. Sijbrandi - A. Bosman en M. van Heulen. GETROUWD. 2'2 April. Jhr. Mr J. Scbuurbeque Boeije en C. M. Copes van Hasselt.— 23 April. A Scheen en M. Tork. C. L. van Leijenborst en C. de Rooij. W. F Schouten en M. B. van Ames- voort. H. Kroes en A Blankwater. J. L. Holten C. M. Stanimeijer. GEBOORTEN. 17 April. S. H. Thoolen geb. Staphorst, z. M. J. Timmer geb. Eiohborn z. C. Staats geb. Capteijn d. A. Meijer geb. Veltmand. 18 April. II. F. Kuijken geb. Rooijers z. H. W. Stammeijer geb. van Leuven d. 19 April. C. E. Janssegcb. Kensen d. M. J. van Kope ren geb. Beemer z. E. van Wooning geb.van Roon d. C.Wallach geb. Paardebek z. N. Kruijff geb. Slot z. 20 April. II. Luijten geb. Nieuwenhuijsen d. C. Verhagen geb.van Pla teringen z. A.M. Mnlder geb. Schreudcrs z. M. 1. Weber geb. van Maas d. - H. Ruijze- naars geb. Otgers d. 21 April. F. J. L. Keij- zer geb. de Rooij dASmit geb. Scbrieken d. A. C. Proot geb. Ploner d. C. Wolken geb. van der Spek z. 22 April. A. van Leeu wen geb. Kokkelkoren d. M. Gerritsen geb. Frederiks z. M. Durge geb. van Zond. J. Mes geb. Arps z. J. Otger geb. Meijlink z. 21 April. J. Parmet geb. van Roersel z. C. M. Muller geb. Binnendijk d. 24 April. F. Smit geb. Scheerhoorn d. B. J. Barnhorn geb. Vesterz. OVERLEDEN. 16 April. I. Z. W. van der Vliet 4 j. d. Leid- scbestr 17 April. C. Suermondt 35 j. Ken- nemerplein. 18April. M. E. Kensen 5 m. d. Molensteeg. J. Bolman geb. Moorhoff L. Molenstr. R. JA. du Crocq 26 d. z. Pope- fingstr.— 19 April. A. Franken geb.van Lente L. Annastr. J. van Aken 7 m.z. Beeksteeg. JR. Huchshorn 71 j. N. Kerksplein. C. W. Knipper 18 m. z. Zomervaart. A.Vergers 22 j. N. Schoolsteeg. M. Rasen geb. van der Putten 81 j. Gr. Houtstr. 20 April. M. J. Christiaans 2j. d. Bogaardstr. C. J.G. Kist geb. Pasteur 71 j. Zijlstr. 21 April A.M. Kuenen geb. Kramer 76 j. Zijlstr. M. H. Klein geb. Tijssen 49 j. K. Lakenstr. 22 April. E. C. Visser 21 j. Ridderstr. KAASMARKT, 23 April. Aang. en verk. 13 stapels, nitmakenc 1312 kazen, wegende 2579 kilogrammei Hoogste prijs per 50 kilogram, ƒ30.— VEEMARKT. 23 April. Aangevoerd. Prijs. 7 Koeien 160.a 220.- 1 pink 90. 65 N. Kalveren 8.a f 13.— 44 Schapen 20.a 34.— 5 Lammeren 16 Biggen. 5 Paarden KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); Boen te weten, dat bij hunne beschikking van 17 April j 1. aan J. Smits Jz,, firma A. Drost en zoon, vergunning is verleend tot oprichting vau eene drijfriemen fabriek door gaskracht bewogen in het perceel aan de Harmenjansweg No. 83Kad. Sectie E No. 1282. Haarlem, 23 April 1890 Burgemeester en Wethouders voornoemd E. A. Jordens. He Secretaris. A. A. Land. Voorwerpen, gedeponeerd aanl Commissariaat vanPolitie,die d lijks(uitgezonderd des Zond van 's middags 12 tot 2 ure voort eiganaars terug te bekomen zijn. Eenige stukken van armbanden. Eem zwarte paraplnie. Een duimstok.— Eer wankelstok.— Een defectnikkelen horloge Twee portemonnaies met eenig geld. Dertien manchetten. - Een R. K. berk boek. Eenige diverse handschoenen. Eene beurs met eenig geld. Een muziek werk van Cbopin. Eeu pennenhouder Een theedoekje.Een kinder-spoorwagen mandje. Een paternoster. Eenigi sleutels. Eenige muilkorven. Eer touwtje met eenige sleuteltjes. Een ko peren gewicht (van diefstal afkomstig). Terug te bekomen bij D. Damiaans Linschoterstraat 18rood, een coupon. Idem bij L, Hangjas, Ravelingsteeg 8, eei strijkstok eener viool. In een der tramwaggons achtergelaten1 Een jaehtvest. Nog steeds onafgehaald: Een lap blauwgrijze stof. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 29 April 1890, des namiddags vat 1—2 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga No. 3Mendelssohn. 2. AdagioCh. Fink. 3. Sonate. No. 4J. S. Bach. a. Adagio. h. Andante. c, Un poco Allegro. 4. Fantasie (E. Dur)A. Hesse. 5Finale. OEFENING op Zondag 27 April a.s. ten U1/2 uit van de liederen, die 4 Mei 1890 zullen worden gezongen. (592) Zondag 37 April 1890: door het Directie: Gebroeders VAN LIER. Tooneelspel in 6 Bedrijven, naar het Franseh. Regie: H. Van KUIJK. Aanvang 71/2 uur. Balcon 1.25; le Loge ƒ1.00; Parterre ƒ0.75; 2e Loge ƒ0.50;! Gaanderij ƒ0.25. Plaatsbespreking zooals gewoonlijk. Maandag 28 April, Een enkele opvoering Comédie Operette en 3 Aotes. Musique de Hervé. Le spectacle comtnencera par eix WAGoar. Comédie en nn Acte de M. M. Meilhac et Halévy. Bureau a 7V2 4, Rideau a 8 h. Balcon 2.50; 1ste Loge 2, Parterre ƒ1,50; 2de Loge ƒ1,25; Gaanderij 0,50. Plaatsbespreking zooals gewoonlyk. TE HAARLEM. op Dinsdag 29 April, Afdeeling Haarlem. des avonds te 7 uur in de groote zaal der Sociëteit „VEREENIGING." Aan de leden der Maatschappij en aan de Ouders en Voogden der Leerlingen zijn Programma's toe gezonden, die tevens dienen als Toegangsbewijs voor twee personen. Voor belangstellenden zijn deze Programma's gratis verkrijgbaar aan de Muziekschool, Lange Veer- straat. Tekstboekjes a 10 cent, zijn te bekomen bij De Erven Loosjes en 's avonds in de Concertzaal. Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering van 102 nur. S3 3 BS il 1 O - en i i. t ij, 13 onze geliefde Ouders Directeur. Eere-Voorzitter des avonds te 8 UUV, Sprekers: de Heeren Ds. P. J. M 0 E T 0 N tg den dag te herdenken, waarop 3 zij voor 121/2 jaar in den echt 3 werden verbonden. a 3 Hun liefhebbende in het lokaal Bij mijn vertrek naar Zuid-Afrik: roep ik aan mijn vrienden en teken den een laatst vaarwel en tot) weerzien toe. a/b.^sLPrftoriï (Onderwerp: Unievergadering.) Southampton25 April 1890. 1 (596) HET BESTUUR. |i te half negen ure Ridderstraat. AFD. „TOONKUNST." De repetitiën zijn geregeld als volgt Maandag avond alléén dames re petitie in de Sociëteit „de Kroon". Dinsdag avond alléén heeren re petitie in de Sociëteit „de Kroon". Woensdag avond alléén dames re petitie in de Sociëteit „de Kroon". Vrijdag avond alléén heeren re petitie in het Café „Montagne". HET BESTUUR. Mr. H.GRAAF VAN HOGENDORP, van s-Gravenhage 1. Koraal. 2. Zalig zijn de doo- denSpoiir. 3. Terzet uit Atha- liaMendelssohn. 4. Kwartet en koor. Mozart. 5. HymneMendelssohn.; 6. Psalm 95Mendelssohn. Programma's, tevens bewijs van toegang, verkrijgbaar a 20 ets. bij de H.H. boekhandelaars DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oudegracht, J. F. VAN DOB BEN, Bartel jorisetraat en JAC. POST, Ged. Oudegraeht 15. Collecte voor de Chr. School voor on- en minvermogenden alhier. Men vraagt tegen '1 of 15 Mei a. s. een nette R. C. van goede getuigen voorzien als Meid-alleen. In persoon zich te vervoegen voor 12 ure 's morgens. Brieven franco onder No. 601 aan het bureau van dit blad. Mevr. M. R. PEREIRA vraagt 1 Mei een goed kunnende naaien en licht huis werk verrichten. In persoon aan te meldenj Kenaupark No. 14. Een knap fatsoenlijk gevraagd, 75 cents p. w. Adres bg de nitgevers dezes.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2