Ingezonden. moet gedaan hebben om, wanneer er we der een zelfmoord gepleegd werd wegens verlies aan de speelbank, deze op te hef fen. Of zou weder de belofte niet gelden, omdat niet één zelfmoord, maar twee zelfmoorden te gelijk plaats hadden? Van gemeentewege wordt zooals be kend is, aan de halt Zandvoort-dorp een flink station gebouwd, dewijl van wege de Holl. spoor aldaar slechts een loodsje als wachtkamer is opgesteld. Bij den Zomer dienst, 1 Juni aangevangen stoppen slechts 6 treinen van elke riohting aan de halt, zoo dat het meerendeel door rijdt. Door de ingezetenen is thans een adres gericht aan den Minister van Waterstaat enz. waarin wordt verzocht alle treinen, of ten minste meerdere, aan de halt te doen stop pen. Voor Oud-Zandvoort is zij van veel belangminder aangenaam is het voor de bewoners van Nieuw-Zandvoort en vooral voor enkele neringdoenden aldaar, terwijl de toestand toch niet rooskleurig is. Het particulier verhuren van kamers gaat vrij wel, doch in de passage zijn slechts zes win kelhuizen verhuurd. De electrische tram, later paardentram geworden, zal dit jaar, naar wij vernemen ook geen dienst doen. De uit een hygiënisch oogpunt be schouwd onhoudbaren toestand waarin de Haarlemmertrekvaart zich in de kom van het dorp Houtrijk en Polanen bevindt, noopte de ingezetenen zioh per adres tot het Geneeskundig Staatstoezicht voor Noordholland te wenden, met verzoek de vaart aldaar te doen verbeteren. Een on derzoek werd ingesteld en de klachten gegrond bevonden, zoodat adressanten be richt ontvingen, dat genoemd college zich tot de betrokken gemeentebesturen zou wenden. Intusschen, dit bericht kwam Au gustus van het vorige jaar in, heeft noch het gemeentebestuur van Haarlemmerliede o.a. noch dat van Amsterdam, aan wie de vaart behoort, iets ter verbetering aan gewend en is de toestand thans in de zomermaanden erger dan ooit te voren. Enkele ingezetenen zijn nu voornemens hunne zeer gegronde klachten bij den heer Commissaris des Konings in te brengen. Onder de gemeente Bennebroek zijn door een vermoedelijk dollen hond vijf kin deren gebeten. De hond is afgemaakt en het bevel tot muilkorven der honden on- middelijk voor deze en omliggende ge meenten afgekondigd. HAARLEM 13 Juni 1890. Bij het Hotel des Bains, proprié- taire C. L. E. von KaufmaD, te Zandvoort zal van 6 Juli tot 3 Augustus a.s. een Schietwedstrijd gehouden worden met Flo- bertgeweer, afstand 15 Meter. Op Zondag 6 en Zondag 20 Juli heeft een corpswedstrijd plaats, waarvoor zijn beschikbaar gesteld verguld zilveren, zil veren en bronzen medailles. De vereeni- gingen, welke wenschen mede te dingen, worden verzocht hiervan te doen blijken voor 1 Juli a.s. Elke uitgenoodigde Vereeniging heeft het recht vijf leden gratis aan den wed strijd te doen deelnemen. Gedurende de overige dagen is er ge legenheid voor het schieten op de vrije baan, waarvoor verschillende kunstvoor werpen als prijzen zijn toegezegd. De regeling en de contiöle van den wedstrijd is opgedragen aau de Heeren Jac. Buis Jz., C. A. Louis Lasance en O. F. H. Schönhuth alhier. De Tweede Brief aan Z. M. den Koning van R. H. J. Gallandat Huet, Zijden-Gaas-Reeder, met een Inwijding en Toe-tje is thans verschenen en bij den Schrijver verkrijgbaar gesteld. Naar wij vernemen, bestaat bij den Heer Samuël de Lange, toonkunstenaar te '8 Gravenhage, het voornemen, in de Groote of St. Bavo-kerk alhier op Vrijdag 4 Juli a.s. een orgelconcert te geven, met medewerking van een beroemden solist. De Heer Samuël de Lange is een broeder van den Heer Dan. de Lange te Amster dam. Hij verwierf zich als organist een buitengewoon goeden naam. Ter gelegenheid der tentoonstelling te Amsterdam tot bevordering van veilig heid en gezondheid in fabrieken en werk plaatsen is door dr. Ph. S. Frank verslag uitgebracht van de koepokinrichting al hier over de jaren 18731890. Onder de middelen ter voorkoming van ziekten bij werklieden, vooral die besmette voor werpen als linnen, lompen, beddegoed enz. behandelen, neemt zeker de vaccinatie eene belangrijke plaats in. Het Haarlem- sche park heeft dit begrepen en daarom eene keurige verzameling praeparaten, tee- keningen, statistieken enz. bijeengebracht, waaruit de nuttige werking van het park duidelijk blijkt, uitstekend in staat om ook hier dit middel tot bevordering van veiligheid en gezondheid tot zijn recht te doen komen. Door het tentoonstellen der collectie wordt het publiek in staat gesteld, volledig kennis te nemen van de wijze waarop de koepokstof van het kalf wordt verkregen en zal zij dus kunnen mede werken tot het wegnemen van vooroor- deelen welke alsnog tegen de zaak moch ten bestaan. Sedert enkele dagen heeft het Be stuur der Afdeeling Haarlem van de Af- deeling Haarlem van de Algemeens Vrou wen Vereeniging Arbeid Adelt" haar depót verplaatst van den Kruisweg naar de Kruisstraat No 43. Door deze verplaat sing is de gelegenheid, om van tijd tot tijd een bezoek aan deze Inrichting te brengen veel gunstiger geworden. Wij nemen deze gelegenheid te baat om nogmaals de aandacht te vestigen op het zoo hoogst nuttig doel dezer Vereeniging. Het geldt namelijk de lotsverbetering der beschaafde, onvermogende vrouw. De Ver eeniging „Arbeid Adelt" wenscht haar in staat te stellen op fatsoenlijke wijze en naar de mate harer krachten, in haar onderhoud te voorzien, hare talenten te ontwikkelen en zich zooveel mogelijk een onafhankelijk bestaan te verzekeren. Ten einde aan hare verplichtingen te kunnen voldoen heeft de Vereeniging de zoowel stoffelijke als zedelijke medewer king van velen hoog noodig en doet daar toe een ernstig en dringend beroep op allen, die haar in dit streven behulpzaam willen zijn, zoowel in de eerste plaats door toe treding tot het lidmaatschap als door het verschaffen van werk. In het depót zijn steeds artikelen van allerlei aard voorhanden, terwijl zij tevens op bestelling ten spoedigste kunnen ver vaardigd worden. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat een ruim bezoek aan het nieuw depót met verlangen door de dames van het Bestuur wordt tegemoet gezien. Dit bestaat uit Mevrouw Enschedé-Koenenpres.. Mevroaw de Clercq v. Weel-v, d. Lek de Clercq, vice-pres., Mejuffrouw J. G. P. Tobias, Ie penn., Mevrouw de Wed. v. Valkenburg-v. Gilse, 2e penn., Mevrouw 't Hooft-Visser, Mevrouw van der Mersch-Backer, Mejuffrouw E. van der Heyde, Jonkvrouwe S. Schorer, Seor. Door de politie alhier is een 17 jarige knaap aangehouden wegens oplich ting van een paar nieuwe pantoffels. Bij zijne arrestatie had hij de pantoffels aan de voeten benevens een paar nieuwe brui ne katoenen kousen, waarvan hij de her komst niet kon opgeven, maar die ongetwij feld van diefstal afkomstig zijn. Dinsdag namiddag is een 17-jarige gla- zenwasscher, die op eene ladder bezig was de kap van het stationsgebouw schoon te maken, naar beneden gestort en op het perron terechtgekomen. Belangrijk ge kneusd is hij naar het St. Elisabets gast huis overgebracht, waar hij Dinsdagnacht is overleden. Gedurende de maand Mei is in de Stuivers spaarbank van de afdeeling Haar lem van den Volksbond in 504 posten ingebracht f 644.99, in 74 posten terug betaald f 974.20, en zijn 15 nieuwe boekjes afgegeven. Bij de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 15 Juni des voorm. te 10 ure, en des nam. te 61/2 ure, in de Noorderkerk optreden Ds. J. Langhout. Woensdag 18 Juni, des avonds ten acht ure, Ds. J. Langhout. Toen in 't laatst van December des vo- rigen jaars de verbreeding van de Barre- voetstraat haar beslag had gekregen, na eene lijdensgeschiedenis van eenige jaren, kwam duidelijk aan 't licht, dat het hoofd doel, een toegangsweg daar te stellen voor de gemeenten ten westen van Haarlem, niet bereikt wastoen stelde men zich tevreden met het denkbeeld, dat de com municatie der bewoners van het nieuwe westelijke kwartier met het centrum der stad dan toch gemakkelijker geworden was, en met dien uitslag kan men dan des noods vrede hebben, te meer toen plaveisel en troittors worden doorgetrok- 1 ken. Toen het oude hoekhuis was wegge broken, dat zooveel hoofdbrekens en nog meer geld gekost heeft, zou de zaak wel in 't reine komeD, meende men, doch vergeten deed men, dat het allerlaatste be zwaar, de oude scheidingsmuur, nog wel wat zou blijven staan, om het geheel te bedervenzou blijven staan als stomme getuige van den schoonheidszin van hen wier taak het is zulke onoogelijke, gevaar lijk staande, afbrokkelende bouwvallen op te ruimen. Hoe lang nog dat overblijf sel van den slachterswinkel het oog der voorbijgangers zal verkwikken is niet te bepalen, doch wel, dat verbetering in deze zeer gewenscht is. Men kan zich niet voorstellen, dat de gemeente, of wie het behoort te doen, zich zware offers zou moeten getroosten om het ding op te ruimen, of wordt er ge wacht tot de tijd het werk der effening volbrengt H. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Een voor koper- en metaalgieter. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis.) BUR6ERLIJRË STAND. ONDERTROUWD. 11 Juni. J. Kruup en C. Vlootman. F. Bos en C. J. van Galen. 12 Juni. J. J. Erkelens en A. de Wilde. J. C. van der Meulen en A. Fortgens. GETROUWD. 11 J uni. L. de Maaker en AE.van Amelrooij. 12 Juni. JFonteijn en J. C. E. Renier. T. Eichhorn en M. Ver woerd. GEBOORTEN. 4 Juni. J. F. Luttik geb. Kernekampz. M. P. Thoënes geb. Munnik d. M. W. Haazer geb. van Eerden d. J. A.F. Jeswietgeb. Höp- ken z. 5 Juni. AMaerten geb. Zwart d. T. Vring geb. de Jong d. 6 Juni. A. S. van Egmond geb. Eurkmans d. L. C. A. Mensing geb.Wesselius d. J. M. Beenhakker geb. van Ingen d. W. Jacques geb. de Jong d. 7 J uni. J .van Heerden geb. Bakker z. M. van Keimpema geb. van der Meer z. T. A. Veld kamp geb. Borgsteijn d. C. Besseling geb. Paaij d. B. Roest geb. van Wooning d. J. Misset geb. de Vries d. 8 Juni. M. C. Zwiirt geb. van Petten z. N. Fris geb. Heiloo z. J. Mvan de Kamp geb. Stegman d J.W. de Graaf geb. Leenaarts z. A. M. Horeman geb. Melchior d. 9 Juni. A. M. de Vries geb. Win- gauder z S. D. Huijboom geb. Smit z. A. Braakman geb. Voetberg z. T. van Schoon hoven geb. Tent z. S. A. van Sorge geb. Or- lebeke d. - 10 Juni. A. Heusen geb. Baaij z. M. J. Wolbers geb Beusekom z. M. Boom geb. Smit d. J1 Juni. P. A. Nieuwenhuizen geb. Jansen z. E. Veldhuis geb. de Lange z. M. J. Pistoor geb.van Rosenbeek d. 12 Juni. A. van der Landen geb. Mens z. J. Serné geb. van Gastel d. OVERLEDEN. 4 J uni. AB. J. Leusen 3 j. z. Gr. Houtstr. C. de Graaf geb. Niermeier 45 j. W. Appelaar- steeg. 6 Juni. M. M. Rijkgeb. Toornend 33j. Barendsestr. H. C. Sipkes 3 m. d. Beeksteeg. S. E. Engelgeer 68 j. W. Heerensteeg. C. Damiaaus geb. Vroom 31 jLinschotenstr. 7 Juni. J. C. Leick 66 j. Wagenweg.A.G.C. Kleman geb. Poolman 69 j. Schotersingel. J P. de Vries 4 m. z. Scheepmakersdijk. J. Ligtvoet 15 d. z Oranjestraat. E.van der Weijden geb. Roest 27 j. Wagenweg. 8 Jnni. E. van der Waag 22 d. z. Brouwerstr. J. G. H. Kort 15 m. d. Bannesteeg. S C. Steenman 7 m. d. Rozemarijnsteeg. J. Burman geb. Lieste 75 j. Ged. Oude Gracht. 0 Juni. P. Heesemans 7 j. z. Sophiastr. 10 Juni. P. J. Barends 82 j. Schotersingel. 11 Juni. E. C. Jarigse 18 j. KI. Houtstr. Dr. E. S. Elders 63 j. Gr. Houtstr. W. A. v. d. Eijnde 21 dg. d. Doelstraat. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders vau Haarlem, Gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. (95); Doen te weten, dat bij hunne beschikking van 29 Mei j 1, aan H. J. Serné vergunning is verleend tot oprichting van eene slachterij en rooke- rij in het perceel aau de Verlengde OraujeboomBlaan No. 140 Kad. Sectie F. No. 5158. Haarlem den 7 Jnni 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens, Be Secretaris, A. A, Land. Voorwerpen, gedeponeerd aan liet Commissariaat vanPolitie,die dage lijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een zaagje.Een zilveren oorknopje. Een tandenstoker. Een tweewielige platte handwagen. Een bril. Een R. C. kerkboekje. Eene groote ledige glas- kist. Een groote breede Bpiegelwagen. Eenige sleutels aan een bandje. £en bont boezelaar. Een zak, waarin bont van een mantel. Eene bijl. Een wit boezelaar. Een paar grijze handschoe nen.Een ring, waaraan een slotje en eenige slentels. Eene ledige portemon- naie. Een paternoster. Een bloed koralen armband met gouden sluiting. Eene barnsteenen sigarenpijp in étui. Een zilveren horloge sleutel. Eene ko peren horloge-ketting. Een gedeelte van een paardentuig. Een aanteekenboekje over de algemeene geschiedenis. Een potloodhouder. Een koperen armband» Een koperen ornament, waarop 5 kope ren balletjes, in den vorm van een klok je. Een troffel. Een geolied zeil van een wagen. - Twee einden ijzeren ketting. Eene en-tous-cas. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij M. van der Loo, Zniderstraat no 9 rood, een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Idem bij H. Boogaard, Spaarnwonderstraat no 24 een witbeenen paternoster waaraan een zilveren kruis.--Idem bij C. J. Lucas, Spaarnwonderstraat no 8 een zwarte vrouwenzak waarin o. a. een metermaat (gevonden te Amsterdam). Idem by J» A. Bakker, Kenanpark no 11, een zwart harig hondje. Idem by J. Ruurda, Jan Steenstraat no 1, een tweewielige groen ten wagen, Idem bij vrouw Schabbink, Hondesteeg no 15D, eene zilveren broche waarin een weinig haar. Idem bij W. J. Hoogkamer, Patientiestraat no 10, een bloedkoralen armband met gouden sluiting» In een der tramwaggons achtergelaten i Eene gouden horlogeketting. VEEMARKT. 11 Juni. Aangevoerd. Prijs. 7 Koeien f 150.k f 290. 1 Vet kalf 35.— 35 N. Kalveren 8.a f 14. 44 Schapen 18.a f 30. 116 Lammeren 11.a f 17. 12 Paarden KAASMARKT, 11 Juni Aang. en verk. 102 stapels, uitmakende 13452 kazen, wegende 25784 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogram, 28. DERTIENDE MUZIEKUITVOERING iu den Hout, op Zondag 15 Juni 1890 des namiddags van 2—4 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.- Kapelm., C. P. W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1MarschKriens. 2. Ouverture ObéronWeber. 3. lsolden's Liebes TodWagner. 4Grande FantaisieWieprecht. 5. Ouverture Le Lac des Fees Auber MenuettoBiztt. 6. Toréadore et AndaluseRubinstein. 7. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra La BohemienneBalfe Buiten-Societeit „TROU MOET BLIJCKEN". Groot HARMONIE CONCERT op Zondag 15 Juni 1890 des avonds te 8 unr, te geven door de stafmuziek v/h 3de Regt. Infauterie te Ber gen op Zoom, directeur de heer N. A. BOU WMAN, PROGRAMMA. 1Marche TriomphaleBouwman. 2. Ouverture MignonThomas. 3. a. Slavischer Tans No. 1Dvorack. h. AhendliedSchnmann. 4. Ouverture Gnillaume TellRossini. 5Trauermarsch beim Tode Sieg frieds aus dem Muzikdrama „Die Götterdïiramerung"Wagner. G. Polonaise No. 2 de F. LisztBouwman. 7Grande Fantaisie de l'opera Faust, musique de Ch. Gounod .Bender. Sociëteit „DE PHOENIX". 4de Abonnements concert op Zondag 15 Juni des avonds ten 8 uur door het orkest van het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam, Directeur Joh. M. COENEN. PROGRAMMA. 1. Scipion Marsch Militairev. d. Bogaerde. 2Ouverture EuryantheC. M. v. Weber. 3. DaDse des AbourigènesThieri. 4. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra Faust de Gonnod.Joh. M. Coenen. 5Grande Fantaisie sur des motifs n'&afö --j de Topéra „Carmen" Joh. M. Coenen G. Le premier Bouquet, valseWaldtenlel. 7. La pendule, ScherzoArditi. 8. Ouverture TannhaüserR. Wagner. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 17 Juni 1890, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaG. F. Handel. 2. Vorspiel zu ParsifalWaguer. 3Sonatellitter. 4 Improvisation über»Musik".Töpfer. 5. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2