slavenhandel en de bijgevoegde verklaring betreffende de rechten, te heffen in het gebied van den Congo, hebben ondertee kend. Zooals men weet, staat de weigering in verband met het laatste pnnt. Neder land behoudt nu nog gedurende zes maan den het recht toestemming te geven aan de beslissing der conferentie. In de gemeente Arnemuiden, met eene bevolking van ruim 2000 zielen, heeft in de maand Juni jl. niet Óen aangifte van overlijden plaats gehad. Als een belangwekkende bijzonder heid bij de ramp van de Prins Frederil; verdient vermelding, dat de davids voor zien waren van Dninker's toestel tot het neerlaten van de sloepen. Al de geredden hebben daaraan het behoud van hun leven te danken, want algemeen wordt erkend, dat het te water laten van de sloepen op de gewone wijze onmogelijk in den kor ten tijd van 7 rainnten (een brief van een geredde spreekt van slechts 5 minuten) had kunnen geschieden.. Men herinnert zich misschien, dat de uitvinder een landgenoot en scheepsgezag- voerder is. Een behendige boerenvrouw, had deze week op de markt te Goes, terwijl er verscheidene personen bijstonden, van een koopman eenige manufacturen weggenomen en onder hare kleeren verborgen. Toen zij zich zou verwijderen, merkte men op, dat, hoewel zij niets gekocht had, er toch een stukje neteldoek uit haar kleeren stak. Zij had zich zelf alzoo verraden en werd Op 1 Juli werden uit Beverwijk verzonden 192 vaten aardbeien elk met een inhoud van 170 K. G. of te zamen 32640 K. G. tegen 41/, cent per pond. Daar de aanvoer nog blijft aanhouden is hier uit af te leiden welken enormen om vang de handel in dit artikel heeft. Het verslag der gemeente-gasfabriek te Goes vermeldt dat in 1889 daar ter plaatse 237 gasverbruikets waren. De winst- en verliesrekening wijst een voor- deelig saldo van ruim negenduizend gulden. Amsterdam krijgt, behalve den Stads-schonwburg nog twee schouwburgen, een in het paleis voor Volksvlijt en een in de Nicolaas Witzenstraat. Terecht vraagt men vanwaar de artisten moeten komen, om de twee nieuwe inrichtingen naar behooren te bezetten. Tegen een sigarenfabrikant te Utrecht is door de politie eene vervolging naar aanleiding van de bepalingen der arbeids wet ingesteld, wegens het in zijne fabriek arbeid doen verrichten door eene vrouw binnen vier weken na hare bevalling. Tusschen Aalsmeer en Hoofddorp is Dinsdag door zekeren heer A. P. uit Hellevoetsluis een portefeuille verloren, waarin behalve papieren, twee bankbil- letten ieder van f 50 zaten. Van dit verlies is dadelijk aangifte ge daan. Wijl echter nog niets bij de politie bekend is, vermoedt men dat portefeuille en inhond in verkeerde handen zijn geraakt. HAARLEM 4 Juli 1890. Aan het eindexamen voor Diploma B is door drie leerlingen en zesextranei van het Gymnasium deelgenomen. Het gevraagde diploma is toegekend aan de leerlingen J. R. de Bruine Groeneveldt, A. Schuekink Kool, en L. N. Cornets de Groot, en aan de extranei C. S. Gorsira, P. Th. L. Kan, H. Over, A. van Raalte en H. D. Tjeenk Willink. Het zeven en twintigste Zendingsfeest heeft Woensdag onder begunstiging van goed weder plaats gehad op het buitengoed „Leyduin", nabij Vogelenzang. De toevloed van vreemdelingen was grootmen schat te het getal bezoekers op ruim acht dui zend. Behalve met andere gelegenheden, werden per trein bijna vijf duizend rei zigers aangebracht. Den 2en Juli was het zeven en dertig en een halfjaar geleden, dat Willem Van der Laar in betrekking kwam bij de Firma C. Dyserinck en Zoon. Voor den jubilaris is deze dag niet onopgemerkt voorbij gegaan. Nog verdient vermelding dat de vader van Van der Laar drie en veer tig jaar bij genoemde firma werkzaam was. Eene nieuwe Postduiven-vereeniging is hier te stede opgericht onder den naam van „Onze gevederde Vrienden." De ver- eeniging stelt zich ten doel het organi- i seeren van wedstrijden, benevens het hon den en bijwonen van en deelnemen aan tentoonstellingen. Tot President is verko zen de Heer A. J. Bronkhorst alhier. Woensdag heeft in het verkooplokaal „de Gouden Leeuw" eene verkooping plaats gehad van wei- en hooiland. Zes stukken wei- of hooiland gelegen in den Rottepolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, bekend onder den naam „De Punt" groot 5 HA. 75 a. en40c.a. verkocht voor f 9180 aan J. H. Brink man qq. Twee 6tukken wei-of hooiland, gelegen aan den Zomerweg onder bovengenoemde gemeente, te zamen groot 3 HA. 92 a. en 40 c.a. verkocht voor f 6795 aan F. A. Grijseels qq. De mededeeling is ontvangen dat de heer C. C. A. de Vliegh te Rotterdam de benoeming tot jurylid voor den Zangwed strijd, uitgeschreven door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", heeft aangenomen. De Haarlemsche Mannen-Zangver- eeniging „Crescendo" toont zich dezen zomer bijzonder strijdlustig. Aan niet min der dan drie concoursen neemt zij achter eenvolgens deel. Nauwelijks is dat te Schagen achter den rug, of zij staat slag vaardig voor den internationalen wedstrijd te Dusseldorp, om daarna deel te nemen aan het concours van „Zang en Vriend schap' Zondag a.s. en gedeeltelijk Zaterdag middag, vertrekken drie en dertig leden van „Crescendo" naar het buitenland om zich met de Belgisohe en Duitsche zang verenigingen te meten. Naar wij verne men zingt „Crescendo" bij deze gelegen heid twee vrije nommers n.l. Vom Rhein" van Max Bruch en „Lentelied" van Ver hulst. Zondag 6 Juli a.s. zullen op het Museum van Kunstnijverheid alhier de afbeeldingen der voornaamste Stadsgezich ten uit Weenen, Praag, Dresden, Berlijn enz. nog tentoongesteld zijn. Zondag is de toegang vrij. Gaarne vestigen wij de aandacht op de achterstaande advertentie waarin wordt bekend gemaakt, dat het werk van de leer lingen der Teekenschool voor Kunstnijver heid te Haarlem, voor het publiek ten toongesteld zal zijn van Zondag 6 tot 20 Juli a. s. Den verpleegden en beambten in het Gereformeerde Weeshuis alhier werd Dins dag door den nieuw benoemden regent den Heer Everwijn Lange een prettig feest bereid, bestaande in eene buiten partij op het landgoed Bosch-Beek en Groenendaal van Jhr. van Merlen te Heemstede. Bij het vertrek per stoomtram regende het geweldig, maar dit aanvanke- kelijk ongerief werd later ruim vergoed door fraai weder. Het schoone buitenverblijf werd met veel belangstelling bezichtigd en allerhande spelen met wedstrijden hielden het gezel schap aangenaam bezig, terwijl verver- schingen met ruime hand werden rond gedeeld. De recht aangename dag zal zeker bij de weezen lang in dankbaar aandenken blijven. Door de politie alhier is proces ver baal opgemaakt tegen een stalhouders knecht wegens het verduisteren van geld, dat hij voor zijn patroon had ontvangen. Door de politie te Amsterdam is in beslag genomen een tweewielige handwa gen, die door een tot nog toe onbekend gebleven persoon was verduisterd ten na- deele van de weduwe v. R. aan den Burg wal alhier. Door den Heer J. H. F. Gosler alhier is in ons land een nieuw artiekel ingevoerd, dat zeker veel aftrek zal vinden. Het is een soort geschiderd glas voor Kerken, openbare Gebouwen, Salons enz. en bekend onder de naam van Diaphaniën. De prachtige desBins met fraaie kleuren die tegen het licht helder uitkomen, doen vermoeden, dat het door H. H. architec ten en aannemers zeer gewild zal zijn. Bij de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 6 Juli des voorm. te 10 ure en des namiddags te 6 ure in de Noorderkerk optreden Ds. J. Langhout, (Doopsbediening). Woensdag 9 Juli 1890 des avonds te acht ure geen dienst. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande i aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden j beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot j het Bestuur te richten (bu9 Doelen of Stadhuis.):1 KENNISGEVING De Burgemeester van'Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 30en Juni jl. executoir verklaarde tappers kohier op de pateuten dezer gemeente, dienst 1890/1891, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem2 Juli 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd E. A. Jordens. He Secretaris. A. A. Land. Voorwerpen, gedeponeerd aanhef Commissariaat vanPoli tie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot2 ure voorde eigenaars terug te bekomen zijn. Een lorgnet. - Een armband. Een koperen gewicht. Twee onderofficiers sabelkwasten. Eene horlogeketting. Eene ladder. Een zak waarin eenige boenders. Een notitieboekje. Eene portemonnaie met eenig geld. Drie R. K. kerkboeken. Een parasol. Een handschoen. Een mes. Een overhemd. Een kleermakersmaat. Een guttapercha regenmantel. Een stuk van een gouden ketting. Eene heerendas. Eene 2 Me- termaat. Eene pet. Een kinder-boe- zelaar. Een zilveren Schildje waarop eenige letters zyn gegraveerd. Een gut tapercha wielband. Een ring met eenige sleutels. Een sleutel. Eenige muil korven. Terng te bekomen bij O. Spillenaar,. Frans Halsstraat no 18, een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Idem bij Mejuffrouw Rijbroek, Nassaulaan no 4, een gouden dames-remontoir-horloge met dito Wilhelmina-kettinkje. Idem by den stalhouder van den Berg, Grroote Hout straat no 178, twee parapluies in lederen étui. Idem bij A. W. Kooy, Hagestraat no 11, een landmeters-metermaat. Idem bij J. Steffers, Krom no 6, een gouden kettingslot. Idem bij Kaptein, Turfmarkt no 4, eene meisjes-pet. Idem bij J. van der Veldt, Kousebandslaan no 4 f, eene duif. VEEMARKT, 2 Juli. Aangevoerd. Prijs. 6 Koeien f 212.— a 160.— 29 N. Kalveren 16.a f 8 12 Schapen 28.a f 20. 22 Lammeren 11.f 9. 7 Paarden BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 27 Juni. W. H. A. Kampfraafc en J. H. van Maas. 2 Juli. H. J. Meijer en J. Martin. 3 Juli. A. A. van der Weiden en A. M. Althoff. J. B. Brouwer en E. Sprenger. -J. P. Sfcrij- bos en M. M. Smits. GETROUWD. 2 Juli. R. P. Kloos en C. van Amstel. W Oostwald en E. de Lugt. 3 Juni. F. A. Bee- len en E. M.Wesseling. J. C.van derMeulen en A. Fortgens. W. Swart en G. Bakker. GEBOORTEN. 25 Juni. S. C. van der Laan geb. Boeré d. 26 Juni. A. C. Apetz geb. Scheffers z. W. Braggaar geb. van Breemend. S. Wassen- berg geb. Daane z. J. M. Stevens geb. Hand- graaf z. G. W. Boerrigter geb. Vuurens z.— C. Mooij geb. van Heems z. D. de Vries geb. van den Horst z. M. M. Waagegeb. van Engen d.C. A. Uittenbogaardgeb. Rousd. C. Bogaart geb. Burggraaf z. 27 Juni. C. M. Sanders geb. van der Brugge z. A. B. L. Landman geb. Noijons z. M. T. van der Weijden geb. Maas z. C. B. Toepoel geb. Snoek z. N. Hagebout geb. Zweers z. 28 J uni.W. A. Jasper geb. Breeman z. A. Guisti geb. Knaap z. A. Mooijman geb. Otter d. E. Torringa geb. de Graaff z. J. Scheelings geb. Hunting z. C. P. Groen geb. de Klepper z. 29 J uni. JJ. Steven geb. de Haan z~. M. M. Smit geb. Peschar d. G. Scholte geb. Majoor d. 30 J uni. E. Spoor geb. Monné z. J. Byusdorp geb. Caris z. H. M.van Kim- menaede geb. van der Weijden d. D. Pirets geb. Mulkcns d. 1 Juli. S. G. van Huizen. feb. van Delden z. 2 Juli. H. C. de Vos geb. langevoort d. P. Staal geb. Aerts z. S. van Liemt geb. Althoff d. M.H.Hubers geb. Koning d. OVERLEDEN. 26 Juni. P. Posthuma 23j.Kruisstr. A- C. Wellergeb. Kluit 58 j. Jansstr. 27 Juni. S. P. van der Hoek 11 md. z. L. Annastr. I. C. de Nieuwe geb. Westendorp 47 j. Jacobstr. 28 Juni. C. Beezem geb. van Det 43 j. Voor- zorgstr. C. J. H. Leonards 33 j. Teylerstr. 29 Juni. M. Carpentier geb. Koose 73 j. Lepel straat.30 Juni. G. Steffens 2 m. z. L. Laken straat. P.van Amelrooij 60 j Mr. Lottelaan. 1 Juli.W. A.van Kluijven79j. Gr. Houtstr J. H. Deterding 87 j. Baljuwslaan. J. Hoogland 3 m. z. Buigwal. D. Appelboom 35 j. Heerenlaan. 2 Juli. W. A. M. Stevens 6 dg. z. Leidsckestr. J. A. Vellekamp 1 md. z. Molenpad. F. J. van der Meijden 55 j. N. Raamstraat. NEGENTIENDE MUZIEKUITVOERING in den Hout, op Zondag 6 Juli 1890 des namiddags van 2—4 uur, door het Stedelijk. Muziekkorps, onder directie van den Luit.- Kapelm., C. P. W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1Marsch uit de Symphonische Dichtung MaseppaLiszt. (Geïnstrumenteerd door Kriens). 2. Ouverture. Le Barbier de Se villeKossini. 3. CavatinaRaff. 4. Zweite Ungarische Rhapsodie.Liszt. (Geïnstrumenteerd door Kriens). 5. Ouverture Leichte Cavalerie.Suppé. 6. Hêrold quadrilleStrauss. 7. Fantasie uit de Operette de Groot MogolAudron KAASMARKT, 2 Juli Aang. en verk. 113 stapels, uitmakende 15786 kazen, wegende 31094 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogram. 28.50 Sociëteit „DE PHOENIX". 7de Ahonnements concert op Zondag 6 Juli,, des avonds ten 8 uur, te geven door het orkest van het concertgebouw te Amsterdam onder directie van den heer W. KES. PROGRAMMA. 1. Marche et Cortège de „La Reine de Saba Ch. Gounod. 2. Ouverture le Roi d'YxE. Lalo. 3. Zwei Slavische TanzeA. Dvorak. 4. Rhapsodie No. 1F. Liszt. 5. Ouverture TannhauserR. Wagner. 6a. Entr' acte deDon Cezar de Bazan"Massinet. I). Polonaise de DiniitriV.Joucières. 7. Waldvöglein, voor fluit solo met begeleiding van 4 hoorns.F. Doppler. Voorgedragen door den Heer A. Fransella. 8. Ouverture „Mignon."A. Thomas. Buiten-Societeit „TROU MOET BLIJCKEN". CONCERT op Zondag 6 Juli des avonds van 8—10 uur, te geveu door het Stedelijk Muziek korps onder directie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1Be Wellcome! Marsch..Unrath. 2. Hunyadi Laszlo, Ouverture. .Erkei. 3. Morgenblatter WalzerStrauss. 4Grande fantasie sur des motifs de l'Opera La vie pour le Czar.Glinka. 5. Ouverture La neigeAuber. 6. Grande Fantasie sur des motifs de l'Opéra la FavoriteDonizetti. 7a. Ave MariaSchubert. b. "Wier spiellen SoldatEilenberg. 8Potpouri uit de operette La Grande Duchesse du GerolsteinOffenbach. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 8 Juli 1890, des namiddags van 12 uur door den Heer W. Ezerman. PROGRAMMA. 1Preludium en Fuga..Mendelssohn. 2Adagio uit de 4e V ioolsonateBach-Gottschalg. 3. Sonate, No. 5G. Merkel. a. Allegro risoluto. b. Andante. c. Allegro risoluto, Fuga. 4. OffertoireWelij. 5. Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2