Tm HUUE. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 19. Gem.Kamer m. Alkoof, ƒ10 p.m. terst. Bakenessorgraclit. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. Barrevoetstraat. No. 8rd. 2 Ongem. Kamers, ƒ2,50 p.w., terst. No. 8rd. Geni. Zit- m. Slaapk., ƒ15 p.m., terst. Bleekerstraat No. 3c. Vrij liuis, 1.25 per week, terstond. Boogaardstraat. No. 5. Bovenhuis, 1,60 p. w., terstond. Burgwal. No. 16. Onder- en Bovenkorenzolders, ƒ15 en 20 p.m., terstond. No.26. Benedenaehterkamer, /l.25p.w.,terst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per weck, terstond. Drappenierstraat. No. 13. Bovenhuis, 1,70 per week, terstond. Frankostraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. Z'25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p. w., terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gein. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. Mink Pakhuis m. besch. zold. ƒ200 p.j. Ged. Oudegraeht. No. 22. Gem. kamers m. bedien, 25 p.m., terst. Ged. Zijdgraeht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ209 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-e« slaapk. 20p.m. terst. Gierstraat. No. 47rd. Gem. Voor- en Slaap!;. 20 p.m. terst. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Groote Houtstraat. No. 10. Gem. Zit-en Slaapk., 25 p.m. terst. No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 46. Bovenhuis, 400 per jaar, direct. No, 108. Bovenhuis, ƒ350 p. j terst. No. 159. Gem. Kamer, 25 p. interst. Harmenjansweg. No. 57. Huis, 1.80 per week, terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, ƒ2.25 p.w.,terst. No. 71c. Benedenwoning-2,,p.w.,terst. Houtplein. No. 28. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. J aeobij nenstraat No. 20. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Aug. Jansstraat. No. G2. Bovenhuis, 200 per jaar, terstond. No. 87. Gem. Kamers, ƒ30 p. m., terst. Kampersingel. No. 14. 2 Kamers, geheel of gedeeltelijk ge meubileerd, 16,of 20 p. m No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, ƒ350 per jaar, tegen Mei. Kerksplein. No. 7. Bovenhuis, /2,50 p. w., terst. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van duinw. 35 p j. terst. No. 34. Bovenvoork., 1.25 p.w., terst. No. 34. Gem. Kamer ui. kost en bed., 25p.m., terstond. No. 63. Gein. Kamer m. alkoof 35 p.m. terst. No. 63. Slaapkamer, ƒ1,p. w. terst. No. 80. Benedenachterk, 0,75 p. w. terst. Kinderhuisstraat. No. 9. Vrij Huis, ƒ2.25 per week, terstond. Kleine Houtstraat: No. 19. Gem. Kamer, 12 per maand, terst. No. 22. Gem. Kamer, ƒ12 p m, terstond. No. 43. Gem. Voork. met vrije Slaapk., kost, en bediening, 30 per maand, terst No. 49. Gem. Voorkamer, 14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, ƒ20 p.m., terstond. No. 132. Huisje, 1.25 per week, terst. No. 132. Gem. Zit- en Slaapk., 14 p. m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 4. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ35 p.m. 1st. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p. m. terst No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. Korte Annastraat. No. 5. Werkplaats, 1,75 p. w., terstond. Korte Dijk. No. 19. Huis m. 5 k.waterl. enz. 325 p.j.terst. Korte Jansstraat. No. 6. Gem. kamers, ƒ15 p. m., terst. Korte Poellaan. No. 29. Pakhuis en Erf, 0,75 p.w.,terst. Korte Zijlstraat. No. 6. Gem. Kamer m. Slaapk., 12 p.m„ terst. Koudenhorn No. 14. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terstond. Krocht. No. 10. Bovenhuis, ƒ350 p. j., terst. Krom. No. 43. 2 Gem. kamers m. Aloove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisstraat. No. 15. Kelder, 100 per jaar, terstond. Kruisweg. No. 13.Gem Voork.m. Slaapk.,20p. m., terst. No. 26rd. Twee Ongem. Kamers, ƒ12 p. m. No. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 54.2 ruime net gem. Kamers, 30 p m. terst. Lange Bagijnestraat. No. 1. Gestoft. Kamer, ƒ13 p. m., met kost 30 p. m.terstond. Lange Lakenstraat. No. 27. Benedenhuis, ƒ4.— p. w.,terstond. Lange Raamstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ1,50 p. w., terst. Lange Veerstraat. No. 36. Bovenhuis, ƒ35 per jaar. Leidschestraat. No. 62. Huis met tuin, ƒ3,p. w„ terst. Leidsche Vaart. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl.. 8 kamers, ƒ600 p. j„ 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 17. Heerenhuis, ƒ325 per jaar, terst. Maarten Spiesstraat. No. 14. Gem. Zit-en Slaapk., 25 p.m., terst. No. 16. Gem. Kamers, ƒ15 's maands, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Naasaustraat. No. 25. Benedenhuis, 2,80 per week, terst. Nieuwe Gracht. No. 1. Gem. kamers, ƒ22 p.m., terstond. Nieuwe Groenmarkt. No 17. Kelder, ƒ0,50 p.w. en 20 p.j., terst. Noorder Schoolsteeg. No. 1. Pakhuis, ƒ2,— per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 90. Boveimuis, 2.p. w., terst. Oudeweg. No. 49j. Huis, ƒ1,80 per week, terst. Parklaan. No. 48. Benedenhuis, ƒ3.per week, terst. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent per week, terstond. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond Ripperdapark. No. 9. Villa m. tuin, 9 kam ƒ700 per jaar. No. 14. Huis met Tuin, 600 per jaar, terst. Ripperdastraat No. 8.Huis en Tuin, 7 kam. 450 p. jaar, terst. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, /250 per jaar, terstond. B uy cnaverstraat. No. 12. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., terst. No. 23. Huis met Tuin, ƒ350 p. j., Aug. Schoo tersingel. No. 35zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. Schooterstraatweg. No. 7. Huis met tuin, 550 p. j., terstond Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1,75 per week, terst. Spaarne. No. 36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. No. 98. Zolders, ƒ300 per jaar, terstond. Spekstraat. No. 4. Winkelhuis, 800 per jaar, 1 Juli. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, ƒ20 p.m. Verl. Frans Halsstraat. No. 19rd. Net Bovenhuis, 3.— p. w., terst. Wagenweg. No. 73. Benedenhuis met waterl. en tuintje, 182 per jaar, terstond. W armoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 14. Bovenhuis, ƒ250 p. j., terstond. No. 22. Kamer in. kost en bed. 30 p. ra., terst. Wilhelminastraat. No. 37. Huis met Tuin, ƒ600 p. j., Nov. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre ii suite met tuin, 28 p. m., terstond. Zijlstraat. No. 3. Hoerenhuis, 6 kam., 400 p. j., Nov. No. 30. Bovenhuis, ƒ260 per jaar Bij D. A. BRAAKENBORG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij FRANS ERDTSIECK, Nassaulaan 76. In het midden der stad een goed droog pakhuis, drie jaren in gebruik geweest tot berging v^n boeken. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augastus te aanvaarden. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On gem desverkiezende met bediening. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën brengen ter alge- meene kennis, dat met ingang van 30 Jnni a. s. de in- en doorvoer van lompen, gebruikte kleedingstnkken en ongewas- sehen lijf- en beddegoed uit Spanje ver boden is. Onder dat verbod zijn ook begrepen goederen befioorende tot de bovengenoem de artikelen, die, hoewel niet uit Spanje afkomstig, toch aldaar zijn in- of over geladen maar onder het verbod zijn niet begrepen goederen (mits behoorlijk ver pakt) die wel via Spanje zijn aangevoerd, maar waarvan bij den in- of doorvoer voldoende big kt, dat zij uit een ander land afkomstig en niet in SpaDje in- of over ge laden zijn. Bagages door reizigers medegebracht zijn onder het verbod niet begrepen. In het noorden der Vereenigde Sta ten heerscht sinds eenige dagen buitenge woon warm weder. De thermometer wijst doorgaans 98 graden, te Chicago zelfs 102 graden. Vijf personen stierven aan zonne steek en 20 vielen flauw. Te Chicago heeft een diefstal van konijnen groote ontsteltenis verwekt, om- dat deze dieren, uit het laboratorium eener geneeskundige school weggenomen, met hondsdolheidgif waren ingeënt. Men is daar nu bang voor alle vreemde konijnen en op de markt wordt er geen enkel verkochtmen wil ze niet cadeau heb ben Er is eene belooning aitgeloofd voor het terugbrengen van de gevaarlijke dieren. Te Bnry St. Edmunds, in het En- gelsche graafschap Suffolk, overvielen sol daten Woensdagavond burgers, uit wraak over een gelijken aanval van de laatsten op hen den vorigen dag. Vele vensterrui ten werden verbrijzeld en verscheidene personen gekwetst, aleer het een sterke afdeeling troepen gelukte de orde te her stellen. - Naar men verzekert, verlangen eeüi- ge ontevreden Idelgolanders op 's rijks kosten naar Amerika te worden overge bracht. De Britsohe regeering heeft den IIiffk Commissioner van Canada dienaan gaande inlichtingen gevraagd. Volgens een Canadeesch blad zou Canada voor koloni satie door Helgolanders zeer geschikt zijn. Volgens den correspondent der Daily Dews te Athene is het geheele Armeni sche distriet Erzeroem in opstand. De Armeniërs willen de door de Koerden be dreven wreedheden niet verdragen. In een gevecht met Tnrksche soldaten werden 80 Armeniërs gedood en velen gewond. Van de soldaten zijn 9 gesneuveld. Door den Figaro was gemeld, dat Engeland het eiland Dominique aan Frank rijk af zou staan, indien dit laatste van zijne aanspraken op New-foundland afzag. Door den onder-secretaris Fergusson werd in het lagerhuis verzekerd, dat dit bericht geheel uit de lucht is gegrepen, daar de regeering geenerlei nieuwe ver plichtingen tegenover de Europeesche mo gendheden op zich genomen heeft, zoo min naar aanleiding der overeenkomst met Duitschland als om eenige andere reden. Te Berlin is men doende het hangen de telephoonnet tot een ondergrondsch te maken. De geleiddraden zullen besloten worden binnen buizen van dertig a veer tig e. M. middellijn. De kosten der ver andering bedragen bijna twee millioen mark. De stad Mainz is dezer dagen een voordeeltje te beurt gevallen. Een te Mainz geboren inwoner van Wiesbaden, dezer dagen overleden, heeft zijn vermo gen, een half mihoen mark met eene fraaie verzameling schilderijen aan zijne geboor testad vermaakt. Tot bet aanvaarden der erfenis is nog de tusschenkomst van den Minister van Justitie noodig. Helgoland blijft nog voor het oogen- blik het meest besproken plekje van Eu ropa. Tegenover de van wege Duitschland uitgesproken meening dat de Helgolanders nitermate in hun schik zouden zijn met hunne verwisseling van nationaliteit, heeft de Pall Mall Gazette een andere ziens wijze geplaatst. Het blad heeft namelijk naar het veel besproken eiland een harer correspondenten afgezonden, die zijne al daar opgedane ervaringen aldus resumeert Nog geen 5 pCt der bevolking is vóór de inlijving bij Duitschland, maar de groote meerderheid is er sterk tegen. In Engeland zal de afstand aan Duitsch land niet heel gemakkelijk plaats hebben en te meer nu het publiek zich met de zaak gaat bemoeien. In het Lagerhuis heeft een der leden tot het ministerie de vraag gericht of er gelegenheid gegeven wordt aan de Engelsch gezinde Helgolan ders zich elders te vestigenhet antwoord luidde ontwijkend, doch eindigde met de verklaring, dat de Duitsche regeering al les doen zal wat haar mogelijk is om het volk den overgang gemakkelijk te maken, alsmede dat in de overeenkomst bepalin gen zijn opgenomen, waarbij de belangen der bevolking gewaarborgd zijn. Terwijl over de belangen van de Helgo landers zoo gewikt en gewogen wordt, houdt Engeland natuurlijk zijne belangen in 't oog tegenover den wensch van Duitsch- lands keizer. Deze is zeer bepaald voor aanhechting van het eiland. Het schijnt, dat naarmate de bezwaren aan dien kant lichter gesteld worden, van den anderen kant met aandoenlijke bezorgdheid de bezwaren der verongelijkte Engelscbgezind heid der eilanders zoo breed mogelijk worden uitgemeten, zelfs zoo, dat men in de verzoeking zou komen te veronderstel len, dat Engelands offer aan de Duitsche vriendschap onmetelijk groot is. Onder het opschrift: Deatsc/iland wach auf bevat de Köln. Zlg. een beroep van dr. Adolf Flick in den naam en in opdracht van een groep Duitsehers in Zurich. Het stnk bedekt een volle blad zijde en is een protest in zeer scherpe bewoordingen tegen de Engelsch-Duitsche overeenkomst. Er wordt onder meer ver zekerd, dat dit verdrag met Engeland het eergevoel der Dnitschers kwetst. De bijzondere vorm, welke de Köln Ztg. aan dit protest geeft, wekt het vermoeden dat Bismarck er niet geheel onbekend mede is, wat echter door het Keulsche blad ten sterkste wordt weersproken. Volgens het Handelsblad van Ant werpen heeft de belgieche douane een eisoh ingesteld tegen de curator van den boedel des heeren Corvilain, om alsnog 40.000 fres. inkomende rechten te vergoeden, op grond dat de patronen, welke de bekende ramp veroorzaakten, niet doorgevoerd, maar in het land zelf „verbruikt'' zijn Sedert eenigen tijd worden wonderen verhaald van de voedingskracht eener Afri- kaansche noot, de kola genoemd, vooral in Frankrijk. Zoo hebben de kolonel en de luitenant kolonel van het 160e linie-regement den Canigou (2287 meter) kunnen afdalen en ongehinderd gedurende twaalf uren kun nen marcheren, nadat zij slechts een ideetje van drogen kolapoeder hadden ingenomen. Zoo hebben, dank zij hetzelfde hulp middel en onder dezelfde verhoudingen, andere officieren van het 123e regiment in vijftien en een half uur marcheerens 72 kilometer van Laval naar Rennes kunnen afleggen, zonder zich vermoeid te gevoelen. De financiën der stad Rome staan nu geregeld te worden. De Italiaansche Kamer van afgevaardigden heeft althans besloten tot de tweede lezing van het wetsontwerp deze betreffende. Inmiddels heeft koning Umberto een besluit getee- hend, waarbij de gemeenteraad van Rome is ontbonden verklaard en eeD der afge vaardigden benoemd is tot Koninklijk Minister voor Rome. In het badhuis voor minvermogen den te Zandvoort werden in het vorige jaar verpleegd 109 patiënten, een getal dat nooit te voren werd bereikt. Van de 54 mannelijke was de jongste 2 jaar de oudste 46 jaar oud; van de vrouwelijke de jong ste 3, de oudste 56 jaar. Het grootste contingent leverde Amster dam, n.l. 80 patiënten. Uit Haarlem kwa men 6, evenveel nit Zaandijk, uit 's Hage 5, uit Utrecht 4, uit Rotterdam 2 en uit Zaandam, Koog a/d Zaan, Dubbeldam, Soest, Almelo en Deventer één. In het geheel werden gebruikt 551 binnenbaden en 2020 zeebaden. In het zniden van Limburg zijn phosphaatvelden ontdekt. Er heeft zich reeds eene commissie gevormd, die zal trachten eene maatschappij tot ontginning op te richten. De eerste bijeenkomst, om daartoe te geraken, zal Zaterdag a. s. te Maastricht plaats hebben. Een der werklieden in de kopergie terij van de firma Dikkens Co. te Hengeloo, die te dicht bij de machine stond, werd door het drijfwiel gegrepen en drie maal in de rondte geslingerd, met het ge volg dat zijn armen en een paar ribben werden gebroken en hij eene gapende wond aan zijn hoofd en rechterbeen bekwam. Zijn toestand is gevaarlijk. De handel in eieren van bergeenden neemt op Texel van jaar tot jaar toe. Deze eieren, die door de bergeenden zeer diep in konijnenholen in de duinen worden ge legd, zijn moeilijk te vinden. Toch zijn er sommige personen, die ongeveer 200 stuks per week weten te bemachtigen, wel ke zij tegen 15 cent per stnk verkoopen. Veel van de eieren gaan naar het buiten land, om kunstmatig te worden uitgebroed. Bij het verrichten van graafwerk in den polder genaamd Vijftienhonderd gemeten. Zeeland, heeft men de overblijf selen aangetroffen van een vaartuig uit de twaalfde eeuwmen leidt dezen ouderdom af uit den tijd waarin de polder bedijkt werd. De liggers, de opstaande verbin dingshouten en de planken zijn van eiken hout en nog zoo hard, alsof nog er slechts enkele jaren zijn overheen gegaan. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6