Café Concert. Nieuwe Schouwburg Be Fabrieksbaas. Sociëteit „Be Kroon." Matinee. Groot Bal. de Korenbeurs. AD VERTEN Tl EN. clPli?? „Het Xederlandsch Tooucel." De Tooneelspeler des Keizers, SPECTACLE CONCERT-VARIÉ Specialiteiten-Voorstelling. Groote Vocale en Instrumentale Café GROOT digd". Dit drukt een eigenaardig cachet op het geheel. Eene omschrijving van De Jonge Garde kan achterwege blijven. In hoofdzaak betreft het drie jonge, verlief de mannen, waarvan één weet wat bij wil, één zweeft tusschen twee kenzen, terwijl de derde, een Chinees, wiens fooien bestaan in pakjes thee, als een mug om de kaars vliegt. Deze rol zoude door karakteristiek spel de hoofdpartij kunnen genoemd wor den, ware het niet, dat nog een heeren- rol, in zeker opzicht de toestanden be- heerscht op eene wijze die zeer verdien stelijk mag genoemd worden. Yan de dames rollen trok die van mevrouw Albregt in hooge mate de aandacht. De dames van de jonge garde kunnen nog een lesje by haar nemen. In hare sprekende partijen overdrijft zij niet en de gedeelten met zang worden door haar zóó klaar en dni- delijk weergegeven, dat de hulp van het tekstboekje overbodig is. De conpletten zijn meestal geestig van inhoud. De eenvoudige voordracht van het aandeel dat mejuffrouw Martron in deze leverde, was zeer verdienstelijk. De koren vooral die der mannelijke leden van het gezelschap, waren niet altijd even duide lijk. Een gunstige uitzondering hierop maakt de serenade in het derde bedrijf. By de groote militaire marsch en evolu- tiën, uitgevoerd door de dames, zyn de costumes frisch en smaakvol en ook in dit gedeelte bleek dat tot het welslagen de noodige zorg was besteed. De eerste voorstellingen waren niet zeer druk bezochthet bijzonder vroolyke ker- misstuk zal echter voor de volgende niet nalaten veel publiek te trekken, wat het dan ook ten volle waardig is. Dinsdag avond beginnen de voorstellin gen in de Sociëteit „de Kroon", waartoe geëngageerd is een goed gezelschap onder directie van Carl Pflaging, dat steeds hier te Haarlem zyn goeden naam wist te handhaven. Het NederlandschTooneel opent op dien avond de reeks van voorstellin gen met Yorick en het Paternoster. Me vrouw Frenkel en de Heer Bouwmeester vervullen de hoofdrollen. Woensdag wordt gegeven De Fabrieksbaas. Nadere aanbe veling volkomen overbodig. Zondag was het de laatste dag waarop kon worden deelgenomen aan den Schietwedstrijd voor Flobertgeweer uit geschreven door den heer C. E. L. von Kaufmann te Zand voort. Des avonds wer den de prijzen den winners uitgereikt. Aangezien de uitslag van den corpswed- strijd reeds vroeger is medegedeeld laten wij de namen der pryswinners op de vrije en personeele baan (5 schoten) hier volgen: le prijs A. van Oppen alhier 28 punten. 2e prijs Jhr. Mr. H. B. S. alhier 28 punten. 3e prys L. Mok te Amsterdam 27 punten. 4e prys J. Droste alhier 27 punten. 5e prys Mr. P N. Engelberts te Zandvoort 27 punten. 6e prys J.Brink- mann alhier 27 punten. 7e prys A. van der Veld te Overveen 27 punten. 8e prys S. Schoen te Zaandam 27 punten. 9e prijs C. A. Louis Lasance alhier 27 punten. 10e prijs Jbr. v. Merlen te Zandvport 26 phnten. lie prys P. van Rhijn alhier 26 punten. 12e prys J. Buys Jr. alhier 26 punten. I3e prys A. Kues alhier 26 pun ten. 14e prys A. Smits alhier 26 punten. De twee laatsten by loting. Gisteren heeft een 50 jarig werk man, in dienst bij de gemeentereiniging alhier, in haast en by vergissing gedron ken nit èen kruik met carbol, die naast zijn drinkenskruik stond. Hij is in bewus- teloozen toestand per brandcard naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Gisteren namiddag heeft een 40 jarige timmerman, gehuwd en vader van 6 kinderen, zich door wurging in een bedstede van bet leven beroofd. De postduiven Vereeniging „Onze Gevederde Vrienden" hield Zondag j.l. hare eerste wedvlucht. De duiven werden te Oldenzaal losgelaten des morgens ten 9.43 en kwamen te Haarlem aan de eerste van A. J. Bronkhorst Jr. ten4.14. De twee de van H. W. Buurman ten 4.21. De derde van A. Verbrugge ten 5.16.30. en de vierde van G. J. v. Bilderbeek ten 5.55.30. De duiven troffen dien dag geen mooi weder doch de liefhebbers hadden ten slotte het genoegen al de dniven, die te Oldenzaal losgelaten waren, op hunne hokken terug te zien. Door de postduiven-sociëteit „de Snelvlieger" alhier is j.l. Zondag by den wedstrijd uit Osnabrüek voor de eerste maal in gebruik genomen een „constatenr antomatique" zijnde een door het lid der II sociëteit den heer P. van Putten Jr., smid alhier, vernuftig uitgedacht verbeterd toe stel om den juisten tijd van aankomst te kunnen vaststellen. De toestel is vervat in een met twee verschillende sleutels ge sloten kastje, waarin dadelijk nadat het bericht inkomt van de aankomst van eene duif, een kaartje wordt geworpen, waarop door het toestel het juiste uur, de minuten en seconden worden gemerkt, weshalve alle twijfel hieromtrent wordt weggenomen. Wij vestigen de aandacht op ach terstaande advertentie, betrekking hebben de op de aanmelding van nieuwe leerlingen van de school voor kunstnyverheid. Buiten het teekenonder wijs, dat in zijnen vollen omvang aan mannelyke en vrouwe lijke leerlingen gegeven wordt is de gelegenheid geopend zich te bekwamen in versohillende vakken op het gebied der Kunstny verheid. Het Décoratieschilderen, Beeldhouwen, Graveeren op hout en metaal en het Kunstnaaldwerk worden er beoefend, welke vakken later voor de leerlingen een goed bestaan opleveren. In de laatste jaren heeft de school zeer goede resulta ten verkregental van jongelieden, die er hunne opleiding ontvingen, zyn onder zeer gunstige omstandigheden geplaatst. De verjaardag van Efl M. de Ko ningin werd Zaterdag alhier op de ge bruikelijke wijze gevierd met het uitsteken der vlaggen, het bespelen van het carillon en het houden van eene parade door de Schutterij en het Garnizoen, gekomman- deerd door de majoor der Schutterij, Mr. W. Jager Gerlings en geïnspecteerd door den overste Vogel der infanterie. De opening van het nieuwe gerecht gebouw in de Jansstraat te Haarlem zal plaats hebben in de maand September a.s. HURGEKliiJKE STAND. ONDERTROUWD. 30 Juli. P. Polkerts ea H. van Berloo. J. F. Boogerbeets en H. G. Mulder. II. J. Belterman en S A. Richter. H. Pescbar en H. M. Priesman. H. J. Pieleprat en D. Rig- ter. J. de Mooij en A. M. S. Speekman J. G. Kuil en S. M. P. Jause.M. J.Wesseling en J. Miesijerus. J. W. van der Horst en H. Maat. W. Annaert en G. van Beursen. 31 Juli. M. Binnen wijzend en A. M. E. Uhlen- broek. GETROUWD. 30 Juli. A. van Wonderen en B de Blaazer. A. J. van der Putten en B. Endeman. A. H. Burksen en J. C.van Wilsem. J. G. Porre en P. A. Zwart. A. van Huizen en A. M. Arnken. M. Germans eu W. H.Kroonsberg. A. A. Luijken en J. Eveleens. J. W. iNijs- sen C. J. Carbo. W. van Zijl en A M. Hagen. B. Kievit en G. E. Roebers. 3L Juli. P. W. A.Schmitz en A. M. E. Thieman. Dr. S. de Jong en H. S. van Minden. GEBOORTEN. 23 Juli. C. Mes geb. van Wieringen d. C. van Doorn geb. Smorenburg z. A. P. Loo- man geb.van Stijn z. - M. G. Hommes geb.van Uden d. A. S. Scheffer geb. van Eeden z. 24 Juli. G. van der Meulen geb. Kox d. P. Jonker geb. Zwart z. H. Heuperman geb. Kruijt z. G. J. Kleeman geb. Wilkes z. A. Mellegers geb. Jonker z. A. Mul geb. Smit z. 25 Juli. J. M. Meijer geb. Hagen z. E. J. van den Berg geb. van Waard d. 26 Juli. A.Serné geb. Veenstra z.C. Scheffer geb. de Leeuw z. G. M. Oudshoorn geb. van der Vorst z. N. Salomonson geb. Kerkhof z. (levenl.j 28 Juli.W. M.vanHonschootengeb. van der Horst d. C. M. Nouwlandgeb.Wes- seling d. B. P. J. Hogeveen geb.van Brero z. E. P. Wragge geb. van der Meulen d. 29 Juli. E. Junge geb. van der Aartz. A.P\ Lodder geb. Homburg d. J. C. Smink geb. van Zomeren z. M. J. Creemers geb. Breu- ring z. E. Godefrooij geb. Bloemzaad z. C. Groen geb. Gabel d. A. Hurkmans geb. Dekkersd.— 30 Juli JC.Ophuijsengeb.Dijk land z. M. van Wieringen geb. Bruijnswaard d. A. Hubers geb. van Galen d. C. Piazza geb. Buwalda d. 51 Juli. A. van der Vossen geb. Swaanswijk z „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aard werkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor hurgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis. OVERLEDEN. 24 Juli. J. van der Meer 6 j d. L. Lakenstr. T. M. de Brie 2 m. d Zomervaart.25 Juli. M. Rooseboom de Vries 2 m. d. L. Lakenstr. G. H. Lindeman 14 m. z. Zijlstr. A. J. van der Eist 24 j. Mr. Lottelaan. 26 Juli. W. Plaatzer van der ftull 4-9 j. Jansstr. 27 Juli. J. E. Ermskaus 41 j. Spoorwegstraafc. JA. Roest 4 m. d. W. Boogaardstr. 28 Juli. G. Top 4 m. z. Kinderhuissineel. L. G. M. dc Brie 11 m. z. Damsteeg. C. J. P. Peereboom geb. Berkelback v. d. Sprenkel 21 j. St. Bol werk. L Cornelissen 49 j. Tuinstr. M. C. de Vries 19 dg. d. Raainvest. —29 Juli. A. C. Oomen 2 j. d. Kruisweg. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, j dat het op den 26en dezer executoir verklaard kohier op de patenten afd. I en personeele belasting afd. IV leged. dezer gemeente, dienst 1890/1891, op he den aan den ontvanger der directe belastingen zijn j ter hand gesteld Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te vol- j doen. haarlem, 30 Juli 1890. De Burgemeester voornoemd, j! v. Reeken L.B. KENNISGEVING-. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente dat de op den 30en Juli j 1. executoir verklaarde kohieren op de persoueele belasting afJ. V en patenten afd. II dezer gemeente, dienst 1890/1891, op beden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 2 Augustus 1890. De Burgemeester voornoemd, M. O. de Kanter l.B. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem breugt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den len dezer execotoir verklaarde kohier op de patenten, afd. III dezer gemeente, dienst 1890/1891, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem 2 Augustus 1890. Be Burgemeester voornoemd, M. O. de Kanter l.B. •Markt van 4 Augustus. Aardappelen Aangev. 490, verk. 415 H.L. L. pr. 1.50 H. pr. 3.00 pr. H.L. Appelen Aangev. 3, verk. 3 H. L. L. pr. 8.00 H. pr. 9.50 pr. H.L. Peren Aangev. 20, verk. 20 H.L. L. pr. 6.00 H. pr. 8.00 pr. H.L. Reereboonen Aangev. 240, verk. 240 L. pr. 0.80 H. pr. 1.50 pr. mand. Snijboonen Aangev. 390, verk. 390 L. pr. 0.70 H, pr. 1.20 pr. mand. Poter. Aangev. 212, verk. 212 K. G. L. pr. 1.25 H. pr. 1.40 p. K. G-. Biggen. Aangev. 56, verk. 41 stuks. L. pr. f 9.00 H. pr. 16.00 p. stuk. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 7 Aug 1890, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1ToccateJ- S. Bach. 2AdagioMendelssohn. 3IlochzeitsmarschMendelssohn 4Ave MariaBach-Gounod. 5. Fluit ConcertRinck. 6. Variatiën op Wilhelmus van NassauenBranJis-Buijs. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Juli 1890. Aardappelen. Aangev. 6230, verk. 5780* H. L. L. pr. ƒ1.25, H. pr. 4.00 p. H. L* PeerenAangev. 13 verk. 13 p H. L, L. pr. 8.00 H pr. 10.00 pr mand. Reerebonen. Aangev. 235, verk. 213 p. M. L. pr. 1.00 H, pr. ƒ3.00 p. mand. Snijbonen. Aangev. 389, verk. 354 p. M. L. pr. 0.80 H. pr. ƒ3 50 per mand. Boter. Aangev. 1040, verk. 1040 Kilog. L. pr. ƒ1.10, H. pr. 1.40. Biggen. Aangev. 356, verk. 317 st. L. pr. ƒ8.00, H. pr. ƒ22.00. Markt van 31 Juli 1890. Aardappelen. Aangev. 460, verk. 380 H.L. [I L. pr. 1.25 H. pr. 3.00 p. H.L. Peren. Aangev. 3 verk. 3 p. H.L. L. pr. 8.00 H. pr. 11.00 p. mand. i Reereboonen. Aangev. 70, verk. 58 p. mand L. pr. f 1.00 H. pr. 1.80 p. mand. SnijboonenAangev. 140, verk. 110 p. M. L. pr. 0.80 H. pr. 1.60 p. mand. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 3 Augustus. Witte tarwe 7.75 Gerst 4.875 5. Karwijzaad „9.10 per 50 K.G. Haarlem. tefe. Koniuklijke Ver- p®2||P|{0 eeniging: Woensdag 6 Augustus Tooneelspel in 4 bedrijven. Aanvang 8 uur. Balkon, le Loge en Stalles fl 1.50 2e Loge en Parterre fl l. Gaanderij 0.5D Plaatsbespreking dagelijks van 103 uur. Avondbureau en ingang voor de Gaanderij is aan de Parklaan. De hoofdrol wordt door den Heer LOUIS BOUWMEESTER vervuld. Donderdag 7 Angnstus gevolgd door „De Krekel bij tie Mieren." Vrijdag 8 Augustas: „HUWELIJKSGELUK." Van af Dinsdag 5 tot en met Maandag II Augustus 1890. BUITENGEWONE en DirectieCARL PFLAGING, bestaande uit Artisten van den eersten rang op het gebied van Dames-gym- nastie, Duettisten, Chanteuses, Cou pletzangers, het toppunt van dieren- dressuurmusieale neger-clowns,, enz., enz. Dagelijks varieerend programma van gastvooretellingen. Het gezelschap van den Heer Pflaging trekt dagelijks in het ge bouw „Place de Pays-Bas" te Rot terdam duizenden bezoekers. Men zie verder de meer uitge breide Biljetten en dagelijksche Programma's, welke in den regel 'e middags te 12 nre in de Sociëteit zijn te bekomen. Aanvang te acllt ure. Entrée 99 Ct. Donderdag 7 en Maandag II Aug. te één ure Zaterdag en Zondag 9 en 10 Aug., na afloop der Voorstelling, Doorloopende kaarten a f 3, zyn te bekomen bij den Secretaris en den Kastelein der Sociëteit. Vanaf Dinsdag 5 Augustus tot en met Zondag 10 Augus tus, te geven door een net Artisten- gezeischap onder Directie en met medewerking van den gerenommeer- den Hollandschen Karakterkomiek, den Heer H. D. NIEUWENHUIZEN, van Rotterdam. Eiken avond nieuw Programma. Entrée 15 cents. Zondag 25 cents. Aanvang 7Vs

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2