TE Hüül, Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. No. 49. Bovenhuis, 200 p. j„ terstond. Barteljorisstraat. No. 22. 2 Gem. Bovenkamers, 30 p.m., Oct. Breestraat. No. 12rd. Gem. Kam. m. Slaapk., 12 p.m. tst. Brouwerstraat. No. 13. Benedenhuis m. Tuin, 3 p. w terst. No. 13rd. Ruiai Bovenhuis, ƒ2,75 p w. terst. Brouwersvaart. No. 144. Voorkamer, ƒ1,p. w„ Gemeu bileerd ƒ2,per week. Burgwal. No. 38. Achterkamer m. zolder, 1 p.w., tst. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. Cornelissteeg. No. 8. Bovenachterkamer, 1.p. w.,terst. Donkere Spaarne. No. 12. Huis, ƒ240 per jnar. Prankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. 25 p. m. terst. No. 29. Bovenhuis 1,75 p.w., terst. No. 35. Gem. Kamer m. Slaapk., 15 p.m., tst. Prans Halsstraat. No. 10. Eeerenhuis, /400 per jaar, terst. No. 13. Heerenhuis, ƒ425 per jaar, terstond. No. 2rood. Bovenhui», ƒ300 per jaar, terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p. m. Gasthuisstraat. No. 3. .Flink Pakhuis m. besch. zold. 200 p.j. Ged. Voldersgraeht. No. 53. Heereohuis en Tuin, 325 p.j. terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p.m. terst.. Gierstraat. No. 5. Kelder, lper week, terstond. No. 47rd. Gem. Voor-en Slaapk. 20 p.m. terst. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, 22 p. m. Groot Heiligland. No. 35. Bovenaelilerkamer, lp. w., terstond. Groote Houtstraat No. 36rood. Bovenhuis, 500 p. j. terst. No. 162. Bovenhuis, ƒ250 per jaar, terstond. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w.,terst. No71c. Benedenwoning' 2,p.w., terst. Jansstraat. No. 22. Kelder, 40 per jaar, terstond. Kampersingel. No. 14. Huis met Tuin, 400 p.j., Sept. No. 44. Benedenhuis met tuintje m. waterlei ding, 350 per jnar, tegen Mei. I Kampervest. No. 23. Net Gem. Kamer met kost en be diening, 30 a 35 p.m., terst. Kennemerstraat. No. 9f. Benedenhuis, 2,p. w., terst. No. 9h. Bovenhuis, 2.p. w., terstond. Klein Heiligland. No. 66. Huisje, 0,90 per week, terstond. No. 80. Voorkamerm. Keuken, 1.50 p.w tst. Kleine Houtstraat: No. 5. Gem. Zit- en Slaapk ƒ20 p. m. terst. No. 15. Huis, 400 p. j., te aanv. 1 Nov. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 103. Gem. Kamer, 14 per maand terstond. No. 105. Huis, ƒ200 per jaar, terstond. No. 132. Gem. Kamers, 25 p.m., Nov. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., 1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 41. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 October. Korte Houtstraat. -r No. 2. Kost en inwoning,,/ 40 p. m. terst. ■Koudonhorn. No. j»*.THuis en Tuin, ƒ600 p.j., Nov. Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk../ 20 p. m., terst. No. 33. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst No. 47. Bovenhuis, ƒ12 per maand, terst. No. 66. Gem. Zit-en Slaapk., 35p.m., terst. No. 67. Net gem. Kamers, gedeeltelijk gem. 18 per maandterstond. Iisidsche Vaart. No. 30. Slaapkamer m. bed, 1,25 p w., terst. No. 132. Heerenhuis met Tuin, gas- en wa terl.. 8 kamers, /600 p. j., 1 Oct. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Maarten Spiesstraat. No. 5rd. Benedenhuis, ƒ2.75 p. w„ terstond. No. 7rd. Benedenhuis, 2.75 p. w., terstond. Magdalenasteeg. *No. 9. Bovenvoorkamer, 1.25 p. w. terstond. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Nassaulaan. No. 53rood. Vrij Bovenhuis, 3.00 p. w., terst. Oostvest. No. 26. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond. Omvalspoort. No. 9. Bovenhuis, 1.25 per week, terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis met tuintje, ƒ300 p. j., terst. No. 12. Gem. Kamer, 1.50 per week, terst. Oudeweg. No. 45. 'Huis, ƒ2,— per week, terst. Parklaan. No. 98. Huis met Tuin, ƒ230 p.j, 1 Nov. Raamvest No. 61. Huis, 7 k 600 p. j., 1 Oct. Ridderstraat. No. 3. Kelder, 75 cent per week, terstond. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. 25 per maand, terstond. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, ƒ18 p.m. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p. w., terst. Ripperdas traat. No. 20. Huis met Tuintje, ƒ425 p j., Nov. Rozenlaantje. No. 7. Bovenhuis, 250 per |aar, terstond. B uy chaverstraat. No. K8rood. Bovenhuis, 200 p.j., terst. No. i,8rood. Bovenhuis, ƒ2,00 p.j., terst. Sehootersingel. No. 35rd. Bovenhuis, 225 p. j., terstond. No. 39zw. Benedenhuis, ƒ200 per jaar, terst. No. 121. Huis met Tuin, ƒ550 p. j. Nov. Sophiastraat. No. 2rood. Bovenhuis, /250 p. j., terst. Spaarne. No. 10. Gem. Kamers, 20 's maands, terst. No. 21. Huis met Tuin, ƒ350 p. j. terst. No. 36rood. Voorkamer,ensuite, Slaapkamer, a 23 per maand, terstond. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p. m Verl. Prans Halsstraat. No. 17. Benedenhuis met Tuintje en Schuur, 2.75 per week, terstond. Wagenweg. No. 73. Bovenhuis met waterl. ƒ200p.j. Oct. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Kamers m. kost, 45 p. m., terst. Zuider Buitenspaarne. No. 110. Gem. Kamers, ƒ10 p. m. terstond. Zijhuizen. No. 7. Benedenhuis, 135 p. j., terst. Zijlstraat. No. 3. Heerenhuis, 6 kam., 400 p. j., Nov. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis 275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergracht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. 2 Heerenlniizen met Tuin, met Sept. en Oct., 400 per jaar per perceel, gelegen Frans Halsstiaat. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 3 a 4 Kamers, Gem. of On- gem., desverkiezer.de met bediening. In eenige kleine gemeenten van de door de cholera bezochte Spaansche provin ciën is de verbijsterde bevolking in haren waanzin zoozeer gebeten op de geneesheeren, dat zij dezen wil wegjagen. De geneesheeren kunnen mitsdien hnnnen beroepsplicht niet dan met groote moeite volbrengen. In een der dorpen, Argis, zijn de gezon de inwoners zoo goed als uit de gemeente vertrokken, zoodat zij de zieken aan hnn lot hebben overgelaten. Het schijnt hoog tijd te worden, dat de koning van Spanje, wiens opvoeding tot nog toe aan vrouwenhanden was toe vertrouwd, thans onder wat strenger tneht komt. De vierjarige jongeheer had eenigen tijd lang de gewoonte om bij alle moge lijke gelegenheden te lachen en onlangs werd hij er opmerkzaam op gemaakt, dat men in de kerk niet hard mocht praten. Toen de kleine vorst later eens met zijne moeder, de koningin-regentes, onder het gehoor van een geestelijke was, die gedu rig van den kansel zeer hard sprak, riep hij eensklaps in een oogenblik van stilte „Zeg 'r eis mijnheer, men mag in de kerk niet zoo bard schreenwen Een ander keer maakte een kamerheer er Zijne Majesteit heel eerbiedig opmerk zaam op, dat het voor een koning niet te pas kwam om met de vingers te eten, en Alfonsje vroeg dood bedaard langs zijn neus weg; „En als de koning het nu toch doet?. Zeer pijnlijk was het voor de koningin, toen onlangs bij een rijtoer twee zeventig jarige dames van hoogen adel vergeefs moeite deden om met haar heesche stem men „Leve de koning!" te roepen en Al- fons XIII, die razend veel schik in het geval had, lachend riep„Kijk 'r eis mama, wat een leeiijke gezichten Even als in Frankrijk, schijnt men ook in België de stierengevechten te wil len invoeren, althans in een der voorste den van Brussel was eene voorstelling aangekondigd met werkelijk Spaansche stieren, waarbij alles zou plaats hebben als in Spanje, uitgenomen het dooden der stieren. Wegens de hooge entreeprijzen was men van meening, dat de zaak niet v»el opgang zon maken, of dat de regeering de zaak zou verbieden. Eenige Engelsche kapitalisten wil len in Bennsylvanië (N. A.) eene nieuwe stad stichten ten einde daar te kunnen overbrengen hunne fabrieken welke thans in Oldham in Lancashire, Engeland, werk zaam zijn in de katoen-industrie. De be doeling is fabrieken op te richten elk voor zeshonderd werklieden en de laat ste zullen uit Eugeland medegebracht wor den. Voor het genoemde doel zijn twee honderd zestig hectaren land gekocht. Gedurende het eerste jaarzullen vijfhonderd arbeiderswoningen gebouwd worden en de geheele fabriekstad zal voorzien worden van water, gas, elektrisohe verlichting en beweegkracht. Het is den kapitalisten te doen om de vrachtprijzen van Engeland naar Amerika, vallende op hunne prodneten, nit te win- neD. De vraag zal echter zijn of' de hoogere arbeidsloonen in de nieuwe stad, voort spruitende nit het duurdere Amerikaansehe leven, de winsten niet zullen verslinden. Storm, hagelslag en slagregens heb ben den vorigen Dinsdag groote verwoes- I tingen aangericht in het Zwitsersche kan ton Solothnrn. In de streek van Aarau zijn in honderden gebouwen de ruiten vernield en de daken weggeslagen. Vele boomen zijn kaal geslagen en van het nog te veld staan de zomergewas is bijna alles vernield. In het kanton Waadtland licht over eene aan zienlijke breedte het houtgewas tegen den grond en zijn vele dieren omgekomen terwijl zeventig huizen in puin liggen en eenige personen gekwetst zijn. Te Lucern werd het den volgenden voormiddag zoo donker, dat men ter voort zetting van den arbeid kunstlicht moest gebruiken, en eenige oogenblikken later volgden zware hagelbuien. In Henegouwen, by name te Doornik heeft de storm van Donderdag veel scha de aangericht. Het glazen dak van het station, dat vijf en twintig duizend francs gekost heeft, werd geheel verbrijzeld en eenige fabrieken leden zooveel schade, dat er niet kon gewerkt worden, terwijl de schade toe gebracht aan ooftboomen en te veld staande vrachten zeer belangrijk is. Zaterdag werd op Helgoland de eerste jongen geboren, die krachtens de bepalingen soldaat moet worden in het Duitsche leger. Zooals men zich zal her inneren, zijn de mannen, geboren voor de overgave aan Duitschland van den dienst vrijgesteld. Eenige Hambnrgsohe heeren hebben thans een fóndsje bijeengebracht om de ouders van den jonggeborene in staat te stellen hem eene opvoeding te ge ven, waardoor hij later als eenjarig vrij- williger in dienst kan treden. Omtrent het verblijf van keizer Wilhelm in Narva verneemt men niet veel, als alleen dat een troepje jagers der lijf- garde by het overzwemmen van de Lnga, het was een onderdeel der manoeuvres in het ongereede geraakte en groot gevaar liep van verdrinken. De kweekelingen der cavaleriesehool snelden onmiddellijk ter redding toe en reden het water in. Doch acht van hen werd de strooming ook sterk genoeg, maar zij hielden zich staande en slaagden er in de jagers te red den. waarvoor zij den bijzonderen dank van den czaar inoogstten. Het merkwaardigst in hare gevolgen zal wel geweest zijn de bijeenkomst van rijkskanselier Caprivi met minister Von Giers, welke Vrijdag middag heeft plaats gehad, hoewel men niets in bijzonderhe den van deze conferentie zegt. De hoogste orde van Rusland, de St. Andreas-orde, heeft de ezaar geschon ken aan den rijkekanselier Caprivi, waaruit blijkt, dat de indruk welke hij maakte, zeer gunstig geweest is. De keizer is Za terdag avond weder vertrokken inplaats van Maandag ochtend, doch er schijnen geen redenen tot bezorgdheid te bestaan omtrent dit vervroegd vertrek, temeer daar het afscheid tnsschen de beide kei zers zeer hartelyk moet geweest zyn. Eene winkelierster te Avignon, die hare zaken aan kant gedaan had, was eenige dagen geleden met hare vier dochters naar St. Remy vertrokken om daar met den vader van het gezin, aldaar in betrekking ge komen, te gaan wonen. Sedert het vertrek heeft men van de vrouwen niets meer ver nomen en men vreest het ergste, temeer daar de moeder een bedrag van vier duizend francs aan contanten bij zich had. Het laatst zyn zij gezien in gezelschap van een goed gekleed heer, die haar naar Mar seille schijnt geleid te hebben. In Duitschland, Engeland en Oos tenrijk doen zich weer gevallen van influ enza voor. De ziekte heeft echter tot heden geen epidemisch karakter. Naar wordt medegedeeld, zouden Engelsche reeders het plan gevormd hebber, tot bet bijeenbrengen van een ontzaggelijk kapitaal, ten doel hebbende de bestrijding der arbeidersverenigingen, en dit wel, naar aanleiding van het feit, dat sommige voorschriften van die vereenigingen in plaats van den handel te steunen, allerlei belemmeringen zouden veroorzaken. Men schynt voornemens, den werklieden die zich aan zulke vereenigingen zouden willen onttrekken, hiertoe gelegenheid te schen ken, doch ook van dezen maatregel ver wacht men niets dan strijd en volstrekt geen oplossing der hangende kwesties. De directeur van het pensioenfonds voor weduwen en wezen van burgerlijke ambtenaren heeft degenen, die het zij voor zichzelven of voor anderen aanspraken doen gelden om met 1 Januari 1891 in het genot van weduwen- of weezenpensioen te worden gesteld, verzocht met de indie ning van aanvragen en bescheiden te wachten tot eene uitnoodiging daartoe, met opgaaf der over te leggen stukken in de Staatscourant heeft plaats gehad. Een heer bezocht een dezer dagen met twee dames de Rotterdamsche dier gaarde. By de hokken der olifanten aan gekomen, haalde elk zyn geldbeurs uit, om den olifant als belooning voor een paar kunststukjes, een geldstuk te geven. Later bemerkte een der dames, dat zy haar beurs kwijt was. Waar die kon gebleven zijn begreep men niet. Men ging dus op zyn schreden terug om te zoeken. Na eenige vragen kreeg men het vermiste van den oppasser terug, die het op zijne beurt ont vangen had van den olifant. De beurs, die voorzien was van een zilveren knip, was echter ineen gedrukt. Tnsschen de boeren en de arbeider9 in de Friesche gemeente Het Bildt is het nog niet tot een vergelijk gekomen, inte gendeel, ieder der partijen blij ft op zyn stuk staan. Sommige boeren werken met volk van elders, doch bij anderen ligt het graan en het vlas op het land te rotten, omdat er geen handen beschikbaar zyn tegen den gestelden prijs. De hierdoor veroorzaakte schade wordt door den land eigenaar vergoed, volgens een onlangs ge sloten contract tnsschen den huurder en den verhuurder. Te Groningen werd Maandag een goudsmid de dupe van eene brutale op lichting. Een onbekend persoon haalde by hem op keur een 5tal gouden heeren-re- montoirhorloges, tot een bedrag van f 250. By onderzoek bleek dat de lastgever van niets afwist. De politie slaagde er in nog dienzelfden avond de horloges, die beleend waren voor f 73, in haar bezit te krijgen, en den dader, een kleermakersknecht, den nacht daarop in een verdacht hnis aan te honden, in het bezit van nog 53. Hij werd ter beschikking van de justitie ge steld. Te Wolvega in Friesland ging dezer dagen iemand rond, zich noemende „vroeger Leeraar aan het Beethoven-Conservatorium te Berlijn,'' ten einde toegangkaarten te plaatsen voor een door hem te geven con cert. Hy heeft verscheidene kaarten ver kocht en het geld in ontvangst genomen, maar vergeten het concert zelf te geven. De ontvangen entreegelden zijn niet terug betaald, terwijl ook eene rekening in een logement onbetaald is gebleven. Voor eenigen tijd werd melding ge maakt van het overlijden van zekeren Hon- Hon, te Nice, vroeger kantoorbediende te Amsterdam, die zich door het afgeven van een valschen wissel by de Amsterdamsche bank in het bezit had gesteld van ƒ25000, en daarop spoorloos verdwenen was. Uit zijne te Nice nagelaten papieren bleek zyne identiteit. Van het geld was nog vijfhon derd gulden over. Zijne nalatenschap zal aan de bestolen Bank worden uitgekeerd, natuurlijk met het verzoek voortaan beter op te letten bij uitbetalingen, die niet voldoende geadviseerd zijn. Gedrukt bjj DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6