N ieuwsberichten Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz-, met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. TH ÏIIJÜE, Anegang No. 19. Gem. Kamer m. alkoof, 10 p.m., terst. Bagijnhof. No. 4. Kamer, ƒ1,— per week, terstond. No. 6. Benedenhuis, 2,p. w., terst. Bakenessorgracht. No. 72. Huis met Tuin, ƒ220 p. j., Nov. No. 24. Bovenhuis, 325 per jaar, terst. No.l05rd. Bovenhuis, 2.75 p. w., half Nov. Bleekerstraat. Huisje, ƒ1,25 per week, terstond. Burgwal. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. Drappenierstraat. No. 14. Bovenwoning, van alle gem. voorzien, ƒ2.50 per week. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. f25 p. m. terst. No. 35. Gem. Kamer m. Slaapk., ƒ15 p.m., tst. Frans Halsstraat. No. 13. Huis met Tuin, 425 p. j., terst. Gasthuissingel. No. 44. 2 Gem. kamers en suite parterre, 30 p.m. Gasthuisstraat. No. 3. Flink Pakhuis m. besch. zold. 200 p.j. Gasthuisvest. No. 19. Bovcnvoorkamer, ƒ0.75 p. w.. terst. Ged. Oude Gracht. No. 113. 2 Gem. kamers, 28 p. m., Nov. No. 118. 2 Slaapk. m. kost, ƒ6,p.w., terst. Ged. Zijdgracht. No. 37rood. Bovenhuis, ƒ200 p. j. terstond. No. 51. Gem. zit-en slaapk. 20p.mterst. Gierstraat. No. 5. Kelder, ƒ1.— per week, terstond. No. 31. 2 Gem. Voorkamers, 18p.m., Nov. No. 47rd. Gem. Zit- en Slaapk., ƒ20 p.m. tst. Gortesteeg. No. 21. Winkelhuis, ƒ4.p. w., terst. Groote Houtstraat. No. 2rd. Bovenhuis, 275 p. j. terst. of laler No. 55.2 Gem.Kamers m. alkoot, 25 p.m.,tst. Harmenjansweg. No. 57. Benedenhuis, 1.25 p. w., terst. Hasselaarstraat. No. 23. Huis m. Tuin, 375 p. j Nov. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p. w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Kampersingel. No. 14. Huis mot Tuin, 425 p.j., terst. Kennemerplein. No. 22. Heerenhuis, /40J p.j., 1 Nov. Kinderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1,50 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 5. Kamers m. kost, 25 p. m. terstond. No. 5. Bovenhuis, ƒ2,50 p. w., terst. No. 34. Bovenvoorkamer, ƒ1.— p.w. terst. No. 36. 2 Ged. Gem. benedenk ƒ15 p.m., Nov. Kleine Houtstraat; No. 49. Gem. Voorkamer, 14 p. m. terst. No. 68zw. 2 Kamers, 20 p. m., terstond. No. 115. Gem. Bovenvoorkamer m. Slaapk., kost en bediening, 40 p. m., terst. Kleine Houtweg. Klein-Zorg, Villa m. gas- en waterl., ƒ1000 per jaar, terstond. Koningstraat. No. 6. 2 net Gem. Kamers, 32 p.m. terst. No. 8. Gem. Zit- en Slaapk ƒ28 p. m. terst. No. 12. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p.m., terst. No. 27. 2 Gem.Voork, aparte opg., ƒ25 p.m. Korte Dijk. No. 19. Huis met 5 k. waterl. enz., ƒ325 per jaar, terstond. Korte Houtstraat. No. 2. Kost en inwoning, 30 p. m. terst. Korte Spaarne. No. 17. 2 Gem. Benedenkamers, ƒ22 p. m Koudenhorn. No. 54. Huis en Tuin, ƒ600 p.j., Nov. Krocht. No. 16. Gem.Voor- en Slaapk., 20 p.m., terst Krom No. 43. 2 Gem. kamers m. Alcove, 25 p.m. No. 52. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork.m. Slaapk., 20 p. m., terst. No. 26rd. 2 Ongem. kamer, /12 p.m., terst. No. 33. Gem. Voork. met Slaapk., kost en bediening, 40 per maand, terst Lange Bagijnestraat. No lrd. Kamer m. 2 apparte slaappl. voor 2 jongelui met kost enz., ƒ6p.w. Lange Heerenstraat. No. 12. Winkelhuis m. Tuin, 240p.j., Oct. No. 14rd. Vrij Bovenhuis, 180 p. j., 1 Nov. Lange Veerstraat. No. 14rd. Winkelhuis, 6 k., kelder, schuurtje en tuin, ƒ900 p.j., 1 Nov. No. 14zw. Bovenhuis, 5 k. cn kelder, 400 per jaar, 1 Nov. Leidsche Vaart. No. 36. 1 of 2 ongem. kamers m. zolder, 1,25 of ƒ2,p. w., terstond. Leliestraat. No. 46a. Benedenhuis, 1.60 pwterst. No. 46a. Bovenhuis, f 1.60 p. w., terst. Lombardsteeg. No. 5. Vrij Bovenhuis, 2.50 per week, terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Meesterlottelaan. No. 65. Bovenhuis, 1,50 per week, terstond.1 Nassaulaan. No. 5. Barbierswinkel, ƒ2.25 per week. N assaus traat. No. 25. Vrij Benedenhuis, 2.80 p. w., terst. Nieuwe Groenmarkt. No. 17. Kelder, ƒ0.50 p.w., 20 p.j., terst. Oranjestraat. No. 9. Huis en tuintje, ƒ300 p. j., terstond. No. 87. Bovenhuis,2 k. m. keuken, 2,25 p. w. Barklaan. No. 4. Bovenhuis, 250 per jaar, 1 Nov. Nabij den Krnisweg. Huis met Tuin, 800 per jaar, 1 November. Papentorenvest No. 36. Vrij Huisje, ƒ2.25 per week, terst. Prevenairestraat. No. 14. Benedenhuis m. tuin, 350 p.j., terst. Ridderstraat. No. 17rood. Gem. Boven- Zit- en Slaapkamer. ƒ25 per maand, terstond. No. 51. Gem. Zit- en Slaapkamer, ƒ18 p.m. No. 76rood. Bovenhuis, 2.75 p.w., terst. Ripperdas traat. No. 20. Huis met Tuintje, 425 p.j., Nov. Schagchelstraat. No. 18. Bovenhuis, ƒ500 per jaar, Mei. No. 25geel. Gem. Zit- en Slaapk., ens. m. tuin, kost en bed., 40 ii 45p.m. terst. No. 36. Gem. Kamer m. Alkoof, kost en bed., ƒ30 per maand. Schootersingel. No. 121. Huis met Tuin, 550 p. j. Nov. Sohooterstraatweg. Tuba Flora. Gem. Kamer, ƒ20 p. in., terst. Schoutensteeg. No. 5. Bovenhuis, 1.75 per week, terstond. Spoorwegstraat No. 22rd. Bovenachterkamer, ƒ1,p.w,, tst. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoork,, ƒ0,80 p. w., terst. Turfmarkt. No. 34. Gem. Benedenvoorkamer, 20 p. in Verl. Frans Halsstraat. No. 13. Benedenhuis, tuintje en schuur, 2.75 per week, terstond. No. 19. Bovenhuis, hoek Maarten Spiesstraat, ruim uitzicht, ƒ2.75 p.w., terst. Wagenweg. No. 52. Gem. Voork. m. alkoof, met pension, ƒ60 p. m., terst. No. 73. Bovenhuis met waterl. ƒ200 p. j. Oct. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Kamer m. k. en bed. ƒ32 p.m. tst. Wilsonsplein. No. 3. Twee gem. Kamers, parterre a suite met tuin, 28 p. m., terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 31 of 35. Gem. Slaapkamer, ƒ1,p.w. Zijlstraat, No. 43. 2 Gem. Kamers, 25 p.m., 1 Nov. Bij D. A. BRAAKENBURG. Een Heerenhuis ƒ275 per jaar te Beverwijk. Bij G. P. J. BECCARI, Bakenessergraeht 19. Een groot Heerenhuis met tuin. 10 kamers en sousterrein, gas- en waterleiding, f 1600 per jaar, Augustus te aanvaarden. 2 Heerenhuizen met Tuin, met Sept. en Oct., 400 per jaar per perceel, gelegen Erans Halsstraat. KRUISSTRAAT 43. Bovenétage 'S a 4 Kamers, Gem. of On gem., desverkiezende met bediening. Te Syracuse in den Staat New-York is het Lland hotel, bevattende vierhonderd kamers, afgebrand. Het was in 1888 ge bouwd en kostte toen honderd vijftig dui zend dollars. Een volledig stel ijzeren brandladders was voorhanden, maar in de eerste verwarring dacht niemand er aan, er gebruik van te maken. Een aantal personen het j siste getal is nog niet bekend kwam in de vlammen om en eenigen vielen bij de pogingen tot ont koming te pletter. Het plan om den maarschalk Von Moltke, die op verzoek van den keizer zijn negenstigsten verjaardag te Berlijn komt vieren, bij die gelegenheid een natio naal huldeblijk aan te bieden, had veel kans van in duigen te vallen, wegens eenige onverhoopte bezwaren, omdat ge bleken was, dat de zaak was uitgegaan van iemand, die ten onrechte de namen van invloedrijke personen op de hiertoe strekkende circulaire had geplaatst. Thans heeft de opperburgemeester van Berlijn de zaak ter hand genomen en dientengevolge hebben zich 766 steden tot deelneming aan gemeld. Eerdaags verwacht men te Berlijn eene vergadering van burgemeesters nit i alle Dnitsehe steden welke meer dan vijf tig duizend zielen tellen, met bet doel om een en ander betreffende het huldebetoon vast te stellen. Hoe de eergierige Bismarck, van wien men in den laatsten tijd niets verneemt, over de zaak denkt, wordt niet medege deeld. Bij vele hoog geplaatste personen in Rusland vinden de jongste jodenver volgingen daar te lande ernstige beden kingen. Grootvorst Michael zon den czaar reeds aangeraden hebben in het belang van t het algemeene oordeel van Europa aan de I gestrenge maatregelen een einde te maken. De importeurs van handschoenen in de Vereenigde Staten zijn zeer onaangenaam verrast door de ontdekking, dat eene be paling in de Mc. Kinley-wet een invoer recht van 15 dollars legt op heerenhand schoenen, die 24 doll, het dozijn kosten. Volgens de tariefbepaling zal het recht 50 pet. bedragen, doch bovendien zal dan ook het stikwerk op den handrug in reke ning worden gebracht. -- Te Seleucia in het Syrische Vilajet Halep moeten Armeniërs en Drnsen zich aan een vreeselijke misdaad hebben schul dig gemaakt, 's Nachts lieteD zij een deel der kazerne in de lucht springen, waarbij 40 Turksche soldaten den dood vonden. In de algemeene verwarring drong een gewapende bende in bet regeeriDgsgebouw, vermoordde den gonvernenr en beroofde de kas. Daarop werd de gevangenis be stormd en de Drnsen bevrijd, die daarin voor vele jaren opgesloten zaten wegens deelneming aan de jongste ongeregeldheden in Libanon. In den kelder van een bakkerij te Rijssel geraakte een vat petroleum in brand. Toen men 'dacht met behulp der brandweer den brand gelukkig gebluscbt te hebben, begon men den kelder op te mimen. Iemand stak licht aan, het voor handen petroleumgas ontplofte en 27 per sonen werden voor bet meerendeel ernstig gewond. Zooals men weet zijn de beide Iersehe afgevaardigden, Obrien en Dillen, plotse ling verdwenen, niettegenstaande hunne tegenwoordigheid vereiseht werd bij de rechtbank, die nu, ondanks de afwezigheid, toch besloten heeft de rechtzaak voortgang te doen hebben. Het heette, dat de beide mannen naar Amerika waren uitgeweken, maar de politie verkoos dit niet te ge- looven en had haar toezicht op de uit te klaren booten zoo verscherpt, dat van ontkomen geen sprake kon zijn. Thans wordt bericht, dat de heeren te Lnc sur Mer in Frankrijk aan wal gestapt en verder te Parijs zijn aangekomi-n. Za terdag zetten zij hunne reis voort naar New-York. Van geloofwaardige zijde woidt me degedeeld, dat de Servische regeering den ex-koning Milan een jaarlijksch pensioen van 360,000 frank aangeboden beeft als hij voorgoed het land uitgaat. Te Saint-Etienne, Frankrijk, waar eenige duizend mijnwerkers den arbeid gestaakt hebben, zijn ernstige onlusten uitgebroken. De leider der werklieden, die vergezeld van ambtenaren der pre fectuur, zich naar Firminy begaf, werd door een 80 personen aangevallen en mis handeld. De gendarmes herstelde de orde. Een meester-timmerman te Berlijn, Schaf genoemd, heeft getracht zijne vrouw en vijf kinderen te vermoorden. Drie kin deren zijn dood en de andere zwaar ge wond. De moordenaar is ontvlucht; men vermoedt, dat hij zich van kant heeft ge maakt. Zaterdag avond tegen half negen werden te IJmuiden noodpijlen van een schip waargenomen. Des nachts tegen één unr was het schip ten Noorden van Zand- voort gedreven, waar het strandde. Bij het aanbreken van den dag ging de reddings boot van daar naar het schip, doch sloeg om door het verward raken in het tnig van het vaartuig, welk ongeval een opvaren de der reddingsboot, Dirk Koper, het leven kostte, en een tweeden levenegevaarlijk kwetste. Toen werd de IJmuider reddings boot gerequireerd en deze braoht, niette genstaande den krachtigen wind tegen half elf de zeventien geredden behonden binnen. De reddingsboot was bemand door G. van der Wiele, als schipper; J. Kaptein, P. Smit, P. de Wijn, A. Koningstein, A. Baak, P. Bnijs, W. Smit, P. Groen, F. Peeters, W. van der Wiele, als roei ers; allen vletterlieden van daar. De wakkeren, die deze kloeke redding zoo flink volvoerden, verdienen een warm woord van lof. Ook aan het bestuur der reddingmaatschappij komt een woord van lof toe voor den spoed waarmee deze zaak geregeld is. Het schip bleek te zijn de Ned. ijzeren bark 1'. II. von lindernkapt. Huibrechts, van Java naar Amsterdam bestemd. De Bakkers 01. vestigt er de aan dacht op, dat de Nedcrlandsche militair het kleinste ration brood krijgt van alle Europeesehe soldaten. In Nederland ont vangt de soldaat per dag 0,6 K.G., in Duitschland en Zwitserland 0,75, in Bel gië 0,79, in Oostenrijk 0,9, in Tnrkije 0,96, in Frankrijk 1, in Rusland 1,228 K.G. Het brood is bovendien ongebuild en daardoor slecht verteerbaar. Van een ge deelte dier 6 ons heeft hij volstrekt geen voeding. Het Tijdschrift van Geneeskunde deelt mede, dat de directeur van het abattoir te Bergen in Henegouwen heeft ontdekt, dat het afgekeurde en de aan ziekte gestorven dieren in het geheim tot be reiding van zoogenaamde saucissons de Boulogne wordt verwerkt en naar elders verzonden. In de Halles te Parijs zijn dergelijke monsters reeds meermalen ontdekt en af gekeurd. Het onweer, dat den vorigen Donder dagavond woedde, heeft hier en daar in ons land schade veroorzaakt. Onder Beverwijk werden een tuinderswoning, onder Diemen, Schoorl en Sloten boerenwoningen en onder Heer- en Hngowaard een watermolen door hei hemelvuur getroffen. Allen brandden tot den grond toe af. Op het eiland Wie- riDgen sloeg de bliksem in een boerenhof stede, welke met den geheelen voorraad graan een prooi der vlammen werd. De zoon van den eigenaar werd door den blik sem in den mg getroffen en deerlijk gewond. Te Koudum sloeg het vunr in den toren van de hervormde kerk, zonder brand te veroorzaken, en werd een paard in de wei de doodelijk getroffen. Daar ging het onweer gepaard met een windhoos, die groote schade aan tal van woningen ver oorzaakte. Te Amsterdam sloeg de bliksem in den schoorsteen van de Diamantslijperij Flora in de Gerard Donstraat. Een deel van den schoorsteen kwam op straat terecht, een ander deel op het aangrenzende huis, waar het door het dak drong en de zolders ver brijzelende, in het benedenhuis te lande kwam. Een drietal bewoners van het be neden hnis werden door de vallende stee- nen gekwetst, de bovenbewoners kwamen met den schrik, die echter nog al hevig was, vrij. Het hoofdbestuur van de Ned hl V voor Tuinbouw en Plantkunde heeft zich tot den minister van justitie gewend met een ernstig betoog van de nadeelen, welke thans de tuinbouw van het wild onder vindt en met het verzoek om met het oog daarop de noodige wijzigingen in de bestaande wet op de uitoefening der jacht en visscherij voor te stellen. De Staatscourant van Woensdag bericht omtrent den toestand van den Ko ning het volgende: De toestand van Zijne Majesteit den Koning is sedert het laatste bericht bij na dezelfde gebleven. Toch toont Zijne Majesteit nu en dan eenige belangstelling in Hoogstdeszelfs omgeving. Verminde ring van krachten is niet te bespeuren en de eetlust blijft goed. Voorts bevat zijde mededeeling, dat de raad van ministers, samengesteld uit de hoofden der ministerieele departementen, van oordeel, dat zijne Majesteit de Ko ning bniten staat geraakt is de regeering waar te nemengezien het advies van den raad van State van den 18den Octo- I ber 1890; en gelet op de artikelen 38 en 39 van de grondwet; heeft goedge vonden en verstaan: de Staten-Generaal in vereenigde vergadering bijeen te roepen op Dinsdag 28 October a. s., des namid dags ten twee nre, met nitnoodiging aan de leden der beide Kamers, zich op dat tijdstip in de vergaderzaal van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te vereenigen. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 6