MIGNON. Opéra-Concert, NARCISS. ADVERTENTIEN. nieuwe „Het Merlandsth Tooneeï," Buitengewone Voorstelling; op Zondag 9 November 1890. Hederlaadsche Opera. Donderdag 18 November 1890» Maandag 10 November 1890, NEVADA, Al weder ia het getal oudstrijders van 1830 met één verminderd; Karei Lamboo, geboren 31 Januari 1810 te Beeat, ia na eene kortstondige ongesteldheid te Haarlemmermeer overleden. Door het toenemend zielental te Haarlemmermeer, zal het getal raadsleden in die gemeente met twee vermeerderd worden en van vijftien op zeventien wor den gebracht. Op de veemarkt te Hoofddorp waren 6 November j.l. aan de lijn. 12 Koeien 2 vaarzen, 2 graakalveren, 26 paarden, 8 hitten, 14 biggen, 5 kal koenen. HAARLEM, 7 November 1890. De alhier bestaande Vereeniging te gen het mishandelen van dieren heeft haren werkkring uitgebreid, door de oprichting van eene afdeeling voor jongelieden. Zij stelt zich voor, de beginselen der vereeni ging, uitgedrukt in artikel één van de statuten, n. 1. het mishandelen van dieren zooveel mogelijk tegen te gaan, reeds bij het jonge geslacht aan te kweeken en wil dat doel, met medewerking van oudera en onderwijzers, trachten te berei ken 1door de verspreiding van kinder lectuur, op de zaak betrekking hebbende 2. door het houden van toespraken 3. zoo mogelijk, door het geven van on- derrioht in den aard, het karakter en het nut der dieren en de verplichtingen van den menach tegenover zijn medeschepselen. In deze afdeeling kunnen worden opge nomen jonge menschen van 618 jaar. Zij wordt, naar den leeftijd, in onder-afdeelin- gen gesplitst. De leden moeten het voor nemen hebben, zich van dierenmishandeling te onthoudenzij ontvangen kosteloos een diploma. Voor eenigen tijd werd aan de opriohting dezer afdeeling een begin van uitvoering gegeven. Een groot getal leerlingen van de Opleidingsschool en van de Burger school voor Handel en Nijverheid, dat zich daartoe uit eigen beweging had aan gemeld, ontving toen, nit de handen van het Bestuur het bovenbedoelde diploma. Woensdag middag had eene dergelijke uitreiking van diploma's plaats aan de leerlingen der hoogste klassen van de kostelooze school D aan de Gedempte Onde Gracht. De Heer Dr. Buekers hield daarbij eene gepaste toespraak. In eenvou dige, doch ernstige woorden, wees hg de jongens en de meisjes erop, hoe slecht en schandelijk het is, dieren noodeloos te martelen of leed te doenhij spoorde hen aan daarin niet mee te doen en het bij anderen te verhinderen. Dr. Buekers zal binnenkort over dit onderwerp voor de jonge lieden eene voordracht houden. Wie de Vereeniging tegen mishandeling van dieren in haar sympathiek streven nader wil leeren kennen en steunen, zij de inzage van de statnten aanbevolen. Haar bestuur bestaat uit de heerenH. Remmers, voorzitter, A. Merens J.Cz., penningmeester, N. J. Tolk, secretaris, J. Drsinus Pruim, A. van der Voort Az, W. D. Nolting en R. Eekhout. Door de Afdeeling Haarlem der „Ne" derl. Vereeniging tegen de prostitutie" is aan den Raad der gemeente een adres ingezonden houdende het verzoek de hier ter stede nog bestaande Verordening op de huizen van ontucht en de publieke vrou wen in te trekken, voorts zoodanige be palingen te maken, waardoor strafbaar gesteld wordt het houden van bordeelen en het gelegenheid geven tot het plegen van ontucht nit winstbejag. De afdeeling grondt haar verzoek op de volgende feitenHet afschaffen van der gelijke Verordeningen te Kampen, Utrecht en Venlo en het strafbaar stellen van het houden van bordeelen aldaar; het vernie tigen bij Kon. besluit van eene Verorde ning omtrent geneeskundig onderzoek in eene gemeente, terwijl omtrent het laatste punt nog wordt opgemerkt, dat het in strijd is met den geest der Grondwet en het daarenboven geen afdoende waarborg tegen besmetting kan geven, dat het eene valscho zekerheid geeft, die de ontucht eer der aanmoedigt dan tegenwerkt en demo- raliseerend werkt op allen die er direot bij betrokken zijn. Wat de bordeelen betreft wordt nog opgemerkt, dat hunne erkenning het moreel gezag van den Staat schadelijk is, zij aanlei ding geven tot ondermijning der zedelijk heid en matigheid, tot schennis van een groot getal artikelen van het Wetboek van Strafrecht, tot den handel in „blanke slavinnen", alsmede tot uitbreiding der „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor behanger. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster 6 Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulp kookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 5 Nov. O. H. Kappelhof en J. terSmitten. J. de Nijs en H. M. Cliteur. H. C. de Bie en W. Prinsen. J. J. Kuene en M. van der Zande. M. Niewenbuizen en A. C. Ides. G. Hermus en A. M. Kessens. J. Wevers en T. Reen. J. van Bakel en A. E. Koster. 6 Nov. A. J. Meijerink en J. M.. E. Mulié. Dr. W. K. J. Nausester en M. M. Onnen. M. G. Briikl en J. W. E. Meijer. GETROUWD. 4 Nov. H. T. Tal en F. Davidson. A. Da vidson en M. Davidson. 5 Nov. H. G. Boer en H. Mantingh. P. Houtman en A. S. van Schaik. H. J. Veen cn M. S. van Gestel. A. van Beaumont en A. M.Ter Horst. 6 Nov. J. B. C. Vos en C. H. van Tienen. L.van den Heuvel en J. W. Verhagen. GEBOORTEN. 29 Oct. MBoerkoel geb. de Jong z. 30 Nov. J. C. Antoniesen geb. Baas d.H. A. van Thiel geb. Weenink z. A. Bulters geb. van Leeuwen d. J. M. de Bruijngeb. Plantje d. C. van Looij geb. Pfaff z. E. Wijkhui zen geb.van Koningsbruggen z. E. M. Lukas geb. Beekelaar d. K. Goossens geb. van Bre- derode z. (levenl.) 31 Oct. E. H. Polderman geb. de Groot z. E. Bolleurs geb. Apetz z.— G. T. M. Knape geb. van der Weijden z. E. Blankwater geb. Hartgerink d. T. Voous geb. Hartog z. E Becker geb. Meijer z. 1 Nov. E M. van der Putte geb. van Hamels- veld z J. Oudhoffgeb.Tibboelz.E M van Elk geb Swart d. E. Prang geb. de Jager 2 z. J. M. Stuffers geb. Dijken d. M. B. clandestine prostitutie. Vervolgens wordt de aandacht er op gevestigd, dat de hui zen van ontucht steeds gevonden worden in de achterbuurten, waardoor de minder- gegoede in zijne nabuurschap moet dulden, datgene waarvan de rijkere in zijne buurt verschoond zoekt te blijven. De dames worden opmerkzaam -ge- maakt op de gelegenheid die, volgens ach terstaande advertentie, bestaat tot het aanleeren van het uit Italië bij ons inge voerde filigrainwerk. De kunst is zoo spoedig aan te leeren, dat reeds na enkele lesuren eenige voorwerpen, uiterst geschikt voorcaudeaui, vervaardigd kunnen worden. Verschillende voorwerpen, de bezichtiging zeer waardig, zijn te zien in het Depót van „Arbeid Adelt," Kruisstraat 43. 11. Donderdag is door het omvallen van de brandende petroleumlamp brand ontstaan ten huize van C. Potser oud 64 jaar, woonachtig in de Blauwepoort aan de Kampervest. De buren hebben den brand gebluscht. De bewoner heeft brandwonden bekomen aan beide beenen en is per brancard naar 't St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Woensdag avond zijn door de politie aangehouden 3 personen van 16 tot 20 jaren oud, die zich hadden schuldig ge maakt aan diefstal van eenige lappen lood, waarmede de telephoonpaal in de korte Poellaan was bekleed. Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 52 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand October van het vorig jaar was dit getal 51, dus 1 minder. Bij de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 9 November des voorm. te 10 ure en des namiddags te 6 ure in de Noorderkerk optreden de heer Ds. J. Langhout. Woensdag 12 November des avonds ten acht uur Ds. J. Langhout. Kremer geb. Fernian d. (levenl.) 2 Nov. W. Smits geb. Martens z. 3 Nov. A. M. Roelofs geb. Terol d. M. E. Slobbe geb. Keesen z. G. van der Weijden geb. Veening d. W. S. Groenewoud geb Zurendonkd. J.Linthorst geb. Cuper d. H. J. Lohman geb. Waasdorp z. G. J. Lasscbuit geb. van der Putten z. 4 Nov. J. E. Heiloo geb. Wisse d. /A. K. Gubbels geb. Snoeks z. 5 Nov. A. Bdogaard geb. Bijland z M. H. Boon geb. Lubse z. (levenl.) 6 Nov. T. C. B. Immers geb. Bos z. H. M. van Acker geb. Molenaar z. OVERLEDEN. 29 Oct. T.van der Veur 18 m. d.Tulpenstr. 30 Nov. D. S. van Os2 j. z. Smedestr. D. Bakker 72 j. Ged. Oudegracht. —31 Oct. A.de Graaf 13 d. z. Raaks. C. J. Oudshoorn 64 j. Rolsteeg. N Knape 74 j. Rozenprieëlstr. 1 Nov. C. J. J. Jansen 52 j. Schotersingel W. H. Jore 6 m. z. L. Poellaan. J. van Wort 2 m. z. Hondesteeg. W. K. H. P. L Prang 3 uren z. Sckoterweg. 3 Nov G. van Marle 81 j. Nieuwe Gracht. II. L. Huyboom geb. Mossou 34 j. Zijlstr. 5 Nov. J. Kops geb. Varhoeven 80 j. Nobelstr. A. Ombach geb. Spaans 62 j. Assendelverlaan. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875(Staats- blad No. 95); Hoen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 unr, tot 13 November e. k. 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van G. J. Droste om vergunning tot het oprichten van eene chocoladefabriek door gaskracht bewogen, in het perceel ann de Gr. Houtstraat No. 75 Kad. Sectie D No. 3811 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 13 November e. k., en wel des namiddags ten 2 uur op het Raadhuis der gemeen te de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeen tbestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der in richting in te brengen. Haarlem 30 October 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens, l)e Secretaris, A. A. Land. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanPolitie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Eene schooltasch. Een zakdoek. Twee schoolboeken. Eene blikken olie peer eener rijtuiglantaarn. Een bloed koralen armband. Een paar zwart wol len kousen. Eene portemonnaie waarin eenig geld. Een kinderkraag. Een stuk' van een gouden oorhanger. Een handschoen. Een paternoster in étui. Eenige groenten manden. Een notitie boekje. Een paar gerepareerde schoenen. Eene parapluie. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij Paulen, koffie huishouder, Begijnhof no 13, eene bruin- lederen portemonnaie. Idem bg Wed. A. Kuik, Rolsteeg no 14, een zilveren armband. Idem bij W. J. Simons, Ceci- liasteeg no 9, eene marine-blauwwollen das. Idem bij Mej. Snellens, Spaarne no 45, eene jongensmuts. Idem bij D. van der Molen, Turfmarkt no 24a, eene fantasie-doekspeld. In een der tramwaggons achtergelaten Een zakdoek.Een R. K. kerkboek. KAASMARKT 5 November. Aang. en verk. 69 stapels, uitmakende 8661 kazen, wegende 17292 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogram 28.50. VEEMARKT. 5 November. Aangevoerd. Prijs. 23 Koeien 170.— a ƒ230.- 1 Stier 120. 9 Graskalveren 30.a 50.- 24 N. Kalveren 8.k 13.- 12 Schapen 15.a 25.- 5 Paarden. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 11 November '1890, des namiddags van 12 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Grosser religiöser Marsch...F. Lui. 3. SonateJ. A. v. Eyken. aModerato h. Andante. cIntermezzo dFuga 4. CommunionA. Guilmant. 5. Finale. Koninklijke Ver eeniging: Drama ln 5 Bedrijven of 7 Talereelen, door A. E. Braciivogel. Aanvang 7 uur. Prijzen der plaatsen Balcoi» ƒ1.50, Stalles en 1e Loge/1.25,. Parlerre ƒ1.2e Loge ƒ0.75,. Gaanderij f 0.30. 8^"" De hoofdrollen worden ver vuld door Mevr. FRENKELen dei» Heer LOUIS BOUWMEESTER. NIEUWE Directeur J. G. DE GROOT. (3de Voorstelling van het Abonnement,) Opera in 3 Bedrijven of 4 Tafereelen. Muziek van Ambroise Thomas.. 7 Va uur. Balcon 2.25, le Loge 2. Stalles ƒ1.75, Parterre ƒ1.50-, 2e Loge 1.25, Gaanderij ƒ0.60. Concertzaal der Sociëteit „VEREENIGING." Impressario Ferd. Strakosch. GROOT te geven door E 3VE 3VE -A- met medewerking van PHOEBE ALEXANDRA, Sopraan. SOLA CONDE, Mezzo Sopraan DANTE DEL PARA, lenor (van liet Theatre Royal" te Florence). GIUSEPPE RAPP, Bas (van het Theatre S. Carlo te Napels). R. ANGELINI-FORNARI, Bariton. FREDERICO CARBONETTI, Bariton-Bouffe van het Théatre „La Scalate Milaan). CAV. A. DAMI, Maestro Direttore. Entree 1,99. Leden der Baohvereeniging, van Toonkunst en der Sociëteit „Vereeniging" ƒ1. Kaarten ziju verkrijgbaar en plaatsen te bespreken bij de Boek- en Muziekhandelaars DE HAAN EN ZOON. N.B. Wegens uitgebreid pro gramma aanvang 71 uur precies.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2