Schoowbarg-Haarlem. Le Barbier de Seville, Populair Concert, Matinee Mnsicale, Le Barbier de Seville. CONCERTZAAL A-DVERTENTIEN. Woensdag 19 Nov, 1890. Koninklijke Fransche Opera van 's-Hage, Eene enkele Verstelling Mej. LOUISE HEYMAN, Tekstboeki es DEERVENLOOSJES. Sociëteit „Vereeniging." Woensdag 19 November 1890, GROOT HET ORKEST van de Naamloozo Vennootschap W, KES. Toegangsprijs50 cents de persoon. V oorstelllng JOH. STEENMAN, op Zondag 23 November 1890, HAARLEM, IS November 1S90. Donderdagavond gaf de „Ned. Opera" uit Amsterdam in den Nieuwen Schouw burg alhier,, Hamlet," muziek van Ambroise Thomas. We hebben veel genoten by de uitvoering; er werd met toewijding ge zongen. Een woord van lof aan den Heer Albers als Hamlet. We hebben Hamlet gezien held van het stuk, was hij toch ook held van den avond Trots de omschepping van Shaekespeare's treurspel in een vrij onvolledig libretto volstrekt niet in smijdig Nederlandsch vertaald maakte Albers grooten indruk. Door zijne klankrijke stem, zijne gloed volle voordracht en zijn beslist spel boeide hij zijne hoorders tot het einde en dat zegt wat in „Hamlet", waarin hem zulk eene zware rol ie toegedeeld. Zijn drinklied was een ware pracht Op hem volgt MejSewing als Ophelie. In het eerste bedrijf was zij onzeker, zoo wel bij 't intoneeren als attaqueeren zóó zelfs, dat wij een klein hiaat in 't or- chest opmerkten maar in het tweede be drijf herstelde zij zich volkomen en behaal de in 't vierde een waren triumph Zij zong de ballade heerlijk. Driemaal moest zij zich vertoonen die hulde was zij onbetwist waard Haar spel is nog in de ontwikkelings periode. Mej. van Zanten als Koningin maakte meer indruk door spel dan door zang. In het duo (3e bedrijf) was de hulde haar bewezen wel verdiend. De Heer Arnoldi heeft een schoon bas- geluid rond en diep als koning was hij wel wat le kalm-waardig. Een warm woord voor zijn „hoor mijn bede, o mijn broeder!" (3e bedrijf). De overige Heeren niet te vergeten den Heer de Beer als Laërte kweten zich verdienstelijk van hunne taak. De koren waren vrij goedhet koor (4e tafereel 2e bedrijf) vooral was vol actie en kracht. Het orchest onder de kalme, maar vast beraden leiding van den Heer Van der Linden voldeed goed. Hier en daar mocht het wat het koper betrof wel wat bescheidener geweest zijn. Woensdag 19 November geeft de Fransche Opéra van 's Gravenhage Direc- tenr de Heer Desuiten, in den schouwburg alhier eene voorstelling, alsdan wordt op gevoerd Le Barbier de Sevilla. Wat aan deze voorstelling, behalve de gunstig bekende en gewaardeerde medewer ken der verschillende artisten, eene bij zondere merkwaardigheid bijzet, is zeker, dat een der hoofdpartijen vervuld wordt door eene landgenoote, Mejuffrouw Louise Heijman, welke dame het vorige jaar te Rome en te Milaan buitengewonen opgang maakte, en thans door den Heer Desuiten voor eene reeks gastvoorstellingen geën gageerd is. Louise Heijman is te Amsterdam geboren in 1867 uit eene familie van bekende ar tisten zij genoot hare eerste opleiding aldaar bij Mevrouw Collin-Tobisch en vol tooide hare studiën te Parijs onder leiding van Mad. Marchesi, vanwaar zij onmiddel lijk geëngageerd werd aan de Opéra te Rome, waar zij, volgens getuigenis der oritici, met uitmuntend succes werkzaam was. Op Woensdag 19 November a. s. zal door het Orkest van „het Concertge bouw" te Amsterdam onder leiding van den Heer Willem Kes een concert worden gegeven in de Concertzaal van de sociëteit „Vereeniging" alhier. Wij twijfelen niet, of de goede naam van dit Orkest, waarop de hoofdstad met recht trotsch mag zijn, en de zeer geringe entree prijs waarborgen den Heer W. Kes een groote belangstelling van het Haarlemsche publiek. Wij wenschen dit te meer omdat bij welslagen van dit eerste concert binnen kort nog een reeks van vier andere con certen zal volgen. Met het oog op den naderenden winter wordt aanstaanden Woensdag dejaarlijk- sche turfcollecte gehouden van wege het R. K. Parochiaal Armbestuur. In vele en dringende behoeften moet voorzien, reden om deze collecte ten zeerste in de aan dacht der ingezetenen aan te bevelen. De vereeniging „Muzikale Vrienden kring,,, directeur de Heer K. F. van Maas Jr., heeft het voornemen in de volgende maand eene uitvoering te geven, waartoe de Heer P. van Ooy, bariton alhier, zijne medewerking heeft toegezegd. Op de Chrysanthemum tentoon stelling te Amsterdam is voor een groep- van twaalf Bloemwerken van kunst en smaak de eersle gouden medaille met toe juiching der Jury toegekend aan den Heer J. Ruysenaars, bloemist alhier. Aan een pennestrijd, gevoerd in een der dagbladen tuscchen den Heer Saeys en iemand zich noemende Tjampaka, dank ten wij Zondag eene schoone lezing over de Dajaks van Borneo, door eerstgenoem- den. De zaal van de Kroon was goed ge vuld. Nadat spreker in zijne voordracht leefwijze, zeden, gewoonten en godsdienst had geschetst, werd gelegenheid tot debat gegeven, waarvan Tjampaka gebruik maakte. De strijd tnsschen beide Heeren bleek echter de vriendschap voor het ver volg niet uit te sluiten. Vervolgens erlang de de Heer Terstraten het woord om op te komen tegen een paar karaktertrekken volgens spreker den Javaan eigen. Na een antwoord dat voldoende mocht ge noemd worden, werd de bijeenkomst ge sloten. Bij de heden plaats gehad hebbende verkiezing van vijf leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, zijn uitgebracht 220 stemmen (getal kiezers 671) en wel op de HeerenJ. Sabelis 124, Mr. J. Enschedé 122, J. J. Kerbert 120, en J. H. Kersten 120 stemmen, die alzoozijn verkozen. Eene herstemming moet plaats hebben tusschen de Heeren J. J. F. Beijnes en A. J. Jacobs, die reep. 102 en 95 stem men op zich vereenigden. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor behanger. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 7 Nov. F. J. H. Verhoef en A. H. Koopmans. 12 Nov. C. J. Korremans en A. M. Nieuwen- huizen. GETROU WD. 11 Nov. A. Goldstein enM.Binger. 12 Nov. J. M. Warning en W. S. Ilalenbeek. D. van Gelder en J. G. Folmer. P. A. Spee en G. M. Ballering. N. H. van der Voorn en H. M. van der Schellingen. S. Roelanden A. C. Fabel. H. M. Rosekrans en A. M. C.Jan- sen. J. Vader en L. M. S. Graudia. M.. Sneke en MWijkhuizen H. vanThienen en ,Y1H. Groenen. GEBOORTEN. 6 Nov. N. Blom geb. Kooiman d. A. M. G. Schuilemaker geb. Kuijken d. H. de Nijs geb. Rook z. A. C. S. ter Smitten geb. van Duffelen z. 7 Nov. H. M. van der Veldt geb. Heeiem z A. L. A. van Rhijn geb. Lehz d. H. F. Groeneveld geb Oetjes z. (levenl.) 8 Nov. W. van Leijen geb. Schaap z. E. van der Weijden geb. van der Ark i. M. Groot geb. Lange 2 d. G. Kluft geb Hartelz. A. Rose geb. van den Heuvel d. D. van Bil- derbeek geb. Dekker d. C. F.Overmeijergeb. Boon d. H. M. Koestal geb. Walker z. L. E. van der Colk geb Bredemeijer z. H. van Huizen geb. van den Bos d. K. van Bre- derode geb. London z. T. van Loon geb. Casteleyn d. (levenl.) 9 Nov. S. Kroon geb. Hogetoorn z. C. Kloos geb. van Amstelz. C. A. van Arkel geb. Eijkman z. (levenl.) 10 Nov. A. M. Tneijs geb. Wester z. M. Blanche geb. van der Eerden z. 11 Nov. C. Schaap geb. van Waard d. C. Kors geb. van i Roode z. S. M. Hartel geb. van Beek z. C de Nieuwe geb deJongz.12 Nov J. Dit- mar geb. Pegman d. J. M. Inpijn geb. Wij- ers d. M. Balk geb. Meijer d. M. Duijns geb Pot d. 13 Nov.H.v. d. Colk geb. Duijsd. OVERLEDEN. 5 Nov. K. M. van der Putten geb. Heideman 48 j. Glasblazerstr. J. M. Meijer 10 j. d. Harmejansweg. W. Fiege geb. Prins 51 j. Molcnsteeg. 6 Nov. A. H. W. Eden 16 m. z. Verl. Frans Halsstr. C. van Kleef geb. van Brakel 43 j. Amstcrdamslr. H. Tol 1 m. d. Amsterdamstr. 7 Nov. H. A. Bijvoet geb. Klaasen 77 j Korte Zijlstr. J. van Bockhoo- ven 1 m. z. de Witstr. 8 Nov. J. van Wort 2 m. d. Hondensteeg. 9 Nov. G. Kuipers 21 m. d. Vooruitgangstr. C. S. Krom 15 m. d. Leidschestr. J. G. Merwart 70 j. Koudeu- horn. 10 Nov. J. G. BruijnenS j. z. Kinder- kuisvest. D. Ziegeler geb. Rodenberg 62 j. Rippcrdastr. 11 Nov. M. J. Lesinsky 71 j. Korte Jansstraat. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem, op WOENSDAG 19 November 1890, 's namiddags ten 1 ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden 1Beëediging en installatie nieuw inko mend lid. 2. Mededeeling ingekomen stukken. Adres verlenging vergunning bo venbouw, vestmuur bij de Amster- damsche poort. Ontslag onderwijzeres opleidings school voor meisjes. 3. Voorstel B. en W.W. gratificatiën leeraren H. B. S. met vijfjarigen cur- cus. 4Idem idem opheffing gymnastiek- school. 5. Idem idem vaststelling reglement Stads Bank van Leening. 6. Idem idem vaststelling staat af- en overschrijving begrooting 1890, met advies comm. v. fin. 7. Idem idem regeling sloot „Einden- hout." 8Idem idem vaststelling le supplet. kohier 1190. 9. Idem idem crediet-aan vraag afwa tering Zijlweg, hoek Kiuderhuissin- gel. 10. Idem idem wijziging reglement van orde. 11. Idem idem ingebruikgeving lokaal Proveniershuis, ten behoeve eener brei- school. 12. Idem idem intrekking recognitie wegens een uitgang op den Dreef. 13. Idem idem op adres „Volksbe lang" verzekering werklieden tegen ongelukken, met advies comm. aan bestedingen. 14. Idem idem concessie-aanvraag stoomtram Haarlem—-Zandvoort, (Hijmans Zn„ v. Minden en de Jong), met advies Kamer van Koop handel en Fabrieken en verschillen de adressen tot onderstenning. 15. Idem idem concessie-aanvraag D, Storm stoomtram, in aansluiting met een locaaispoor naar Zandvoort. 16. Idem commissie strafverordenin gen, wijziging algem. politieveror dening. 17. Vaststelling tarief onderstand. 18. Rapport opzichter gasverlichting over September. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanPolitie,die dage lijks, (uitgezonderd des Zondags: van 's middags 12 tot 2 ure voorde eigenaars terug te bekomen zijn. Een bril in étui. Een rok. Eene boodschappenmand. Een handdoek. Een kinderschoentje. Eene schaar. Een handschoen. Een F rotestantsoh gezan genboekje. Eene zweep. Een stofdoek. Een muziekboekje. Eene portemon- naie met eenig geld. - Eene mand met ledige flesschen. Een koperen medaillon. Een kinder-handschoen. Een ovaal zakspiegeltje. Eenige sleutels aan een touwtje. Terug te bekomen bij van Cruiningen, Palmstraat no 9e, een gouden oorbelletje. Idea bij den Heer H. F. van Thiel, Spaarne no 76, een jong cypersoh katje. Idem bij den winkelier Lamp, Bartel- jorisstraaf, eene heeren paraplnie. Idem bij vrouw Kotten, Nanwe Geldeloozepad no 6, een tooneelkijker. Idem bij Ge broeders Nobels, Spaarnwonderstraat, een geolied melkwagentje. In een der tramwaggons achtergelaten, t.n. Een paar handschoenen. Een zijden doekje. Een paar fantasie oorknopjes. Een pakje katoen. VEEMARKT. 12 November. Aangevoerd. Prijs. 14 Koeien f 150.— a 220. 6 Graskalveren 28.a d 50. 16 N. Kalveren 9.k 15. 6 Schapen 21. 7 Biggen. 5 Paarden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 20 Nov. 1890, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga No 2Mendelssohn. 2. Koraalbewerking op -Wie schön Ieuchtet der Morgenstern."G. Flügel. 3. Sonate No. 3Chr. Finck. a. Allegro, b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. Variatien op het Oostenrijksche Volkslied. 5. Finale. NIEUWE Dir. L. DESUITEN. met medewerking van ie Chanteuse van de opera's te Milaan en Rome opera eomique en 4 actes. MuBique de Rossini. Aanvang 7 Va ure. PC Madelle LOUISE HEYMAN rempiira le róle de Rosine. VAN Voorhanden bij van de 7Vs te geven door |j „HET CONCERTGEBOUW" jl (Je Amsterdam). Bestaande uit 65 Artiaton, onder leiding van den Heer Toegangskaarten zijn te verkrijgen en plaatsen te bespreken op Maandag 17 en Dinsdag 18 November van 10 tot 4 uur en 's avonds van 8 tot 10 uur en op Woensdag 19 November van 10 tot 4 uur aan de Sociëteit „Vereeniging." I Nieuwe Schouwburg-Haar lem. Vrijdag 21 Nov. 1890, HOLLANDSCHE door het Gezelschap van het Salon des Variétés, directie: Kreukniet, Bigot, Poolman en Blaaser. „DE BARBIER van Sevilla", blijspel in I bedrijven. Aanvang 7Vs uur. Balcon ƒ1,25, Stalles en Iste Loge f 1, Parterre /0,75,2de Loge 0,60, Gaanderij f 0,35. EERSTE te geven door in de bovenzaal der Soc. „VEREENIGING", des namiddags ten 2 ure, met medewerking van Mej. A. REDDINGIUS, (Zang), Amsterdam. Mej. J. M. S. ANDERSEN, (Begeleiding), Amsterdam. Den Heer L. SCHLEGEL, (Piano).

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2