Nieuwsberichten. de Heer 't Hooft verklaarde niet te weten welk gevoel dit dan wel kon wezen. Hoe het zij het voorstel van B. en W. werd verworpen Eerst te drie nur verscheen de rouw- wagen voor de kerk te Delft en nadat de kist was binnen gedragen werd door den hoog bejaarden hofprediker Dr. C. E. Tot verhooging van de jaarwedde van van Koetsveld eene treffende rede nitge ti w j sproken. Toen werd een enkele bloemtuil op de kist nedergelegd een bloemtuil van pensées en kleine witte bloemen, onge kunsteld met takjes groen samengebonden een afscheidsgroet van 's Konings dochtertje, de Koningin. Wanneer de belangstelling en de waar deering van het Nederlandsche Volk mag gemeten worden naar den maatstaf van getal, Jan zijn die te noemen met het woord indrukwekkend. Het getal vreem den zelfs maar te schatten is tot heden ondoenlijk. Ds. H. J. Bergsma, predikant te Spaarndam, heeft een beroep ontvangen naar Pesse. (Dr). Het ijs in de vaarten van Haarlem mermeer, is door den invallenden dooi, maar voornamelijk door het gestadig wer ken der watermachines bijna opgeruimd. Voor den werkman, wordt weder het vooruitzioht geopend, dat de afgebroken fortificatie werkzaamheden spoedig hervat zullen worden. den Heer Esser werd besloten. Hit het reglement der H. B.S. ter op leiding voor handel en nijverheid werd het woord „scheikunde'' weggelaten en het gevraagde crediet voor de leermiddelen toegestaan. Ook de gemeentereiniging vorderde een hooger crediet. Gelukkig kon dit door nog hoogere inkomsten worden gedekt. Een besluit tot verkoop van boomen, lokte eenige discussie uit. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met nit- zonderin g van 8 boomen langs het Spaarne, waarover later zal worden beschikt. Tot onderwyzeres aan de opleidings school voor meisjes werd benoemd Mej. M. C. G. Uzuret. De benoeming van een gemeente genees kundige werd op verzoek van den Voor zitter uitgesteld. Tot leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs werden benoemd de heeren Dr. A. E. van Boyen, H. L. Janssen van Raay en Dr. K. Kuiper. De heer van Dieren By voet werd be noemd tot regent van het St. Elisabeth's Gasthnis. Nadat ook de 1ste snppletoire begroo ting van de gemeente en die van het Groote Gasthuis waren goedgekeurd ging de ver- gadering vroegtijdig uiteen. Eerste Kamer. Deze Kamer heeft Vrijdag een adres van rouwbeklag aan de Konin gin-weduwe vastgesteld, nadat den vorigen dag eene kommissie van redactie was be noemd, en nadat het ontwerp, door deze kommissie bezorgd, in de afdeelingen was onderzocht en behandeld. De Kamer ver klaart in dit met eenparige stemmen goed gekeurde adres, in den overleden Koning te waardeeren den Vorst, die getrouw aan de overlevering van zijn Huis, de grond wettige vrijheden en rechten der Nederlan ders gehandhaafd, en de welvaart en den bloei van het Vaderland bevorderd heeft. De Kamer verklaart op prijs te stellen, In den morgen van 2 op 3 Decem ber j.l. is de melkrijder op Haarlem L. de J., aan de Vijfhuizen te Haarlem mermeer door 4 besohonken personen aan gevallen en mishandelden om dit heldenfeit te volmaken, werden de melkvaten van den wagan gehaald en in de vaart ge worpen. Na de uitvoering zyn die dappe ren vertrokken, L. dej. aan zijn lot over latende. Gelukkig werden zij door den mishandelde erkend, zoodat van een en ander procesverbaal zal worden opgemaakt HAARLEM, 5 December 1890. Het tweede concert, Dinsdag avond door het orkest uit het concertgebouw te Amsterdam, onder de leiding van den Heer W. Kes, gegeven, werd niet beter bezocht dan het eerste. Ook nu waren er niet meer dan drie honderd toehoorders in de groote muziekzaal bijeen. Mocht dit sommigen ten zeerste verwon- dat het Stamhuis voortleeft in de jeugdige deren, velen meenden, de slechte opkomst Koningin Wilhelmina, en konstateert, dat te moeten toesohrijven aan den algemee-1 het volk met onverdeelde ingenomenheid nen rouw, waarin het vaderland door de dubbele taak van regentes en voogdes 's Konings dood gedompeld is. Of dezen laat- ziet opgedragen aan Koningin Emma. De sten gelijk hebben, zal moeten blijken uit leden der Staten-Generaal houden vast aan de opkomst, welke aan de volgende con- het laatste woord des overleden Koning certen zal deel vallen, tot zijn bemind volk: „Oranje en Neder- Dat de uitvoering in alle opzichten land onder Gods zegen één, krachtig en zeer voldeed en opnieuw een overvloed vrij." van muzikaal genot schonk, behoeft niet Bij de overbrenging van hetstoffe- gezegd te worden, lijk overschot van den Koning uit het paleis De zesde symphonie, de symphonie naar de rouwwagen was de Koningin-Re-pastorale van Beethoven, waarin op gentes in de vestibule van het paleis. Toen onvergelijkelijk treffende wijze verschil de kist door 4e onderofficieren-dragers lend natuurtafereelen eu landelijke too- naar voren werd gebracht, werd het hulsel neeltjes in tonen worden geschilderd, vul onmiddellijk gevolgd door de Koningin-Re- de geheel het tweede deel van het pro gentes, ondersteund door de groothertogin yan Saksen-Weimar en daarachter de hof dames. H. M. was geheel onder den indruk van dit pijnlijke oogenblik. De stoet bewoog zich langzaam door de straten der residentie. Het duurde anderhalf uur vóórdat het laatste militaire escorte in de richting éeeé ée volmaaktheid van het orkest op- gramma. Ondanks de groote uitgebreidheid werd het werk met onafgebroken aandacht tot het einde toe gevolgd. De vertolking van de meer populaire werken, waarvan wij slechts noemende ouverture uit „Mignon" van Thomas, „Aufforderung zum Tanz" van Weber en het heerlijke „Vorspiel" uit Lohengrin van Wagner, van den Delftschen weg nit het oog ver dween, uitgeleid door het dagelyksch be stuur. Op dat oogenblik weerklonk het Wilhel mus in den rouwmarsch der schutterij. De houding van het volk was kenmer kend. Op de meeste punten heerschte plechtige stilte, nu en dan afgebroken door de treurtonen der muziekkorpsen. Bijna nieuw duidelijk uitkomen. Werkelijk, die volmaaktheid en geheel de wijze, waarop de Heer Kes hier werkt, hebben aanspraak op meer sympathie dan er tot nu toe door het Haarlemsche pnbliek wordt be toond. Het derde concert zal plaats heb ben Op Dinsdag 9 December a.s. In vervolg op een vroeger bericht, kan thans met zekerheid worden mededeeld, allen stonden blootshoofds, toen het lijk gat de datum van de uitvoering der langs hen heen toog, en de rijen werden Christelijke Zangvereeniging „God is ondanks het gedrang geen oogenblik ver- mijn Lied" thans is vastgesteld op Dins- broken. dag 23 December. In de kerk te Delft waren op den be- jje Dinsdag door Diakenen der Ned. paalden tijd alle ter begrafenis uitnoodig- gervormye gemeente alhier gehouden Turf de autoriteiten, onder wie de leden der co,lecte heeft opgebracht de som van Eerste en Tweede kamer, hoofd-omcieren 1219 $3. der zee- en landmacht en andere hoogwaar- digheidsbekleeders tegenwoordig. Het gebouw was volgens nieuwe inzich ten gedrapeerd. De grafsteen was gelicht, en volgens een nieuw stelsel werd de enorm zware kist langzaam neergelaten Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 47 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. In de maand November van het vorig jaar was dit getal 33 dns 14 minder. Gisteren morgen zijn op het perron De rouwdecoratie in het graf zelf bepaal- van de Holl. Spoorweg bij het gedrang de zich tot een zwart fluweelen bekleeding van de opening, zoodat, wanneer het stof- ielyk overschot neergelaten is, het achter fluweelen gordijnen verdwijnt. De kransen en bloemstukken, die in den afgeloopen nacht uit de ronwzaal van het oge en een gouden schakelketting waaraan paleis waren overgebracht, waren gelegd een vierkant gouden medaillon metsteen vóór het monument. waarop een paardenkop. om in de treinen te komen, vermoedelijk gerold eene portemonnaie waarin ongeveer f 40, en een gouden broche met gevlekte steen, een fransch gouden horloge met cuvet, een zilveren cylinder hor- De heer A. M. de Lieme, Bartel- jorisstraat alhier, specialiteit in sigaren, heeft een middel bedacht om den eenen of anderen gelukkige aan eene eerste kwa liteit velocipede te helpen, ter waarde van f 220. Ziehier het middelGe koopt een kistje van 100 sigaren, merk naar keuze, en ge ontvangt eene serie loten van twintig nummers. Valt op nw nummer de honderd duizend in de 337ste Ned. Staatslotery, dan zijt ge de winner. De kans is nog zoo kwaad nietvan de 300 a 400 mededin gers naar den pry s zyt ge er aan. Natuurlijk ontvangt ge bij elk kistje twintig num mers, wat Uw kans alweer gunstiger doet worden. Voor eenige dagen werd van een land aan den Zijlweg een paard vermist. Aanvan kelijk had men vermoeden dat het gestolen was, maar het is echter verdronken in een vijver teruggevonden. By de godsdienstoefeningen der Nederduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 7 December des voorm. te 10 ure en des namiddags te 6 ure in de Noorderkerk optreden Ds. J. Langhont. Woensdag 10 December des avonds ten acht unr Ds. J. Langhont. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Een voor behanger. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Vijt voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulp kookster. Drie voor burgernaaiater Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten (bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 3 Dec. G. Wit en A Wartzema. A. Vis sers en H. Buis. 4 Dec L. E. J. van Luijken en H. S. Zwaanswijk. A. A. Arps en C. C. van der Ham. GETROU WD. 3 Dec. H. Slootemaker cn L. C. den Hollan der. H. Bijster en A. C. de Leeuw. C. Biere en J. A. Nieman. A. Geeven en H. M. Rooij. J. Waas en M. Smit. E. H. Botte lier en H. van Orlé. D. W. K. J Nansester en M. M, Onnen. 4 Dec. J. W. Holterman en C. M. Mons. GEBOORTEN. 26 Nov. II. J.vanWienengeb.Stevenhaged. 27 Nov. J. C. Stevens geb. Roosenhartd. G. Dodenhuis geb. Slingerland z. A. C. M. Hafkensekeid geb. Cikot.d.28 Nov. G. J. de Graaf geb. van Schooten z. MB. Bouckaert geb. den Old en z. M.van Breemen geb. Doeve z. M. E. Hurkmans geb. Teeuwen d.--E. Kuntze geb. van Soelen d. W. P. Rozenhart geb. Hubers z. G. Broersen geb. Zijp d. M. C. van der Wateren geb. Strijbosch d. H. van Buuringen geb. Smeets z. C. van Kessel geb. van der Laan z. 29 Nov. H, M. de Wit geb, Koster d. M Schrik geb. Visser d. J. Wesseliüg geb. Boerrigter d. A. J. Ken- sen geb. Hunting d. 30 Nov. A. M. vanKor- detaar geb van Zijl d. A. M. Elderhorst geb. Caron z. A. A. de Laat geb. Cornet z. A. E Hulsbosch geb. Kuiken d. 1 Dec. B. van der Goes geb. Germans z. C. J.van Looij geb. Waalewijn z. 2 Dec. J. Jonker geb. Elens z. G. van Oostende geb. van der Laan d. J. M. C. Muijlaert geb Splingaire z. E. Blansert geb. Ouwenecl z. 3 Dec J.C. Heerens geb. van Dijk z. A. Kluijt geb. Plas d. en z. C. Rodenburg geb. van Bohemen z. G. M. Kerrebijn geb. Melchior d. 4 Dec. J. M. de Braber geb. van Kampen z. L. C. Slootemaker geb. den Hollander z. OVERLEDEN. 26 Nov. J. JHeins 9 m.d. L. Margarethastr. 27 Nov. D. Peters geb. Bierman 58 j. Papen- torenvest. A. M."Velden geb. Moeras 25 j. Rozenprieelstr. J. M. van Bogget 65 j. Om- valspoort. C. Donker geb. Scbappert 37 j. Jansweg. N. Hoogerwerf 2 m. z. Zuiderstr. C. O. vau Deursen4 j. d. Heerenlaan. G. M. Schetter 8 m. d. Voorzorgstr. 29 Nov.H. de Vries geb. Sanders 57 j. L. Bagijnenstr. E. A. Pree 59 j. Jansstr. J. K.van Maris geb. Wensing 61 j. Tuchthuisstr. W. B. van Dillen 84 j. Wolstr. T. Ruijsenaars 16 d. z. Tulpenstr. S. Sclirama 9 m. z. Houtmarkt. A. VV. Eransen 8 m. z. Luitensteeg. 3 0 Nov. J. Geersen 65 j. Gr. Houtstr. J. Hurkmans 56 j. Kousenbandslaan. E. H. de Rooij geb. Lanzee 64 j.Smedestr. J, W. van der Veldt 22 d. z. Burgwal. M. Merks geb. Dirks 50 j. Barendsestr. 1 Dec. J. H. Jocbemsz 3 dg. z. Brouwerstr. D. C. liulmans geb. Brouwer 75 j. Jansstr. 2 Dcc. E. J. H. Eontein 3 m. d. Parklaan. H.W. A. G. C. van Engels 42 j. Schoterweg. C.v. d. Aarde 58 j. Patiëntiestr- J. H. Zwart 12 j. z. Kerkhofstr. W. van Rossem 2 m. z. Vooruitgangstr. 3 Dec. j A. Geldorp 59 jWijde Geldeloozepad. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 25 Oct 1890 in de Gouden Leeuw, te Haarlen. No. 1. De Stalhouderij „het Fortuin", met VVo'on- liuis, Koetshuis cu Paurdenstalling en Erve Houtplein No. 28. No. 2. Een Koetshuis, iugerieht tot Stalling vau Paarden, Wijde Geldeloozepad No. 51. No. 3. Huis en Erve met Tuin, Wijde Geldelooze pad No. 49. No. 4. Huis eu Erve met Tuin, naast het voor gaande, No. 47. No. 5. Huis en Erve met Tuin, uaast het voor gaande, No. 45. De perceeleu No. 1 tot en met 5, uiet geveild. No. 6. Twee Huizen en Erven met Tuingrond, zuidzijde van het Hecreuhek No. 16 en 14. No, 7Een perceel Tuingrond, naast het voorgaan de. Do perccelen No. 6 en 7 niet geveild. No, 8. Huis en Erve met Tuin, Leidschestraat No. 9, f 2175, H. C, Tombergh vcor G, Jen9en. No. 9. Vijf perceelen Wei- of Hooiland, gelegen onder de gemeente Haariemmerliede en Spaarnwoude, ƒ8080, 11. C. Tombergh. No. 10. Huis en Erve, Jansstraat No. 18, ƒ3400 A. v, d. Linden voor C. Swaauswijk. No. 11. Pakhuis en Erve, Ridderstraat No. 1' f 3575. J. H. BrinkmaD qq. No. 12. Huis cn Erve met Tuin, Jleesterlottenlaao No. 25. No. 13. Huis en Erve met Tuin, Meesterlottenlaan No. 23. De perceelen No, 12 en 13 te zamen/1930 A. v. d. Steur. No. 14. Huis en Erve met Tuin, Bakenessergracht No. 53, f 2760, H. v. Veen. No. 15. Tot Amotie eene Villa, No. 16 Zijlweg hoek Ruycliaverstraat 600 G. Veen. No. 16. Bouwterrein Zijlweg hoek Rnychaverstraat. No. 17. Bouwterrein, Zijlweg nevens het voorgaande. No. 18. Bouwterrein, nevens het voorgaande. No. 19. Bouwterrein, Rnychaverstraat achter het voorgaande. No. 20. Bouwterrein nevens het voorgaande. No, 21. Bouwterrein nevens het voorgaande. No. 22. Bouwterrein nevens het voorgaande. De perceelen No. 16, 17 en IS tezamen 1160O' J. Giebels J. v. Servellen. De perceelen No. 19 tot en met 22 te zamea f 5750, dezelfden. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie,die dage lij ks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een vrouwenzak waarin eenige papie ren. Een stuk hars in gebrnik by mu zikanten. Eene kous. Eene wollen mnts. Eene schaar. Eene sigarenpijp, Een fluweelen zak met koperen ringen en rood koord. Een zakmesje. Een dolk in scheede. Een koperen rijtuig- dop. Eeu bloedkoralen armband met gouden sluiting. Een tweewielige hand wagen.Een wit gemerkt kinder boeze laar. Een gonden oorbelletje. Een handschoen. Eene portemonnaie met eenig geld. Een Protestantsch kerkboek je. Twee wanten. Een rijtuigdop. Een sleutel. Terng te bekomen by den boekhande laar Post, Gedempte Oude Gracht no. 15, een dames-werkdoosje waarin naaigereed- schap. Idem bij Lijnzaad, Zoetestraat no- 2a. een puckhondje. Idem bij G- van Looij, Lange Boogaardstraat no. 7, een fantasie-armband. Idem bij de win keliers Gebroeders van Vriesland, Korte Veerstraat, eene portemonnaie met eenig geld en een gouden ringetje. Idem bij J. W. Dreijer, Nassaulaan no. 19, een zilve ren muntstuk. Idem bij den Brigadier- Majoor-titulair der Rijksveldwacht Stapel, Leidsohe straat no. 19, een snoekkleurigen hazewindhond. Idem bij Liefman, Ane- gang no 3a een glas van een lorgnet. Markt van 1 Deeémber 1890. Aardappelen. Aangev. 107, verk. 90 H.L. L. pr. f 2.00 H. pr. 3.75 p. H.L. Appelen. Aangev. 40, verk. 19 H.L. L. pr. 3.00 H. pr. 5.50 p. H.L. Peren. Aangev. 10 verk. 8 p. H.L. L. pr. f 3.50 H. pr. 4.50 p. H.L. Poter. Aangev. 348, verk. 260 K.G. L. pr. f 1.30 H. pr. 1.40 p. K.G. Biggen. Aangev. ,209 verk. 190 stuks. L. pr. f 5.00 H. pr. 20.00 p. stuk. GRAAN- EN ZAA DMARKT Marktbericht van 1 December. Witte Tarwe f 7.75 f 8.25 Rogge 6— 3.97 Haver 3.50 Duivenhooneu 6.60 Paardenboonen n 6- Groene erwten 11 5.75 6.75 VEEMARKT, 3 December. Aangevoerd. Prijs. 15 Koeien f 150.a 3 Graskalveren f 40.a 21 N. Kalveren 8.a 56 Schapen 19.h 11 Paarden. t 230.— 45.— 12.— 25.

Haarlemsch Advertentieblad | 1890 | | pagina 2