Populair Concert, Openbare Vergadering Rijksnormaallessen \DVERTENTIEN. Remonstrantsch Zangkoor* Sociëteit „Vereeigk." Gemeentelijk Muziekkorps* op Zondag 15 Februari 1891, HOOaBVITSCHE OPEEA Der Trompeter von Sackingen. 393tö Hulp-Zendelinggenootschap „De liefde van Christus dringt ons", in de Groote Kerk* Viool- en Ensemble- Cursus JOH, STEEHMAH, eene serieuee wijze de muzikale opleiding van dit viertal jongelieden wordt voltooid. Eene bespreking in détails, waartoe wij bij eene vorige nitvoering aanleiding von den, mag overbodig geacht worden en wij volstaan derhalve door thans alleen met een woord van grooten lof te gewagen over de nitvoering in het algemeen. Het orkest van den Heer W. Kes uit het Concertgebouw te Amsterdam, dat zijne eerste serie populaire concerten in de maand December van het vorige jaar, alhier tot veler teleurstelling zag misluk ken, zóó zelfs, dat de onderneming heel wat finantieele schade opleverde gaf Dinsdag avond het eerste concert van eene nieuwe serie, die onder den naam van philharmonische-concerten in de muziek zaal van de sociëteit „Vereeniging" zullen plaats hebben. De opkomst was belangrijk beter en geeft hoop, dat onder dezen vorm het merkwaardige orkest van den Heer Kes in ons muzikale leven vasten voet zal krijgen. Mocht dit werkelijk zoo zijn, dan zon daardoor de schoonste gelegenheid ontstaan om het peil onzer muzikale ont wikkeling te verhoogen en onze kennis van groote instrumentaalwerken uit te breiden. Ieder ernstig muziekliefhebber zou zich daarin hartelijk verhengen en er een nieuwe bron van hoog en edel genot in vinden. Naar de Nederl. Sport mededeelt, is door den heer Mr. G. Vissering, na lang zoeken, een schaats gevonden, welke vervaardigd wordt door den schaatsen- fabrikant Gr. S. Kuiter te Akkrum. Deze schaats vereenigt in zich al de voordeelen der Friescbe, Amerikaansche, Noorsche en Goahead schaats zonder de nadeelen ervan overgenomen te hebben. Het ijzer is aan den achterkant hoog en loopt naar voren sterk af. Het hout heeft den Friesohen vorm, doch gewijzigdhet gedeelte door de teenen en de hielen be dekt, is van koper, de verbinding van deze aan het hout heeft plaats door schroe ven. De platen worden naar den schoen gesneden en gebogen. Het aanbinden heeft plaats door riemen, doch de inrichting van dit belangrijk onderdeel eener goede schaats is van dien aard dat de vrije be weging van het voetgewricht er niet door belemmerd wordt. Bij al deze voordeelen is de schaats nog buitengewoon licht. De noodige gegevens aangaande be schrijving en prijs zijn te bekomen bij den agent der Akkrumsche fabriek, den Heer W. Stolp, Groote Houtstraat alhier. De Commissie ter Spijsuitdeeling aan Behoeftigen ontving in haar lokaal, Jacobstraat, van Zaterdag 7 tot Vrijdag 13 Februari de volgende getallen personen die gebruik maakten van de gelegenheid daar gegeven tot het eten van soep Zaterdag 238, Maandag 182, Dinsdag 178, Woensdag 208, Donderdag 166, en V rijdag 155 personen. Met genoegen zullen de liefhebbers van de Duitsche opera's vernemen, dat de Heer Saalborg, aangemoedigd door het groot succes, dat aan de Lohengrin" te beurt viel, besloten heeft, a.s. Dinsdag alhier „Der Trompeter von Sackingen" van Victor Nessier te geven. Deze Opera behoort met „Der Ratteniaoger von Hameln" tot de beste en meest populaire werken van Nessier. De bezetting zal, afgaande op de krach ten, die men bij de Duitschers in vorige vertooningen heeft leeren kennen, zeker goed zijn. Met eenigen grond mag derhalve verwacht worden, dat de beminnaren van goede, dramatische kunst niet op 't ap pél zullen ontbreken. Gedurende de beide lotingsdagen zijn de herbergen hier ter stede niet geslo ten geweest en hadden dus de lotelingen, de aanstaande landsverdedigers, nauwelijks de kinderschoenen ontwassen, ruimschoots gelegenheid zich te laven aan de jene- verbron, wat in de onmiddelijke nabijheid van den Doelen op acht a tien plaatsen kon geschieden. Het was een treurig gezicht geduren de de beide dagen sommige jonge knapen als half zinneloozen te zien ronddwalen om misschien op den dag, die hun lot beslist ten dienste van het vaderland, den grond slag te zien leggen tot een leven in den dienst van jenever. De gedachte, dat met een weinig goeden wil althans in dit op zicht veel had voorkomen kunnen worden stemme de burgerij en hare vertegenwoor diging tot ernstig nadenken. De Nederlandsche Jachtwet wordt, voornamelijk in den laatsten tijd, scherp aangevallen door personen wier onder vinding met recht doet vermoeden, dat zij diep doordrongen zijn van de noodzake lijkheid om bij de regeering aan te dringen op belangrijke wijzigingen, wel ke zouden gelijk staan met algeheele om werking der wet. Bovenal land- en tuin bouw, welke het meest lijden onder de bepalingen, welke hen b.v.b. beletten om schadelijk gedierte, voor den jachteige- naar van waarde, vrijelijk te laten ge nieten van hunne te veld staande gewas sen, zijn zeer ingenomen tegen de wettelij ke bepalingen, welke hun onnoemelijke schade veroorzaken en daar beide bedrij ven met het welzijn van onze gemeente in nauw verband staan, is hier ter stede de gelegenheid opengesteld, een adres in deze aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal te onderteekenen bij den boek handelaar H. N. Mul, Kruisstraat alhier. Alhier heeft zich onder den naam Con Amore eene vereeniging gevormd, die zich als hoofddoel stelt het opvoeren van operettes. Bereids hebben zich een dertig tal leden aangesloten. Deze nieuwe ver eeniging, de eerste van dien aard en voor zoover we weten in ons land, stelt zich voor jaarlijks minstens twee uitvoeringen te geven, waartoe H. H. Donateurs en Kunst lievende leden persoonlijk toegang zullen hebben hebben met twee dames. Yoorloopig is de contributie per ver- eenigingsjaar voor Donateurs bepaald op minstens tien gld., voor Kunstlievende le den op drie gld. De vereeniging staat on der directie der HH. B. J. Visscher en C. Heemskerk, 't Bestuur is samengesteld als volgtJ. B. A. Saeijs le voorz., J. B. Peyra 2e voorz., H. Kingma Secr., Nassaulaan 20, Jac. Lasschuit Penn., A. P. Lemin Kegisseur. De tentoonstelling der tapijtwerken uit de Koninklijke Deventer tapijtfabriek, als ook van het werk der leerlingen der aan het Museum verbonden Teekenschool zijn aanstaanden Zondag nog te bezichti gen. Zondag is de toegang vrij. Door het omvallen van een petro leumlamp heeft gisteren namiddag ten ruim half zes ure een begin van brand plaats gehad ten huize van den winkelier in schoenen en laarzen D. in de Koning straat, op de achterkamer van de 2de ver dieping ingericht tot de werkplaats. De brand werd dadelijk ontdekt en is door de huisgenooten geblusoht. Zoodat de schade zeer gering is. Uit het onlangs geformeerde drietal is den 11 Februari j.l. door den Kerke- raad der Nederduitsoh Gereformeerde kerk (doleerende) alhier tot tweeden Dienaar des Woords beroepen P. van Son, Pre dikant te Amsterdam. Bij de godsdienstoefeningen der Ne* derduitech Gereformeerde Kerk (dolee rende) zal op Zondag 15 Februari inde Noorderkerk optreden des voormiddags ten 10 ure en des namiddags ten 6 ure, Ds. J. Langhout. Woensdag 18 Februari 1891 des avonds te acht ure Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor behanger. Een voor schoen maker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Een voor stoelenmatter. Vijf voor aard werkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 11 Feb. W. Blaukwaler en H. M. van der Schaar. T. Pels en C. J. Ververs. H. Glas en M. C. van Roon. 12 Feb. G. Smits en M. C. Farber. GETROUWD. 11 Feb. J. S. Veen en J. W. Metsemakers. J. Gerritsen en J. van Tol. L. Rademaker en M. Bannink. GEBOORTEN. r- 5 Feb. M Koorn geb. Winters d. H. van Halen geb. Grove z. G. van Waveren geb. Hamer z. 6 Feb. C. Jansen geb. Booms d. G. E. Sopjes geb. Elffers d. H. J. Hessels geb. van Zomeren z. D. Joustra geb Herschoe d O. Horeman geb. Kruup d C. M. Pieters geb. Asmussen z. H.H.Valkenaar geb. Baljé d. A. M. de Nip geb. van Hout d. 7 Feb. M. E. Peper geb.Warmerz M.E. Möhringer van Marjee z 8 Feb. P. van Raaphorst geb. van der Hulst d. E. Peetoom geb. Zijp d. W. Hessling geb. van Raalte z. A Meule- mans geb. Gijzen z. M. Muller geb. Bijnsdorp d. A.van der Meer geb de Lugt d. 9 Feb. M. Sckabbing geb. Jongbloed d. - M. van Amerongen geb Glazer d. G. Elfrink geb. Elberts d. 10 Feb. C. J. de Graaf geb. Heili gers d. J. MSmit geb. van Brederode d. A. G. van Dijk geb. Merle d. E B. de Hoogd geb. Gruter z A. C Lamers geb. van Lies bout z. (levenl11 Feb. S. J. C. van Bijnde- ren geb. Schornagel d. W. C. Corino geb. Tork z. M. Hietbrink geb. Kuiper d. OVERLEDEN. 4 Feb. L G Wesseling41 j. Gr. Houtstr. W. H. du Faian 61 j. L. Annastr. 5 Feb. J. M. Francois geb. Vester 81 j. Jansstr. J. van den Pieterman 4 m. z. Tulpenstr. 6 Feb. J. K. de Rooijen geb. Baks 68 j.Schotex'singel. E. M. van Lierop 5 m. d. Gas'buislaan. A. Henskes geb.Verschoor79 j Spaarnwouder- straat. C. Slieker 81 jNieuw Heiligland. 7 Feb. G. C Moetllm.z Spaarnwouderstr.— 8 Feb. G. H. Clausing 19 j. Zuiderstr. M.E. Oepts geb. Knol 78 j. KI. Heiligland. K. Mulder 5 md. z Oranjeboomslaan. J. W. Kluppel geb. Mulder 77 j. Groote Houtstr. A. D. C. Doek 8 md. z. Turfmarkt. M. M. Voorkam 5 m. d. Anthoniestr. 10 Feb. A. Bloin 1 m. d. Wester Boogaardstr. W. van der Ham 70 j. Leliestr. 11 Feb J. Maerten 11 m. d. Kerkhofslr. J. Smit geb. Smit Roe- nooij 39 j. Harmejansweg. F. F. vanOploo 10 m. z. Scboterstr. 12 Feb. H. van den Han del 61 j. Hagestraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commi8!-ariaat van Politie, die da gelijks, (uitgezonderd desZondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te toekomen zijn. Eenige polsmofjes. Een stootijzer. Een paar sokken. Een bril in étni. Een ring met sleutels, waaronder ëén ko peren. Eene ledige melkbns. Eenige Godsdienstige prentenboekjes. Eene halsdoek. Twee gonjezakken. Een gou den medaillon aan een bandje. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij W. van Breemen, Turfmarkt no. 32, twee zakken met meel (gevonden onder de gemeente Sloten(N.-H.) Idem bij Kroon, Kleine Houtstraat no. 17, twee ijzeren platen eener kar. Idem bij L. A. Koster, Valkensteeg no. 11, eene voile en eene kinderkaper. In één der tram waggons achtergelaten Een sigarenkoker met eenige sigaren. Nog steeds onafgehaald Een leesboek, getiteld Nederland jaargang 1890, no. 12. KAASMARKT 11 Febrnari. Aang. en verk. 18 stapels, uitmakende 1622 kazen, weg. 3750 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K.G. f 29 50. VEEMARKT. 11 Februari. Aangevoerd. Pry s. 4 Koeien f 170.k 215.- 71 N. Kalveren 5 Paarden 5.— „Sociëteit VEREENIGING". POPULAIR CONCERT. CONCERT op Woensdeg 15 Februari 1891, des avonds te 8 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den Luitenant Kapel meester C. P. IV. KR1ENS. Met medewerking van bet Kwartet „Loreley." PROGRAMMA. 1. Frisch auf MarschLatann 2. Onverture de 1' opéra „La Da me Blanche"Boieldieu 3. CharlottenwalzerausderOpe rette „CasparoneMillöcker. 4. a. KlarenbeekWilb. Smits. b. Wie wundorschön ist die FrühlingzeitAbt. U.t te voeren door Loreley. 5. Grande Fantaisie sur des mo tifs de 1' opéra „Le Tribut Zamora"Gounod. 6. Onverture aus der Operette „Prinz Methusalem"Strauss. 7. a. Serenade voor strijk kwartetHaydu. b. La CaravaneAsch. 8 a. Gute Nacht, süsse Ruh'Nolopp. S.Unser Heimathsland. .Rittig. Uit te voeren door Loreley. 9. „Die Kaiserparade," Grosses Militarisches TonbildEilenberg. Anmarsch der Truppen, 1. Die Kavallerie. 2. Die Artillerie 3. Trommler und Pfeifer. 4. Die Infanterie. Defilirmarsch, 5. Ankuuft des kaisers. 6. Parademarsch. a. Die Infanterie, b. Die Ka vallerie und Artillerie. 7Finale. OEFENING op Zondag 15 Februari a.s. des morgens ten li1/» nnr, in het Kerkgebouw. (209) dooe het met medewerking van het kwartet LORELEY, 's Avonds 8 uren, Entrée voor het publiek 0.25 de persoon. Kaarten verkrijgbaar Zondag van 12 tot 3 uren en 's avonds aan het bnreau. HET BESTUUR. NIEUWE van Rotterdam. Dir. ALEX. SAALBORN. Dinsdag 17 Februari 1891, Grosse Oper. Musik von Victor Nessler. Balcon ƒ3.Stalles en le Loge 2.50, Parterre ƒ2.2e Loge 1.25, Gaanderij 0 60. VAN HET Maandag 16 Februari 1891, 's avonds te half acht uur, Verslag door den Directeur, Ds. KNOTTENBELT. Feestrede door Ds. C. J. LAMME- RINK, Pred. te Scheveningen. Zang van de Zangvereeniging: „HALLELUJAH", onder directie van den Heer J. Strating. Vrije Toegang en vrije Plaatsen. VAN 1 Maart a.s. opname van nieuwe leerlingen. Prijs per 3 maanden Foor de Vioolklassenƒ17,50 Voor de Ensembleklassen15, Prospectus gratis bij de H.H. Boekhandelaren en bij JOH. STEENMAN, (213) Hasselaerstraat 30. te HAARLEM. Jongelieden, die tegen I April a.s. aan de Rijksnormaallessen alhier wenschen geplaatst te worden, kunnen zich daartoe tot 20 Februari a.s. vervoegen bij den Directeur, J- DE KOCK. Bevallen van een DOCHTER Mevrouw HES11UIJSEN— DE JOSSELIN DE JONG. Haarlem, 12 Februari 1891.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2