Lucia van Lammermoor, Openbare Samenkomst, Openbare Fergadering Sociëteit „Vereen»" CONCERT, „Onze Kolonialen.'* „De Dageraad", 4DVERTENTIEN. Kederlaodscho Opera. Donderdag 5 Maart 1801, Gemeentelijk Muziekkorps, Woensdag 4 Maart 1801, op Woensdag 4 Maart, in de Kerk der Broedergemeente* de Heer JOL v.d. STEUR, Openbare Vergadering Woensdag 4 Maart 1891_ de Heer J. G. TEN BOKKEL alhier, „Volksbelang." HAARLEM, 3 Maart 1891. Er is deze week op muzikaal gebied heel wat te doen in onze stad. De lief hebbers kunnen hun hart eens ophalen en volop genieten. Voor de fijnproevers geeft de Haarl. Bachvereeniging heden avond een solisten-concert, waarbij twee van onze meest gevierde stadgenooten, naast twee bnitenlandsche artisten, zullen optred en. De sociëteit „Vereeniging" laat daarop morgen (Woensdag) avond, een concert voor hare leden volgen, dat er op aangelegd schijnt om hen, die van geen al te zware kost houden, pleizier te doen. De heer Kriens heeft daarvoor een doel treffend programma klaargemaakt en laat zijne muziek afwisselen door de zangers van een echt Tyroler-gezelschap, met eene mooie Alt, en met een frisch, nationaal costuum. Zondag avond bij het populaire concert in de „Vereeniging", dat weer buitengewoon druk werd bezocht, hebben we reeds een proefje van den eigenaardigen zang dezer Tyrolers gehad. Tot ontspan ning mag het concert van Woensdag bij zonder worden aanbevolen. De beminnaars van dramatische muziek krijgen verder hun gading op a.s. Donderdagavond in onzen schouwburg. Zij vinden daar de beste krachten van de Nederlandsche Ope ra: o.a. Mej. Meath Piazza en den heer Albers. Beiden zullen optreden in de hier nog niet vertoonde opera „LuciedeLam- mermoor" van den Italiaanschen maestro Donizetti. De populariteit van deze opera, het ernstige streven van onze nationale instelling om iets goeds te leveren en niet het minst, het succes van Mej. Piazza in de „Lakmé" hier behaald, zijn zoovele aanbevelingen voor de voorstellingen en mo gen eene goede opkomst doen verwachten. Dinsdag, Woensdag en Donderdag achter eenvolgens muziek. Wie durft er nu nog beweren, dat Haarlem geen amusementen geeft en genoemd moet worden in de rij der villes mortes. Donderdagavond woonden wij de 5e abonnementsvoorstelling van het Ned. Too- neel bij. Hoewel Judah Levellijn, tooneel- spel in 3 bedrijven door Henry Arthur Jones, een stuk is uit de oude school heb ben wij met genoegen de voorstelling bijgewoond. In hoofdzaak danken wij dit aan het verdienstelijk spel der artisten. De Heer Morin als Prof. Jopp, was wer kelijk onverbeterlijk. Hij deed ons her haaldelijk denken aan een medicus van onze kennis. De heer Schulze als Juxon Prall en Rooyaards als de predikant Judah Levellyn voldeden uitnemend, terwijl de damesrollen ook zeer goed bezet waren. Vooral Mevr. Stoetz was zeer verdienste lijk als Mevr. Prall. Het nastukje „Kloek en kuikens" had den wij met het oog op het late uur gaarne gemist, hoe dol het ding ook was. Ook vonden wij de combinatie van deze dolle farce en 't ernstig stuk, dat eraan voorafging, minder gelukkig. Het stedelijk museum van schilde rijen en oudheden op het raadhuis is in de afgeloopen maand bezocht door 231 personen waarvan 51 tegen betaling. Donderdag werd alhier opgericht de „Haarlemsche Stenographen vereeniging" met het doel werkzaam te zijn tot bevor dering van de beoefening en toepassing der Stenographie. Tot bestuursleden wer den gekozen de H.H. W. C. Hennis pres., D. Smit secretaris en E. Muller penning meester. Als leden kunnen allen die Stenographie aangeleerd hebben zich aanmelden, Es- schilderstraat 1. Bij de heden gehouden verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden uitgebracht 251 stemmen. Gekozen de heer A. de Clercq met 140 stemmen. De heer A. J. Jacobs verkreeg 109 stemmen. Door de politie alhier is aangehou den en naar het Huis van bewaring over gebracht Johanna Thijssen, oud 38 jaren, publieke vrouw, laatst woonachtig te Rotterdam, gesignaleerd in het Algemeen Politieblad, tot het ondergaan van 3 weken hechtenis, en daarna plaatsing in eene Rijks werkinrichting voor den tijd van 1 jaar, waartoe zij door het kantongerecht te Rotterdam veroordeeld is. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor behanger. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Een voor stoelenmatter. Vijf voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burger waschvrouw. Een voor hulp kookster. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem bren gen, ingevolge art. 5 der wet van 28 Juni 1881, (Stbl. uo. 97). gewijzigd bij de wet van 28 April 1824 (Stbl. no. 54) nn bij die van 16 April 1885 (Stbl. no. 78) ter openbare kennis, dat is ingeko men verzoekschrift van P. de Boer om vergunning tot het veikoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis en de achterkamer van het perceel aan het Krom no. 41. Haarlem 26 Pebruari 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Lend. KENNISGEVING. Nationale Militie. Oproeping van verlofgangers vooroefeningen in den wapeuhandel. Burgemeeester en Wethouders van Haarlem, Gezien de aanschrijving van den heer Commis saris des Konings in de provincie Noordholland van 18 Februari 1891 4e afd. no. 1 en 15/365 M/S.; Roepen bij deze onder de wapenen de verlofgangers der militie te land van de lichting van 1886, behoorende tot het 2e, het 3e en het 6e regiment infanterie en zulks voor de hierna vermelde tijdvakken: die van het 2e en het 6e regiment infanterie, van 6 April tot 18 April 1891; die van het le bataljon van het 3e regiment infanterie, van 9 Maart tot 21 Maart 1891; die van het 2e, het 3e en het 4e bataljon van het 3e regiment infanterie, ven 6 April tot 18 April 1891; en die van het 5e bataljon van het 3e regiment infanterie, van 20 April tot 2 Mei 1891. De betrokken verlofgangers moeten zich op den voor elk hunner bepaalden, tijd voorzien van hun zakboekje en van de voorwerpen van kleeding en uitiusting, door hen bij vertrek met groot verlof medegenomen, bij hun korps bevinden. Haarlem 26 Februari 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95): Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 ure tot des namid dags 4 uur, tot 12 Maart e. k. 's namiddags ten ure, ter gemeente-secretarie ter visie is ne- dergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van H. P. Vogelpoel alhier om vergunning tot oprichting van eene graanmalerij door Stoom gedreven naast zijne Stoom houtzagerij in het per ceel aan de Lange Heerenvest No. 138, Kad. Sectie D No. 6005 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 12 Maart e. k., en wel des na middags ten 2-y uur op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten over staan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der in richting in te brengen. Haarlem, 26 Februari 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, vau des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 12 Maart e. k. 's middags ten 2 ure, ter gemcente-secsetarie ter visie is nedergelegd, bet ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van Dr. D. de Haan alhier om vergunning tot uitbrei ding van zijne door Stoom gedreven bierbrouwerij in bet perceel aan de Spaarnwonderstraat No. 14, Kad. 8ectie D No. 8302 en dat op den veertien den dag na heden, zijnde 12 Maart e. k., en wel des namiddags ten 2 uur op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inlichting in te brengen. Haarlem 26 Februari 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens, De Secretaris, A. A. Land. Voorwerpen, gedeponeerd aanhef Commissariaat van Politie, die da gelijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een wollen handschoen. Een zakje waarin eenig geld. Een lap geel- en blauwgestreepte stof. Eene ladder. Een zilveren oorknop. Een kruiwagen. Een groote handwagen. Een doosje waarin 6 patronen. Een riüg waaraan eenige sleuteltjes. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij A. Berthole, Nas- sanplein no. 54, eene jas. Idem bij W. Himmers, Oranjeboomslaan no. 58, een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Idem bij mevrouw Brantjes, Spaarne no. 72, eene gitten broche. In één der tramwaggons achtergelaten Een paar handschoenen. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Fet> 1891. Aardappelen. Aangev. 530, verk. 494. H.L. H. L. L. pr. ƒ1.50, H.pr. ƒ4.25p.H.L. Appelen. Aangev. 160, verk 122 H. L. L. pr. 4.00 H. pr. ƒ9.00 p. H. L. Peren. Aangev. 63 verk. 44 H. L. L. pr. 3.00 H pr. 6.00 pr mand. Boter. Aangev. 548, verk. 524 Kilog. L. pr. 1.50, H. pr. ƒ1.70. Biggen. Aangev. 515, verk. 446 st. L. pr. ƒ6.00, H. pr. ƒ25.00. VEEMARKT, 25 Februari. Aangevoerd. Rrij8- 79 N. Kalveren 6.10. 11 Schapen 7 Paarden 25.— a 30.— KAASMARKT 25 Febrnari. Aang. en verk. 16 stapels, uitmakende 1463 kazen, weg. 3192 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogrammen 31. GRAAN- EN ZAADMARKT Marktbericht van 2 Maart. Witte tarwe Rogge Haver Gerst Duivenboonen 7.90 6.- 3.90 5.25 6.60 8.65 „6.15 4.50 6.70 „6.75 Markt van 2 Maart. Aardappelen. Aangev. 80, verk. 76 H.L. L. pr. 2.50 H. pr. ƒ4.25 pr. H.L. Appelen. Aangev. 60, verk. 39 H.L. L. pr. 4.H. pr. 9.p. H.L. Peren. Aangev. 29, verk. 20 H.L. L. pr. 4.H. pr. 6.- Boter. Aangev. 164, verk. 164 K. G. L. pr. 1.55 H. pr. ƒ1.70 p. K. G. Biggen. Aangev. 109, verk. 89 stake. L. pr. 6.— H. pr. 18.00. PAARDENMARKT 2 Maart 1891. Aangev. Prijs. 271 paarden 60 tot 450, meestal werkpaarden van inlandsch en gekruist ras. De handel was vrij levendig. „Sociëteit VEREENIGING". CONCERT door het gemeentelijk Muziekkorps onder Directie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS. met medewerking van het Tyroler gezelschap Verrant in nationaal cos tuum op Woensdag 4Maart 1891 'savonds 8 ure. PROGRAMMA 1. „Les curassiers a la frontière," MarschTrave. 2. Ouverture RomantiqucKéler Béla, 3. Tyrolerzang aAlpenkönig Marsch. b. Lustige Tyroler. 4. a. SerenadeHaydn. bLiebesliedchen aus „der Sturm" von Shakespeare (voor strijk instrumenten) Taubert. 6. Tyrolerzang. a. Echo im Gebirgc. h. Zillerthal. 6Grande Fantaisie sur les motifs de l'opéra „Rigoletto"Verdi. 7. Ouverture „Guïllaume Tell'Rossini. Violoncel, Fluit en Hobosolo, de Heeren Blazer, Smi dt en Wille. 8. Tyrolerzang. a. Im Land Tyrol, b. Hui Auf. 9. Estudiantina Walzer (op Spaan - sche studentenliederen)Waldteufel. 10. „Bin Abend bei Bilse," Potpourri.Schreiner. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 26 Eebr. 1891, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Toccate en FugaJ. S. Bach. 2. Toonstuk No. 2Niels W. Gade. 3. Sonate No. 1...Mendelssohn. aAllegro moderato serioso. b. Adagio. c. Ree. et Finale. 4. Aria uit de ScheppingHaijdu. 5. Finale. NIEUWE Directeur J. G. DE GROOT. (7de Voorstelling van het Abonnement, Opera in 4 bedrijven. Aanvang 7y2 uur. Bekende prijzen. 2MT* De hoofdpartijen worden door Mej. MEATH PIAZZA en den Heer HENRI ALBERS ge zongen. DOOR HET met medewerking van het Tyrolergezelschap VERRANT,. 's Avonds 8 uren voor de Leden en hnnne dames. HET BESTUUR. 's avonds te 8 uur, PARKLAAN. Spreker: van Harderwijk- ONDERWERP N.B. Een ieder, wien het lot onzer Indische Militairen ter harte gaat, of die meer van hnn toestand wil weten, wordt dringend uit- genoodigd tot hij woning dezer Sa menkomst. (607) Vereeniging ter bevordering der Vrije Gedachte. 's avonds 8£ ure, bovenzaal „VEREENIGING". Spreker: over: Vrije gedachte en democratie. Entrée voor niet-leden 10 cents. Donderdag 5 Maart 1891, 's avonds 8-J- ure, bovenzaal „VEREENIGING". Spreker: de Heer F. LIEFTINCK alhier, Lid der 2e Kamer der St. Gen. over: Het individu en de gemeenschap. Entróe voor niet-leden 0.25.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2