„Thermidor," Openbare Vergadering Matinee Insicale, van de Soloklassen DIENSTBOD KEUKENME ADVERTENTIEN. Donderdag 12 Maart 1891, Buitengewone Voorstelling, Ilollandscli ïooneelgezelschap, pij tot Bevordering' der Toonkunst. door Leerlingen der Muziekschool, op Woensdag II Bflaart 1891, G ehcel - Onthou ders vereeniglug 9 op Donderdag 12 Maart, door een Tooverlaataam De Geschiedenis v. Daan Dabherton, VAN TOOOTHJ David George Esclie David Beriiardus Staffel Dienstbode DIENSTBOD! Gevraagd KEUKENME en vormen, deden enkele tooneelen door de goed overdachte schikking zich kennen als voorbeelden van goeden smaak. Dat een deel van het publiek soms, als het heel niet te pas komt, het uitgiert van pret, dat moet wel hinderlijk zijn voor den kunstenaar; niet of slecht be grepen te worden is altijd grievend, en de heer Morin was toch alles behalve duis ter in zijne dubbele positie als edelmoe dig medeminnaar en denkend kunstenaar. Betreffende de werkzaamheden in het afgeloopen jaar aan de in deze ge meente gevestigde Koepokinrichting (Parc- Vaccinogcne) kan het volgende worden medegedeeld Aan het verzoek van het uitvoerend Comité van de Tentoonstelling tot bevorde ring van veiligheid en gezondheid in fabrie ken en werkplaatsen, gehouden te Amster dam in 1890, om deel te nemen, werd gevolg gegeven, zoowel in het belang der nijverheidshygïene als tot bevordering der Koepokinenting. Eene nadere beschrijving te geven van het verband, dat er bestaat tusschen nij verheidshygïene en Koepokinenting achten wij overbodig. Immers van zeer bevoegde zijde werd herhaalde malen aangetoond wat Koepok- inentirg, met de vereischte zorg verricht, in het belang van het algemeen en in het bizonder van den werkman vermag. Tot bevordering der koepokinenting achtten wij het van niet weinig belang een overzicht te geven van de wijze, waarop, sedert de vestiging onzer inrichting, de taak door ons werd opgevat en uitgevoerd Door de jury der gehouden Tentoon stelling werd aan onze inzending de hoogste onderscheiding (Eere-diploma) toegekend. Het totaal der verrichte inentingen in 1890 bedraagt 1531 tegen 1490 in 1889. Er werden gedaan 1079 vaccinaties en 42 revaccinaties. Bovendien werden bij het garnizoen alhier verricht 402 revac cinaties en 8 vaccinaties. Vau de 1079 gevaccineerden zijn 11 niet teruggekomen, zoodat van 1068 het resultaat bekend is. Aan ieder kind wer den tien piqures gegeveD, die bijna gere geld 10 pokken opleverden. Bij de gerevaccineerden deden zich nu en dan meer of minder goed ontwikkelde pokken voor. Als regel kan worden aangenomen, dat na herenting zich meer of minder goed ontwikkelde pokken voordeden, naar mate den tijd, die verstreken was, sedert de laat ste inenting. Naar den leeftijd zijn de gevaccineerden te verdeelen :onder het jaar 102, van 13 jaren 436, van 3—6 jaren 482, van 6—12 jaren 48, boven 12 jaren 0. Om gerevaccineerd te worden meldden zich aanle zij, die niet in het bezit wa ren van een vaccinatie-bewijs van eeDe vroeger plaats gehad hebbende enting2e personen, die een vaccinatie-bewijs noodig hadden om tot de school voor bejaarden te worden toegelaten en 3e stadgenooten, die zich begaven naar het buitenland, waar pokziekte (variolae) epidemisch heerschte. Het totaal der aanvragen om koepok stof bedraagt 346, waaraan voldaan werd door toezendig van 772 paar glaasjes of buisjes met stof. Uit deze gemeente kwamen 46 aanvra gen, die beantwoord werden door toezen ding van 92 paar glaasjes met stof. Op aanvrage werd eene ruime hoeveel heid stof naar verschillende garnizoens plaatsen verzonden. Even als in vorige jaren kon aan de aanvragen om stof uit het buitenland worden voldaan. Van 1873—1891. Aautal entingen. Aantal aanvragen om stof. Getal verzonden glaasjes of buisjes met stof. 25796 5878 13160 Dezer dagen zyn rondgezonden aan de donateurs en leden der op te richten Kookschool de programma's der lesuren. Tot Mei kunnen de leerlingen zich laten inschrijven bij de dames van het bestuur, die ook bereid zijn verdere inlichtingen te geven. Bij de Secretaresse Mevr. van Eeden, Frederikspark 10, zijn voor be langstellenden nog meer programma's te bekomen. Ook kan men aldaar informa- tie's krijgen betreffende abonnementen voor het middageten. De Koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" zal den aanstaanden zomer niet deelnemen aan eenig buiten- landsch Concours, te VViesbaden of Keu len, doch zich bepalen bij een uitstapje naar Kleef en omstreken. In eigen kring zal een wedstrijd voor kwartet- en solozang worden georganiseerd, waarvoor reeds eenige prijzen beschikbaar zijn gesteld. Op de tentoonstelling van zaaizaden en groenten van wege het hoofdbestuur van het Genootschap voor landbouw- en kruidkunde, te Otrecht gehouden, is de firma Wed. J. Leupen en Zoon alhier wegens belangrijke inzending toegekend een getuigschrift en eene premie van f 15- H. M. de Koningin-Kegentesschonk 100 aan het damescomité voor de oprichting van eene kookschool alhier. De tijd is gekomen, waarin de huismoeders bij de samenstelling van het menu duizend angsten uitstaan bij het bepalen der groenten, die, in verschen toestand bijna niet te krijgen zijn. De aandacht wordt daarom op nieuw gevestigd op het artikel gedroogde groenten, waarvan veel goeds gezegd wordt. De achterstaande advertentie, hierop betekking hebbende, geeft de noodige inlich tingen. Ds. P. van Son, predikant bij de Ned. Geref. Kerk (doleerende) te Amster dam, heeft voor de beroeping naar dezelfde gemeente alhier bedankt. Gisteren is een 54 jarige werkster in dienst van de Hollandsche ijzeren Spoorwegmaatschappij bij het schoonmaken van een waggon aan de werkplaats daar uit gevallen, waarbij zij haar linkerbeen heeft gebroken. Tot Inspecteur van politie te Slied- recht is benoemd de Heer J. J. Bakker, thans adjunct van politie te Haarlem. L. 1. Zaterdag avond zijn door den vischkeurder vijf manden met schol in beslag genomen. Onder toezicht van de politie is die visch aan de vuilnisbelt ver nietigd en begraven. L. 1. Zondag avond is bij eene be hoeftige weduwe, brood verkoopster, woon achtig in de Oranjeboomslaan, ruim 4 gulden uit de toonbanklade ontvreemd, waarvan verdacht worden drie jongens. INGEZONDEN. M. de 11. Overtuigd dat autoriteiten en adminis- tratiën in den regel haar plicht doen, houd ik er niet van hare handelingen of verzuimen publiek te beoordeelen. Toch zij mij thans een paar opmerkingen in uw Blad ver gund, die ik in 't belang van het algemeen noodig acht en die misschien tot verbete ring leiden kunnen. Vooreerst zou ik gaarne zien dat een wachthuisje, hoe eenvoudig ook, werd geplaatst, daar waar de stoomtram naar Leiden in den Haarlemmerhout afrijdt. Zij, die te vroeg komen, zijn thans bloot gesteld aan wêer en wind. ïallooze malen heb ik daarover bittere klachten gehoord. Men kan in 't hotel v. d. Berg of in 't hotel Schollen gaan, maar de meesten, vooral vrouwen, doen dit niet. Ten Tweede. In den ganschen Haarlem merhout zijn nergens Chalets de neces sity, zelfs geen urinoirs te vinden, zooals men die in het Bois de Boulogne, in den Jardin des Tuileries, in de Champs- Elysées, in het Bois de la Cambre en op de veel bezochte promenades in de badplaatsen bijna overal ontmoet, 't Klinkt ongeloofelijk, maar het is zoo, de Haarlem merhout, het Corso van Haarlem en Am sterdam, biedt geen gelegenheid aan hoe genaamd. Dit is een groote fout, die dringend verbetering eischt. Voorts meen ik de aandacht te moeten vestigen op het nog niet bestaan van een stoom- of paardentram van Haarlem naar O verveen en Bloemendaal. Het moet inderdaad bevreemding wekken, dat daar niet meer aan wordt gedacht en dat langs dezen zoo schooneu en in den zomer met wandelaars als bezaaiden weg niet anders rijden dan ellendig schokkende en ram melende tram- en andere omnibussen. Een stroomtram van de Groote Markt naar Bloemendaal ware ontegenzeggelijk eene hoogst nuttige en uit een finantieel oogpunt zeer aan te bevelen onderneming. Ontvang enz. N. Haarlem 4 Maart '91. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgeude personen voor werk aangemeld: Een voor stalknecht. Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Drie voor kantoorlooper. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor behanger. Een voor schoenmaker. Een voor metselaarsknecht Een voor broodbakkersknecht. Twee voor tuinmansknecht. Een voor opzichter. Eeu voor stoelenmatter. Vijl voor aardwerkers of los werkman. Tien voor werkster of schoonmaakster Een voor burgerwaschvrouw. Een voor hulpkookster. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Een voor strijkster. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95): Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 ure tot des namid dags 4 uur, tot 19 Maart e. k. 's namiddags ten 2-J- ure, ter gemeente-secretarie ter visie is ne- dergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van H. de Lugt om vergunning tot op richting van eene Smederij in het perceel aan de Burretstraat No. Kad Seetie D No. 644 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 19 Maart e. k., eu wel des namiddags ten 2uur op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal wor- dèn gegeven, om ten overstaan van het Gemeen tebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem, 5 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95) Doen te weteu, dat bij hunne beschikking van 26 Februari j. 1. No. 127/14 aan J. W. Verkes vergunning is verleend tot oprichting van eene ververij in het perceel aan de Rozenprieelstraat Kad. Sectie E No. 5788; Haarlem 5 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens, De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. GRAAN- EN ZAADMARKT Marktbericht van 9 Maart. Witte tarwe f 6.75 9.- Rogge 6.25 6.50 Haver 3.90 4.- Gerst 6.25 6.60 Buivenboonen 7.- P aardenboonen 6.25 Groene erwten 10.- Kurwijzaad „10.- per 50 K.G. NIEUWE Be Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de op den 3en en 4en dezer executoir verklaarde 3e kwartaals kohier op de patenten en 129 6/m kohieren op de personeele belasting dezer gemeente, dienst 1890/1891, op beden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter band gesteld. "Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet le voldoen. Haarlem, 7 Maart, 1891. De Burgemeester voornoemd, E. A. JORDENS. Markt van 9 Maart. Aardappelen. Aangev. 110, verk. 90 H.L. L. pr. 2.50 H. pr. 4.50 pr. H.L. Appelen. Aangev. 70, verk. 50 H.L. L. pr. 5.H. pr. f 8.p. H.L. Peren. Aangev. 29, verk. 18 H.L. L. pr. 4.H. pr. 6.— Boter. Aangev. 188, verk. 188 K. G. L. pr. f 1.50 H. pr. ƒ1.65 p. K. G. Biggen. Aangev. 81, verk. 79 stuks. L. pr." 5.H. pr. 16.00. ORGELBESPELING in de Groute- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 12 Maart 1891, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium eu FugaMendelssohn. 2Adagio uit het Kwartet op 71. Haijdn. 3SonateA. G. Ritter. 4Aria uit de Sch epping Mit Würd' und Hoheit angethan. 5. AbendliedR. Schumann. door het Dir. A. VAN LIER. Sensatie-drama in 4 Bedrijven van VICT. SARDOU. Aanvang 7Vs Balcon 1.25, Stalles en le Loge ƒ1.Parterre en 2e Loge ƒ0.75,. Gaanderij 0.30. gjSSp"" Voor het eerst opgevoerd te Parijs den 24 Januari 1891 en aldaar door de Regeering na de tweede opvoering verboden. Afdeeling Haarlem. des avouds te 7 uur in de groote zaal der Sociëteit „VEREENIGING." Aan de leden der Maatschappij en aan de Onder» en Voogden der Leerlingen zijn Programma's toe gezonden, die tevens dienen als Toegangsbewijs voor twee personen. Voor belangstellenden zijn deze Programma's gratis verkrijgbaar aan de Muziekschool, Lange Veer- straat. Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering van 10—2 uur. der 's avonds te 7Vs uuri in de Groote Zaal van „FELIX FAVORE". VERTOONING van vele Tafereelen, onder welke met welwillende medewerking van eenige ZANGERS. Programma's, tevens bewijs van toegang, te verkrijgen bij den Heer JAC. POST, Boekhandelaar, Gsd. Oude Gracht, en des avonds aan de Zaal, a 10 CtS. (790) VIERDE in de bovenzaal der Soc. „Vereeniging", op Zondag 15 Maart 1891, ten 2 ure, met medewerking van den Heer ARNOLD SPOEL, Zang. den Heer G. A. MICHELSEN, Piano. Mej. J. M. S. ANDERSEN, Begeleiding. Introductiekaarten a ƒ1.99 en ƒ1.49 bij de H.H. Boekhandelaren en aan het Bureau. JOH. STEENMAN. ZANGVEREENIG Dames-Repetitie op dag 12 Maart 1891, def ten 8 uur, iu de zaal Kroon." Heeren Repetitie op 14 Maart a.s., des avi 81/2 uur, °P debovenzaa Café Nenf (Montaune). VERGADERING van d op Maandag 16 Maar des namiddags te 3 ure, iu kaal der Bank (Morinneste Be Secret F. W. VAN SI Heden ontsliep in den om van 49 jaren mijn hartel liefde Echtgenoot emeritus-predikant van d vormde Gemeente alhier. W. G. ESCf Abbi Haarlem, 6 Maart 1891 de vele relaties vi eenige kennisgeving Gevoelig voor de meni, bewijzen van hartelijke dee van hier en elders ontvang rende de ziekte en na het 0 van onzen beminden zoon er brengen wij allen die daar' ken gaven onzen innigen d Uit aller nac J. C. STUFFER3 Haarlem, 10 Maart 1891 Gevraagd legen Mei eer die goed kan koken en i Goede getuigen wot den v< Loon ƒ90 met verhoogi Adres Slaten Bolwerk Tegen half April gevra: fatsoenlijke voor meid-alleen, voorz goede getuigen zich aan den 's avonds 7 ure, lis straat 2. Men vraagt tegen 11 knappe Adres Hasselaarstraat Eene nette Burger-Die voor meid-alleen, P. kunnende koken, van g tuigen voorzien. Brieven onder No. de Boek- en Muziekha DE IIAAN EN ZOON, j Er wordt met Mei 1 kvvame zindelijke gevraagd, ook genegen I le verrichtengoede worden vereischt. Brieven franco onder aan het Bureau van In eene kleine deftige wordt met Mei verlan zeer bekwame P. G. liefst niet benedei genegen eenig huiswerl richten. Brieven fr. onder let bij den boekhandelaar I DER WILK, Gr. Iloutst

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2