Sociëteit „Vereemcm.' CONCEET, l>e Stomme vanPorticï „Afgeperst field," Costuumnaaister dienst: DIENST! Burgern Leerm KEUKENMEID Keukenmeid, NOOD! ADVERTENT1EN. Gemeentelijk Muziekkorps, op Woensdag 18 Maart 1801, Uederlaadsche Opera. Donderdag 10 Maart 1801, Vrijdag 20 Maart 1801, Buitengewone Voorstelling Optreden van Willem van Zuylen H. 0. 0. „Reed en Wit" KEUKENMEID, Dienst) DIENST! DIENST Dienst BERDE MEID-LI MOODI Uit eene gesloten kist, is ten na- deele van S. v. d. Helm aan den IJweg te Haarlemmermeer ontvreemd, een bank biljet van 25, een muntbiljet van 10, benevens een zilveren horlogie en tabaks doos. Door eene onbekende oorzaak is Zondag j. 1. afgebrand, aan den Aals- meerderweg te Haarlemmermeer, het huis bewoond door N. v. Exter. Yan den in boedel kon slechts weinig gered worden. Van wege de Genie wordt eerst daags aanbesteed, het verder voltooien van den inudatiedijk, benevens het ma ken van inndatie- en communicatie-ka nalen te Haarlemmermeer, over eene leng te van pl. m. 10000 alsmede den boven bouw van 6 bruggen, behoorende tot de inudatiewerken. Naar men verneemt is de raming 500000 galden. HAARLEM, 17 Maart 1891. Op het Nationaal Schermconcours ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Vereeniging van Onderoff. der Schutterij te Amsterdam heeft de On deroff. Scherm- en Gymn. Vereeniging „Mars" alhier den 2en prijs,Colonne geweer, verguld zilveren medaille, behaald met 87 punten, terwijl de Ie prijs werd verkre gen door de Onderoff. van het Korps Mariniers te Amsterdam met 88 punten. Bovendien mocht de heer Huykman een 2en prijs op den korten stok en de Heer M. F. Th. E. Broers, beiden alhier, eene eervolle vermelding voor het trekken op geweer erlangen. Bij den wedstrijd Colonnedegen werd de eerste prijs, gouden banierprijs, behaald door de Vereeniging Sparta alhier, terwijl de tweede prijs Degen, verg. zilv. me daille met kroon, behaald werd door den heer Joh. Martin en de eerste prijs voor sabel, verg. zilveren medaille, door den heer Meyerink, beiden alhier. Onze stadgenoote, Mejuffrouw Jeanne Landró, zal a.s. Donderdag hare medewer king verleenen bij eene uitvoering van de zangvereeniging Euterpe" te Deventer. Behalve eenige liederen zal zij de sopraan solo's zingen in den 95 Psalm van Men delssohn. De heer H. Bussemaker, hoofd eener school te Kampen, is benoemd tot direc teur aan de Kweekschool voor Onderwij zeressen alhier. Vroeger was de heer Bussemaker onderwijzer aan eene der scho len van de „Schoolvereeniging" te Am sterdam, Door de politie alhier is aangehouden en naar het huis van bewaring overge bracht Marten Postmus, oud 42 jaren, doofstom, geboren te Leeuwarden, gesig naleerd in het Algemeen Politieblad, waar in zijne opsporing werd gevraagd, om 9 dagen hechtenis te ondergaan. Hij heeft zich alhier schuldig gemaakt aan bedelarij en het stukslaan van eene glasruit eener woning in het Florapark, toen men wei gerde hem iets te geven. Cedina Goedewaagen, huisvrouw van Martinus Albertus Ellinkhuizen, woonach tig te 's Gravenhage, wier opsporing reeds door de Amsterdamsche en Haagsche po litie wordt verzocht, heeft zich 1.1. Zater dag alhier schuldig gemaakt aan oplichting van twee gouden horlogekettingen en twee bloedkoralen armbanden met gouden slui tingen ten nadeele van den goud- en zilver kashouder Haan in de Groote Houtstraat. Hare aanhouding wordt mitsdien ook door de politie alhier verzocht. Zij is 1.1. Za terdag namiddag uit deze gemeente ver trokken in de richting van Leiden. In den afgeloopen nacht is ingebro ken ten huize van den Heer G. A. A. Mddelberg, woonachtig in het Kenaupark na. 31. In de bovenachterkamer is een schrijfbnreau en eenige kasten opengebro ken. Ruim honderd gulden en eenige zil veren voorwerpen zijn medegenomen. Men heeft zich toegang verschaft door overklim- ming van den tuinmuur, uitkomende in de Tuinstraat, van daar ging men langs een vasten trap naar bedoelde bovenach terkamer, waarvan men met een centerboor een paneel heeft verwijderd. 1.1. Zaterdag avond omstreeks 8V2 ure heeft een begin van brand plaats ge had ten huize van J. Muller, costumier, woonachtig in de Frankestraat no. 45 rood, houdende een magazijn van costumes voor tooneel en balmaequé, vermoedelijk ont staan door het vallen van een rek met costumes tegen een brandende petroleum lamp op de bovenachterkamer ingericht tot magazijn. De brand werd gelukkig spoedig door de bewoners ontdekt en met behulp van de buren gebluscht. De schade is vrij belangrijk, maar alles is verzekerd. Betreffende den gezondheids toestand dezer gemeente in de afgeloopen maand Fe bruari kan het volgende worden medege deeld Van in de wet genoemde besmet telijke ziekten werden ter gemeente-secre tarie aangegeven 40 gevallen van mazelen, 3 van febris typhoïdea, 1 geval van roodvonk en 1 van angina diphtherina. Aan mazelen bezweken 3 personen, ter wijl een lijder aan febris typhoïdea overleed. Het totaal der overledenen, daaronder be grepen 4 levenloos aangegevenen, bedraagt 93. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar voor deze maand bere kend 23.2 tegen 31.07 in de vorige maand. Aan lichaamszwakte stierven 18, aan kan ker 1, aan stuipen 9, aan apoplexie 7, aan organische hartgebreken 5, aan ziekten der ademhalings organen 17 (waarvan 6 aan keel- en longtering of bloedspuwing) aan ziekten der spijsverteringswerktuigen 11, aan andere oorzaken 5, aan onbeken de oorzaken 11 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 35, van 15 ja ren 8, van 514 jaren 2, van 1420 jaren 2, van 2050 jaren 9, van 6065 jaren 9, van 65- 80 jaren 18, boven 80 jaren 6. Geboren zijn79 jongens en 75 meisjes. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijftien voor werkster of schoonmaaksterc Een voor burgerwaschvrouw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bas Doelen of Stadhuis. KENNISGEVING-. Burgemeester en Wethouders van Haarlem bren gen, ingevolge art. 5 der wet van 28 Juni 1881, (Stbl. uo. 97). gewijzigd bij de wet van 23 April 1824 (Stbl. no. 54) nn bij die van 16 April 1885 (Stbl. no. 78) ter openbare kennis, dat is ingeko men verzoekschrift van A. Clausing vrouw van H. de Droog om vergunniog tot het veikoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Wolstraat na. 20. Haarlem 12 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); Doen te weten, dat bij hunne beschikking van 12 Maart 1891 aau Dr. D. de Haan vergunning is verleend tot uitbreiding van zijne bierbrouwerij door bijplaatsing van een stoomketel en het plaat sen van eeue nievwe stoommachine van 30 paarden kracht, in het perceel aan de Spaarnwwouderstraat No. 14 Kad. Sectie D No. 3302. Haarlem 1 2 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens, De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haailem, Gelet op art. 8 der Wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. 95); Doen te weten, dat bij hunne beschikking van 12 Maart 1891 aan H. P. Vogelpoel alhier ver gunning is verleend tot oprichting van eene graan- malerij door Stoom gedreven, in het perceel aan de Lange Heerenvest No. 138 Kad. Sectie D No. 6005. Haarlem 13 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem breDgt bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de 3e kwartaal Patenten, dienst 1890/91, ingevuld gereed liggen ter Gemeente-Secretarie en dat de afgifte daarvan aan belanghebbenden zal plaats hebben, op Donderdag, Vrijdag, en Sater dag, 19, 20 en 21 Maart aanstaande, van des morgens 10 tot des namiddags 2 ure. Belanghebbenden worden uitgenoodigd het aan slagbiljet mede te brengen. Tevens wordt herinnerd dat de onafgehaalde Pa tenten en afschriften door de Deurwaarders der Directe Belastingen aan de Patentplichtigen zul len worden uitgereikt, tegen betaling van 10 cents terwijl eene boete van 15.zal worden gevor derd van hen die, daartoe aangemaand wordende, hun Patent of Afschrift daarvan niet kunnen ver- toonen. Haarlem 14 Maart 1891. De Burgemeester voornoemd, E. A. JORDENS. TOELATING SCHOLEN. De Burgemeester van Haarlem doet te weten, dat met 1 Mei e. k. nieuwe leerlingen zullen worden toegelaten op de Eerste Tusschenscbool, de Tweede Tusschenschool en de Kostelooze Scho len lett. A, B, C. D en E, in welke toelating worden begrepen de kinneren die vóór den lsten Augustus e. k. zes jaar oud worden. Inschrijving van de leerlingen zal plaats hebben bij de Hoofden van heden tot den disten Maart e. k. des morgens van half 8 tot half 9 uur. Haarlem, 14 Maart 1891. De Burgemeester voornoemd: E. A. JORDENS. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een defecte lorgnet. Een katoenen borstrok.Een groen beursje waarineen weinig geld. Eene portierskruk eener vigelante. Een gouden manchetknoop. Een kinderschoentje. Eene portemon- naie waarin een aandeel in de Neder- landsche Staatsloterij en een lombardbriefje van een zilveren cylinder-horloge. Een gouden oorbelletje. Een bril in étni. Eene zilveren sabelkwast, waaraan een metalen plaatje, waarop 270. Een klok- kensliDger. Een paar wantjes. Een steigertouw. Een roodkoralen halsket tinkje met gouden sluiting. Een blauw wollen wantje. Een leesboek. Een paternoster. Eenige sleutels. Een bril in étui (ten Postkantore achtergelaten.) Terug te bekomen bij van den Aardweg, Palmstraat no 9 rood, een bloedkoralen kettinkje met gonden sluiting. Idem bij de Ros, concierge van het Raadhuis, Groote Markt, eene portemonnaie waarin eenig geld. In één der tram waggons achtergelaten Twee paraplnies. GRAAN- EN ZAADMARKT Marktbericht van 16 Maart. Witte tarwe f 7.25 9.75 Rogge 6.50 6.75 Haver Gerst Paardenboonen 4.20 6.— 6.- 4.32% 6.50 Markt van 16 Maart. Aardappelen. Aangev. 140, verk. 110 H.L. L. pr. 2.50 H. pr. 4.00 pr. H.L. Appelen. Aangev. 80, verk. 40 H.L. L. pr. 5.00 H. pr. 8.00 p. H.L. Peren. Aangev. 20, verk. 12 H.L. L. pr. 4.00 H. pr. f 6.00 Boter. Aangev. 224, verk. 212 K. G. L. pr. f 1.25 H. pr. ƒ1.50 p. K. G. Biggen. Aangev. 110, verk. 89 stuks. L. pr. 5.00 H. pr. 25.00. „Sociëteit VEREENIGING CONCERT door liet gemeentelijk Muziekkorps onder Dirtclie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Woensdag 18 Maart 1891. 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA 1. Ouvertnre zu dem Schauspiele „Preciosa"Weber. 2. a. Scherzo. b. Capriccio und Fuga aus den „nachgelasseuen Werke". Mendelssohn. 3. Symfonie No 4 (Jupiter).Mozart. 1. Allegro vivace. 2. Andante cantabile. 3. Menuetto allegretto. 4. Finale allegro molto. 4. Favoritstiicken aus der Oper „Lohen- grin". I 1. Köuigs Gebet. 2. FinalsatzO I to fand ich jubelweise. 3. Zweite fc. Akt lie Scène. 4. Dritte Akt lie Scène. 6. Introduction und Gebet aus der Oper „Rienzi". 6. Fantasie aus der Oper „Tannhauser". ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 19 Maart 1891, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2Adagio uit de 4e VioolsonateJ. S. Bach. 3Sonate No. 6J. Rheinberger. a. Preludio. b. Intermezzo. c. Marcia religioso. d. Fuga. 4. Ave MariaSchubeit. 5. Finale. DOOR HET 's Avonds 8 uren voor de Leden en hunne dames. HET BESTUUR. NIEUWE Directeur J. G. DE GROOT. 8ste Voorstelling van het Abonnement)» Groote Opera in 5 bedrijven. Muziek van AUBER. Aanvang 71/2 uur' Bekende prijzen. NIEUWE door bet gezelschap v/d. Tivoli-Schouwburg te Rotterdam, Dir. JAN C. DE VOS en W. VAN KORLAAR. met zijn benefiet-stuk, Tooneelspel in 4 Bedrijven. Aanvang 71/2 Balcon pi.Stalles 1.75, le Loge ƒ1.50, Parterre 1.25, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50. BESTUURSVERGADERING op Zaterdag 21 Maart a.s. des avonds ten 71/2 nre in „Café Nenf." ALGEMEENE VERGADERING ten 8V2 ure op denzelfden dag en plaats. Punten ter behandeling geheim. Met Mei gevraagd een flinke fatsoenlijke die tevens huiswerk moet verrichten. Hoog loon, waschgeld en verval. Schriftelijke aanbiedingen adres Me vrouw REERINK v. CHERIBON, Kleine Houtweg 49. (962) Gevraagd tegen Mei eene bekwame genegen huiswerk te verrichten. Adres Wilhelminastraat 50. Mevrouw A. J. W. SMITS, 142 Ged. Oudegracht, verlangt met 1 Mei eene P. G., genegen huiswerk te ver richten en van goede getuigen voor zien. (964) Eene bekwame wordt één dag per week gevraagd- Br. Ir. No. 465 boekh. J. J.. C. Munk, Anegang 38. Wordt gevraagd eerder te Aalsmeer een burgerpot kunni netjes kunnende w van goede getuigen, aan te melden bij Me DE HAAS, Wagei Haarlem, Gevraagd met 11 gezin eene P. G., als meid all nende koken en netj goede getuigen voor: Brieven fr. onder het bnrean van dit Tegen Mei word een onde dame een die goed kan koke Vooral van goede zien zich te vervoeg tusschen 8 en 9 nu RICHEMONÏ, Spas Gevraagd met 1 als meid-alleen. Adres Park laan 7 Spreekuur 's avon Door huwelijk de: wordt tegen Mei a.s verlangd in een klei Heer WIN KL ER, Wi Er wordt gevra: of Juni, eene fatsc die goed koken en kan. P. G. Boven van goede getuige Br. fr. onder bij den boekh. J. Anegang 38. Gevraagd met 1 lem in een stil ge boden zijn eene b die goed haar vak mazen en naaien loon, zonder goed noodig zich aan li Br. fr. onder het bureau van di Terstond een gevraagd, door zit woordige dienstboc gezin. Zich in p melden, 's morgei en 12 uur, Ruyc Gevraagd voor die een burgerp en zindelijk werk tuigen vereischten Adres onder N uitgevers dezes. Gevraagd tegen fatsoenlijk boven 20 jaar, kinderen. Tevens kunnen mazen, si de wasch omgaar No. 916 aan het blad. Er kan op e< (Dameshoeden) ee geplaatst worden, condities. Brieven fr. ond het bureau van d

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2