Populair Concert, Schouwbnrg-Jansweg, „De Onechte Zoon" DIEIMSTB Sociëteit „Vereeniging.'* Andreas de Tijgerjager. dienste KEUKENI Tweede i keuken: DAGME LOOPIVIi DAGME Ebrb flinke Wl r~~~ ADVERTENT1 EN. Remonstrantsch Zangkoor. „Het Nederlandsch Tooneel," Gemeentelijk Muziekkorps,. op Zondag 12 April 1891, Tooneelclnb „Multatulie'V Zondag 19 April Dcnderika Antonia Jansen, WILHELMIM STUUR, Jacobus van Bommel Jr., Wordt gev Een WERK TV - 1 Sachse, een veelbelovend jeugdig talent, van wiens hand nu en dan in de Grids, Eigen Haard en het Nieuws van den Dag letterkundige voortbrengselen voorkwa men. Eene hevige ziekte van slechts wei nige dagen maakte een einde aan zijn kortstondig, werkzaam leven. Den 31sten December 1867 geboren, mocht hij slechts den ouderdom van ruim 23 jaar bereiken. Slechts enkele familieleden, vrienden en bekenden waren getuige van deze droeve plechtigheid, o. a. zijn patroon de Heer Dr. H. D. Tjeenk Willink en de Heer F. Smit Kleine, mede herwaarts gekomen om den veelbelovenden jongeling de laatste eer te bewijzen. De Heer Ds. Knottenbelt, predikant der Hervormde gemeente, bracht hulde aan den te vroeg ontslapene, in wien de moeder, sinds jaren weduwe, haar eenig kind, een hraaf en liefhebbend zoon en den steun en troost van haren ouderdom verliest. Woensdag werd op de begraafplaats alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den Heer A. van Stralen. Vele vrienden en vereerders waren ter plaatse om den overledene de laatste eer te bewijzen. De verpleegden in het wees huis der Hervormde gemeente, van welke Inrichting de Heer van Stralen regent was, waren mede tegenwoordig en zongen een koraal. De Commissaris des Konings in deze provincie, Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, de Heer Dr. D. de Haan, Mr. F. R. Crommelin en Ds. B. J. Swaan brachten een woord van hulde aan de na gedachtenis van den overledene, waarna door de weezen nog een toepasselijk lied gezongen werd. In de op 7 dezer gehouden algemee- ne vergadering van commanditaire ven- nooten in deHaarlemscheEankvereeniging, firma Teding van Berkhout en de Clercq, werd door beheerende vennooten verslag uitgebracht over de verrichtingen geduren de het boekjaar 1890. De verkregen winst stelt in staat tot uitkeering van 10% tegen 91/2% over 1889; de reserve is na bijschrijving tot ƒ72648,70 gestegen, zoodat die thans ongeveer 48V2% van het gestorte kapitaal bedraagt. Balans en Winst- en Verlies-rekening werden door de vergadering goedgekeurd In het atelier van den huis- en deco ratieschilder Brinkman, Berkenrodestèeg, zagen wij dezer dagen een meubelstukje, dat door zijn stijl en kleur eene eereplaats waard is in eene artistieke omgeving. Het is een zilverkastje, door den heer Brink man geornamenteerd en naar eigen teekening gemodelleerd in geperst papier. Met veel goeden smaak is de kast dof wit geschil derd met goud, terwijl het beslag geheel overeenkomt met de oorspronkelijke vor men, die men aan dergelijke meubelen waarneemt, terwijl door een en ander het geheel eeu bevallig aanzien heeft. Den liefhebbers van goed werk in dit genre kunnen wij een kijkje in Brink mans werkplaats ten zeerste aanraden. Het bouwen van een bollenlcols met kantoren op Oud-Berkenrode voor de Heeren J. H. Kersten en Co., architecten de Heeren A. en J. A. Gr. van der Steur, is gegund aan den Heer Gr. Hnlsebosch alhier, voor de som van 26260. Gedurende de maand Maart is in de Stuivers Spaarbank van de afdeeling Haarlem van den Volksbond ingebracht in 494 posten 1237,23. Terug betaald in 66 posten 931,21. En zijn 21 nieuwe deelnemers ingeschreven. Gedurende het le Kwartaal is, in 1620 posten, ingebracht 4183, 21, in 160 posten terugbetaald ƒ2413,14. En zijn ingeschreven 74 nieuwe deelnemers. Door het Bestuur der Vereeniging „Weldadigheid naar vermogen" is in dank ontvangen de som van 70 als opbrengst eener liefdadigheids-uitvoering gegeven door de Tooneelvereeniging »A. D. V. E. N. D. 0." Eenigen tijd geleden werd alhier opgericht „de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende Gemeenten en ter Bevordering van het Vreemdelin genverkeer." De naam drukt reeds voldoende uit het deel dezer Vereeniging, en zal ongetwij feld de sympathie van alle ingezetenen be zitten, aangezien, hoewel door gemeente- sturen veel werd gedaan om onze stad in de achting van den vreemdeling te doen stijgen, toch nog veel kan en behoort ge daan te worden, dat slechts door een drachtig samenwerken van besturen en particulieren kan tot stand komen. Deze bedoeling wordt zeer juist uitgedrukt in artikel I der Vereenigings-statuten, luiden de als volgt De Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemdelingenver keer stelt zich ten doelLiefst in over eenstemming met de betrokken gemeen tebesturen mede te werken tot wat strekken kan ter verfraaiing der gemeente Haarlem en van hare omstreken, ter ver aangenaming van het verblijf aldaar en ter verlevendiging van het verkeer. Welk aandeel deze Vereeniging hebben kan tot vermeerdering van Haarlems bloei, waarbij alle ingezetenen nauw betrokken zijn, is bg eenig nadenken duidelgk ge noeg en dat velen zullen willen medewer ken om de Vereeniging financieel te steu nen zal naar wg met recht verwachten, blgken. Lid der Vereeniging zgn zg die jaar- lgks minstens 2.50 bgdragen. Begun stigers, die zich verbinden tot eene jaar- lgksche bgdrage van minstens ƒ5.per jaar of eene gift in eens van minstens 25.— De Commissie van Uitvoering bestaat uit de Heeren J. Krol Kz., Voorzitter, Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, Vice- Voorzitter, J. C. Peereboom, le Secretaris. J. J. van Minden Jr., 2e Secretaris, S. J. A, Graaf van Limburg Stirum, Penningmees ter, Mr. H. Enschedé en J. J. Kerbert. Bg de godsdienstoefeningen der Ne- derduitsch Gereformeerde Kerk (dolee- rende) zal op Zondag 12 April in de Noorderkerk optreden des voormiddags ten 10 ure en des namiddags ten 6 ure, Ds. J. Langhout. Woensdag 15 April des avonds ten 8 ure Voorbereiding Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeniging hebben zich de volgende personen voor werk aangemeld: Twee voor oppasser. Een voor ziekenoppasser. Een voor schrijver. Een voor portier. Twee voor schilder. Een voor schoenmaker. Een voor broodbakkersknecht. Een voor stoelenmatter. Vijltien voor werkster of schoonmaakster. Een voor burgerwaschvrouw. Een voor linnennaaister. Drie voor burgernaaister. Drie voor breister. Twee voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten bus Doelen of Stadhuis. BURGERLIJKE STANP. ONDERTROUWD. 8 April. G. Leppens en J. Houtzager. H. Stoelman en H. T. Romp. 9 April. L. C. B. F. van Uslar Gleickeu en A. H. M. Westerouen van Meeteren. GETROUWD. 7 April. F. B. Meijlink en C. Stijger. 8 April. P. Bogaert en C. van Santen. L. Hageboud en JKienjet. H. van Yloten en M. Lasschuit. A. van Leeuwen en M. Weze lenburg. 9 April. A. Glazen er en IISneth- lage. GEBOORTEN. 1 April. M.T.Heeresgeb.Vrugtz. 2 April' G M. Lommerse geb. Fictd. E. W. Kerk- hoff geb. van Oost veen z. 3 April. A. Lem mers geb. van Hesteren d. M. E. Wolzak geb. van Garsten d. - S. WHazenkamp geb. Hes sels d. M. van Franken geb. Bennink d. E. C. H. de Bruijn geb. Joost z. G. H. Balke nende geb. de Wilde d. 4 April. J. W. van den Heuvel geb. Verhagen d. H. M. Nijman geb. v.Hugten d. M. Boeree geb. Boeré z. D. Eggers geb. Hartendorp d M. Horeman geb. Kruup z. 5 April. C. E. Lasschuit geb. Schulte z. M. A. Mulder geb. Tweekuijzen d. C. Bouman geb. Diemei d. E. van Em merik geb. Velden z. 6 April. A. J. van der Vliet geb. Weersman d. A. W. van der Mije geb. Labaar d. A. B. Polderman geb. Fort- gens d. M. Ramaker geb. Smit d. JWa ges aker geb. Betkenvelder d. A. C. Knip per geb. Schutter z. 7 April. H. Smits geb. Krommenhoek 2 z. A. W. Schouten geb. van El d. -- C. P. Hubbers geb. Diks d. G. Len- nings geb. Mulder z. M. Vernout geb. Rij broek z. G. van Aken geb.van Franken d. 8 April. E. Donker geb. Verkes z. E J.Oxe- ner geb. Vring d. 9 April. M. Horen geb. ten Boom d. M. C. E. van Tinteren geb. Jehre d. OVERLEDEN. 1 April. II. C. C. M. Achterbergh 7mz. Koningstr. C. H. Voous 17 m. z. Spoorweg straat. 2 April. C. Roskam 11 j. d. Schoter straat. P. Maarsen 45 j. Essestr. F. M. C. Roosen 3 j. d. Oranjeboomslaan. 4 April. J. A. de Gelder 8 d.z Frankestr.P.S.Frank 52 j. Jansweg. H. P. Vogelpoel 60 j. Z. Bui ten Spaarne. A. van Stralen 68 j. Wagen weg. JRatsma 2 j. d. K. Zijlstr. 5 April. JM. van Orden 2 m. d. Brouwerstr. J. E. Sachse 23 j. K. Houtstr. J. de Wilde 2 j. z. Turfmarkt. F. P. Berendrecht 6 m. d. Tulpen straat. G Oostergo 9 m. d. Essekilderstr. 6 April. M. O. llartog 22 m. d. Tuinlaantje. H. M. Raaphorst 2 m. d. Anthoniestr. J. W. H. Kenzen 12 j. d. Gr. Heiligland J. v. d. Noort 66 j. Hagestr. J. Oudhoff 60 j. L. Margarethastr. 7 April. I J.Pollee54j. Keizerstr. H. J. Nederlof 32 j. Voortingstr. 8 April. G. C. Dammers geb. Buijs 58 j. Jansstr. G. Sabel geb. van Keijsen 89 j. Ja- cobijnestr. G. B. Janus 28 j. Assendelver- laan. 9 April JA. G. Klokke van Steenwijk 13 j. Leidschevaart. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875 Staats blad No. 96); Boen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 23 April e. k. 's namiddags ten 3J ure, ter gemeente-secretarie ter visie ia nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J. Tijssen om vergunning tot oprichting van eene koek- en banketbakkerij in den kelder van het perceel aan de Botermarkt no. 3, Kad. Sectie C No. 1253 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 23 April e. k., en wel des namiddags ten 31 uur op het Raadhuis der gemeente de gelegen heid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of eeu of meer zijner leden, bezwaren tegeu het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem 9 April 1891. De Burgemeester voornoemd, E. A. Jorden9, De Secretaris, A. A. Land. KEN NISGE VIN G. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad No. y 5) Doen te weten, dat van heden op alle werkda gen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 23 April e. k. 's naminiddags ten 3 ure, ter gemeente-secretarie ter visie is nederge legd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van F. J. van Rooijen om vergunning tot oprich ting van een steenhouwerij in het perceel aan de Spaarnwouderstraat No. 152, Kad. Sectie D No. 2762 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 23 April e. k., en wel des namiddags ten 3 uur op het Raadhuis der gemeente de gelegen heid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem 9 April 1891, Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. A. Jordens. De Secretaris, A. A. Land. KAASMARKT van 8 April 1891. Aang. en verk. 8 stapels, uitmakende 1007 kazen, wegende 2133 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogr. f VEEMARKT, 8 April. Aangevoerd. Prijs* 108 N. Kalveren f 4.f 8. 38 Schapen 20.22. 1 Lam 5 Paarden „Sociëteit VEREENIGING LAATSTE POPULAIR CONCERT door het Gemeentelijk Muziekkorps onder Directie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zon dag 12 April 1891, 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA 1. „Vla lregiment/' marche..Nefcour. 2. Ouverture „Banditenstreiche..Suppé. 3. a. Kol Nidrei, adagioMaxBruch. b. „Arlequin" scène de carna val, voor violoncel-soloPopper. Uit te voeren door deu Heer Charles Blazer. 4. Schatzwalzer aus der Operette „Zigeunerbaron',Strauss. 5. Duet uit de opera „Norma." voor Fluit eu Clarinet- soloCavallini. Uit te voeren door de Heeren George Smit en Téo Hofmeester. 6. Methamorphosen. Potpourri. .Menzel. 7 Ouverture aus der Operette „Prinz Methusalem"Strauss. 8„Les Folies," polka pour cornet a pistonWaldteufel. Uit te voeren door den Heer Henry Hofmeester. 9„Rothkappchens," Characteri- sches TonbildEilenberg. a. Rothkappchen's Spaziergang zur Grossmutter. b. Rothkappclien klingelt und klopft an Grossmuiters Haustbür. c. Erzahlung mitdem Wolfe. d. Der Jager kommt und tödtet den Wolf. e. Frohes Wiedersehen. 10„Loin du bal/IntermezzoGillet. 11. „Die Kaiserparade," Grosses Militansches TonbildEilenberg Anmarscb der Truppen, 1. Die Pfeifer. Kavallerie. 2Die Artillerie. 3Trommler und 4Die Infanterie. Defilirmarsch. 5Ankunft des Kaisers. 6. Parademarsch. aDie Infanterie, bDie Kavallerie und Artillerie. 7Finale. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 14 April 1891, des namiddags van 42 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. I. Preludium en Fuga No. 1 .Mendelssohn. 2. Andante (le Symphonie)Beethoven. 3. Sonate No. 7Rheinberger. a. Preludio. b. Andante. c. Finale. 4OffertoireVely 5Finale. Zondag a. s. geen Oelening. NIEUWE Koninklijke Ver eeniging Zondag 12 April 1891, tooneelspel in 4 bedrijven en i voorspel, van ALEX DUMAS FILS. Aanvang llk uur. Balkon ƒ1,50, Stalles enisle Loge 1,25, Parterre ƒ1,—, 2de Loge ƒ0,75, Gaanderij 0.30. jP(F~ Mevr. FRENKEL speelt de rol van CLARA VIGNOT. LAATSTE 's Avonds 8 uren Entree voor bet publiek ƒ0.25' de persoon. HET BESTUUR. Heden overleed te Deventer, in den ouderdom van 74 jaren, onze goede Moeder, Weduwe van Gerrit Beernink. A. BEERNINK. A. A. BEERNINK— van BrEEMEN. Haarlem, 7 April 1891. Heden overleed, in den ouder dom van 78 jaren, onze geliefde Moeder, geboren RUITENBURG. W. P. STUUR. H. G. STUUR. Haarlem, 9 April 1891. Heden overleed na een smar- telgk lgden van ruim 3 weken mgn geliefde Echtgenoot in den ouderdom van 38 jaren, mij nalatende 5 kinderen, te jong om hnn groot verlies te beseffen. Wed. J. v. BOMMEL Jr., Geb. Ddpon. Haarlem, 10 April 1891. Toegang voor Leden van de Afdeeling, Vak- en Zangveree- niging op vertoon van Diploma, en zij die met het nieuwe Sai- soen lid wenschen te worden, a 30 ct. de persoon. Voor de vele harte zen van deelneming bij het overlijden on: dochter THEODORA CORNELIA betuigen welgemeenden dank.] H. H. K( M. J. KO Aan allen die blij langstelling gaven, b onzer 25 jarige Echt' betuigen ondergeteel welmeenenden dank. E. A. HAZI J. J. J. HA VAN EEDEN HaarlemApril 1 Hel bestuur der Ki theek in Weten ei is den zenders van dankbaar en blijft zi herinnering aanbeve Nieuwe en gebru boeken blijven stee welkom. Tegen 15 Mei ge' fatsoenlijke P.G. als Meid-AHeei nende koken en we Adres: Ruichaveri Wordt gevraagd a.s. in een klein bi eene flinke die goed kan wer goede getuigen voorz ƒ90.-. Brieven franco on aan het bureau van Door onvoorziene heden wordt met M eene bekwame P.G., voorzien van gen. Adres Nieuwe tegen Mei aanstaanc voudige Dienstbode Adres: Kleine Hc Tegen 1 Mei gevrai In persoon aan te i Ken: Wegens huwelijk di dige wordt met 1 vraagd eene Adres Schootersing: Men vraagt een kr niet beneden 16 jaar Onde Gracht No. 1501 Een net gevraagd bg Mej. O Bestraat 14. Een flink gevraagd. Tnr gevraagd voor Zate goede getuigen onnoi melden. Adres: VAN DU Bureau, Anegang 18 voor een halven dag voor de schoonmaak Te bevragen Adv< NOBELS Jr., Nassa

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 2