TM auuE. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gr at is gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Alexanderstraat. No. 3rd. Bovenhuis, ƒ325 p. j., Nov. Anegang. No. 1. Bovenhuis, ƒ30 per maand, terst. No. 4. Gem. Slaapkamer, ƒ10 p. m., terst. No. 35/37. Gem. Kamers ensuite, 30p.m. Bakenessergracht. No. 49. Gem. Bovenvoork m.alk., /12p.m tst. No. 51. Gem. Kamers, 28 per maand terst Barteljorisstraat. No. 7. Gem. Kamer m. alkoof, ƒ20 p.m. Barrevoetstraat. No. 17rood. Bovenhuis, 300 pjterst. Botermarkt. No. 3. Gem. Zit- en Slaapk., 12 p.m., tst. Breestraat. No. 14. Gem. Bovenkamer met kost, 32 p.m., zonder kost 14 p. m. No. 14. Buime Kelder, ƒ0,80 per week. Burgwal. No. 42. Pakzolder, 1.50 per week, terstond. No. 48. Bovenhuis, ƒ2.— p. w., terst. Frankestraat. No. 9Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Ged. Oude Gracht. No. 36. Gem. Kamer m. alkoof, 20 p.m., Nov. No. 118. Slaapk. m. kost en inw., ƒ6,p. w. Ged. Voldersgracht. No. 8. Huis m. Tuin, /260 p. j., 15 Oet. Gierstraat. No. 17. Gem. Kamer met kost, 35 p. m. No. 38. Ongein. Bovenvoork., 1.25 p. w. No. 51. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terstond Gortesteeg. No. 21. 2 Bovenvoork., 1.25 p. w., terst. Groote Houtstraat. No. 32. Bovenhuis, 5 k., ƒ350 p. j., terst. No. 65. Gem. Zit- en Slaapk. met alkoof, 30 p. m. tst. No. 81. Bovenvoorkamer, gem. of ged. gem., ƒ18 of 16 per maand, Sept. No. 136. Vrjj Bovenhuis, ƒ400 p. j., terst. Heerensingel. No. 41zwart. Benedenhuis, 2.25 p.w., terst. No. 71c. Benedenwoning'2,p.w., terst. Houtplein. No. 4. 3 Ongem. kamers, 30 p. m., Sept. Jaeobijnestraat. No. 14. Huis m. tuintje, ƒ250 p. j., Oct. Jans weg. No. 13. Huis met Tuin, 450 p. j., Nov. No. 30. Gem. kamer m. k. en bed., 6 p.w., tst. No. 31. Gem. kamer m. alcoof, 19 p. m. Kaasmarkt. No. 36. Net gem. Yoork. en Slaapk20 p.m. No. 36. 3 net Gem. Kamers, 45 p. m. Kamperlaan. No. 16. Pakhuis, desverk. met zolder, aan 't water gelegen, pl.m. 90 M2 p. w. Kampervest. No. 15a. Huis, 215 p. j., 1 Sept. No. 23. Gem. Kamer m. bed., ƒ14 p.m., tst. No. 23. Gem. Kamer met kost en bed., 32 per maand, terstond. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van waterl., 0.75 p. w. No. 34. Kamer m. kost en bed 6 p.w., tst. No. 80. Benedenachterkamertje, 0.75 p.w. Kleine Houtstraat. No. 103. Benedenhuis, ƒ225 per jaar, Nov. No. 103. Bovenhuis, 225 per jaar, Nov. No. 110. Gem. Kamer, 8 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Bovenhuis, ƒ275 p. jNov. Koningstraat. No. 7. 2 Gem. Kamers, ƒ24 p. m„ terst. No. 8. 2 ruime net, Gem. Kamers, 26 per maand, October. No.i'i12. Gem. Ben. Slaapk., 10 p. m., Sept. No.-^49. Gem. Kamers, ƒ20 per maand, Sept. Korte Zijlstraat. No. 14rd. Bovenhuis, 3,25 p. w., terstond. Koudenhorn. No. 14. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Krocht No. 16. Gem. Zit- en Slaapk., 22 p.m., terst. Krom. No. 18. Voor- en Achterk., ƒ1 p.w., terst. Kruisweg. No. 13. Gem. Voork. m. Slaapk., 20 p.m., of 2 Gem. Voork. m. Slaapk., 25 per maand, 1 Sept. No. 33. Gem. voork. en slaapk. met kost en bed., 40 p. m., terstond. Bange Veerstraat. No. 11. Gem. Kamers, ƒ20 p. m., terst. Leidschestraat. No. 7. Gem. Benedenvoork. met kost en be diening, 30 p. m., terstond. No. 39. Huis m. tuin, 4 k., ƒ20 p.m., tst. Leidsehevaart. No. 142. Huis m. tuin, 500 p. j., terst. -ï Leliestraat. No. 23. Huis met, tuin, ƒ3.25 p. w., terst. Magdalenastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Maarten Heemskerkstraat. No. 3zw. Huis m. tuin, 180 p. j., terst. Maarten Spiesstraat. Een ruime Schuur en Zolder, vooral dienstig voor bloembollen. Nieuwe Gracht. No. 54. Hnis met tuin, ƒ450 p. j., terst. Nieuw Heiligland. No. 10. Aehterk. en ged.zolder, ƒ1 25p.w.,tst. Nieuwe Kruisstraat. No. 24. Kamer, ƒ1,per week, terstond. Oranjeboomslaan. No. 91. Bovenhuis, ƒ1.75 p. w., terst. Oranjeboomstraat. No. 19. Huis m. 2 k., 1,40 p. w., terstond. Oranjestraat. No. 9. Huis m. tuintje, ƒ300 p. j., Nov. Oude Groenmarkt. No. 24. Bovenhuis, 275 per jaar, terst. No. 24. Gem. Kamers, ƒ24 p. m., terst. Raamvest. No. 45. Huis met Tuin, ƒ625 p. j., Nov. No. 53. 2 Gem. Kamers, ƒ28, 25 en ƒ18 per maand, September. Ripperdastraat. No. 8. Huis m. Tuin, 7 k, ƒ450p. j.,terst. Ruyehaverstraat. No. 20rd. Gem. zit- en slaapk., 20 of ƒ40 per maand, terstond. Schagchelstraat. No. 16. Vrij slaapkamertje, 10 p.m terst. Schcotersingel. No. 9. Huis m. tuin, 10 k., ƒ850 p.j. terst. No. 33rd. Bovenhuis, ƒ225 per jaar, terst. No. 39zw. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., tst. Smedestraat. No. 24rood. Bovenwoning ƒ225 p. jaar terst. No. 41. Groot Winkelhuis, ƒ500 p.j., Oct. Sophiastraat. No. 6zw. Gem. Zijkamer, ƒ12 p.m., terst. No. 8. Benedenhuis, ƒ250 p. j., terst. No. 53. Gem. Kamer met alcoof en kost, ƒ40 p. m., tst. Spaarndam. No. 111. Winkelhuis met vergunning, 2.25 per week, October. Spaarne. No. 26. Ongem. Bovenkamers, 14 p.m., tst. No. 78rd. Bovenhuis, ƒ300 per jaar, terst. Spaarnwouderstraat. No. 65. Bovenvoorkamer, 1,p. w., terst. Verl. Frans Halsstraat. No. 2rd. Bovenhuis, 250 p. j., terstond. V oorzor gstraat. No. 44b. Huis met tuintje, 2,25 p.w., tst. Wagenweg. No. 9. Bovenhuis, ƒ300 p. j., terst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, 4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Zit- en Slaapkamer, met kost en bediening, 40 p. m., terstond. Wilsonsplein. No. 71. Bovenvoork. m. keuken en zolder, 1.75 p. w., terstond. Wijde Geldeloozepad. No. 35. Gem. Voorkamer, ƒ1.p.w., terst. No. 35. Gem. Huis, 4.— p. w., terstond. Zuider Buitenspaarne. No. 8. Bovenwoning, ƒ200 p. j., terstond. Zuider Schoolsteeg. No. 5. Bovenhuis, 2.25 per week, terst. Zijlstraat, No. 14rd. Gem. Kamers m. kost, ƒ30 p. m. No. 30boven. Gem. Kamer m. kost, 25 per maand, terstond. No. 95. Wijnkelder, 40 per jaar, terstond. Bij H. J. GEIJL JCz., firma Martens Zoon Een Huis met tuin, Ged. Oude Gracht No. 120, ƒ500 per jaar, 1 Mei 1891. Bij J. W. VELDHEER, Ged. Oudegracht 41, te koop: Een groot terrein, zeer geschikt om te bebouwen; groot ongeveer 400 centiaren gelegen op de Gedempte Oudegracht, dus in het midden der stad. Te Huur bij de Architecten A. en J. A. G. VAN DER STEÜR. Een bovenhuis, vrije opgang, 5 kamers, keuken, kelder, dienstbodenkamer, zolder en verdere gemakken. Gelegen op een der drukste standen. Huurprijs ƒ375. Een huis met tuin, 10 kamers, keuken, zolder, dienstboden- en badkamer. Nieuwe- graeht. Huurprijs 900. Een huis met tuin, 9 kamers, keuken, zol der, dienstboden-, bad- en provisiekamer. Wilhelminastraat. Huurprijs ƒ750. Bij P- DE LUGT, Timmerman, Oranjestraat 27. Een Huis met tuin, kelder, waterleiding enz, op netten stand. Huurprijs ƒ400. Te aanvaarden 1 November 1891. Te Huur bij den ArchitectD.STORM, Sehotersingel 15. Een flink soliede Heerenhuis met 10 kamers en tuin. Gelegen op een der prachtigste stan den. Huurprijs ƒ800 'sjaars, dadelijk of later te aanvaarden. Een Burgerhuis met 5 kamers en tuintje, tegen November e.k. Huurprijs ƒ300. Eene vreeselijke overstrooming heeft de Spaansche provincie Toledo getroffen. Langs de oevers van de Amargnillo-rivier zijn alle steden en dorpen overstroomd tot op eene hoogte van twee tot zes voet. Men schat het getal der bij de ramp ver ongelukten op tweeduizend. In een huis der stad Consuegra werden acht en twintig lijken gevonden. Door de koningin regentes is vijftigdui zend en door de regeering een half milli- oen pesetas beschikbaar gesteld om in den eersten nood te voorzien, terwijl allerwege in Spanje inschrijvingen tot dit doel zijn geopend. Het stoffelijk overschot van den ex- president der Fransche republiek, de heer Jules Grevy, heeft Woensdag op staatkos- ten plaats gehad te Mont-Sous-Vaudrey in tegenwoordigheid van vele autoriteiten en officieele vertegenwoordigers. Men wist, dat de heer Grevy zeer zuinig was, daarom valt zijne nalatenschap niet mee; zij wordt geschat op zeven en een halfmillioen francs. Er liepen geruchten, dat de Engel- schen het Turksche eilandje Sigri bezet, of liever er troepen en geschut aan wal gebracht en het eiland met torpedo's om ringd hadden. Als het geval had plaats gehad, zou er heel wat over te doen kunnen komen, maar terwijl men meent, dat hier hoogstens sprake kan zijn van eene oefe- ningstocht, wordt ook beweert, dat het ge heel een verzinsel is van beursmannen, met het doel om de Russissche leening te druk ken. Het is trouwens ook niet waarschijn lijk, dat, de Eugelschen tot zulk een oor logsdaad zouden overgaan te midden van blakenden vrede. In China staat het er met de vervolging der vreemdelingen ook niet goed voor, zelfs zóó, dat een optreden der vreemde mogendheden langs de kusten te wachten is. Het zal wel om te beginnen eene de monstratie zijn tegenover de regeering, die niet in staat blijkt de vreemdelingen te beschermen, maar de Chineezen zullen be grijpen, dat het wel eens ernst kon wor den en daarom hebben dan ook de ge westelijke gouverneurs verscherpte orders ontvangen op de bescherming van vreem delingen. Zeer tegenstrijdige berichten komen in omtrent het lot van den ex-president van Chili. Eerst, heette hetBalmaceda is op zijne vlucht door een muilezeldrijver in het gebergte vermoord, toeq, hij is in leven, maar houdt zich schuil in een der groote steden, nu weer wordt medegedeeld, dat de vluchteling als matroos gekleed te Callao, Peru, is aangekomen en dat dit niet anders heeft kunnen plaats hebben dan door hulp van den Amerikaanschen ad miraal. In Rusland bestaan nog wette lijke voorschriften betreffende het opbe- waren van graan in goede jaren, ten ein de in jaren van gebrek te kunnen bij springen waar dit noodig is. In een over groot deel van Rusland worden die voor schriften echter niet nageleefd en ontbre ken zelfs de hiertoe noodige magazijnen. Slechts in de Oostzee provincies, waar de bevolking van Duitschen bloede is bestaan de graanmagazijnen met den be paalden voorraad. De gouverneur van Lijfland heeft de regeering medegedeeld, dat zijn voorraad bestaat uit twee mil- lioen pud graan, waarvan hij een mil- lioen voor zijn gewest noodig heeft, ter wijl hij de andere helft wil afstaan, on der voorwaarde later evenveel graan in natura te kunnen terug ontvangen. Inmiddels staan de zaken voor den klei nen Russischen boer zeer hachelijk, aan gezien hij wel koren kan verkrijgen, als hij maar geld heeft, en dit bezit hij niet. De openbare weldadigheid zal hem dus tot den volgenden oogst voor den hon gerdood moeten behoeden. In dit opzicht kon ook veel anders zijn, als de boer spaarzaam was, maar, geen geld gewoon, druipt het hem als 't ware door de vingers en houdt hij geen rekening met de toe komst. De geestelijkheid heeft in deze ook al iets gedaanzij heeft in de Petersburg- sche Kazankerk groote zakken laten plaat sen om daarin de overschotten der maal tijden van meer gegoeden te ontvangen. Dit smakelijk allegaartje wordt dan naar de noodlijdende districten gezonden en verdeeld. Een niet alledaagsch concert had dezer dagen te Parijs plaats. In de Petite Roquette, de gevangenis voor jeugdige veroordeelden, traden voor dit ongewone auditorium op Mounet-Sully van het The atre Francais, die voordrachten hield, en Melchissédec van de opera, die eenige aria's zong. Het was echter niet voor de eerste maal dat in La Roquette zulk een soiree plaats vond. Reeds tweemalen gebeurde dit en ontving men het bewijs, dat zulk een avond nitstekend werkte op de jeugdige, voor indrukken zoo vatbare gemoederen. In den toestand van koningin Eli sabeth van Roemenië, die nog altijd te Venetië aan het ziekbed gekluisterd is, moet een gunstige verandering zijn geko men. Wel is zij nog zeer zwak, maar de pijnen aan den hals en in de beenen zijn minder. De Duitsche keizer heeft te Erfurt op het parade-diné weer een van die din gen gezegd, die hij, van zijn standpunt gezien, liever mocht zwijgen. In zijne toespraak zeide de keizer: „Hier te Erfurt ie een ernstig pnnt in de Pruisische geschiedenis. Op deze plaats heeft de Corsikaansche parvenu ons ten diepste vernederd, afschuwelijk geschand vlekt, maar van hier uit ging in 1813 ook de straal der wraak, die hem ver pletterde." Nu vraagt men, en niet ten on rechte, of de keizer, zijne te begrijpen antipathie tegen Napoleon daargelaten, volstrekt geen oog en hart heeft voor de buitengewone veldheerstalenten van den „parvenu," voor zijn geestdrift voor al les wat dienen kon, om het Frankrijk zijner dagen te doen zijn de alles over- heerschende macht in het Europa van zijnen tijd. Het is dus eenigermate vreemd den inderdaad grooten krijgskundige te hooren miskennen door een jong man, zelf op en d' op soldaat, doch die van krijgskundig inzicht en de praktijk nog big ken moet geven. De gemoederen zijn te Winterswijk in spanning omtrent den staat der zaken van den oud-notaris Dericks, welke inboedel in liquidatie is. Zooals men zich herinnert, had deze ambtenaar zich sedert Juli uit de zaken terug getrokken, na gedurende tal van jaren het vertrouwen van velen bezeten te hebben. Spoedig liepen geruch ten, dat de zaken niet goed stonden. Deze geruchten schijnen bewaarheid te zullen worden, althans heeft een heer, wien de vereffening was opgedragen, na eene op neming der boeken, voor de regeling be dankt en zijn twee rechtsgeleerden te werk gesteld. Eenige crediteuren hebben thans gerechtelijke opvraag van rentebetaling doen plaats hebben, waardoor de zaak nu bij de rechtbank in behandeling komt. Men verwacht een vonnis waarbij de gewezen notaris, die zich voorloopig in 't buiten land bevindt, in staat van kennelijk on vermogen verklaard wordt. Verschillende personen moeten voor groote bedragen in de zaak betrokken zijn, terwijl de omstan digheden ook wel tot ongerustheid aan leiding geven. HAARLEM, 18 September 1891. Naar men verneemt, zal de verza meling Gladiolusop 12 September j.l. door de firma P. H. Krelage en Zoon alhier op de tentoonstelling der Neder- landsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde in Natura Artis Magistra in gezonden en daar met de voor zulke ver zameling hoogst mogelijke onderscheiding bekroond, nog gedurende deze week ter bezichtiging worden gesteld in den win tertuin der genoemde firma aan den Klei nen Houtweg. De verzameling Gladiolus is geschiedkundig gerangschikt, zoodat men een overzicht heeft, hoe in het win nen van nieuwe verscheidenheden in den loop der jaren hoe langer hoe meer voor uitgang is waar te nemen tot de grootst mogelijke volmaaktheid in den laatsten tijd werd bereikt. Ook zijn in den winter tuin tevens tentoongesteld een aantal Gla diolus, Gloxinias en andere planten, die 12 September afzonderlijk als nieuwighe den werden bekroond. Na eene zeer kortstondige ziekte overleed den 16en September te dezer stede de heer A. J. Beynes, deelgenoot in de bekende Koninklijke rijtuigfabriek van J. J. Beynes. Met zijn vroeger ont slapen broeder den heer J. J. Beynes heeft hij met on vermoeiden ijver en op talentvolle wijze gearbeid om gemelde nijverheidsinrichting tot Btand te bren gen en haar den bloei te doen bereiken welken zij tegenwoordig geniet. De heer Beynes bereikte den leeftijd van ruim vier en zeventig jaren. Bij de Donderdag gehouden aanbeste ding van de levering van fourages ten dien ste van het garnizoen alhier gedurende het tijdvak van 1 November 1891 31 Oc tober 1892 was minste inschrijver J. van den Berg alhier alsvoor hooi 46 ets per 10 K.G., stroo 22% ets per 10 K. G., haver 851/2 ets per 10 K. G., zijnde per paard en per dag 64,5875 cents. Gedrukt bij DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1891 | | pagina 6