Onder de rubriek „TF. HUUR" worden voor onze abor.r.e'e gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit, Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. TB mrOTBL. Anegang. No. 1. Bovenhuis, 30 per maand, terst. No. 4. Gem. Kamer m. alk., ƒ20 p. m., terst. No. 19. Gem Kamer m. alkoof, 10 p.m tst. No. 22. Gem. Voork. m. slaapk., ƒ25 p.mterst Baan. No. 19. Huis, ƒ400 per jaar, terstond. Bakenessergracht No. 24. Benedenwoning m. werkpl., 4 p. w No. 44. Pakhuis, ƒ2,p.w., terst. No. 51. Gem. Kamers, 28 per maand terst Bakkerstraat. Bovenwoning, 3,50 p. w. of ƒ15,25 p. m. Te bevr. Jansweg 37 of Warmoesstr. 10. Barrevoetstraat. No. 17rd. Gem. Voork. m. alk., ƒ30 p.m.. tst. Barteljorisstraat. No. 7. Gem. Kamer m. Alcoof, 20 p.m., terst. Botermarkt. No. 3. Gem. Zit- en Slaapk., 12 p.m., tst. Breestraat. No. 14. Gem. Bovenkamer met kost, 32 p.m., zonder kost 14 p. m. No. 14. Ruime Kelder, ƒ0,80 per week. Brouwersvaart. No. 144rd. Voorkamer, lp. w., gemeubi leerd 1.50 per week. Burgwal. No. 38. Voorkamer, ƒ1,25 p.w., terst. No. 42. Pakzolder, ƒ1.50 per week, terstond. Damstraat. No. 8. 2 Bovenhuizen, 225 eu 260 p. j.,tst. de Clercqstraat. No. 84. Huis m. tuin, ƒ180 per jaar,terst. Florapark. No. 25. Huis m. tuin, 630 p.j., Mei of later. Frankestraat. No. 9. Slaapk. m. kost en bed. ƒ25 p. m. terst. Gasthuissingel. No. 30zw. Gem. Benedenkamer met alcoof, kost en bed., 38 a ƒ40 p. m., tst. No. 38. Bovenhuis, ƒ300 p. j., Juni. Ged. Oude Gracht. No. 6. Huis, 8 kamers, ƒ550 p.j., terst. No. 75. Gem.kamer m. slaapk. 25 p.m., tst Ged. Voldersgraoht. No. 43a. Kamer met alcoof, ƒ12 p.m., des- verkiezende met kost. No. 53. Huis m. tuin, waterl., 325 p. j., Aug. Gortesteeg. No. 15. Bovenwoning, 1.50 p. w., terst. Gierstraat. No. 51. Zit- en Slaapk., ƒ25 p. m., terstond. No. 59. Gem. Kamers met kost en bed., 30 a ƒ35 p. m., terst. No. 71. Bovenvoorkamer, 1,25 p. w., terst. No. 78. Bovenhuis, ƒ160 per jaar, terst. Groot Heiligland. No. 59. Benedenhuis, 1.60 p. w.,terstond. Groote Houtstraat. No. 55. Gem. Kamer, 25 p. m., terstond. No. 65. Gem. Zit- en Slaapk. met alkoof, 30 p. m. tst. No. 136. Vrij Bovenhuis, ƒ400 p. j., terst. No. 143. Gem. Kamers, 25 p. m., terst. Heemstede. Heerenhuis, 450 per jaar, terstond. Te bevragen bij H. Tibbe. Heerensingel. No. 71c. Benedenwoning' ƒ2,p.w.,terst. Hooimarkt. No. 30. Gem. Kamer met kost, 25 p. m. Jansstraat. No. 5. 2 Gem. Kamers, 26 per maand, tst. No. 14. 2 Gem. Kamers, ƒ28 p. m., terst. No. 14. 2 Ongem. kamers, 15 p. m., terst. Jansweg No. 30. Gem. kamer m. k. eu bed., 6 p.w., tst Kampervest. No. 15a. Gem. Voork. m. alcoof, kost en bed., ƒ28 a ƒ30 p m. No. 23. Gem. Kamer m. bed., ƒ14 p.m., tst. No. 23. Gem. Kamer met kost en bed., ƒ32 per maand, terstond. K inderhuisstraat. No. 11. Pakhuis, ƒ1,50 per week, terst. No. 11a. Huisje, 2,05 per week, terstond. Klein Heiligland. No. 7. Kelder, voorz. van waterl., 0.75 p. w. No. 34. Kamer m. kost en bed 6 pw., tst Kleine Houtstraat. No. 5. Gem. Zit- en Slaapk. met bediening, ƒ20 per maand, Juni. No. 17. Slaapkamer m. kost, 6 p.w.,terst. No. 19. Gem. Slaapkamer, 6 p. mterst. No. 68. Kamers bekl. m gordijnen, 20 p.m., terstond. No. 74. Kelder, /1,25 p. w., terstond. No. 111. Kelder, ƒ1.25 per week, terstond. No. 132. 2 Gem. Kamers, 18 p. m., terst. Kleine Houtweg. No. 132. Gem. bovenkamers, 18 p.m., terst. Koksteeg. No. 14. Bovenachterk., ƒ2.— p. w„ terst. Koningstraat. No. 49. Winkelhuis, ƒ516 p j., terstond. No. 49. Bovenhuis, 25 p. m., terstond. No. 49. Gem. Slaapk. m. kost. 7 p. w., terst. No. 58. Gem. Kamers, 20 p. m., terst. Korte Heerenstraat. i No. 20. Huis met tuin, 300 p.j., terstond. Krom. No. 18. Voor- en Achterk., 1 p.w., terst. Kruisweg. No. 12. Benedenhuis m. tum, 280 p.j., Aug. No. 13. Gem. Voork. m. slaapk., 20 p.m., tst. No. 13.2 Gem. Voork. m. slaapk., ƒ27 p.m.,tst. No. 34nrd. Gem. Kamers m. of z. kost, 32 p. m., terst. No. 68b (hoek Parklaan). Huis met tuin, ƒ900 per jaar, Aug. Bange Bagijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Bange Heerenstraat. No. 14rd. Ongem. Kamer, 1.25 p. w. tst. Beid8chestraat. No. 2. Pakhuis en er naast gelegen werkpl., ƒ300 p. j., terstond. Beidschevaart. No. 142. Huis m. tuin, 500 p. j., terst. Beliestraat. No. 23. Huis met tuin, ƒ3.25 p. w., terst. Magdalonastraat. No. 4. Ben. winkelhuis ƒ3 p.w. terst. Meesterlo ttel aan, No. 33. Kamer met zolder, ƒ1,10 p. w., tst.. Nassaulaan. Erf, 175 per jaar, terstond. No. 68. Bovenhuis, ƒ200 p. j., terst. Nieuwe Gracht. No. 54. Hnis met tuin, ƒ450 p. j. terst. Oude Groenmarkt. No. 20. Huis m. tuin, /650 p.j., Juni. Pieter Kiesstraat. No. 1.2 Gem. Bovenk. en Zijkamer, 20 p. m. No. 29 en 31. Boven- en benedenwoningen, 250 per jaar, terstond. Raamgracht. No. 43. Gem. Kamer m. k. en inw., ƒ30 a 35 p. m., tst. Ridderstraat. No. 6. Benedenhuis, ƒ3 p. w., terst. Ripperdastraat. No. 8. Huis m. Tuin, 7 k., ƒ450p.j.,terst. No. 24. Gem. Kamers, ƒ18 a ƒ20 p. m., terst. No. 24. Slaapkamertje, a ƒ1.50 P- w- Ruyohaverstraat. No. 8rd. Gem. Kamer m. slaapk., kost en bediening, ƒ30 a 35 p.m., terst. No. 20rd. Gem. zit- en slaapk., 20 of 40 per maand, tersiond. No. 21. Huis, 235 per jaar, AugnstuB. Schagchelstraat. No. 16. Vrij slaapkamertje, 10 p.m terst. No. 36. Kost en inwoning met gebruik van vrij slaapkamertje, ƒ6 per week. Schootersiugel. No. 9. Huis m. tuin, 10 k., ƒ800 p.j. terst. No. 33rd. Bovenhuis, ƒ225 per jaar, terst. No. 39zw. Benedenhuis m. tuin, ƒ200 p. j., tst. No. 39rd Bovenhuis, ƒ225 p. j., terst. No. 115. Huis met tuin, 450 per jaar, tst. Schooterstraatweg. No. 30. Huis m. tuin, ƒ375 p. j., terstond. Smedestraat. No. 7. Gem. Kamer m. Slaapk., 20 p. m., Juni Sophiastraat. No. 6zw. Gcra. Zijkamer, ƒ12 p.m., terst. No. 8rd. Gem. kamer enafz. Slaapk., ƒ15 p.m., met pension 42 p. m., terst. No. 53. Gem. Kamer met alcoof en kost, ƒ40 p. m., tst. Stationsplein. No. 6. Huisje, ƒ1.25 per week, terstond. Tuchthuisstraat, No. 4. Gem. Voork. m. Alk., ƒ35 p.m.,tst. V oorzor gstraat. No. 44b. Huis met tuintje, 2,25 p.w., tst. Warmoesstraat. No. 11. Bovenhuis, ƒ4.00 p. w. terstond. No. 22. Gem. Zit- en Slaapkamer, met kost en bediening, 40 p. m., terstond. Wilsonsplein. No. 4rd. Bovenhuis, i3, 0 p. m., terst. Witte Heerensteeg, No. 9. Bovenhuis, ƒ3.50 p. w., terstond. No. 9. Bovenhuis, /3.50p. w., terst, Zuider Buitenspaarne. No. 8. Bovenwoning, 200 p. j., terstond, No. 100. Hnis met Tuin, 170 p.j., terst. No. 102. Huis met tuin, 170 p. j., terst. Zuiderstraat. 3 Beneden- of Winkelhuizen, a ƒ4,p. w. Zijdbaanslaan. No. 1. Huis met tuin, 1,85 p. w., terst. Zijlstraat, No. 30boven. Gem. Voork. en Slaapk., 25 per maand, terstond. No. 49. Gem. Kamers, ƒ30 per maand, tst. No. 95. Wijnkelder, 40 per jaar, terstond. Bij J. W. VELDHEER, Ged. Oudegraoht 41, te koop: Een groot terrein, zeer geschikt om te bebouwen; groot ongeveer 400 centiaren gelegen op de Gedempte Oodegracht, dus in net midden der stad. Te Huur bij de Architecten A. en J. A. G. VAN DER STEUR. Huizen met tuin aan den Zijlweg. bevat tende 8 en 9 kamers, keuken, kelder, bad en dienstbodenkamer, enz., Mei of eerder. Huis met tuin, Frans Halsstraat 9o. 14, bevattende 5 kamers, kelder, keuken, meiden kamer, enz. Huurprijs 425. Mei. Te H uur bij den Architect D. STORM, Sohofcersingel 15. Een flink soliede Heerenhuis met 10 kamers en tuin Gelegen op een der prachtigste stan den. Huurprijs ƒ800 'sjaars, dadelijk of later te aanvaarden. MEYER DYSERINCK. Te koop ot te huur een kapitaal Heeren huis met tuin, op het Spaarne No. 48. Te Huur te bevragen bij G P. J. BECCARB Een Heerenhuis, gelegen aan het Stations plein, huurprijs 425 per jaar. Met Mei te aanvaarden. Een Heerenhuis, gelegen aan den Jansweg, huurprijs 425 per jaar. Met Mei te aan vaarden. Een Villa, gelegen in het Florapark, huur prijs ƒ1400 per jaar. Een afgesloten terrein met loods, gelegen aan het Noorder-Spaarne, even voor Caié «de Kikkert." N ieu wsberichten. Te Dresden heeft men in den laat- sten tijd herhaaldelijk beproeft! het gebonw van bet kaotongerecht in de asoh te leg gen. Gearresteerd is de kantonrechter dr. Töppelmann, onder beschuldiging een tes tament verduisterd en beproefd te hebben het gerechtsgebouw in brand te steken ten einde alle mogelijke bewijzen voor zijne scbnld te vernietigen. Te Nizza heeft onlangs een zg. „ster ke man" twee personen, die hem besto len hadden en die hem op straat ontmoet te tegelijk ieder in eene hand naar het politie bureau gedragen. De politie agenten liet hij achteraan loopen. Niettegenstaande de soherpe controle verschijnen toch van tijd tot tijd in Ras- land revolutionaire blaadjes, die per post of door particulieren aan de adressen be zorgd worden. Aanstoking tot opruiing en erger vormen den grondslag van deze lectuur. In een ervan wordt den boeren onder het oog gebracht dat de keizer „de czaar der edellieden, maar niet de czaar der moeschiks" is en dat de hongerigen zich vergissen, wanneer zij denken dat hij hen zal helpen. Het geld, dat zij heb ben ontvangen, kwam uit de middelen der provincie en zg moeten het terugbetalen. De regeering zon geen cent voor de boe ren over hebben, indien zg niet vreesde, dat de hongerigen hnn geduld zouden ver liezen en de ambtenaren van don ezaar doodslaan. Hoe de regeering handolt tegen over deze laatste aantijgingen, die gemak kelijk weerlegd kunnen worden, is nog niet gebleken. Den eersten kassier van het ban kiershuis Rothschild, die zooals men weet met een aanzienlijk bedrag aan den loop is gegaan, was men al heel spoedig op het spoor gekomen. Hg is te Ramleh in Egypte aangehouden, in gezelschap van eene dame en nog in het bezit van eea half millioen mark. Den 23 April was hg onder een vreem den naam te Suez gearriveerd en was, na dikwijls van logement veranderd te heb ben te Ramleh gekomen. Toen men kwam om hem gevangen te nemen poogde hg zich met een revolver te verdedigen, doch werd spoedig overmand. In het begin der vorige week stelde aan het station van Fnente Palmera (Ecijs, Andalusië) iemand, uit een trein stappende die er even stil hield, een doos ter hand met een open brief, meldende, dat het een geschenk voor hem wae, stapte weer in en de trein reed weg. De doos openma kende, vond de chef er een pasgeboren kind in, met zeer fijn linnen gekleed. Luid keels gaf de man zijne ergernis te kennen over de kool, die men hem gestoofd had Een wisselwachter, die geen kinderen had bood aan, het wicht tot zich te nemen en bracht bet aan zijne vronw, die het met groote blgdschap ontving. Toen zij het kindje uitkleedde, gleed een stuk papier op den grond, waarop de woorden: „Die dit kind aanneemt zal gelukkig zijn." Het papier werd gevolgd door een menigte banknoten tot eene gezamelijke waarde van ruim ƒ60.000. Dit hoorende, verlangde de chef het kind terng; de wisselwachter weigerde en nn is de zaak voor den reohter. I In het Hyde-Park te Londen is volgens de N. R. Ct. Zondag eene anarchistische I meeting gebonden tot protest tegen de I vervolging der Commonweal. Nadat een paar anarchisten op de gebruikelijke wijze hadden geraaskald, had een zekere Bac- kert den moed om de tribune te beklim men en heftig tegen de anarchisten los te bulderen. Onder herhaalde hevige in terrupties hunnerzijds verklaarde Backert dat deze zoogenaamde anarchisten het uit vaagsel der aarde zijn,, en riep hg alle werkelijke arbeiders op,, om dergelijk ge spuis weg te vagen. Hg stelde eene motie voor tot brandmerking van de anarchie welke de overgroote meerderheid der aan wezigen verwierp. Daarop verlangde Bac kert dat allen, die zijn voor het doen in de lacht vliegen van huizen en het ver moorden van. onschuldige menschen, hunne vingers moesten opstegen, welk voorstel door de anarchisten met gejoaw werd begroet. De prefect van Politie te St. Peters burg is gsvaarlij k ziek. Volgens vertrouw bare berichten zon hg vergittigd zijn door een complot dat hem niet genegen was. Ook verhaalt men dat hiji zich metvita- line heeft willen inspuiten, waarbij hij eene onzindelijke spuit gebruikt en een ader doorstoken zon hebben, tengevolge waarvan er „kondvnnr" ontstaan is. De fabrikant Baare, tegen wien indertijd door den redacteur Pas3angel beschuldigingen waren ingebracht wegens knoeierijen bij levering van spoorweg- rails-en die herhaaldelijk verlangd had, dat zijne zaak gerechtelijk onderzocht zon worden, zal zijn verlangen thans bevredigd ziea. De officier van jnstitie te Essen heeft nh. tegen hem eene ver volging wegsns meineed ingesteld. Het plan om het keizerlijk paleis te-Berlgn door middel van. een vijver, waar toe een gedeelte van de Spree zon gebe zigd worden met Potsdam te verbinden, waardoor het keizerlijk jacht het traject tusschen beide paleizen zon kunnen maken en tevens het paleis een waardiger aanzien zon verkrijgen, is volgens keizerlijk be vel builen werking gesteld.. Men had na melijk het doel de kosten van dit groote werk te dekken door eene loterij, waar tegen. een grooten tegenzin bestond, terwijl een gedeelte van de Spree er door aan den pnblieken dienst zon onttrokken wor den, en bovendien de kosten zeer hoog waren. Door het vervallen der nisnwe plannen is er voor de Berlijners aan heel wat ergernis een eind» gemaakt. Omtrent de vierhonderd en vijftig dui zend geweren, vervaardigd door de wae penfabriek Lowe (Do. welke volgens d- geruckten niet bruikbaar zonden aijn, ome dat bet staal voor de loopen niet van d— bepaalde kwaliteit zon zijn, heeft de re- geeriog aan al de praatjes een einde ge-, maakt, door te verklaren, dat genoemd, staal door de koninklijke wapenfabriek zelve geleverd was, maar ook, dat er aan de geweren, na anderhalf jaar in gebrnik geweest te zijn, zioh geen bijzondere ge breken vertoonden. Te Chicago is op S3 jarigen leeftyd overleden James Grondie, bouwmeester van de llogil Jfïlliamhet eerste stoomschip dat den Atlantischeu, Oceaan is overge stoken. Dit gebeurde in 1833, en de reis was van Pietou op de kust van Nieuw- Sehotland (Canada) naar Gravesend. De minister van binnenlandsche za ken beeft afwijzend beschikt op het ver zoekschrift van mevronw A.J.Campbell, om vergunning tot oprichting van een ge sticht voor vijftig krankzinnige vrouwen op het buitenverblijf Knapenlurg te Heem stede. De reden voor deze weigering zijndat bij het opriohten van een gesticht voor vijftig krankzinnigen op zoodanig beperkt terrein als adressante zich voorstelde, gelegen te midden en zeer nabij an dere bebouwde en bewoonde perceeleD, en bovendien onmiddellijk aan een veel gebruikten openbaren Btraatweg, geen zoo danige waarborgen voor eene behoorlijke krankzinnigen-verpleging knnnen gegeven worden, als waarvan eene vergnnnning tot oprichting van een krankzinnigengesticht afhankelijk behoort te zijn. Gedrukt bü DE ERVEN LOOSJE8. te Haarlem.

Haarlemsch Advertentieblad | 1892 | | pagina 6