HAARLEM, 17 Juni 1892. Het Bestnnr der Haarlemsche Kook school gaf dezer dagen haar Jaarverslag voor de jaren 1890-91 en 1891-92. Nadat het Nut en het doel van zulk eene Inrichting is uiteengezet en gewezen was op de moeielijkheid om een geschikt lokaal en eene geschikte directrice te vin den, volgt een overzicht der geldmiddelen. Aan giften en jaarlijksche contributiën werd ontvangen reep. 474 en 644.50 en het eerste dienstjaar sloot met een batig saldo. Volgens het Verslag over het jaar 1891-92 verklaart het bestuur dat de verwachtingen niet zijn teleurgesteld. Met erkentelijkheid wordt gewag ge maakt van de gift van H. K. H. de Groot hertogin van Saksen, ten bedrage van ƒ100. Het onderwijs werd gevolgd door 57 dames en 32 dienstboden, terwijl bovendien 57 privaatlessen gegeven werden. De aanvragen om spijzen van de Kook school namen steeds toe. Het tweede dienstjaar sluit met een tekort, voortspruitende uit de onkosten voor in richting, welke het bestuur meende te dekken uit eene bijdrage van de Maatschap pij van Nijverheid, welke echter niet is toegestaan, evenmin als eene subsidie van gemeentewege en van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Toch zal de les aan kinderen uit de volksklasse voortgang hebben, hoewel de ze, wanneer de ongunstige toestand der geldmiddelen voortduurt, het eerst zal moeten opgeheven worden. De Kookschool blijft hierom dringend den steun vragen van alle ingezetenen. De Directrice en het overige personeel gaven alle reden tot tevredenheid. Op het buitenverblijf Weeterhout" aan den Wagenweg, van Mevrouw Visser van Hazerswoude, wordt Zaterdag een ba zaar geopend ten voordeele van de nieuwe kerk der Doopsgezinden te Enkbuizen, wel ke gemeente niet in staat is door eigen middelen in den geheelen kerkbouw te voorzien. Op de meest onbekrompen wijze heeft mevrouw Visser een deel van haar schoone hniten tot genoemd doel laten inrichten en het is in de eerste plaats het hoofdgebouw der bazaar, dat door smaakvolle inrichting zeer de aandacht waardig is. Verschillende zoogenaamde vermakelijkheden als thee-, bloemen- en champagnetentjes, bascule en vischvijver zijn aangebracht, natuurlijk om ervan te laten gebruik maken tegen betaling, maar door de goede zorgen van Mevrouw Visser zal gewaakt worden tegen opdrijving der prijzen, terwijl ook de toe gang vrij is. De bazaar zal geopend zijn Zaterdag des namiddags van twee tot zes uur. Zondag namiddag te twee uur wordt weer toe- gaDg verleend tot zoolang er dien dag koopers blijven, als wanneer de bazaar ge sloten wordt. Wij deelden reeds mede, dat door den heer E. von Saher in het Museum van Kunstnijverheid eeu cursus zal gegeven worden in stijl en ornementleer voor de beoefenaars der verschillende ambachten, die proeven van bekwaamheid wenschen af te leggen ter verkrijging van een di ploma als meester of gezeldeze lessen kunnen ook worden bijgewoond door hen die niet voornemens zijn genoemde proe ven van bekwaamheid afteleggen. De cursus is kosteloos en zal vermoe delijk in de maanden Juli en Augustus en zoo noodig in September, Woensdags avonds na zeven uur gegeven worden. Zij die dezen cursus wenschen te vol gen kunnen zioh daartoe eiken dag tus- schen 10 en 4 uur voor 1 Juli aanmel den bij den custos van het Museum van Kunstnijverheid. Naar wij vernemen werd Dinsdag avond in eene druk bezochte ledenvergadering van de Vereeniging van lodustrieelen en Koop lieden betreffende Bouwkunde en aanver wante vakken alhier, de gaskwestie ter sprake gebracht en werd na eene levendige discussie, waaruit bleek, dat onder de leden weinig sympathie voor den verlenging der concessie aan de Imperial Gas association te vinden was, met nagenoeg algemeene stemmen de navolgende motie aangenomen Da vereeniging is over het algemeen - van oordeel, dat het niet wenschelijk ge acht moet worden thans het contract met de Imperial continental gas-association te vernieuwen. A. s. Zondag zal in de concertzaal van de sociëteit „de Kroon de Nationa le Wedstrijd voor Mannen-Kwartetten plaats hebben, uitgeschreven door het kwartet „Loreley" alhier. De deelneming is, wat het aantal en het gehalte der kwartetten betreft, van dien aard, dat de bijwoning van den wed strijd den liefhebbers van mannenzang veilig mag worden aanbevolen. Zondag middag treden niet minder dan twaalf kwartetten op (afd. A.) elk met twee vrije nommers, terwijl des avonds zich vijf kwartetten zullen doen hooren (afd B.) met één vrij nommer en een verplicht koor: „Hoop" woorden van Dr. J. Wap, muziek van den heer W. H. C. Schmöl- ling. Bovendien moet na afloop van den wedstrijd in laatstgenoemde afdeeling ge kampt worden om den Eere-Prijs door de eerste en tweede prijswinners uit de beide afdeelicgen. Deze Eere-Prijs bestaat uit vier bokalen met zilveren voet en is aangeboden door den Eere Voorzitter van het concours, den heer Ed. de Lanoy. De Jury bestaat uit de heeren:N. H. Andriesen, Richard Hol, Joh. Messchaert, W. Robert en W. H. C. Schmölling. Het kwartet „Loreley", met zijn be kwamen en beminnelijken directeur de heer Schmölling, maakte zich in den loop van zijn zes-jarigbestaan het kwartet werd opgericht 2 Juni 1886 vele vrienden. Waar een lied noodig was tot aanvulling van een of ander feestprogramma, behoefde men slechts bij „Loreley" aan te kloppen was er in een kleinen kring behoefte aan eene muzikale bij.lrage, men vond de heeren gereed te doen wat in hun vermogen was wij herinneren alleen maar aan de feest avonden van den „Volksbond". De inge nomenheid met „Loreley" verloochende zich bij de organisatie van het concours niet. Van vele zijden ontving het blijken van belangstelling. Feestgaven en medailles werden aan geboden door de Koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap", de afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst, de Letterlievende Vereeniging „Cremer", de Gijmnastiek- vereeniging „Sparta", den heer Fr. Lief- tink, Lid der Tweede Kamer en den heer A. H. Soet mulder. Ongetwijfeld zal die ingenomenheid op nieuw blijken door een druk bezoek bij den eigenaardigen strijd, welke Zondag door de zonen van het lied in de „Kroon" gestreden zal worden. Het 21e Jaarverslag van de Ver eeniging voor ziekenverpleging te Haarlem bevat de volgende bijzonderheden. Ten opzichte van de Verpleegsters had den eenige mutatiën plaats. Door toewijding en nauwkeurige plichts betrachting hadden zij de voldoening, dat hare hulp zoowel door de families als door de patiënten zeer gewaardeerd werd. Het Bestuur ontving 218 aanvragen om verplegingaan 39 binnen en 53 bui ten Haarlem kon niet voldaan worden. Aan 126 zieken werd hulp verleend, 13 behoeftige zieken werden gratis verpleegd. Het getal verplegingsdagen bedroeg 3504, zijnde 272 meer dan een jaar vroe ger. Uitgereikt werden 1970 porties soep, 7018 eieren en 1425 Liter melk. Behalve eenige geschenken aan eieren ontving het Bestuur een wagentje in bruik leen en eenig oud linnen, terwijl voor het magazijn eenige benoodigdheden werden aangekocht. Benevens de jaarlijksche giften werd de Vereeniging verrast met de toe zegging van een legaat, groot f 500. Zes nieuwe leden tradeti toe, doch door overlijden of vertrek verloor de Vereeniging 25 leden, waardoor een geldelijk verlies van 50 geleden werd. De verpleegsters ontvingen gratis geneeskundige hulp van Dr. Fyan, terwijl de Heeren Begemann en Sneltjes de benoodigde medicijnen lever den tegen zeer geringen prijs. Het bestuur bestaat uit: Mevrouw Post ma-Verburg, Presidente; Mejuffrouw Reinwand, Directrice der spijs- uitdeelingMevrouw Bosscha-Kerkhoven, MagazijnmeesteresseMevrouw Everwijkn Lange, PenningmeesteresseMejuffrouw H. W van Lennep, Adj. Penningmeesteres se; Mejuffrouw J. von Reeken, Secretaresse Dr. C. G. von Reeken, Dr, S. Fyan en Dr. C. A. L. RöJelstürtz. De rekening sluit met een klein voor- deelig saldo. -- Met de opruiming van het stuk ves tingmuur in het Zuider-Buiten Spaarne, dat daar voor de scheepvaart gevaarlijk zit, is een begin gemaakt. De duikers zijn druk in de weer de losgewerkte stukken naar boven te brengen en hnn afdalen in de wateren lokt vele kijkers. Bij de aanbesteding voor het bouwen van eene eerste tussohenschool aan de Park- laan, bewaarderswoning en het leveren der schoolmeubelen is aannemer voor het eerste perceel G. P. J. Beccari voor/44190en het tweede perceel voor f 4090. Voor het derde pwceel is aannemer G. Hulsebosch voor f 1460. Naar wij vernemen heeft onze stad genoot, den Heer J. *W. H. Huykman, op 16 Juni met goed gevolg het tweede natuurkundig examen afgelegd aan de Uni versiteit te Amsterdam. Gisteren morgen omstreeks 91/2 uur is een onbestuurde en met een paard be spannen chais, van een buitenverblijf on der Heemstede af op hol geraakt en heeft alhier door de Groote Houtstraat rennen de, een boodschap wagen stuk, en een stee- nenpaal op de hoek van die straat en de Ged. Oude Gracht geheel afgereden. Bij genoemde Gracht is het paard gevallen en gegrepen. De chais is stukgeslagen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gevallen. In den laten avond van Woensdag heeft bij eene vechtpartij tusschen twee personen aan de brouwersvaart, zekere G. zijn tegenpartij eene belangrijke verwon ding met een mes aan den linkerarm toe gebracht. Door de politie alhier is aangehou den Cornelia Boers, op 30 Mei 1.1. ont vlucht uit de Rijks-werkinrichting Veen- huizen en waarvoor bij in het algemeen Poltieblad stond gesignaleerd, Bij de Godsdienstoefeningen der Ne- derdnitsch Gereformeerde Kerk (doleeren- de) zal op Zondag 19 Juni 1892, in de Noorderkerk optreden des voormiddags ten 10 ure en des namiddags ten 6 ure, Ds. J. Langhout. „Weldadigheid naar Vermogen". Bij het Bestuur der Vereeuiging hebben ziet de volgende personen voor werk aangemeld: 34 voor werkvrouw. 4 voor waschvrouw. 1 voor wasckvrouw van gordijnen. 1 voor nachtwaakster. 1 voor noodhulp. 22 voor schoonmaakster. 15 voor naaister. 1 voor costuumnaaister. 1 voor naaiwerk aan huis. 1 voor versttlwerk. 1 voor wasch aan huiss 1 voor huishoudster. 1 voor kookster. 1 voor mangelwerk. voor oppasser. 9 voor loopwerk. 2 voor sjouwerman. 2 voor schilder. 1 voor stoelenmatter. 1 voor zadelmaker. 1 voor loodgieter of koperslager. 1 voor zinkwerker. 1 voor goudsmid. 2 voor koetsier, k voor portier. k voor boekdrukker. 3 voor breiwerk. 3 voor hakkersknecht, k voor huisknecht, k voor bloemistknecht, k voor schrijfwerk. 3 voor winkelbediende. 4 voor pakhuisknecht. 2 voor schoenmaker, k voor kleermaker. 3 voor kantoorlooper. 1 voor kautoorwerk. 1 voor colportage. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaandt aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Admininistra- teur, bureau Doelen. 1st HGEliLIJKE STANII. ONDERTROUWD. 10 Juni. J. W. Goeden en C. A. van Gaart— 15 Juni. W. J. Korte en W. Felder. J. D. Karstens en T. Bruin. L. A. Metz en P. C. van den Berg. Jde Lange en JMvan de Grootepoort. J. Jansen en J. M. A. Kel derman. GETROUWD. 14- Juni. G. J. Verstege en S. C. M. V. Gerlb van Wijk. 15 Juni. H. Kuipers en G. van Eeden. A. Prins en F. de Boer. O. Wester en J. M. Mulders. G. "Veen en G. Smeenk. J. H. Weasels en E. Hendriks.IGJuni.J. Houtkamp en MM. van Goor. W. G. van Eijkern en C. Scellaart. GEBOORTEN. 9 Juni. J. M. Mudde geb. van Veenz. E. Hoogkamer geb. Brussel d. 10 Juni. A. M. de Nijs geb. Mans i. W. Cornelisse geb. van den Berg z. A. J. Hofstee geb. van Baareu d. K. van Brederode geb. London z. M. M. Dillemans geb. de Bel z. 11 Juni. J. Meijer geb. Martin z. N. Keetelaar geb. Sterk d. U. Roest geb. Evers z. P. Seubring geb Mi- cbel z. P. Hos geb. Elenbaas z. D. Pirets geb. Mulkens z. W. G. H. Peltenburg geb. van de Seijp z. 12 Juni. J. Mok geb. Nopol d. G. Uttenbros geb. Zwart z. C. M. de Ridder geb. de Vries z. J. C. Hoogstraten geb. Dee z. G. A. Weidijk geb. Prins z. A. G. E. Koning geb. Haitgers z. 13 Juni. H. M. de Haan geb. van Geilen z. W.C. Vermeer geb Verzeilberg d. C. P. Heemsr kerk geb. Vring z 14 Juni. M. C. Serné geb. de Jong z. -- A. Logmansgeb. Brugts z. ■J. P. Smits geb. Mallon d. 15 Juni. A.S. van Wort. geb. Wasteval d. 10 Juni. A. M. A. Leising gel). Engelman z. M. Peper geb. vanMeurs d. OVERLEDEN. 8 Juni C. van der Kuijl 6 m. z.Omvalspoort. 9 Juni. L Verputten 64 Hoogstraat. G. L. C. A van Rijn geb. Walraven 52j Plein. 10 Juni. A. Ploeg 10 j Keizerstraat. C. van Dam 51 j. KI. Houtstraat. C. Land GO j. Gr. Heiligland. 1Juni C.Hessels45 j. Gr. Heiligland. LP. Oolgaardt 11 m. z. Schoterweg. J. P. Kaptein 9 in. z. van Ma- rumstraat. A. F. van Kempen72j.KI. Hout straat. 13 Juui. B J. Veen 3 j. d. N. Gelde- loozepad. F. Hakvoort 43 j. L Boogaardstr. 14 Juni. C. J. de Ridder 2 dg z. Kinderhuis singel. 15 Juni. M. M. Ruijgrok geb.van der Berk 60 j. Zijlstraat. J. W. Boeree 8 m. d. Riviervischmarkt. Voorwerpen, gedrponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd dos Zondags), van 's middags 12 tot 2 ure voor da eigenaars terug te bekomen zijn. Een gouden dop cener flacon. Eene ivoren broche. Een wielband. Een muilkorf. Een zakmesje. Twee stuk ken ijzer, afkomstig van eene naaimachi ne. Eene broche. Een gouden pot loodhouder.Een lapje flanel. Twee hangsloten met sleutels. Een kinder schoentje. Een charivari eener ond-zil- veren vestketting. Een lederen cein tuur. Een hangslootje en twee sleutel tjes.Een zakboekje. Een ledige si garenkoker. Eenige sleutels. Terng te bekomen bij Juffrouw Mer- tens, Bakenessergracht no. 30, een grijs hondje. Idem bij Van Hnizen, Burgwal no. 20n, een glas van een lorgnet. Idem bij A. Schermer, Korte Lakenstraat, twee zilveren geldstukken. Idem bij J, C. Feije, Ravehngsteeg no. 13, een lam. Idem bij Gebroeders Muller, Nieuwe Raam straat no. '10, een wandelstok. Idem bij J. Koorman, Ravensteeg, uo. 13, een voorkmk van een wageq. In een der Tramwaggons achtergela ten Een nikkelen dames-horloge. VEEMARKT. 15 Juni 1892. Aangevoerd Prijs 17 Koeien f 145. 1 Stier 70.— 2 Pinken 60. 28 N. Kalveren 7.— 54 Schapen 16. 168 Lammeren 7.— 17 PaardeD. f 18Ö.- 65.- 12.- 21. 10.- KAASMARKT van 15 Juni 1892. Aang. en verk. 83 stapels, uitmakende 10752 kazen, wegende 19161 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogr. f 28. VEERTIENDE MUZIEKUITVOERING. in den Hout op Zondag 19 J uni des namid dags van 2i/o4 uur door het. Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nand-Kapelmeester C. P. W. KKIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch tic 1' opera le Prophéte. Meijerbeer. 2. Ouverture Les MartyrsDonizette. 3. Amorspfeil Polka....,Knobloch. 4. Grande Fantaisie Sur des motifs de P opera La Vie pour le CzarGlinka. 5Ouverture op Schuberts Liederen,Snppe. 6. Fruhlingskiuder WalzerWaldteufel. 7 Fantasie Sur des motifs de 1' ope rette La Vie parisienne Offenbach. Buiten-societeit „TROU MOET BLYCKEN". CONCERT op Zondag 19 Juni 1891 deo avonds ten S uur, te geven door het Stedelijk mu ziekkorps onder directie van den Luit. Kapel meester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Warriors Return MarschFaust. 2. Ouverture ZaubertlöteMozart. 3. Bei uns Z'Hans WalzerStrauss. 4Grosse Fantasie ans. der oper der (liegenden HollanderWagner. 5 Ouverture Le Barbier de Seville.Rossini. 6. Fantaisie de 1' opera 1' ombrc.Flotow. 7. Pilgerchor und Lied aus der AbendsternWagner. 8. Grande Fantaisie sur des motifs de opera 11 Trovatore.Verdi. ORGELBESPELING in de Groote- ol St. Bavokerk alhier op Dinsdag 21 Juni 1592, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fnga op den naam BachSchumann. 3. Sonate No. 5J. S. Bach. a. Allegro. b. Largo. c. Allegro. 2. Toonstuk No. 3Niels W. Gade. 4. Andante uit de 4e SymphoDie.Mendelssohn. 5Finale.

Haarlemsch Advertentieblad | 1892 | | pagina 2