FEDOEA DANSEN. DrasfaihMiMj «teri Inkomst O. M.H. Ambachtsschool Huisknecht advertentien. Wegens het bezoek der Ko ninginnen zullen Teyler s Museum en bibliotheek Vrijdag a.s. voor het pu bliek GESLOTEiN zijn „Ter verbreiding der waarheid" TOURNEE SARAH BERNHARDT; Samedi 24 Septembre 1892, M Wordt gevraagd Kenkenmeit DAGMEID, Een gevangene te Hamburg, die nog negen jaar voor de borst had, wilde van de verwarring aldaar gebruik maken om te ontkomen. Hij hield zich ziek, doch ontsnapte nit het ziekenhuis. Een dag later is hij opnienw aangehouden. In de Zaterdag gehonden vereenigde zitting van de beide Kamers der Staten- Generaal heeft de Min. van Binnenl. Zaken de tegenwoordige zitting in naam der Koningin gesloten. In zijne sluitings rede zeide de Min., dat in het afgeloopen tijdperk van voorbereiding gewichtige maatregelen tot stand kwamen, alstijde lijke hulp aan noodlijdende gemeenten, tijdelijke versterking der nationale militie en verbetering van het rijksbelasting stelsel, welk laatste ontwerp op verdere afdoening wacht. Twee treurige ongevallen hadden op en bij het Noordzeekanaal plaats. Bij de Hembrng viel de gehuwde knecht van een Urker botter door het overslaan van het zeil van boord en verdronk in het kanaal. Bij de fabriek „de Parel" viel een 23 jarig jongmensch van een Langedijker schnit in de Nanernasche vaart; eenige uren later werd zijn lijk opgehaald en naar Assendelft overgebracht. HAARLEM, 20 September 1892. De heer W. Verburg, eerste onder wijzer aan de Burgerschool (Klein Heilig land) alhier, is Zaterdag benoemd tot Hoofd der Opleidingsschool met uitgebreid leer plan te Enschedé. Mocht in dit blad, bij gelegenheid van de feestviering der Haarlemsche Bachvereeniging, met bijzondere ingeno menheid het orgelspel van onzen Btadge- noot, den heer Louis Hoog, besproken worden, thans is het aangenaam de goede meening omtrent diens talent bevestigd te zien door het succes, dat de heer Hoog zich in verschillende plaatsen van ons land weet te verwerven. Achtereenvolgens zijn door hem, in vereeniging met me juffrouw Cath. Ribbe, concerten gegeven te Utrecht, Hilversum en Alkmaar, waarbij een talrijk publiek zijn spel met belang stelling volgde en de plaatselijke bladen met veel lof over de uitvoering spraken. In de Alkmaarsche courant schrijft men o. a. van uiterst bevoegde zijde over het aldaar gegeven concert, wat den heer Hoog betreft, het volgende: „Woensdag, den 14den, had het door ons in een vorig nom- mer aangekondigd orgelconcert in de Groote Kerk plaats. Was de verwachting ten opzichte van den organist, den heer Louis Hoog van Haarlem, hoog gespan nen, de uitvoering heeft die verwachting niet beschaamd. Schier ieder nummer gaf ons den indrnk, dat deze begaafde musi- cus het rijke klavier volkomen in zijn macht heeft niet alleen, maar aan het orgel tonen weet te ontlokken, die mach tig aangrijpen. Wij zonden waarlijk niet weten, wat van dit deel van het pro gramma ons het meest heeft gesticht." De heer Hoog zal nog andere plaatsen, waarondei; Arnhem, bezoeken om er or gelconcerten te geven. Ook daarbij zij hem verder een even goed succes toege- wenscht. Maandag avond zeer laat verspreid de zich het bericht, dat het H.H.M.M. onze Koninginnen behaagd heeft aanstaan den Vrijdag gevolg te geven aan het voornemen om Haarlem te bezoeken. Reeds vroeg in den ochtend van Dins dag toonde eene meer dan gewone bedrij vigheid langs de straten, dat het der gemeentenaren goed deed het heuchelijk nieuws te mogen vernemen. Op de verschillende punten der stad stad werden de versieringswerkzaamheden weder opgevat, terwijl ook de gestaakte plannen van gemeentewege weder werden ter hand genomen. Het bekende programma, vastgesteld voor 7 September, blijft van kracht. Ter herinnering stippen wij de tijden aan waarop de Koninklijke stoet zich zal bevinden op de plaatsen welke door H.H. M.M. met een bezoek zullen vereerd worden. Aankomst 10.30. Aan het Raadhuis 10.50 tot 11.20. Groote kerk tot 11.35. Drukkerij en lettergieterij Joh. Enschedé en Zonen tot 12. Aan het Raadhuis 12.45. Fabriek van de firma Beijnes tot 3.10. Rijtoer langs Kleverlaan en Bloemendaal- schenweg en den Hout. Paviljoen te 4.30. Teylers Stichting 55.20. Vertrek te 5.30. Men deelt ons mede, dat de leerlingen der Volkszangschool van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen alsdan op 't perron zullen opgesteld zijn om H.H. M.M. een afscheidslied toe te zingen. Het lieve liedje, woorden van den Heer J. A. de Hoog, laten wij hier volgen. Zeer is het te wenBchen, dat de geestdrift van het publiek zich die oogenblikken als deze aardige ovatie gebracht wordt, zoo zal weten in te toornen, dat ook dit lief gedachte nummer van het programma vol komen tot zijn recht komt. Weest welkom, Vorstinnen 1 weest welkom nu hier 1 Ontvangt ook van Haarlem den groet 1 Wij allen toch zijn op Uw inkomste fier En vreugdevol klopt ons gemoed! Wij juichen, en wenschen U zegen en heil, De bloemenstad heeft haren hof voor U veil En bovendien Nederlandsch bloed Gij ziet, hoe het dundoek met drieërlei baan Ter eere Uwer wappert van stag! Gij ziet hoe met bloemen getooid wij hier staan, 't Hart kloppend van vreugd en ontzag! Wig zingen U heden ons feestlied ter eer', En minnen U beiden zoo innig en teer; Gevierd zij deez' heuglijke dag! Wij bidden, blijft lang door Gods goedheid gespaard! En gaat Gij ook ras weer van hier! Het bleek U toch duid'lijk hoe lief Gij ons waart Vorstinnen! ons harte zoo dierl Komt spoedig eens weder, dan maakt Ge ons verblijd, Dan zingen, als nu, wij U toe als om strijd, Geschaard onder onze Banier! Zondag 18 Sept. 1.1. had een wed- strgd plaats tnsschen Amstels Cricket Club en de Haarlemsche Cricket Club Rood en Wit, welke ten voordeele van laatstgenoemde op de eerste innings be slist werd. Het behaalde aantal punten door Rood en Wit (72) is zeker niet on verdienstelijk, wanneer men een aanmer king neemt, dat de in dit jaar nog niet. geslagen tegenpartg er slechts 53 maakte In de tweede innings gelukte het Rood en Wit slechts 26 punten bgeen te verga ren, hoofdzakelgk te wgten aan het be tere bowlen van den Heer Schroder. Had het Amstels elftal niet aan tijd ontbro ken, vrg zeker was het als overwinnaar uit het strgdperk getreden, daar nog slechts 3 punten noodig waren, om te te winLen toen de umpire „time" riep. Uit de hier volgende scoringlist zal blg- ken, dat de overwinning voornamelgk te danken was aan het batten van de hee- ren, de Haas, Menten, Gandon, en Olden- boom, benevens het uitstekende bowlen van de H. H. Posthuma en de Haas. Scoring-list Rood en Wit: 1 ste Innings. 2de Innings de Haas c.b. Rouffaer 19 b.b. v. d. Berg 6 Hoeffelman b.b. v.d. Berg 0 b.b. Schroder 4 Posthuma b.b. 0 b.b. v. d. Berg 4 Van Wijk b.b. 4 c.b. 0 Westerveld c.b. Reisiger 0 Run Out 0 Menten c.b. v.d. Berg 14 b.b. Schroder 1 Pleyte b.b. v.d. Berg 3 b.b. v. d. Berg 1 Koolhoven c.b. Altes 2 b.b. Schroder 5 Oldenboomb.b. v.d. Berg 7 b.b. Schroder 0 Van Manen Not Out 0 Not Out 1 Gandon c.b. Rouffaer 10 b.b. Schroder 0 byes4 2 leg byes1 0 No balls8 1 Wide balls0 2 72 26 Amstels C. C. Quint c.b. Posthuma 5 c.b. van Wijk 3 Schroder legbefore 4 Run Out 8 Rouffaer b.b. de Haas 2 b.b. de Haas 4 Küpfer b.b. 7 c.b. Westerveld 5 v.d.Lindenc.b. Oldenboom 0 c.b. van Manen 2 Reisiger c.b. Hoeffelman 1 c.b. de Haas 5 Weyerman b.b. Posthuma 18 b.b. Posthuma 1 Altes Run Out 0 Not Out 5 Wijnands b.b. de Haas 5 Not Out 1 Zweerts b.b. Posthuma 2 v. d. Berg Not Out 0 byes6 7 leg byes3 2 no balls0 0 Wide balls0 0 53 43 De wedstrgd had plaats op het voor dit doel door den heer Jhr. Boreel van Hogelanden, lid van de 2de Kamer der St. Gen., afgestane weiland, gelegen tussohen Velsen en IJmuiden, alwaar Zondag a. s. weder een match zal gehouden worden, namelgk tusschen de Haagsche Cricketclub en Rood en Witwelke eerste club de vo rige week te 's Gravenhage met 60 punten door laatstgenoemde werd verslagen. Een achtjarig kind raakte Zaterdag namiddag in het water van den Kam persingel. Een zes en twintig jarig jong mensch, J. Brussen, die niet zwemmen kon, sprong te water, doch werd door het kind bg het been gegrepen, waardoor beiden wellicht zonden verdronken zgn, als het niet aan twee heeren gelukt was, beiden op het droge te brengen. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wedhouders van Haarlem, Gezien art, 26 der Wet van den 19deii Augus tus 1861 (Stbl. No, 72); gewijzigd bij de wet van 4 April (Stbl. No. 56). Brengen ter kennis van de bclanghebbi dat het inschrijvings-register en de daarbij 1 rende alphabetische naamlijst, betreffende di gelingen, die zich binnen deze Gemeente, in hebben doen inschrijven voor de lichting de tionale Militie van 1898, ter Secretarie dezi meente (afdeeling Militie en Schutterij) ieder ter lezing is nedergelegd tot de September aanstaande, van des morgens 1 des namiddags 4 ure; en dat tegen regist lijst binnen genoemden tijd bezwaren kunnei den ingewacht bij den Commissaris der Kon in deze provincie, door middel van een bi Burgemeester in te leveren, door de noodig wijs6tukkeu gestaafd, verzoekschrift opongez papier en onderteekend door hem, die ze in bi Haarlem, den 12 September 1892. j Burgemeester en Wethouders voornc E. A. Iordens. De Secretaris, A. A. Land. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gen ingevolge art. 54 der Gemeentewet ter meene kennis, dat door den Gemeenteraad in vergadering van den 14 dezer zij benoem leden der Commissie van Financiën: De Heeren H. Enschedé, Voorzitter, Mr. A. C. Walli Krol, Kz., Ed. De Lanoy eD C. Prins Szn.; der Commissie tot het ontwerpen derStri ordeningen, naar aanleiding van art. 166 de meentewet, waarvan de Burgemeester voor is: De Heeren Enschedé, Jhr. Mr. A. J. Re Macaré, Mr. W. A. 't Hooft en Mr. N. G. Koopmans. der Commissie wegens de ontwerpen en waarden van aanbesteding, naar aanleiding artikel 142 der Gemeentewet: De Heeren J W. M. van de Poll, Voorzitter, J. H. Stoe en A. van der Stenr Jr. der Commissie voor de V erzoekschrifter Heeren M, O. de Kanter, Voorzitter, Mr. Cnoop Koopmans en J. J. Sneltjes. der Commtssïe van Fabricage, waarvan de houder de heer M O. de Kanter Voorzitte De Heeren Jhr. J. W. M. van de Poll, 1 G. van Dieren Bijvoet, J. H. Stoel Az. e van der Steur Jr. der Commissie voor den Hout en de Plantsi waarvan de Burgemeester Voorzitter is: De ren Mr. H. Enschedé en Mr. W. A. 'fc E der Commissie voor de pensioenen: DeH Mr. N. G. Cuoop Koopmans, Voorzitter, J. Kz. en J. Sabelis. Haarlem, 19 September 1892. Burgemeester en Wethouders voornc E. A. Iordens. De Secretaris, A. A. Land GRAAN- EN ZAADMARK Marktbericht van 19 September 18! Rooie tarwe f 6.75. 6.75. 7 Witte tarwe Rogge Haver Gerst Ruivenboonen Capucijners 4.75. 5 3.50. s 3 4.75. 5 6.90. 8. ORGELBESPELING in de Groote- of St. B&vokerk alhier Donderdag 22 Sept. 1892, des namidt van 23 uur door den Heer WEZERM. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bac 2. Andante nit de 7e SymphonieBeethoven 3. Sonate No. 6Mendelast 4. TraumereiSchumann 5Finale. VEREENIGING Lokaal Ridderstraat. OPENING der Volksbibliotheek op Donderdag 22 September, 's avonds van half acht tot hall tien uren. Voorts eiken Vrijdagavond gelegenheid tot inschrijving van Lezers. Namens liet Bestuur J WESSELIUS. biedt zich aan, voor halve ofheele dagen. Br. fr. onder No. 560 aan het bureau van dit blad. NIEUWE Impressario's ponr la Hollande, A. VAN LIER FRÈRES. nne senle representation de Me Sarah Bernhardt. Drama en 4 actes de Mr. Victories Sardou. Rideau a 71/2 keur es. Balcon ƒ7,50; Stalles ƒ6, le Loge en Parterre 5,2e Loge ƒ2,50; Gaanderij ƒ1,50. Het publiek wordt beleefd verzocht, zich tijdig van plaatsen te voorzien, ten einde het doorgaan der voorstelling te verzekeren. Plaatsen te bespreken van af heden dagelijks van 24 en op den speel dag van 103 nur. Aanvang van den cursus primo October. Spreekuur dagelijks van 2 tot 3 ure. Prospectussen voor Gymnas tiek-, Scherm- en Dansonderwijs verkrijgbaar. A. J. MEIJERINK, Jacobijnestraat 20. De besturen der vereenigin- gen, die tegenwoordig waren opj de vergadering van 30 Aug. 1.1. worden herinnerd, dat de samen komst voor de OVATIE bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek is bepaald op 10 uur aan het Pand. Anderen Vereenigingen, in het bezit eener banier, welke zich wenschen aan le sluiten, worden verzocht zich Woensdag en Don derdag a.s. tusschen 4- en 5 uur aan te melden bij den Heer G. L. F. SARLET, Verwulft 66rd. hoek Houtstraat. TE HAARLEM. Alle ingedeelden bij de Schut terij voor zoover gekleed, worden opgeroepen om V r ij d a g 23 September 1892, des morgens ten 8uur, in groote tenue, aan te treden op den Doelen. De Ma)oor Commandant j JAGER GERLINGS. „HAARLEM." een Baas TIMMERMAN, MEUBELMAKER, SCHILDER, SMID. Zich op den 21en of 24en dezer tnsschen 12 en 4 nnr persoonlijk aan te melden bij den Directeur, die alsdan zitting zal honden in het gebouw „Weten en Werken" Ged.j Smalle Oudegracht te Haarlem. Re Rirecteur voornoemd FRANS VAN ERKEL. Togen November a.s. een fli dienstbode gevraagd. Loon waschgeld ƒ25. Zonder goede tnigen onnoodig zich aan te biei Adres Barteljorisstraat No. volgens 't Adresboek No. 12. Wordt verlangd tegen 1 F eene eenvoudige, bekwame P. G., liefst niet onder de 25 j oud, genegen eenig huiswerk verrichten. Br. fr. letters D. aan den boekhandelaar D. J. V. DER WILK, Gr. Houtstraat 1 Terstond gevraagd een flinke ving en netjes in haar werk, 1 zoo jong en van goede getui voorzien. Loon 1.75 per weet Te bevragen Advertentie-bnr J. P. NOBELS Jr., Nassaulaan Een juffrouw wenscht een c sns te openen voor jonge mes in het million en Rn pen op Woensdag en Zaterc middag. Brieven franco onder No. 569 het bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1892 | | pagina 2